Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2015., 00:21   #81
http://worldpopulationreview.com/cou...ia-population/


I ono što je najgore mi padamo negdje po ovoj najnižoj crti,krajem 2014.te na oko 4,247 miljuna stanovnika,ubrzo ćemo znati točno.

Zadnje uređivanje babas : 22.01.2015. at 00:57.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 00:27   #82
Jooj ovo je sa Kosovom, ko više računa Kosovo kao dio Srbije crni babas?
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 00:40   #83
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Jooj ovo je sa Kosovom, ko više računa Kosovo kao dio Srbije crni babas?
Mi smo od 1991. do danas pali sa 4.799.000 na današnjih oko 4.250.000,znači za oko 550 000 stanovnika,a uz to smo iscrpili izvore Hrvata u BIH i Srbiji,koji su se bar prepolovili. To je katastrofa.
Srbija je također u teškoj banani,ali koliko ne znam,ovi vode Srbiju još sa Kosovom.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 00:42   #84
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Evo ti usporedbe Hrvatske i Srbije pa prostudiraj koja ima veću depopulaciju,i koja je gušće naseljena.Srbi imaju lošiji natalitet i prosječno nešto starije stanovništvo,ali ne bitno starije. Ako se mladi Hrvati ovim tempom nastave iseljavati ubrzo ćemo imati i starije stanovništvo od Srbije.
Iseljavanje iz Hrvatske je mala beba nasuprot njihovom iseljavanju.

Quote:
Već godinama Srbija zauzima jednu od najgorih pozicija na neslavnoj lestvici po odlivu mozgova. Prema mišljenju Svetskog ekonomskog foruma, ove godine više nismo 132, već 141. na rang-listi od 144 zemlje.
Srpska dijaspora broji oko četiri i po miliona ljudi, od čega se procenjuje da je 500.000 - 600.000 njih napustilo zemlju od početka devedesetih do danas.
http://www.kamatica.com/vesti/egzodu...og-zivota/8006
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 00:48   #85
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Mi smo od 1991. do danas pali sa 4.799.000 na današnjih oko 4.250.000,znači za oko 550 000 stanovnika,
Pusti devedesete, uzrok toga je rat, broj Hrvata se zapravo povećao, 91. ih je bilo 3,7 milijuna, danas oko 3,8 milijuna, naravno zbog Hrvata iz BiH i Srbije koji su doselili.

Quote:
a uz to smo iscrpili izvore Hrvata u BIH i Srbiji,koji su se bar prepolovili. To je katastrofa.
Pa nismo ih zapravo iscrpili, ima ih još dosta u BiH, popis će pokazati preko 500 tisuća, šta je zapravo i dobro kad se vidi koliko su stradali u ratu. Broj drugih se isto značajno smanjio pa dođe na istu stvar, ne prijeti im majorizacija i nestanak.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 01:01   #86
Ako se budemo držali najlošije prognoze,već 2024 ćemo biti ispod 4 miljuna. Useljavanje Hrvata iz BIH i Srbije je iz godine u godinu u padu,a iseljavanje iz RH u porastu.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 01:04   #87
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Ako se budemo držali najlošije prognoze,već 2024 ćemo biti ispod 4 miljuna. Useljavanje Hrvata iz BIH i Srbije je iz godine u godinu u padu,a iseljavanje iz RH u porastu.
Demografi su u jednoj nedavnoj emisiji na HRT-u procjenili da ovakvi trendovi vode na 3,5 milijuna 2050. tako da misle na srednju plavu varijantu i realno mislim da je to linija na kojoj smo trenutno, usprkos svemu nikako ova crvena, to se nigdje ne vidi. U slučaju da se donese ozbiljan gospodarski i demografski plan, postigne nacionalni konsenzus i krene u ozbiljan posao, mislim da se teoretski može postić nešto između plave i smeđe linije.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 01:46   #88
Najstarije nacije svijeta,Srbi stariji od Hrvata,ali Hrvatice starije od Srbijanki,Slovenci još stariji,po podacima iz 2010.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._by_median_age
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 02:33   #89
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Pusti devedesete, uzrok toga je rat, broj Hrvata se zapravo povećao, 91. ih je bilo 3,7 milijuna, danas oko 3,8 milijuna, naravno zbog Hrvata iz BiH i Srbije koji su doselili.
Metodologija izračuna je drukčija, broj stanovnika u Hr 2001. i 2011. je otprilike isti. 2001. su se popisivale i osobe koje su bile trenutno odsutne. Također prirodno kretanje stanovništva (broj živorođenih i umrlih) govori da o negativnom prirodnom prirastu (cca. 10.000 godišnje ljudi više umre nego što ih se rodi).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 10:09   #90
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Demografi su u jednoj nedavnoj emisiji na HRT-u procjenili da ovakvi trendovi vode na 3,5 milijuna 2050. tako da misle na srednju plavu varijantu i realno mislim da je to linija na kojoj smo trenutno, usprkos svemu nikako ova crvena, to se nigdje ne vidi.
Tko gleda vidi: U Njemačku se u 2013. godini uselilo 25.200 osoba iz Hrvatske, navodi se u godišnjem Migracijskom izvješću njemačke vlade

Pitanje koliko od toga je shuttle-migracija, zaradi nešto pa nazad kad potroši opet, a koliko trajna migracija kad im pomru roditelji prodaju svu imovinu i adio, pogotovo ako su u međuvremenu dobili i drugo državljanstvo.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 10:18   #91
Bila je prije nekoliko dana emisija HTV-a 5 poslije 12 u kojoj su hrvatski demografi izracunali da su trendovi na plavoj liniji ovog babasovog demografskog grafa, vjerojatno su sve uracunali prilično precizno jer se radi o stručnjacima koji su se za taj posao skolovali. Naravno i ta njihova procjena je jako loša i trendovi su jako loši, ali da su najgori mogući, nisu, daleko i od toga.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 10:59   #92
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Jooj ovo je sa Kosovom, ko više računa Kosovo kao dio Srbije crni babas?
Evo ti pravi podaci o Srbiji,ima nešto preko 7,1 miljun na zadnjem popisu i u deset godina su izgubili 377 tisuća stanovnika.
Koliko je Srbija bez Kosova maksimalno stanovnika imala i kada ne znam,ali teško da je izgubila 12% stanovnika poput Hrvatske.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...-Beograd-raste
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 11:10   #93
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Bila je prije nekoliko dana emisija HTV-a 5 poslije 12 u kojoj su hrvatski demografi izracunali da su trendovi na plavoj liniji ovog babasovog demografskog grafa, vjerojatno su sve uracunali prilično precizno jer se radi o stručnjacima koji su se za taj posao skolovali. Naravno i ta njihova procjena je jako loša i trendovi su jako loši, ali da su najgori mogući, nisu, daleko i od toga.
Demografski stručnjaci mogu predvidjeti prirodni priraštaj,odnosno gubitak stanovništva prirodnim putem,ali ne mogu predvidjeti stopu useljavanja i iseljavanja iz zemlje. Hrvatska je trenutno u katastrofalnoj gospodarskoj situaciji i klizi sve dublje u ponor.To će se svakako odraziti na broju iseljenih,samim tim i na natalitetu,jer velika većina iseljenih su ljudi u najboljim godinama,od 25 do 50. Znači oni koji tek zasnivaju obitelj,te oni sa maloljetnom djecom.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 12:03   #94
Hrvatska je pretezito staracnko stanonistvo,to se vidi na primjer po glazbi koju hrvat.glazb.proizvode -to je glazba koja odgovara uhu starijih ljudi,nema mladih veselih pjevaca.
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 12:06   #95
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Evo ti pravi podaci o Srbiji,ima nešto preko 7,1 miljun na zadnjem popisu i u deset godina su izgubili 377 tisuća stanovnika.
Koliko je Srbija bez Kosova maksimalno stanovnika imala i kada ne znam,ali teško da je izgubila 12% stanovnika poput Hrvatske.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...-Beograd-raste
Naravno kad je primila 300 tisuća ljudi iz te iste Hrvatske nakon što je izvršila agresiju i izgubila.
Izgubila je Srbija i više od 377k jer je to samo prirodni priraštaj uračunat, ne i iseljavanje.

Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Demografski stručnjaci mogu predvidjeti prirodni priraštaj,odnosno gubitak stanovništva prirodnim putem,ali ne mogu predvidjeti stopu useljavanja i iseljavanja iz zemlje. Hrvatska je trenutno u katastrofalnoj gospodarskoj situaciji i klizi sve dublje u ponor.To će se svakako odraziti na broju iseljenih,samim tim i na natalitetu,jer velika većina iseljenih su ljudi u najboljim godinama,od 25 do 50. Znači oni koji tek zasnivaju obitelj,te oni sa maloljetnom djecom.
Mogu oni otprilike predvidjeti, to su stručnjaci, ne laprdaju na forumu poput nas. Šta se tiče iseljenih ni mi samo ne znamo kakva je njihova dobna struktura, ali vjerojatno je raznolika, o tome hoće li biti bolje ili neće, to ne znamo niti možemo znati.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 12:07   #96
Nije loše da ljudi odu, ako se vrate, a valjda će se vratiti kada se ovdje normalizira situacija.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 12:10   #97
Većina se vrati kad potroši novac s kojim je otišla.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 12:15   #98
Ja ne znam zbog čega se stvara ovakva depresivno-manična histerija oko toga šta će neko otić u EU (čiji smo mi član) i zaposlit se ili provesti neko vrijeme tamo? Ko kaže da su ti ljudi zauvijek izgubljeni za Hrvatsku, ko kaže da će svi ili uspjeti pa ostati tamo, da će se svima tamo svidjeti ili da se većina neće vratiti kad tad? Još proglašavanje da sljedećih 50 godina neće biti bolje? Ko to kaže? I na osnovu čega? J.ebote depresivnih ljudi na ovom forumu.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 12:20   #99
Zašto je uopće ikome bitno što će netko otići izvan Hrvatske?
Kao da se to uopće ikoga tiče osim dotičnih?
Kad bi im ovdje bilo dobro, sigurno ne bi otišli.

Od domoljublja i rodoljublja se ne živi, niti će ono ikome staviti kruh na stol.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 12:25   #100
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Naravno kad je primila 300 tisuća ljudi iz te iste Hrvatske nakon što je izvršila agresiju i izgubila.
Izgubila je Srbija i više od 377k jer je to samo prirodni priraštaj uračunat, ne i iseljavanje.
Pa,svakako da bi Srbija izgubila i puno više stanovnika da nije bilo masovnog useljavanja Srba iz Hrvatske,BIHa,Kosova i slično koje i danas traje,ali ista je stvar i sa Hrvatskom. Mi bi bez useljavanja Hrvata iz BIH i Srbije već danas izgubili oko miljun stanovnika u odnosu na 1991.
Ali pošto depopulacija zemlje ovisi i o natalitetu,mortalitetu,i o useljavanju i iseljavanju,realne brojke su ovo što imamo danas.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.