Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2015., 13:48   #61
Mene nije boljelo samo pikanje nego pokreti koje sam prstima morala raditi. Dakle kad je igla bila već u ruci i kad sam prste morala gurati u jednu stranu a oni su ih gurali u drugu. To je meni bilo bolno. A struja je bila neugodna. Ne bolna nego neugodna.
Ali ponavljam to je individualno. Ne boli svakoga jednako.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 13:59   #62
Tako je, svakako ima svoj prag tolerancije boli

Poslano sa mog HTC Desire 500 koristeći Tapatalk
__________________
"When choosing between two evils, I always like to try the one I’ve never tried before."
dejan1471 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 06:47   #63
dali netko zna svakako koliko se preporuča ponoviti ovaj pregled..pred godinu i pol me neurologica poslala s obzirom na nalaz kralježnice i nalaz je bio neurogena lezija blagog stupnja u visini c7 obostrano,znaci afekcije aference S1 obostrano.uredna neurografska analiza osjetnih i motornih aksona više ispitanih živaca.zaključak:nalaz pokazuje oštećenje spinalnih korijenova....e sada...od onda točnije zadnjih pola godine meni se stanje pogoršalo počela su me jako boljei leđa noću do te mjere da mi se teško okrenuti...planiram si sama platiti emng ..al neznam dali će pokazati šta ili je godinu i pol mala razlika za ponovni emng ? googlala sam o tome ali nigdje nisam našla.hvala
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:23   #64
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
dali netko zna svakako koliko se preporuča ponoviti ovaj pregled..pred godinu i pol me neurologica poslala s obzirom na nalaz kralježnice i nalaz je bio neurogena lezija blagog stupnja u visini c7 obostrano,znaci afekcije aference S1 obostrano.uredna neurografska analiza osjetnih i motornih aksona više ispitanih živaca.zaključak:nalaz pokazuje oštećenje spinalnih korijenova....e sada...od onda točnije zadnjih pola godine meni se stanje pogoršalo počela su me jako boljei leđa noću do te mjere da mi se teško okrenuti...planiram si sama platiti emng ..al neznam dali će pokazati šta ili je godinu i pol mala razlika za ponovni emng ? googlala sam o tome ali nigdje nisam našla.hvala
Po mišljenju (više) specijalista ima smisla raditi MR pa onda EMNG. Sam za sebe kao pretraga ionako nije dovoljan.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:29   #65
Oprostite na glupom pitanju, ali na što se točno odnosi GE u EMNG GE?
Drugo pitanje: na ovoj stranici: http://www.hzzo-net.hr/cgi-bin/e_lista.cgi piše da je vrijeme čekanja na Rebru samo jedan dan, a na Sv. Duhu 3 dana. Koliko je to pouzdano (koliko sam vidjela, obično se čeka između 4 i 6 mjeseci na tu pretragu)?
yellowfollower is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:35   #66
Liste čekanja na stranicama HZZO-a totalno su nepouzdane. Ne znam koja im je uopće svrha
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2021., 14:19   #67
Nikakva.
Piše 70 dana, a naruče te za godinu i pol.
Pa se onda hoćeš naručiti drugdje, a ne možeš dok ne storniraš ovo prvo.

Imam i pitanje, ako netko ima svježija iskustva.
Emng u Vinogradskoj ili Mihanovićevoj?
Ima neka razlika ili je potpuno svejedno?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 12:37   #68
Je li netko radio EMG kod Bogunović Rastovčan ili je nešto čuo o toj doktorici? Specijalist (privatnik) me šalje na EMG ruke i to isključivo kod nje jer, kao, nitko drugi to ne zna napraviti kak spada. To mi je za ne povjerovati. OK, ja sam praktički u Zagrebu, pa mi to nije problem. A kako to onda rješavaju ljudi diljem Hrvatske? Značilo bi da nitko ne dobije kvalitetan nalaz?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 12:47   #69
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Je li netko radio EMG kod Bogunović Rastovčan ili je nešto čuo o toj doktorici? Specijalist (privatnik) me šalje na EMG ruke i to isključivo kod nje jer, kao, nitko drugi to ne zna napraviti kak spada. To mi je za ne povjerovati. OK, ja sam praktički u Zagrebu, pa mi to nije problem. A kako to onda rješavaju ljudi diljem Hrvatske? Značilo bi da nitko ne dobije kvalitetan nalaz?
Koliko znam,dr.Rastovcan vise ne radi.Radila sam ja to davnih kod nje prije cca 10 godina.Ljudi diljem Hrvatske to rjesavaju na Rebru,Vrapcu i Jankomiru i itd.Ako se smihe znati,koji je to privatnik,moze na pp.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2021., 10:44   #70
Moje frisko iskustvo glede narucivanja

Isti dan kad mi je kirurg na sv. Duhu napisao pregled, otisla sam na salter za prijavu u toj bolnici; termin 12. mjesec i savjet da pokusam negdje drugdje

Nadjem ovo za Rebro (kao jedan dan cekanja), prijavim se mailom, ljubazno mi odgovore (vrlo dugacka prepiska), u stilu; sto mi pada napamet pa ja nisam njihov pacijent

Pocnem razgledavati privatne preglede (cca 400 kuna)
Mislim da sam ovdje vidjela da Mihanoviceva to radi, prosli ponedjeljak se zaputim, uz dosta muke (htjela sam se osobno prijaviti, a ne telefonom, rade u dvije smjene, ja dosla u krivu itd.) ; naruce me za 3 dana

Danas ce mi biti i nalaz gotov

P.s. Iako, kad sam dosla na pretragu, jednoj zeni je rekla da sad narucuju za studeni
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2021., 11:53   #71
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
Moje frisko iskustvo glede narucivanja

Isti dan kad mi je kirurg na sv. Duhu napisao pregled, otisla sam na salter za prijavu u toj bolnici; termin 12. mjesec i savjet da pokusam negdje drugdje

Nadjem ovo za Rebro (kao jedan dan cekanja), prijavim se mailom, ljubazno mi odgovore (vrlo dugacka prepiska), u stilu; sto mi pada napamet pa ja nisam njihov pacijent

Pocnem razgledavati privatne preglede (cca 400 kuna)
Mislim da sam ovdje vidjela da Mihanoviceva to radi, prosli ponedjeljak se zaputim, uz dosta muke (htjela sam se osobno prijaviti, a ne telefonom, rade u dvije smjene, ja dosla u krivu itd.) ; naruce me za 3 dana

Danas ce mi biti i nalaz gotov

P.s. Iako, kad sam dosla na pretragu, jednoj zeni je rekla da sad narucuju za studeni
Ovo je bila čista sreća, kolegica je pacijent fizijatra iz Mihanovićeve i pokušala se 3x kod njih naručiti za EMNG - nije uopće mogla dobiti termin. Na kraju je otišla privatno.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2021., 15:49   #72
:bambi pogled:

Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2021., 07:11   #73
Ja sam jučer odradila EMNG u Traumatološkoj. Čekala sam malo više od mjesec dana. Nalaz odmah gotov.

Poslano sa mog POCO F3 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2021., 16:40   #74
Ja sam jučer napravila pregled na Rebru. Kad sam u čekaonici išla čitati ovaj forum, skoro sam zbrisala . Uz to je i ženska prije mene jaukala kao blesava. Tako da sam očekivala neke strašne bolove, a kad ono ništa. Malo pika, ali ne bi to mogla nazvati bolnim. Struja mi je bila neugodna i iritantna i to je to.

Puno mi je bolnije krv vaditi .
Lily Valley is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2021., 16:57   #75
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Koliko znam,dr.Rastovcan vise ne radi.Radila sam ja to davnih kod nje prije cca 10 godina.Ljudi diljem Hrvatske to rjesavaju na Rebru,Vrapcu i Jankomiru i itd.Ako se smihe znati,koji je to privatnik,moze na pp.
To oni imaju neki dil. Dr. Bilić i doktorica u ABR poliklinici. I nije baš nešto stručna. Imam loše iskustvo.
Username001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 19:37   #76
Trebao bih obaviti EMNG pregled u petak.
Recite mi smem li nastaviti piti lijek Lyrica ili moram da prekinem par dana pre pregleda?
Doktorice mi nema na godišnjem je.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2022., 17:39   #77
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Trebao bih obaviti EMNG pregled u petak.
Recite mi smem li nastaviti piti lijek Lyrica ili moram da prekinem par dana pre pregleda?
Doktorice mi nema na godišnjem je.
Poštovani,

ne prekidajte terapiju. Nastavite uzimati lijek Lyrica kako je propisano.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2022., 13:08   #78
Poštovani,
urađen je nalaz pa ako bi bili ljubazni da mi protumačite isti jel nešto ozbiljno, samo je rađen EMNG gornjih ext:
Zaključak: Umjeren gubitak motoneurona u miotomu C7-C8.
EMNG nalaz u sklopu kliničke slike pokazuje na umjerenu radikularnu leziju C7-C8 obostrano.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2022., 20:50   #79
Poštovani,

navedeni nalaz ukazuje na cervikobrahijalni sindrom odnosno da je došlo do pritiska u području vratne kralježnice na neke od živaca. Navedeno uzrokuje pojavu boli i trnaca koji se šire u jednu ili obje ruke te parestezije – smetnje osjeta u smislu trnaca, mravinjanja, žarenja i/ili gubitka osjeta.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2022., 09:00   #80
Hvala, ali ja sam radio MRI vratne kičme i prema njemu neurolozi nisu mi rekli da ima nešto ozbiljnije,mogu vam napisati rezultat nalaza...Pa ako vam nije problem da mi rastumačite i njega.
A ovo gore je apsolutno tačno mada meni se više to javlja u stopalima.
Da li se taj sindrom liječi i kako?
Pret. fizikalnim trertmanom.
Meni je na MRI kičme napisano ukratko stenoza spinalnog kanala C5-C6.
Koliko se sječam neurolog mi reče da nema kompresije na živac,a EMNG je to ipak pokazao...
Sad ne znam šta je validnije ali ja ipak osjećam mravinjanje u području desne ruke ali gore mi je sa desnom nogom a da ne govorim stopalima koja trnu svaku večer.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.