Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2002., 00:04   #1
Proslost vs Buducnost

Hebem ti remote vezu kad nas dijeli 2000 km, a spajaju astronomski telefonski racuni
Upravo smo imali sat i pol dugu raspravu, o juce, danas i sutra... O njemu, meni i nama ... I o mom bivsem

Ukratko, Eventulni Buduci tvrdi da ja zivim u proslosti, da patim za svojim bivsim zivotom, i da volim Bivseg
Kad kazem da mi se Bivsi gadi, samo se nasmije i kaze ”Ah to je kod vas zena tako. Voljeti i gaditi vam je tako blizu.”
Misli da mi je on samo zamjena, supstitut, flaster na ranu, da ga hocu samo reda radi, mada bi vise voljela ostati sama.
I jos me pita da ga rangiram, da li je on bar muskarac broj dva u mom zivotu

Dzizis, sta reci na ovo, kako argumentirano odbiti apsurdne tvrdnje???
Znam da on trazi dokaze. Ne zelim ga povrijediti, ne zelim ignorirat, ne zelim reci: jebi se to je tvoj problem sto ga nemozes svariti i sto si nesiguran. A neznam sta da kazem.
Inace je divan covjek, dobro svjestan sebe i svoje okolice, i dobar poznavlac ljudi. Nemogu samo zazmiriti i odbaciti sve kao neosnovano, zasluzuje obrazlozenje.

Ali kao da ga ne dotice sve ono sto kazem:
Bivsi jeste vecinski dio moje proslosti, imam sa njim i dijete, i to ga nazalost cini neodvojivim djelom mog zivota, ali silom prilika. I od tog nemozemo pobjeci.
Mozda i zivim u proslosti, al ne zbog Bivseg, nego zbog harmonije porodice i sredjenog zivota kog sam imala jedan period. I jedino sto zelim je to isto, ali sa njim sad, i da predje iz Eventalnog Buduceg u Sadasnjeg Jedinog.

Uh sve mi zuji u glavi, help!
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 00:12   #2
hm

Quote:
Ukratko, Eventulni Buduci tvrdi da ja zivim u proslosti, da patim za svojim bivsim zivotom, i da volim Bivseg
a zasto on to misli? Pretpostavljam da je rekao bar jedan razlog "stalno se vidjas, cujes, pricas o bivsem"

i nije ti rekao da se ne ponasas prema njemu onako kako on zamislja da se zena ponasa u drustvu osobe do kojoj joj je stalo...

ili trazi ispriku da kidne... daleko ste...
Sluga Bozji pravi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 00:19   #3
Meni se čini da si ti u par navrata spominjala da si jako voljela bivšeg, da ti je bio najbolji ljubavnik i sl... Ako si to govorila i pred ovim novim - eto ti razloga za takve sumnje

Mislim da kod vas daljina baca svoje sjeme slutnje, niče ideja da onom drugom više nisi toliko bitan/bitna... teško je dokazati suprotno, osobito ako više i sama nisi sigurna u svje osjećaje
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 00:22   #4
Quote:
Originally posted by Vjeveric
Meni se čini da si ti u par navrata spominjala da si jako voljela bivšeg, da ti je bio najbolji ljubavnik i sl... Ako si to govorila i pred ovim novim - eto ti razloga za takve sumnje

e hebi ga al nekako ne vjerujem da je radila bas takve pocetnicke greske
Sluga Bozji pravi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 01:01   #5
"e hebi ga al nekako ne vjerujem da je radila bas takve pocetnicke greske "

pa naravno da nisam
zna jedino cinjenice, hebiga sta imam tu muljati kad bivseg znam od 17, bili smo si prvi, i sastajali i rastajali se x puta. ali vec 5 g nema APSOLUTNO nista medju nama.

mozda je problem da nijednog drugog muskarca nisam ni spominjala, pa onda ispada ovaj glorificiran


"i nije ti rekao da se ne ponasas prema njemu onako kako on zamislja da se zena ponasa u drustvu osobe do kojoj joj je stalo... "

kako znas, jeste tacno to rekao!!!
a po meni je bas suprotno!!! mislim da se ponasam bas kako spada. nisam zaljubljena u njega ono bezumno do neba, nego ga volim s obje noge na zemlji. apsurdno mi je sad nabrajat dokaze i primjere. nismo tinejdzeri.

"... teško je dokazati suprotno, osobito ako više i sama nisi sigurna u svje osjećaje "
pa sve ove trzavice i nerazumjevanja me kolebaju, naravno, a to se i vidi. od ljeta je pomalo sve ishlapilo

"ili trazi ispriku da kidne... daleko ste..."
nadam se da ne
mada neznam,
napravili smo vec neke konkretne poteze, birokratske, za "nasu stvar"
nije neostvarivo
samo ako se zeli
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 01:21   #6
Quote:
Originally posted by Septembar
mozda je problem da nijednog drugog muskarca nisam ni spominjala, pa onda ispada ovaj glorificiran
A da mu spomeneš par epizoda iz svog raspušteničkog života?
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 01:39   #7
Hmmm, prije neki dan si vrlo emocionalno dozivjela sto ti se bivsi zeni, ili ce postati otac, ne sjecam se tocno. Neki osjecaji prema njemu te ipak vezu, inace bi ti bilo ili svejedno ili cak drago za njega. Tvoj buduci je vjerojatno osjetio tu bujicu (makar negativnih) osjecaja prema bivsem i iz toga stvorio zakljucke. Pretpostavljam da te je bivsi jako tesko povrijedio i da i danas osjecas ogorcenje prema njemu. Samo pretpostavka. U svakom slucaju, za sebe otkrij zbog cega si toliko ljuta na bivseg da ga ne mozes prepustiti proslosti i njegovoj sadasnjoj zeni pa to lijepo ispricaj buducem. I onda uzivaj u svojoj sadasnjosti bez bivseg i buducnosti s buducim.
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 09:32   #8
vjevo, jako smijesno, haha .bljuv.
ajd ne trabunjaj i ne gazi

Quote:
Originally posted by T.C.
Hmmm, prije neki dan si vrlo emocionalno dozivjela sto ti se bivsi zeni, ili ce postati otac, ne sjecam se tocno. Neki osjecaji prema njemu te ipak vezu, inace bi ti bilo ili svejedno ili cak drago za njega. Tvoj buduci je vjerojatno osjetio tu bujicu (makar negativnih) osjecaja prema bivsem i iz toga stvorio zakljucke. Pretpostavljam da te je bivsi jako tesko povrijedio i da i danas osjecas ogorcenje prema njemu. Samo pretpostavka. U svakom slucaju, za sebe otkrij zbog cega si toliko ljuta na bivseg da ga ne mozes prepustiti proslosti i njegovoj sadasnjoj zeni pa to lijepo ispricaj buducem. I onda uzivaj u svojoj sadasnjosti bez bivseg i buducnosti s buducim.
ju gat d point
jesam ja to pricala i pokusala objasniti i sebi i novom, ali tesko je to.
ovaj novi nikad nije imao veliku i jaku vezu, i nikad se nije previse vezao. zato valjda i nemoze shvatiti kako je to nositi sa sobom.

osim toga nevolim bas pljuvati u bunar iz kojeg sam nekad pila vode, niti volim istresati prljav ves previse.
tako da se vjerojatno nisam uspjela "opravdati"
hebiga istina je, nemogu zaboraviti i oprostiti, iz vise razloga
ali zivot nije crno bijel, i ne vidim zasto nebi mogla i trebala ici dalje zato sto imam ruksak "Juce" na ledjima

a onda se u meni neki revolt stvara, i namjerno necu da se pravdam, niti da objasnjavam ocito
i vrijedja me njegovo nepovjerenje

tako da se trgam izmedju zelje da ga ignorantno otkacim, ili da se se prostrem i ocajnicki borim
(preuvelicavam krajnosti, if you know what I mean)
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 09:43   #9
sept... jesi li ti sigurna u to sto pises???
__________________
svaka ljubav ovoga svijeta kroz dobro i loše prošla je
naša ljubav samo je prošla ... Čovjek koji nije pripadao nigdje
Mrežni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 09:45   #10
Re: Proslost vs Buducnost

Quote:
Originally posted by Septembar

Kad kazem da mi se Bivsi gadi, samo se nasmije i kaze ”Ah to je kod vas zena tako. Voljeti i gaditi vam je tako blizu.”
sept, meni je ovo odzvonilo.
i ja imam bivseg, na neku slicnu foru kao ti (najduza veza, zajednicko dijete....)
ali mi se ne gadi....ogorcenje, mrznju nazovimo kako god to zelimo, osjecala sam jos u fazi kada nisam bila potpuno imuna na njega...danas jesam
drago mi je kada ga vidim, i kavu si popijemo...kad ga ne vidim, niti ga se ne sjetim...
htjedoh reci - dok te god moze povrijediti, bojim se da sve niti nisu prerezane...
nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 13:26   #11
Sama sam se iznenadila da osim straha od mog bivšeg (jer me je fizički maltretirao) za njega ne osjećam ama baš ništa; ni ljutnju, ni ... ništa, jednostavno ništa, kao da je stvar (ponekad se vežem čak i za pokoju stvar pa mi postane draga).
Mislim da je to stanje strašno. Ako prema čovjeku ništa ne osjećaš (simpatiju, antipatiju, ljubav, mržnju, ...) ustvari ga negiraš kao čovjeka, a toga nisam ni bila svjesna dok ga ponovno nisam vidjela. Bojala sam se susreta (nakon svega) ali iznenadila sam samu sebe ništa ne osjećajući (ni dobro ni loše) doslovno ništa i to me preplašilo (zar čovjek može biti takav?).
Mislila sam da ga mrzim, ali očito nije zaslužio ni to!
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 13:38   #12
Quote:
Originally posted by Septembar
tako da se trgam izmedju zelje da ga ignorantno otkacim, ili da se se prostrem i ocajnicki borim
(preuvelicavam krajnosti, if you know what I mean)
Ajde ne ljuti se na mene što se glupavo zezam, nisam znala da si ti ozbiljno u bedu radi toga. Sama činjenica da ti pada na pamet "prostiranje" pred njim i "očajnička borba" govori da ti je do toga čovjeka stalo. Jer da nije, kad bi ljubomorno spomenuo tvog bivšeg ti bi pipizdila i odjebala ga, zar ne?

Tvoj novi dragi treba znati da si ti slobodna žena, da si poslije muža imala i druge muškarce ali niti jedan ti nije značio toliko da se želiš pravdati pred njima. Nijedan do njega.
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 13:59   #13
buduci se bori za primat
a da kuzi ljude…..nebi ti rekao, da se prema njemu ne ponasas adekvatno u drustvu ili ti je pride toga jos nesto reko…….sto je bitnije….cupas iz konteksa?

nevjerujem
sta mu ne kazes za sex s bivsim i ostalim(niste balavci)

opustise i malo uzburkaj to more……..
plojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 15:58   #14
Pobijedi ponos i uvjeravaj dokle god za to on ima potrebu.

Ja sam bila u sličnoj situaciji sa svojim mužem...I pucala sam od bijesa kad me je iznova i iznova propitkivao; i najradije bih ga tresnula po glupoj glavurdi, ak' mu nije jasno što osjećam za njega. Al' onda sam shvatila da njemu pokazivanje mojih osjećaja ipak nije dostatno i strpljivo sam mu odgovarala na bezbroj pitanja opetovano...dok sam sebi nije dosadio

Vjeruj i danas (nakon 10 godina) ima dana kad mi spomene njegove ime sa značajnim upitnikom na kraju. Al'ja se sada samo osmjehujem, jer se valjda i sam uvjerio da je sve iza mene.

Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 16:17   #15
Quote:
Originally posted by Mrežni
sept... jesi li ti sigurna u to sto pises???
da, bar trenutnao
a na sta konkretno mislis

Quote:
Originally posted by nika

dok te god moze povrijediti, bojim se da sve niti nisu prerezane...
pa ocito da nisu niti ce ikad biti. djelim sa njim ono najdagocjenije u zivotu: princezu. da nije tako, bila ba na drugoj hemisferi vjerojatno. sad smo tu gdje smo- preblizu.
ali opet kazem, zar je to razlog da ne idem dalje?

Quote:
Originally posted by duda
za njega ne osjeæam ama baš ništa; ni ljutnju, ni ... ništa, jednostavno ništa, kao da je stvar

Mislila sam da ga mrzim, ali oèito nije zaslužio ni to!
duda, ne funkcioniramo svi isto. voljela bi da dodjem u tu indiferentnost. ali to sto osjecam je miljama daleko od onog sto buduci misli...

ili ja ni sama neznam, mislim da je jedno, a sastrane se vidi drugo???

Quote:
Originally posted by Vjeveric
Sama činjenica da ti pada na pamet "prostiranje" pred njim i "očajnička borba" govori da ti je do toga čovjeka stalo. Jer da nije, kad bi ljubomorno spomenuo tvog bivšeg ti bi pipizdila i odjebala ga, zar ne?
ma da mi nije stalo, bilo bi mi sevjedno sto je ljubomoran, ili cak uzivala u tom
ili, sto je najvjerojatnije, nebi ni bila uopce u ovoj fazi

Quote:
Tvoj novi dragi treba znati da si ti slobodna žena, da si poslije muža imala i druge muškarce ali niti jedan ti nije značio toliko da se želiš pravdati pred njima. Nijedan do njega.
ej zar ne vidis kako to isprazno i sablonski zvuci
zamisli da tebe neki frajer pokusava tim rijecima "utjesiti", pa pizdeknula bi ga samo tako

plojka, bas zato sto vidfim kako dobro kuzi druge, bojim se da ne kuzi mene vise nego sto ja to samam sebi zelim priznati

sanjar, konacno konkretan slucaj i savjet!!!
hm, da li je stvarno tako da cu ga vjecito kao dijete morati tetositi i hraniti mu sujetu? i ako da, zasto je to tako, zasto se neki, uglavnom muskarci, nemogu otkaciti bivsih svojih partnera. zar ne vide da stalnim povlacenjem te teme, samo kopaju stare leseve, i prisiljavaju nas da se borimo ponovo sa njima- i to uzalud, na stetu svima
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 17:07   #16
Hm, kad sam ja nesto pitao svoju o bivsem , rekla mi je Da li ti to stvarno zelis znati? Posto njenoj pameti vjerujem vise nego svojoj, rekao sam da ne zelim. Tako da ne znam odgovor. A u medjuvremenu sam zaboravio koje me je pitanje zanimalo.
To su glupi problemi, zalosno je sto postoje. Koji si broj u necijem zivotu. Pa ako je s tobom, onda si valjda broj jedan. Prosla trka je valjda zavrsena. Jedino sto bi ti Sept mozda trebala izbjegavati teme o tom proslom frajeru, kad si ovim. Izbjegavati pricati o covjeku s kojim si provela tolike godine jamacno nije lako. Mislim da bih izmislio cijeli rjecnik simbola ukoliko bi nasao nesto vazno sto bih htio ispricati, a da se radi o ex frajeru. Hm.... Imoroviziraj doktorka. I spominji svog bivseg sto vise u negativnom kontekstu. Pljuj u bunar iz kojeg si vode pila, pa makar to i ne zeljela. Unesi malo negativnosti. To bi mozda bio neki tvoj kompromis. Pa nek bude i malo lazi. White lies. Bitno je da novi frajer stekne dojam da je stari frajer bio los vozac. Pa ga mozda prestigne u zavoju, postane prvi i izgubi ga u retrovizoru, bejbi
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 17:31   #17
cuj lebe, da on meni pocne pljuvat sve najgore o svojim bivsima, zapitala bih se koja je to hinja od covjeka
drugo, daleko od tog da ja bivseg kujem u zvijezde, naprotiv, ja se jos jadna trudim da mu umanjim nedjela

a ako on i je na tapetu, onda je to sekundarno, iskljucivo kad pricam o princezi, i svakodnevnim prakticnim problemima, te o bivsim dogadjajima, putovanjima, i dogodovstinama, kojima je on bio suucesnik po logici stvari. sa njim sam i dosla u ovu zemlju, i kad god pricam kako je bilo, sta sam radila, kako se probijala, kog sretala, posao, selidbe, dijete... i te konkretne stvari, bivsi je uvijek tu kao privjesak, bez obzira da li ja konkretno izgovorim njegovo ime (MTRPS )
vjerovatno da je to ovom previse, prvenstveno iz razloga sto on nema nikog skim je bio duze od par mjeseci u vezi, pa uopce ne kopca kako je to...
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 20:05   #18
Ma ne radi se o pljuvanju bivšeg nego veličanju sadašnjeg. Lijepo ti je lebowski objasnio. Daj mu priliku da se osjeća kao Shummi ! Nema opravdavanja (to samo izaziva još veću sumnju), ravna crta baby (u vezi bivšeg), a maz maz sadašnjem (dok ne bude kasno).

Muškarci vole progresiju. Pa valjda je u hrpi stvari bolji od bivšeg, ne?
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 01:04   #19
Quote:
Originally posted by magic_tree
Ma ne radi se o pljuvanju bivšeg nego veličanju sadašnjeg. Lijepo ti je lebowski objasnio. Daj mu priliku da se osjeća kao Shummi !
Nema opravdavanja (to samo izaziva još veću sumnju), ravna crta baby (u vezi bivšeg), a maz maz sadašnjem (dok ne bude kasno).

Muškarci vole progresiju. Pa valjda je u hrpi stvari bolji od bivšeg, ne?
hm, vis, vis
dakle trep-trep, slin maz ljub lic gric
sve to stoji, al ne pod moranje da bi sad njemu nest dokazivala
uh hebem ti inat
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 05:27   #20
Quote:
Originally posted by Septembar


duda, ne funkcioniramo svi isto. voljela bi da dodjem u tu indiferentnost. ali to sto osjecam je miljama daleko od onog sto buduci misli...

Opet ja Septembar, nemoj zamjeriti. Treba teziti indiferentnosti zbog nas samih, a ne zbog bivsih ili buducih. Razmisli koliko energije potrosis na osjecaje prema bivsem. Koliko bivsi zasluzuje da se na njega trosi energija. Na koga mozes potrositi energiju koju si ustedjela na bivsem. Eto, znam da zena sama mora ovo spoznati, ali neka ti bar prodje pored usiju
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.