Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2015., 12:42   #101
Evo sad slušam sjednicu Sabora na temu banaka i kreditiranja, novaca ima ko blata, al kamate na kredite su da boli glava, pa tko će lud uzeti kredit za gospodarsko ulaganje po kamati od 5-10 posto, u normalnim državama je to od 1-3 posto. Dakle te banke namjerno opstruiraju razvoj države i time utječu na iseljavanje ljudi.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 16:45   #102
Koliko je HBOR ove godine plasirao novca u gospodarstvo?
Kresimir Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 08:35   #103
Stvar je u tome što Hrvatska ni dan danas nema viziju ni strategiju, ona nema niti određen cilj niti ima posložen put kako to želi ostvariti.
Naši vrli političari, a tu u prvom redu mislim na HDZ je uspio u cijelo vrijeme svoje vladavine uništiti, ponavljam uništiti cijelo gospodarstvo koje je stvarano desetljećima, a samo zato da bi osigurao privilegije i status svojim članovima. Treba samo provozati se Zagrebom po ovom brdovitom dijelu da bi vidjeli gdje i tko je ulupao sav novac koji je pristigao od uništavanja gotovo cijelog gospodarstva Hrvatske.
Za svaku onu firmu koja je postojala 1995. i prije, treba provesti analizu kako je radila, od čega se sastojala, kakav joj je položaj bio na tržištu i na koji način je propala tj uništena. I od svih onih koji su u tome sudjelovali zatražiti očitovanja, preispitati njihovu imovinu i ako ne nekretnine a onda oduzeti sav novac koji su stekli na način upropaštavanja tih firmi i uništavanja pojedinih gospodarskih grana a da o radnim mjestima ne pričamo.
Ne znam zašto se stalno priča o nekakvim stranim ulaganjima. Na nama je da sve te destruktivne snage koje su tako vješto uništile ono što su generacije godinama stvarale upregnemo na način da sve ono što su stekli na taj način vrate i da se taj novac ulaže u stvaranje nove gospodarske snage.
Ova zemlja neće napredovati dok će god stanovništvo ove zemlje morati svoju sreću tražiti i robovati i služiti i graditi i stvarati gospodarstvo drugih država nego onda kada radna snaga iz tih drugih država dođe ovdje i počne sudjelovati u stvaranju i razvoju gospodarstva ove zemlje i to fundamentalnog gospodarstva, ne nekakve trgovine, turizma i te spikice. Osnova egzistiranja jedne države ne bazira se na razvoju tercijarnih djelatnosti, to su djelatnosti koje služe za džeparac. Razvoj države nose bazne djelatnosti počevši od poljoprivrede do naravno industrije koja je ovdje u velikom djelu zamrla.
No kako ćete razvijati zemlju u kojoj je finacijska moć prepuštena bankama koje su u rukama stranih vlasnika? One će nešto malo davati ali to je na kapaljku i nije ono što ovoj državi treba.
Tu je tako mnogo stvari koje vežu jedna drugu a na koje 24 sata na dan treba podsjećati ove naše vrle stranke na vlasti. Doslovce ih 24 sata na dan treba podjsjećati da njihov posao nije da tjeraju ljude iz zemlje nego da stvore uvjete za razvoj gospodarstva na taj način da u ovu državu hrle hrpe i hrpe ljudi iz drugih zemalja.
Iz svega navedenog da je svugdje kriza ispada da su svi iselili u zapadni dio Njemačke, nešto po Irskoj, Kanadi i to je to. Znači mi kao narod smo se doveli u poziciju da kao izdajice izgrađujemo druge države a svoju svjesno upropaštavamo?! To se u prvom redu odnosi na sve političare, gospodarstvenike ali sve ostale ljude, dakle i one koji su otišli. To je kukavičluk i nemoć koja je toliko tipična za Hrvate. Nažalost, to prakticiraju stoljećima.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:36   #104
Iz svega navedenog da je svugdje kriza ispada da su svi iselili u zapadni dio Njemačke, nešto po Irskoj, Kanadi i to je to. Znači mi kao narod smo se doveli u poziciju da kao izdajice izgrađujemo druge države a svoju svjesno upropaštavamo?! To se u prvom redu odnosi na sve političare, gospodarstvenike ali sve ostale ljude, dakle i one koji su otišli. To je kukavičluk i nemoć koja je toliko tipična za Hrvate. Nažalost, to prakticiraju stoljećima.

Srbima i Jugoslovenima u "vladi" odgovara da Hrvati idu van. Ovo je sve samo nije vise Hrvatska
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:52   #105
da smo mi sposobni imati svoju državu, imali bi je već odavno, a ne bi o njoj sanjali stoljećima...ovo što se događa sad, samo je dokaz zašto ni nikad prije nismo imali stabilnu i dobro organiziranu Hrvatsku državu
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:03   #106
Quote:
Petar Pan II kaže: Pogledaj post
Iz svega navedenog da je svugdje kriza ispada da su svi iselili u zapadni dio Njemačke, nešto po Irskoj, Kanadi i to je to. Znači mi kao narod smo se doveli u poziciju da kao izdajice izgrađujemo druge države a svoju svjesno upropaštavamo?! To se u prvom redu odnosi na sve političare, gospodarstvenike ali sve ostale ljude, dakle i one koji su otišli. To je kukavičluk i nemoć koja je toliko tipična za Hrvate. Nažalost, to prakticiraju stoljećima.

Srbima i Jugoslovenima u "vladi" odgovara da Hrvati idu van. Ovo je sve samo nije vise Hrvatska
Koliko je domoljuba s mirovinom ili radnim mjestom u javnoj službi napustilo Rvacku?

Dajte narodu posla ili mirovine i ne bude nitko išao trbuhom za kruhom
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:21   #107
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Koliko je domoljuba s mirovinom ili radnim mjestom u javnoj službi napustilo Rvacku?

Dajte narodu posla ili mirovine i ne bude nitko išao trbuhom za kruhom
1. Ne znam sto ti znaci Rvacka?
2. Tvoj drugi stav bi trebao biti adresiran na Markov Trg, tamo su odgovorni.
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:30   #108
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ne može se živjeti u Zagrebu od najma stanova. U Osijeku još manje.
Može se krpati kućni budžet i čekati bolja vremena.
Ako je cijena iznajmljivanja npr. 300 €, gdje država uzima svojih 10% + 1 mjesec ode na tekuće popravke + 1 mjesec je stan prazan, ostane nekih 230-250 € po stanu.
Znači, moraš imati 4-5 stanova u Zagrebu da bi mogao živjeti od iznajmljivanja.




Ne postoji mogućnost da će stranci kupovati nekretnine. To su bajke.

Austrijanci, Mađari, Slovaci i ostali imaju dovoljno svojih troškova da bi još kupovali nekretnine po Hrvatskoj u kojoj će provoditi dva, tri, maksimalno 4 tjedna godišnje.
Nisu blesavi.
Za cijenu i troškove te nekretnine mogu cijeli život ljetovati gdje god hoće po svijetu a nemaju nikakvih briga o tome dali je tko provalio, dali su platili sve komunalije, prokišnjava li nešto ili ne i sl.
Uostalom, koliko je Hrvata kupilo vikendicu na Balatonu ? Jedan ili nijedan.
U pravu ste , ja sam Magyar sada zivim u kanadi (20g) razmisljao sam kupiti nekretninu i odseliti na Istri ali sam imao losa iskustva ...i odlucio sam da bolje da iznajmim pola godine i nemam nikakvu brigu.....
alfoldivandor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 18:39   #109
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Evo sad slušam sjednicu Sabora na temu banaka i kreditiranja, novaca ima ko blata, al kamate na kredite su da boli glava, pa tko će lud uzeti kredit za gospodarsko ulaganje po kamati od 5-10 posto, u normalnim državama je to od 1-3 posto. Dakle te banke namjerno opstruiraju razvoj države i time utječu na iseljavanje ljudi.
istina...postoji plan preuzimanja najljepseg dijela svijeta...
grcka,albanija crna gora,hrvatska,italija...

bez teorija urota molim...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 18:42   #110
Quote:
Petar Pan II kaže: Pogledaj post
1. Ne znam sto ti znaci Rvacka?
2. Tvoj drugi stav bi trebao biti adresiran na Markov Trg, tamo su odgovorni.
ja sam razumio rvatska...
da smo u mogucnosti utjecati na markov trg,ne bi pisali na forumu...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 21:25   #111
U Hrvatskoj za dug od nešto više od 1300 kn vam se proda stan koji virjedi 200 000 -150 000 kn kako bi se uradila ovrha, ja ne znam ali meni koji sam iz BIH i koje mu je dom svetinja, to ne da nema smisla nego se die ciljano da se gazi stanovnike Hrvatske. Znači odeš 5-6 mjeseci u Njemačku da zaradiš novac i zbog ne plaćenih računa za struju ljudi ti prodaju cijelu kuću, zemlju ili stan. Mislim da ste vi što se tiče ovih OVRŠNIH ZAKONA duboko bolesno društvo koje jede samo sebe.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 21:28   #112
Quote:
Petar Pan II kaže: Pogledaj post
Iz svega navedenog da je svugdje kriza ispada da su svi iselili u zapadni dio Njemačke, nešto po Irskoj, Kanadi i to je to. Znači mi kao narod smo se doveli u poziciju da kao izdajice izgrađujemo druge države a svoju svjesno upropaštavamo?! To se u prvom redu odnosi na sve političare, gospodarstvenike ali sve ostale ljude, dakle i one koji su otišli. To je kukavičluk i nemoć koja je toliko tipična za Hrvate. Nažalost, to prakticiraju stoljećima.

Srbima i Jugoslovenima u "vladi" odgovara da Hrvati idu van. Ovo je sve samo nije vise Hrvatska
mislim da ste stvorili takve zakone na osnovu kojih ljudima naplačujete i zrak koji udišu. Niko onda u takvim uvijetima ne može živjeti. Ljudi su na kraju krajeva svi postali drski, otresiti, svi misle da su Boga povukli za bradu. Kažu najveća impresija mnogih koji su otišli u Irsku i zavolili je to što se tamo ljudi smiju, veseli su i nisu puni sebe, žele sa svakim popričati i našaliti se, znači svak žudi za opuštenom atmosferom u društvu.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 19:18   #113
Je,ciljano malo morgen. Krupni kapital neće doći u ovu državu dokle god imamo uhljeb klasu,kamo sreće da dođe,onda ne bi bilo iseljavanja. Zašto nitko ne priča o iseljavanju Nijemaca? Za našeg radnika je domaći kapitalist neprijatelj no1.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 19:46   #114
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Je,ciljano malo morgen. Krupni kapital neće doći u ovu državu dokle god imamo uhljeb klasu,kamo sreće da dođe,onda ne bi bilo iseljavanja. Zašto nitko ne priča o iseljavanju Nijemaca? Za našeg radnika je domaći kapitalist neprijatelj no1.
Ako je Todorić "uhljeb klasa" onda definitivno.
Inače nikako.
Slažem se da lijeni činovnik koji radi 2 sata tjedno treba biti "preodgodjen", ali to je moguće samo u društvu koje cijeni rad.
A njemu on nije uzrok, nego zaštićeni medvjedi poput Todorića.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 19:55   #115
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj za dug od nešto više od 1300 kn vam se proda stan koji virjedi 200 000 -150 000 kn kako bi se uradila ovrha, ja ne znam ali meni koji sam iz BIH i koje mu je dom svetinja, to ne da nema smisla nego se die ciljano da se gazi stanovnike Hrvatske. Znači odeš 5-6 mjeseci u Njemačku da zaradiš novac i zbog ne plaćenih računa za struju ljudi ti prodaju cijelu kuću, zemlju ili stan. Mislim da ste vi što se tiče ovih OVRŠNIH ZAKONA duboko bolesno društvo koje jede samo sebe.
Pa to svi trube, a nitko ništa ne poduzima, da se skupi 100.000 ljudi na trgu i krene prema Saboru ovršni zakon bi išao u hitnu proceduru, mi smo kao narod za ništa, ovce za šišanje.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 21:23   #116
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Pa to svi trube, a nitko ništa ne poduzima, da se skupi 100.000 ljudi na trgu i krene prema Saboru ovršni zakon bi išao u hitnu proceduru, mi smo kao narod za ništa, ovce za šišanje.
ja znam da u BIH bilo kakva društvena promjena je teško moguća budući da bi te nagle promjene neko iskoristio za unitarizaciju i dovođenje svoje nacije na totalitarnu vlast a neka druga nacija bi pokrenula separatizam, ali me čudi jedna država koja ima 90% Hrvata da nema kritičnu masu koja će pokazati štakorskim birokratima sa čijim životima se ne smiju igrati, zašto niko ne poduzima, jel vas avionima iz zraka posipaju nečime ili vas izlažu HAARP-u još ću početi vjerovati u te stvari kada vidim kako se kao ovce pred klanje ponašta, potpuno smireno ne znajući šta vam slijedi.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:09   #117
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
ja znam da u BIH bilo kakva društvena promjena je teško moguća budući da bi te nagle promjene neko iskoristio za unitarizaciju i dovođenje svoje nacije na totalitarnu vlast a neka druga nacija bi pokrenula separatizam, ali me čudi jedna država koja ima 90% Hrvata da nema kritičnu masu koja će pokazati štakorskim birokratima sa čijim životima se ne smiju igrati, zašto niko ne poduzima, jel vas avionima iz zraka posipaju nečime ili vas izlažu HAARP-u još ću početi vjerovati u te stvari kada vidim kako se kao ovce pred klanje ponašta, potpuno smireno ne znajući šta vam slijedi.
Mladi i stari bježe van, imamo velik broj uhljeba koji misle da će ovako dovijeka i nema kritične mase da nešto pokrene, oni koji su pokušali ostali su bez posla i tako su ostale zastrašili.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:11   #118
Meni ta teorija o ciljanom iseljavanju Hrvata (i još nekih drugih naroda) ima smisla. Vazalska smo zemljica na odličnom položaju i s dosta toga vrijednog...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 21:13   #119
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Da li je na djelu ciljano iseljavanje Hrvata da ovo područje preuzme netko drugi, nema sumnje da je sve u rukama krupnog kapitala čije zamisli provode političari. Pošto sam se i osobno zainteresirao za odlazak zapela mi za oko Irska koja je tu negdje po stanovništvu jednaka Hrvatskoj međutim u nju je krupni kapital upucao brojne podružnice velikih tvrtki i iz siromaštva ih podignuo na razinu najrazvijenijih država Europe. Koliko čitam nisu Irci neki vrijedniji ljudi od nas pa me zanima što mislite zašto njima, a ne nama i da li za nas uopće ima izlaza ukoliko je krupni kapital isplanirao ovdje nešto i sve naše političare drži u šaci.
krupni kapital kontrolira medije.

mediji serviraju sranja, žutilo i sve što donosi profit (troši ili umri).

Narod nekritički prihvaća sranja i dolazi do zaključka da je besmisleno

pokušati pronać sreću u vlastitoj domovini, jer euri za trošenje bolje rastu u

tuđoj domovini.

Eto kratko i jasno.

P.S.
Ni djecu ne treba praviti, jer mogu omesti užitak potrošnje.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 22:46   #120
Pa dok ljudi kao Plenković prodavaju fore kako "se brane protiv korupcije" drže mandat, više postaje upitno u koju zemlju će se ljudi preseliti, a ne hoće li ostati u Hrvatskoj.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.