Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2007., 01:43   #61
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Darwiniova teorija evolucije možda vrijedi do Čovjeka, dalje ne, naprsoto stoga , što je Čovjek postje SUBJEKT EVOLUCIJE A TAKO što U Darwinovoj teoriji ne postoji . Dakle, NOVA TEOPRIJA EVOLUCIJE samo nadilazi KONVENCIONALNU time što FAKTOR EVOLUCIJE postaje inetligencija Čovjeka.
Inteligencija je uvijek bila faktor evolucije, a čovjek nikako ne postaje neki vrhovni subjekt, već samo dominantna vrsta koja ima značajniji uticaj. U određenom smislu su sva živa bića i subjekti evolucije, kao što su i njeni objekti.
__________________
MOLON LABE
Polulud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 23:31   #62
Quote:
Polulud kaže: Pogledaj post
Inteligencija je uvijek bila faktor evolucije, a čovjek nikako ne postaje neki vrhovni subjekt, već samo dominantna vrsta koja ima značajniji uticaj. U određenom smislu su sva živa bića i subjekti evolucije, kao što su i njeni objekti.
Retorika je zgodna, ali nije istinita. Subjekt evolucije je smo onaj tko stvara objekte evolucije. U tom kontekstu jež je subjekt stvaranje sebe i time je subjekt sebe, a ne samo objekt kako to tumaći tradicionalna teorija. Isto tako, Čovjek je subjekt sebe, a ne samo objekt koji je ponikao iz nekakve primordijalne barice vode, ili iz kemijskoh bujona raznoraznim pražnjenjima i slučajnom kombinacijom molekule koje su zakonima fizike i kemije oživjele. ČovjeK je, kao štom sam nekoliko pta napiso " MAsTER OF THE UNIVERSE " , ali ne po mom mišljenju već po mišljenju intelektualnih " kalibara " sadašnjice. Možda ti ne znaš, ili ti je to strano, pa se " vrtiš u krugu " tradicionalnih teorija i znanja.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 23:17   #63
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Retorika je zgodna, ali nije istinita. Subjekt evolucije je smo onaj tko stvara objekte evolucije. U tom kontekstu jež je subjekt stvaranje sebe i time je subjekt sebe, a ne samo objekt kako to tumaći tradicionalna teorija. Isto tako, Čovjek je subjekt sebe, a ne samo objekt koji je ponikao iz nekakve primordijalne barice vode, ili iz kemijskoh bujona raznoraznim pražnjenjima i slučajnom kombinacijom molekule koje su zakonima fizike i kemije oživjele. ČovjeK je, kao štom sam nekoliko pta napiso " MAsTER OF THE UNIVERSE " , ali ne po mom mišljenju već po mišljenju intelektualnih " kalibara " sadašnjice. Možda ti ne znaš, ili ti je to strano, pa se " vrtiš u krugu " tradicionalnih teorija i znanja.
Jež je subjekt za gliste, crve i sve ono na što utiče u krugu evolucije, kao što je i svako drugo živo biće, a ujedno je i objekt jer je i sam podložan tuđim uticajima u "vječnom" krugu evolucije. Čovjek je gospodar samo kad sebi umisli gluposti, a to nažalost radi isuviše često.
Mišljenje navodnih "jedinica za širinu cijevi" najbolje služi skrivanju nedostatka vlastitog razmišljanja iza navodne veličine tuđeg.
__________________
MOLON LABE
Polulud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:46   #64
Quote:
Polulud kaže: Pogledaj post
Jež je subjekt za gliste, crve i sve ono na što utiče u krugu evolucije, kao što je i svako drugo živo biće, a ujedno je i objekt jer je i sam podložan tuđim uticajima u "vječnom" krugu evolucije. Čovjek je gospodar samo kad sebi umisli gluposti, a to nažalost radi isuviše često.
Mišljenje navodnih "jedinica za širinu cijevi" najbolje služi skrivanju nedostatka vlastitog razmišljanja iza navodne veličine tuđeg.
Ne! U tome i jest cijela pogreška. Subjekt se treba shvaćati i interpretirati kao onaj koji STVARA, koji planira , determinira i t.d a objekt je uvijek ONO stvoreno, determinirano od subjekta. Ako subjekt objekt relaciju gledamo kao relaciju ježa i crva, ili čovjeka i svinje , onda nema druge nego sunovrat u evolucijsku SEPTIČKU JAMU.
Dakle, u konceptu u kojem govorim Čovjek je taj koji određuje i uzrokuje evoluciju, a ne da evolucija određuje i uzrokuje Čovjeka. Razlika u interpretaciji je velika, toliko velika do mjere da tradicionalni evolucionisti nemaju pojma kuda vodi njihova svemoćna evolucija? Put od majmuna do čovjeka je odavno slijepi i jednosmjerni put, jer već vrijedi i put od Čovjeka prema majmunu. Čovjek stvara majmuna a ne majmun čovjeka, kako je to tumačio stari dobri Darwin!? Tko to kao evolucionist ne vidi, ne zna, bolje je da se evolucijom ne bavi, već nekim drugim poslom, recimo kako spasiti milione oblika života na Zemlji koji naglo nestaju, a koje je mukotrpno i dugotrajno stvarala ta STARA ( teorija ) evolucija?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 20:25   #65
Ta tvoja teorija je samo novi pokušaj uvođenja boga u gdje mu nije mjesto i nema veze sa teorijom evolucije.
__________________
MOLON LABE
Polulud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 09:26   #66
Quote:
Polulud kaže: Pogledaj post
Ta tvoja teorija je samo novi pokušaj uvođenja boga u gdje mu nije mjesto i nema veze sa teorijom evolucije.
Ma nemoj molim te,a ti imaš veze s teorijom evolucije? Pa ako imaš onda budu uljudan i korektan pa napiši i odgovori: kuda i u kojem smejru evoluiraju Čovjek i čovečanstvo?
Nemoj samo blabatati ( nije blebetati već blabatati ) kako to čine mnogi? Ti ne možeš davati svoje subjetivne sudove o evoluciji, kao ni sudove o tome što ja pokušavam ili ne pokušabvam činiti s Bogom. Nekoliko puta sam jasno i glasno no napisao BOG = Čovjek i to nije nikakvo " moje " uvođenje Boga već je to povijesna religisjka i znanstvena istina - činjenica i suvremeno razmišljenja i suvremeno spozanvanje.
Dake, evolucijom biloški čovjek postupno sublimacijom postaje Bog. O tome ti i vjerojatno tvoji " stari " evoluionisti nemate pojma, a ne ja. Ti možda imaš pojma o evoluciji skakavaca, ali o evoluciji Čovjeka, prema ovome što pišeš, očigkledno ne!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 01:01   #67
sta vi idete milone godina unazad ...
i svadjate se kako je nastao covjek ...
i u sta ce se pretvoriti ...

od majmuna nije nastao jer bi onda mamjuni i danas evoluirali u ljude
i sta cete dobiti kad otkrijete kako je nastao?


zasto ste vi ovdje?

da se borite protiv zla!
dok vi tu pricate neko vam djeci prodaje drogu na ulici i obradjuje mozak u skoli!
pozdravich!
TuziBaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:48   #68
Quote:
TuziBaba.com kaže: Pogledaj post
sta vi idete milone godina unazad ...
i svadjate se kako je nastao covjek ...
i u sta ce se pretvoriti ...

od majmuna nije nastao jer bi onda mamjuni i danas evoluirali u ljude
i sta cete dobiti kad otkrijete kako je nastao?


zasto ste vi ovdje?

da se borite protiv zla!
dok vi tu pricate neko vam djeci prodaje drogu na ulici i obradjuje mozak u skoli!
pozdravich!

Tko se ovdje svađa? Vi ili ja?
Ako ste vi ovdje da nas upozorite na drogu koju konzumiraju naša djeca dok se mi ovdje " svađamo " onda dozvolite da i ja Vas upozorim na uzrok prodaje droge. Naša djeca gube smiaso života u hedonističkom svijetu .
Kada se sazna - zna kako je nastao život na planeti Zemlji, a time i u svemiru, i uloga Čovjeka u svemiru, istodobno se saznaje smisoa i svrha postojanja Čovjeka. Spoznajom smisla i svrhe postojanja spoznaje se i to da se naša djeca drogiraju, između ostalog, i radi toga što je djeci rečeno da je religija opijum za narod. Da se ne bi opijumirali religijom, oopijumiraju se drogom.
Da, borim se protiv zla gluposti! Droga je samo jedno od zala koje uzrukuju gluposti.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 01:24   #69
e ovako,covjek ti je ono velko sto vidis na ulici svaki dan a nastao je putem polnog odnosa m i z Any other questions???
__________________
dijete sa sela
w.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 09:22   #70
Quote:
w.G kaže: Pogledaj post
e ovako,covjek ti je ono velko sto vidis na ulici svaki dan a nastao je putem polnog odnosa m i z Any other questions???
A kako drugačije? To znaju čak i majmuini, konji, mačke i psi....? No počinje se javljati i NOVA druga mogućnost - nastajanje na inteligentni način u nekom biomolekularnom laboratoriju, a javljaju se i mogućnosti nastajanja transhumanih bića sa " čip - strojnim mozgom "?
Tko je čovjek i kako je nastao?
Seksulannom ili inteligentnom interakcijom?
That is a rigth question?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.07.2007., 09:31   #71
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
A kako drugačije? To znaju čak i majmuini, konji, mačke i psi....? No počinje se javljati i NOVA druga mogućnost - nastajanje na inteligentni način u nekom biomolekularnom laboratoriju, a javljaju se i mogućnosti nastajanja transhumanih bića sa " čip - strojnim mozgom "?
Tko je čovjek i kako je nastao?
Seksulannom ili inteligentnom interakcijom?
That is a rigth question?
Seksualna i inteligentna interakcija se međusobno ne isključuju.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 09:37   #72
Quote:
TuziBaba.com kaže: Pogledaj post
od majmuna nije nastao jer bi onda mamjuni i danas evoluirali u ljude i sta cete dobiti kad otkrijete kako je nastao?
Istinu. A to nije mala stvar.

Majmuni ne bi nužno i danas evoluirali u ljude. Ne znam od kuda proizlazi ta logika osim iz nepoznavanja osnova teorije evolucije. I u osnovi imaš pravo (iako si do toga došao pogrešnim zaključivanjem), čovjek ni nije nastao iz majmuna, već su po teoriji evolucije čovjek i majmun imali zajedničkog pretka.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 21:42   #73
http://www.youtube.com/watch?v=3C9CH3q9PLI

Hazarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 23:44   #74
Različita tumačenja

https://www.youtube.com/watch?v=O-ppQaeA-_E
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:35   #75
Sve dok ne dođe do apokalipse, postojat će ljudi koji vjeruju u jednu teoriju i ljudi koji vjeruju u drugu, i ni jedni ni drugi neće doći do stopostotnih dokaza.
Na svakom od nas je da vjeruje u svoju logičnost.
Kad umrem, valjda ću saznati.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.