Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2015., 13:10   #41
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Žižek?


To je onaj koji je najavljivao globalni pad kapitalizma, i povratak nekog oblika socijalizma?
Onaj koji najavljuje...To je on.
Bolje najavljivati da oni koji slijepo slijede imaju nade..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 16:28   #42
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
joj joj Graziela! Ti bi da ti vjerujem pa da me u pogodnom trenu zarobiš, rob tvoj
da budem. Činila bi mi što bi htjela
e svasta sam ovjde vidjela i procitala, ali ovo je mislim vrh


(i btw zar ti donikidan nisi pisao o ljevici nesto sasvim deseto?)



.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 16:35   #43
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Bolje najavljivati da oni koji slijepo slijede imaju nade..
dobro kazes, mada kad slijepac slijepe vodi, tek onda postaje zanimljivo iliti otuzno.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 16:43   #44
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Kažeš to što zna pričati...da zvuči zanimljivo...

Pa ako zvuči zanimljivo,i to zna objasniti,nije li to već udarac tvojoj tezi da je šarlatan...

Pa nije on genije koji će nam proreći tajnu svemira i ljudskog roda,on će to pokušati koliko može..
A to koliko može očito je više od onih koji su također njegove struke..
Žižek je trebao kritzirati Srbe,pa bismo se svi složili sa njim...ali kada kritizira Hrvate,e to ne ide...

Nitko nije opovrgnu njegovu tezu,nego ga se diskreditira na osnovu toga što govori,a to što govori nije argumentom opovrgnuto.
Ovo je tvoja emocionalna reakcija,ali je izostala racionalna..
Zašto misliš da šarlatani ne znaju pričati? Zar osnivači raznih sekti nisu šarlatani, a ipak znaju pričati inače ne bi nikog privukli, zar prodavači ljekovitih vodica koje liječe sve bolesti nisu bili šarlatani koji su znali izvrsno ispričati svoju priču?
Šarlatanstvo i priča koje će zainteresirati nekoga da posluša šarlatana se ne isključuju, već nadopunuju.

To je moja racionalna reakcija, od ogovaranja i izmišljanja problema se ne možeš braniti argumentima jer nisi ni napadnut argumentima. Poseru te i posran si, ne možeš tu ništa.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 16:48   #45
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Verbalna kavga dvojice filozofa govori da svatko ima svoje viđenje jedne istine..
Žižek zna sva slova. Zna i slovo Ž. Čomski ne zna Č- toliko o ignoriranju činjenica.

Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
sto vam fali? nema Tite ili?
Ja sam Tito.

Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
JBT je umro davno,davno...To više nema veze s njim.
To je drugačiji stil,način života,svjetonazor..JBT ima mjesto u muzeju.

A jbt, nije JBT umro davno...samo JB.
T je još živ.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 17:12   #46
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Da ne valja, propao bi na tržištu i niko ne bi nikad čuo za njega, to je valjda jasno
Pa u biti i nije nitko čuo za njega u svijetu ili EU. Lik ti je u biti popularan samo ex-yu prostorima i uskim levičarskim krugovima u EU. No, ako bi primjerice slučajnog prolaznika u Briselu ili Londonu pitao za njega odgovorio bi negativno.

Nadalje, on sam nije nikada ponudio neku novu ideju jer se sav njegov rad temeljni na ponavljanje floskula Marxa i Hegela.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 17:14   #47
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Haha, pazi ovo - on ne voli Hrvatsku!

Pa ja ću krepat od smijeha

A sad ozbiljno, zašto bi on trebao voljeti ili ne voljeti Hrvatsku, pa nije on Hrvat?
:
Pa kaj onda ima komentirati Hrvatsku s kojoj nema veze? Mislim nije valjda da ako netko ne voli Srbiju da je može pljuvati?
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 17:19   #48
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Pa u biti i nije nitko čuo za njega u svijetu ili EU. Lik ti je u biti popularan samo ex-yu prostorima i uskim levičarskim krugovima u EU. No, ako bi primjerice slučajnog prolaznika u Briselu ili Londonu pitao za njega odgovorio bi negativno.

Nadalje, on sam nije nikada ponudio neku novu ideju jer se sav njegov rad temeljni na ponavljanje floskula Marxa i Hegela.
Floskule Marxa i Hegela
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 17:46   #49
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Pa u biti i nije nitko čuo za njega u svijetu ili EU. Lik ti je u biti popularan samo ex-yu prostorima i uskim levičarskim krugovima u EU. No, ako bi primjerice slučajnog prolaznika u Briselu ili Londonu pitao za njega odgovorio bi negativno.

Nadalje, on sam nije nikada ponudio neku novu ideju jer se sav njegov rad temeljni na ponavljanje floskula Marxa i Hegela.
Isti taj, upitani, bi za jedinicu za dužinu naveo "palac", "inč" ili "col", jer za metar "nikad čuo ".
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 19:07   #50
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Floskule Marxa i Hegela
Pa da njihove floskule jer kod ovoga prvog nijedna teorija nije točna. Kod Hegela je nešto drugo, on je sam govorio da samo opisuje društvo takvo kakvo jest (rano 19. stoljeće).
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 19:43   #51
Red face

Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
e svasta sam ovjde vidjela i procitala, ali ovo je mislim vrh


(i btw zar ti donikidan nisi pisao o ljevici nesto sasvim deseto?)



.
ma nikako. Ja sam ljubitelj ljevaka, zato im iskreno preporučujem da sve ostave, radna mjesta, nekretnine jeftino prodaju dešnjacima i zauvijek bježe iz Hrvatske. Brod tone, pun je rupa...evo, mene tebe strah
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 20:59   #52
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
dobro kazes, mada kad slijepac slijepe vodi, tek onda postaje zanimljivo iliti otuzno.
Ali reci mi molim te,što naš svijet nego to...Što je naša planeta nego skupina slijepaca i gluihih...oprosti što samo tako jednostavno sročio,ali bolji odgovor nisam mogao dati...
Mi ljudi smo ograničena bića,i dokazujemo si to svaki dan..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 21:01   #53
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da šarlatani ne znaju pričati? Zar osnivači raznih sekti nisu šarlatani, a ipak znaju pričati inače ne bi nikog privukli, zar prodavači ljekovitih vodica koje liječe sve bolesti nisu bili šarlatani koji su znali izvrsno ispričati svoju priču?
Šarlatanstvo i priča koje će zainteresirati nekoga da posluša šarlatana se ne isključuju, već nadopunuju.

To je moja racionalna reakcija, od ogovaranja i izmišljanja problema se ne možeš braniti argumentima jer nisi ni napadnut argumentima. Poseru te i posran si, ne možeš tu ništa.
Pročitao samo tvoj post i pao mi je na pamet Karamarko...On je odlična šarlatan koj nema pojma o čemu priča,ali zna da priča..Ipak,Žižek zna o čemu priča,samo je pogrešno to kome priča...
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 21:02   #54
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
A jbt, nije JBT umro davno...samo JB.
T je još živ.
Istina...T je ostao za potrebe dnevne politike...
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 21:24   #55
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Pročitao samo tvoj post i pao mi je na pamet Karamarko...On je odlična šarlatan koj nema pojma o čemu priča,ali zna da priča..Ipak,Žižek zna o čemu priča,samo je pogrešno to kome priča...
A kome gospon žižek priča? Ako krivima,...sumnjiv mi je
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 21:52   #56
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
A kome gospon žižek priča? Ako krivima,...sumnjiv mi je
On sigurno ne priča političrima koji ne vole ovakve uzbunjivače,a još manje ga vole ovi koji ga ne razumiju...
On je posve ne razumljiv za većinu.Potrebno je vremena ponavljati sve njegove teze,puno ih je...
Ono što on govori u interesu je pojedinca,a uvjek protiv sustava koji ždere ljude.
Ali,kako objasniti ljudima,pa nemamo vječnost na raspolaganju,a ni ti ljudi kojima upućuje kritiku nemaju dovoljno volje slušati nešto što drže neshvatlijivim i nedostižnim..

Žižek se ne mora bojati da će njegove riječi izazvati revoluciju ovdje na jugoistiku..Još uvijek većina ne čita knjiga i boli ih k.... za sve osim da imaju za svoj luksuz..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 22:12   #57
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
On sigurno ne priča političrima koji ne vole ovakve uzbunjivače,a još manje ga vole ovi koji ga ne razumiju...
On je posve ne razumljiv za većinu.Potrebno je vremena ponavljati sve njegove teze,puno ih je...
Ono što on govori u interesu je pojedinca,a uvjek protiv sustava koji ždere ljude.
Ali,kako objasniti ljudima,pa nemamo vječnost na raspolaganju,a ni ti ljudi kojima upućuje kritiku nemaju dovoljno volje slušati nešto što drže neshvatlijivim i nedostižnim..

Žižek se ne mora bojati da će njegove riječi izazvati revoluciju ovdje na jugoistiku..Još uvijek većina ne čita knjiga i boli ih k.... za sve osim da imaju za svoj luksuz..
pitao sam kome priča, a ne kome ne...ako je rekao da Hrvatskoj prijeti opasnost od nekakve desnice onda je malo teža budala. Neuračunljiv
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 12:34   #58
mene zanima psihologija ovih prica. kad se sjetim le pen i prakticno namjernog ili nenamjernog promoviranja njene stranke u medijima kad je osvojila mandate u 4 mala grada, digla se medijska buka kako ekstremna desnica osvaja francusku. do tad je obicni francuz jedva znao da postoji njezina stranka, ali nakon tolikog eksponiranja u medijima le pen je dobila paznju francuza.

tako i zizek prakticno namjerno ili nenamjerno promovira 3 svjetski rat stalnim spominjanjem tog scenarija. on upravo tako stvara atmosferu za takve stvari stalnim spominjanjem.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 12:37   #59
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Istina...T je ostao za potrebe dnevne politike...
Ma ne tražiš valjda da se depolitizujemo?!
Totalno?!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 14:24   #60
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Ma ne tražiš valjda da se depolitizujemo?!
Totalno?!
Da...Možda ne bi bilo dobro da napredujem prebrzo...Europa nam to nbe bi oprostila.Moramo bit u svom svinjcu..Moramo bit glupi jer ipak znamo gdje živimo...
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.