Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Koje će se "nove nacije" formirati?
Istrijanska-Istarska 10 41.67%
Vojvođanska 8 33.33%
Pomačka 1 4.17%
Vlaška 0 0%
Torbeška 2 8.33%
Bosanska 1 4.17%
Kosovarska 2 8.33%
Glasovatelji: 24. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2016., 18:58   #21
https://en.wikipedia.org/wiki/Silesian_language

https://www.youtube.com/watch?v=ULqkyBKUlXE
Šležani u borbi za autonomiju i svoj identitet.

https://en.wikipedia.org/wiki/Silesi...onomy_Movement

https://www.youtube.com/watch?v=twEAdPjZtIE
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Old 12.03.2016., 21:47   #22
Slavonska i dalmatinska.
Znam, znam, sad to izgleda SF, kad smo na vrhuncu 'patriotskog' ludila i u Dalmaciji i u Slavoniji , ali za nekoliko dekada situacija bi se mogla u sekundi izmijenuti.
U povijesti je bilo puno slučajeva kad jedna etnička grupacija razočarana svojim statusom u sekundi promijenila pravac.

Slavonija je idealni primjer moguće nove nacije:
-osiromašena od 1990 pa na ovamo do gole kože
-teritorijalno odvojena od jednog velikog dijela Hrvatske
-bogaćenje metropole zbog načina vođenja države (nipošto ovim ne kritikujem zagrepčane, ništa oni krivi nisu) na račun Slavonije
zho is offline  
Old 12.03.2016., 22:08   #23
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Slavonska i dalmatinska.
Znam, znam, sad to izgleda SF, kad smo na vrhuncu 'patriotskog' ludila i u Dalmaciji i u Slavoniji , ali za nekoliko dekada situacija bi se mogla u sekundi izmijenuti.U povijesti je bilo puno slučajeva kad jedna etnička grupacija razočarana svojim statusom u sekundi promijenila pravac.

Slavonija je idealni primjer moguće nove nacije:
-osiromašena od 1990 pa na ovamo do gole kože
-teritorijalno odvojena od jednog velikog dijela Hrvatske
-bogaćenje metropole zbog načina vođenja države (nipošto ovim ne kritikujem zagrepčane, ništa oni krivi nisu) na račun Slavonije
Najprije nauči hrvatski, a ideje o podijeli hrvatskog nacionalnog korpusa možeš zaboraviti.
Corvus27 is offline  
Old 12.03.2016., 22:17   #24
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Najprije nauči hrvatski, a ideje o podijeli hrvatskog nacionalnog korpusa možeš zaboraviti.
Hrvatski narod nije nikad bio podijeljeniji nego danas.
I zašto meni to spočitavaš, zašto to ne govoriš onima koji bi pripadnike tog naroda u Savu bacali!
zho is offline  
Old 12.03.2016., 22:22   #25
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Slavonska i dalmatinska.
Znam, znam, sad to izgleda SF, kad smo na vrhuncu 'patriotskog' ludila i u Dalmaciji i u Slavoniji , ali za nekoliko dekada situacija bi se mogla u sekundi izmijenuti.
U povijesti je bilo puno slučajeva kad jedna etnička grupacija razočarana svojim statusom u sekundi promijenila pravac.

Slavonija je idealni primjer moguće nove nacije:
-osiromašena od 1990 pa na ovamo do gole kože
-teritorijalno odvojena od jednog velikog dijela Hrvatske
-bogaćenje metropole zbog načina vođenja države (nipošto ovim ne kritikujem zagrepčane, ništa oni krivi nisu) na račun Slavonije


Bolje bi ti bilo da paziš na Vojvodinu.
Obro is offline  
Old 12.03.2016., 22:28   #26
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Hrvatski narod nije nikad bio podijeljeniji nego danas.
I zašto meni to spočitavaš, zašto to ne govoriš onima koji bi pripadnike tog naroda u Savu bacali!
Hrvatski narod je u nekim bitnim stvarima još uvijek jedinstven, bez obzira na to koliko to tebi ne odgovara.
Corvus27 is offline  
Old 12.03.2016., 22:29   #27
Quote:
Obro kaže: Pogledaj post


Bolje bi ti bilo da paziš na Vojvodinu.
Malo toga znam o Vojvodini.
Puno više o Hrvatskoj i BiH.

Znam kad dođem u Zagreb kao da sam u Švicarsku došao, i obrnuto, kad dođem u Slavoniju kao da sam u neku sibirsku rusku guberniju došao.

Ali nisu krivi ni Zagrepčani ni Slavonci za to.
Kriv je sustav.

I ako se sustav ne promijeni ( a Mutavi obećaje da se neće mijenjati) ta čvrsta nacionalna svijest da su Hrvati, kod Slavonaca se mogla promijeniti. Ne kažem da će to biti za godinu, za dvije ili za pet, ali za 20-30 bi moglo!
zho is offline  
Old 12.03.2016., 22:37   #28
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Malo toga znam o Vojvodini.
Puno više o Hrvatskoj i BiH.

Znam kad dođem u Zagreb kao da sam u Švicarsku došao, i obrnuto, kad dođem u Slavoniju kao da sam u neku sibirsku rusku guberniju došao.

Ali nisu krivi ni Zagrepčani ni Slavonci za to.
Kriv je sustav.

I ako se sustav ne promijeni ( a Mutavi obećaje da se neće mijenjati) ta čvrsta nacionalna svijest da su Hrvati, kod Slavonaca se mogla promijeniti. Ne kažem da će to biti za godinu, za dvije ili za pet, ali za 20-30 bi moglo!
Nije da se ne vidi da si srpski/bošnjački provokator.

Hrvati su bili i ostali kroz povijest bez obzira na sve, a i ostat će, a priče o odhrvaćivanju su nedosanjane gluparije na koje vi svršavate.
Obro is offline  
Old 13.03.2016., 02:52   #29
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
I za�to meni to spo�itava�, za�to to ne govori� onima koji bi pripadnike tog naroda u Savu bacali!
Ma da, pa da nam ih opet Sava donosi od Jasenovca na zagrebacke obale...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 13.03.2016., 16:01   #30
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Slavonska i dalmatinska.
Znam, znam, sad to izgleda SF, kad smo na vrhuncu 'patriotskog' ludila i u Dalmaciji i u Slavoniji , ali za nekoliko dekada situacija bi se mogla u sekundi izmijenuti.
U povijesti je bilo puno slučajeva kad jedna etnička grupacija razočarana svojim statusom u sekundi promijenila pravac.

Slavonija je idealni primjer moguće nove nacije:
-osiromašena od 1990 pa na ovamo do gole kože
-teritorijalno odvojena od jednog velikog dijela Hrvatske
-bogaćenje metropole zbog načina vođenja države (nipošto ovim ne kritikujem zagrepčane, ništa oni krivi nisu) na račun Slavonije
Jbte odakle samo izlazite odakle gmižete,reci molim te iz koje rupe si ti izašao??
st.kilda is offline  
Old 13.03.2016., 20:51   #31
Za stvaranje novih nacija posebni su specifčni uvjeti. Ti specifični uvjeti se obično sastoje od katastrofaln ekonomske situacije i katalizatora.
Taj katalizator je obično neka pojava koja iskoči i počne trabunjati kojekakve ludorije tipa Hitlera i Židova ili Slobodana Miloševića i 'neprijatelja Jugoslavije ili Tomislava Karamarka i 'komunista'.

Ispočetka narod upadne u ekstazu da bi kasnije obavezno došlo do turbo prizemljenja.

Nije baš točno porediti bivšu Jugu i Hrvatsku ali.........

Bivša država se sastojala od nekoliko nacija (republika) dok se Hrvatska sastoji od nekoliko regionalnih identiteta.

Slavonci su trenutno Hrvati i to je neupitno i nesumnjivo.

Ali kada za nekoliko godina 1,2, 5, 10 shvate su i dalje u teškoj bananani, a 'komunističk-jugoslavensko-udbaška klika' nikako da se identificira, svakakve su primisli moguće!
zho is offline  
Old 14.03.2016., 08:14   #32
nemoguće, slavonija je kontaminirana velikim brojem fra didakovih potomaka....
dk1 is offline  
Old 16.03.2016., 11:05   #33
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Za stvaranje novih nacija posebni su specifčni uvjeti. Ti specifični uvjeti se obično sastoje od katastrofaln ekonomske situacije i katalizatora.
Taj katalizator je obično neka pojava koja iskoči i počne trabunjati kojekakve ludorije tipa Hitlera i Židova ili Slobodana Miloševića i 'neprijatelja Jugoslavije ili Tomislava Karamarka i 'komunista'.

Ispočetka narod upadne u ekstazu da bi kasnije obavezno došlo do turbo prizemljenja.

Nije baš točno porediti bivšu Jugu i Hrvatsku ali.........

Bivša država se sastojala od nekoliko nacija (republika) dok se Hrvatska sastoji od nekoliko regionalnih identiteta.

Slavonci su trenutno Hrvati i to je neupitno i nesumnjivo.

Ali kada za nekoliko godina 1,2, 5, 10 shvate su i dalje u teškoj bananani, a 'komunističk-jugoslavensko-udbaška klika' nikako da se identificira, svakakve su primisli moguće!
Slavonija se ne treba odreći hrvatstva da bi se odcijepila. Sjeverni Irci nisu prestali biti Irci odcjepljenjem od Irske.

Ono što je sigurno jest da će u budućnosti doći do decentralizacije i regionalizacije Hrvatske (evo, novoosnovana Hrvatska stranka svih kajkavaca već u startu ima 9000 članova), pa za ocjepljenjem neće biti potrebe. Primjer je Škotska koja je na referendumu odbila biti samostalna država.
plan is offline  
Old 16.03.2016., 14:44   #34
Ne. Odgovor na sva pitanja iz ove "teme". Ne.
KLCCLK is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.