Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2015., 12:18   #1
Ciljano iseljavanje Hrvata

Da li je na djelu ciljano iseljavanje Hrvata da ovo područje preuzme netko drugi, nema sumnje da je sve u rukama krupnog kapitala čije zamisli provode političari. Pošto sam se i osobno zainteresirao za odlazak zapela mi za oko Irska koja je tu negdje po stanovništvu jednaka Hrvatskoj međutim u nju je krupni kapital upucao brojne podružnice velikih tvrtki i iz siromaštva ih podignuo na razinu najrazvijenijih država Europe. Koliko čitam nisu Irci neki vrijedniji ljudi od nas pa me zanima što mislite zašto njima, a ne nama i da li za nas uopće ima izlaza ukoliko je krupni kapital isplanirao ovdje nešto i sve naše političare drži u šaci.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:24   #2
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Da li je na djelu ciljano iseljavanje Hrvata da ovo područje preuzme netko drugi, nema sumnje da je sve u rukama krupnog kapitala čije zamisli provode političari. Pošto sam se i osobno zainteresirao za odlazak zapela mi za oko Irska koja je tu negdje po stanovništvu jednaka Hrvatskoj međutim u nju je krupni kapital upucao brojne podružnice velikih tvrtki i iz siromaštva ih podignuo na razinu najrazvijenijih država Europe. Koliko čitam nisu Irci neki vrijedniji ljudi od nas pa me zanima što mislite zašto njima, a ne nama i da li za nas uopće ima izlaza ukoliko je krupni kapital isplanirao ovdje nešto i sve naše političare drži u šaci.

Da li je to ozbiljno pitanje ili podnevna zajebancija?

Sad mi pao na pamet onaj neki birokrat iz neke o milijun jedinica lokalne samouprave,inače negdje s područja Karlovca,koji je na pitanje zašto dvoje ulagača samo od njega čeka jedan papir (a trebaju ih skupiti još hrpu i to uz uvjet nemreš dobiti ovaj dok nemaš taj) više od godinu dana nonšalantno odgovara: "A čujte,nisam ja kriv,to tako kod nas ide."
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:37   #3
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post

Da li je to ozbiljno pitanje ili podnevna zajebancija?

Sad mi pao na pamet onaj neki birokrat iz neke o milijun jedinica lokalne samouprave,inače negdje s područja Karlovca,koji je na pitanje zašto dvoje ulagača samo od njega čeka jedan papir (a trebaju ih skupiti još hrpu i to uz uvjet nemreš dobiti ovaj dok nemaš taj) više od godinu dana nonšalantno odgovara: "A čujte,nisam ja kriv,to tako kod nas ide."
Dakle misliš da je za sve kriva naša administracija? Prema mojim informacijama ni EU administracija nije puno brža, a navodno treba hrpa papira za ove EU fondove tako da mi to ne pije vodu, time jasno ne želim braniti našu administraciju samo smatram da su neke druge igre u pitanju. Kako su mogli šoping centri ući na velika vrata u Hrvatsku, strane banke također, dakle ušli su samo oni koji isisavaju novac iz HR, a skoro pa nitko tko bi ovdje nešto pokrenuo za podizanje standarda, zapošljavanja itd.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:54   #4
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Dakle misliš da je za sve kriva naša administracija? Prema mojim informacijama ni EU administracija nije puno brža, a navodno treba hrpa papira za ove EU fondove tako da mi to ne pije vodu, time jasno ne želim braniti našu administraciju samo smatram da su neke druge igre u pitanju. Kako su mogli šoping centri ući na velika vrata u Hrvatsku, strane banke također, dakle ušli su samo oni koji isisavaju novac iz HR, a skoro pa nitko tko bi ovdje nešto pokrenuo za podizanje standarda, zapošljavanja itd.
Pa normalno da traže hrpu papira kad ti daju hebeni novac, milione.
A u Hrvatskoj kad i trebaš dati novac, recimo za izgradnju nečega, ne da ti izvučeš novac....opet moraš čekati i čekati. Po mogućnosti malo "podmazati"
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:56   #5
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Dakle misliš da je za sve kriva naša administracija? Prema mojim informacijama ni EU administracija nije puno brža, a navodno treba hrpa papira za ove EU fondove tako da mi to ne pije vodu, time jasno ne želim braniti našu administraciju samo smatram da su neke druge igre u pitanju. Kako su mogli šoping centri ući na velika vrata u Hrvatsku, strane banke također, dakle ušli su samo oni koji isisavaju novac iz HR, a skoro pa nitko tko bi ovdje nešto pokrenuo za podizanje standarda, zapošljavanja itd.
Novac se ne isisava iz Hrvatske.

I Kaufland i Konzum plaćaju jednake poreze i plaćaju ih u hrvaski državni proračun.

Porez na dobit i Agrokora i Kauflanda ostaje u Hrvatskoj.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:58   #6
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Kako su mogli šoping centri ući na velika vrata u Hrvatsku, strane banke također, dakle ušli su samo oni koji isisavaju novac iz HR, a skoro pa nitko tko bi ovdje nešto pokrenuo za podizanje standarda, zapošljavanja itd.
Je li govoris o novim objektima koji se grade ili o preuzimanjima tvrtki ?
Novi objekti za gradnju trebaju dozvole , ali za kupovinu tvrtke na burzi ne treba .
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:03   #7
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Novac se ne isisava iz Hrvatske.

I Kaufland i Konzum plaćaju jednake poreze i plaćaju ih u hrvaski državni proračun.

Porez na dobit i Agrokora i Kauflanda ostaje u Hrvatskoj.
Tek poslije oporezivanja porezom na dobit mogu izvuci novac iz Hrvatske.
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:14   #8
Hoću reći da šoping centri i banke više novca izvlače iz Hrvatske nego što ga ostavljaju, dakle ne investiraju dobit u Hrvatsku. Mediji su puni pozitvnih priča ljudi koji odlaze van, meni je to sve sumnjivo, kao da nas netko sve ili barem one mlađe želiti iseliti iz Hrvatske?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:18   #9
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Hoću reći da šoping centri i banke više novca izvlače iz Hrvatske nego što ga ostavljaju, dakle ne investiraju dobit u Hrvatsku. Mediji su puni pozitvnih priča ljudi koji odlaze van, meni je to sve sumnjivo, kao da nas netko sve ili barem one mlađe želiti iseliti iz Hrvatske?
Dakle prvo su izgradili šoping centre a onda hoće iseliti sve van da nema tko kupovati u tim centrima?

A logično.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:20   #10
Quote:
vuci i hajduci kaže: Pogledaj post
Tek poslije oporezivanja porezom na dobit mogu izvuci novac iz Hrvatske.
I što napraviti ?

Strpati sebi u džep.

A što radi Todorić? Isto to, zar ne. Zato i je naš prvi dolarski milijuner.

Ukratko - nakon oporezivanja ostaje čista dobit. Što će s tom dobiti, odlučuje vlasnik tvrtke.

Može dobit zadržati za sebe ili može ulagati dalje. Ako ide ulagati dalje može taj novac ulagati u Hrvatskoj ili negdje drugdje gdje misli da mu se isplati.

Tako Todorić otvara tvornice po Srbiji, kupjuje zemlju u Mađarskoj ......

Ono što ne investira dalje u pravilu drži u banci.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:24   #11
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
I što napraviti ?

Strpati sebi u džep.

A što radi Todorić? Isto to, zar ne. Zato i je naš prvi dolarski milijuner.

Ukratko - nakon oporezivanja ostaje čista dobit. Što će s tom dobiti, odlučuje vlasnik tvrtke.

Može dobit zadržati za sebe ili može ulagati dalje. Ako ide ulagati dalje može taj novac ulagati u Hrvatskoj ili negdje drugdje gdje misli da mu se isplati.

Tako Todorić otvara tvornice po Srbiji, kupjuje zemlju u Mađarskoj ......

Ono što ne investira dalje u pravilu drži u banci.
Je li platio porez na dobit ? Je.
Sto se mene tice nakon oporezivanja on moze svoj novac i zapalit ako oce.
Kapitalizam smo birali i kapitalizam smo dobili .
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:25   #12
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Dakle prvo su izgradili šoping centre a onda hoće iseliti sve van da nema tko kupovati u tim centrima?

A logično.
Logično i nije, ali ide tim slijedom, ja vidim da trgovački lanci niču, nešto manje nego prije, isto tako i ljudi iseljavaju, ali nešto više nego prije. Misliš da je nekom trgovačkom lancu problem, ako nema profita biti na nekom mjestu, zatvoriti i otići dalje?
jeroen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:28   #13
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Novac se ne isisava iz Hrvatske.

I Kaufland i Konzum plaćaju jednake poreze i plaćaju ih u hrvaski državni proračun.

Porez na dobit i Agrokora i Kauflanda ostaje u Hrvatskoj.
Quote:
vuci i hajduci kaže: Pogledaj post
Tek poslije oporezivanja porezom na dobit mogu izvuci novac iz Hrvatske.
Ovo su neki šaljivi komentari ?

Kakva dobit u Hrvatskoj ?
Nisu oni tutleci da prikazuju dobit u Hrvatskoj pa da nešto od zarade ostane ovdje.

Njima u Hrvatskoj treba jeftina blagajnica koju plaćaju upravo onoliko koliko moraju i tržište. Pa nisu oni došli da nešto korisno naprave za Hrvatsku nego da zarade.

Sve ostalo se prebacuje negdje drugo. Oni mogu ovdje samo prikazivati (fingirati) gubitke jer preko raznih opcija "kreativnog knjigovodstva" se sav novac koji nije potreban za tekuće poslovanje prebacuje tamo gdje ga Hrvatska nikada neće oporezivati niti imati mu pristup.

Uzalud sve škole, veleučilišta i sveučilišta ekonomije i managementa gdje "uvaženi stručnjaci" objašnjavaju potrebu za "stranim kapitalom" i sličnim gluparijama, kad narod sve stavi u jednu rečenicu i kaže:

"U tuđoj ruci samo k...c može dobro rasti"

Tako da oni koji misle da će strane banke, strani kapital i slične floskule doprinjeti razvoju Hrvatske imaju ozbiljnih problema s realnošću.

A dovoljno se zapitati jednostavnu rečenicu:
"Ako ulažem u Mongoliju ili Kirgistan, zašto to radim? "

Ima li tko da će odgovoriti nešto kao "da bih pomogao ljudima tamo da bolje žive" ?
Ili će svi odgovori biti "da zaradim i izvučem što više love iz investicije" ?
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:30   #14
Quote:
jeroen kaže: Pogledaj post
Logično i nije, ali ide tim slijedom, ja vidim da trgovački lanci niču, nešto manje nego prije, isto tako i ljudi iseljavaju, ali nešto više nego prije. Misliš da je nekom trgovačkom lancu problem, ako nema profita biti na nekom mjestu, zatvoriti i otići dalje?
Da,mislim. Te teorije o nekim zavjerama izmišljaju se čisto radi alibija za naše vlastite greške. Da samo ne biramo opetovano jedne te iste lopove na izborima već bi dosad nešto promjenilo ali ne! Izabrat ćemo osuđenog kriminalca ali je za loše stanje u državi kriva zavjera ljudi guštera!
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:30   #15
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ovo su neki šaljivi komentari ?

Kakva dobit u Hrvatskoj ?
Nisu oni tutleci da prikazuju dobit u Hrvatskoj pa da nešto od zarade ostane ovdje.

Njima u Hrvatskoj treba jeftina blagajnica koju plaćaju upravo onoliko koliko moraju i tržište. Pa nisu oni došli da nešto korisno naprave za Hrvatsku nego da zarade.

Sve ostalo se prebacuje negdje drugo. Oni mogu ovdje samo prikazivati (fingirati) gubitke jer preko raznih opcija "kreativnog knjigovodstva" se sav novac koji nije potreban za tekuće poslovanje prebacuje tamo gdje ga Hrvatska nikada neće oporezivati niti imati mu pristup.

Uzalud sve škole, veleučilišta i sveučilišta ekonomije i managementa gdje "uvaženi stručnjaci" objašnjavaju potrebu za "stranim kapitalom" i sličnim gluparijama, kad narod sve stavi u jednu rečenicu i kaže:

"U tuđoj ruci samo k...c može dobro rasti"

Tako da oni koji misle da će strane banke, strani kapital i slične floskule doprinjeti razvoju Hrvatske imaju ozbiljnih problema s realnošću.

A dovoljno se zapitati jednostavnu rečenicu:
"Ako ulažem u Mongoliju ili Kirgistan, zašto to radim? "

Ima li tko da će odgovoriti nešto kao "da bih pomogao ljudima tamo da bolje žive" ?
Ili će svi odgovori biti "da zaradim i izvučem što više love iz investicije" ?
Slažem se, ali tako se ponašaju i domaći kapitalisti. I oni imaju kreativno knjigovodstvo možda čak i kreativnijeod stranih.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:34   #16
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Da li je na djelu ciljano iseljavanje Hrvata da ovo područje preuzme netko drugi, nema sumnje da je sve u rukama krupnog kapitala čije zamisli provode političari. Pošto sam se i osobno zainteresirao za odlazak zapela mi za oko Irska koja je tu negdje po stanovništvu jednaka Hrvatskoj međutim u nju je krupni kapital upucao brojne podružnice velikih tvrtki i iz siromaštva ih podignuo na razinu najrazvijenijih država Europe. Koliko čitam nisu Irci neki vrijedniji ljudi od nas pa me zanima što mislite zašto njima, a ne nama i da li za nas uopće ima izlaza ukoliko je krupni kapital isplanirao ovdje nešto i sve naše političare drži u šaci.
Kratak odgovor: ne postoji nikakvo ciljano iseljavanje Hrvata, jer nema te osobe na svijetu koja se bavi takvim ciljanim planovima. Nijedan politicar, ni u EU, ni u SAD ne razmislja o tome i ne bavi se s time. Iako mnogi ljudi u to vjeruju, ne postoji nekakav centralni svjetski gremij zlih mudraca koji kreiraju svjetsku politiku (najcesce na stetu Hrvatske) - svjetska politika mnogo vise naginje kaosu i slucaju.
Bas naprotiv, ne vjerujem da bi netko na Zapadu stvarao ciljane planove koji bi rezultirali jos vecim brojem imigranata.
Nije mi poznato jesu li Irci vredniji ljudi od nas, ali govore engleski, znatno su blizi Americi i Engleskoj, sto geografski, sto mentalno, pa je zato podruznicama velikih kompanija valjda vise odgovaralo otvarati tamo podruznice. Sitan faktor u svemu tome je i efikasnost administracije za takve investicije - ne znam kakva je u Irskoj, ali u Hrvatskoj je katastrofa. Osim za banke, kako je netko vec primijetio, ali to je druga stvar...
trekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:40   #17
Iz Italije u 2013. odselilo 94.000 talijana.
Iz Spanjolske 1,19 milijuna ljudi u razdoblju od 01.01. 2013. do 01.07.2014.

To mora da je ista gamad koja iseljava Hrvatsku
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:41   #18
To sam i ja htio reći da većinu kapitala drži SAD tj kapital je u rukama anglosaksonaca i germana i njima je cilj da razvijaju svoja govorna područja, a ovdje nikada neće biti bolje ili će biti bolje kad Hrvatsku nasele anglosaksonci ili germani makar penzioneri ako nitko drugi
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:43   #19
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Da,mislim. Te teorije o nekim zavjerama izmišljaju se čisto radi alibija za naše vlastite greške. Da samo ne biramo opetovano jedne te iste lopove na izborima već bi dosad nešto promjenilo ali ne! Izabrat ćemo osuđenog kriminalca ali je za loše stanje u državi kriva zavjera ljudi guštera!
Totalno si otišao u drugu krajnost, nitko ne priča o nekim zavjerama, politici i gušterima. Ali kad smo već kod toga, ti samo misliš da biraš i da imaš uopće za koga birati, posljednji predsjednički izbori su živi dokaz i to meni nije nikakva zavjera.
Ja i dalje mislim da nije, strane lance privlači profit koji će ostvariti već samim otvaranjem poslovnice odnosno subvencijama od države koje ona eventualno daje za takve "spasitelje" gospodarstva, ostalo je sve dok ide ide.
jeroen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:45   #20
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
To sam i ja htio reći da većinu kapitala drži SAD tj kapital je u rukama anglosaksonaca i germana i njima je cilj da razvijaju svoja govorna područja, a ovdje nikada neće biti bolje ili će biti bolje kad Hrvatsku nasele anglosaksonci ili germani makar penzioneri ako nitko drugi
Zašto onda ti isti anglosaksonci svu proizvodnju prebaciše u Kinu (ne doslovce naravno,ali...)?
Odgledah neki dan dokumentarac o Kini ali ne primjetih da šprehaju engleski.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.