Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Mitropolit pjevao četničku pjesmu. Što dalje?
Podignuti tužbu protiv mitropolita 22 44.00%
Podignuti tužbu protiv Vlade, Mesića i Josipovića 8 16.00%
Treba čekati presicu HDZa, pa onda ćemo viditi dalje 7 14.00%
Treba čekati reakciju naše predsjednice 2 4.00%
Ništa 11 22.00%
Glasovatelji: 50. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2015., 15:54   #61
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Zašto bi priznavali četnike kao antifašiste kad oni to nisu bili?
Iskoristio sam priliku pitati naše antifašiste, budući da mi nije baš ni najjasnije čemu antifašizam danas, kakav je njiov odnos prema četničkom pokretu, kada u matičnoj državi, četnički pokret ima status antifašista, daklem ja pitam, možda sam krivo informiran.

U susjednoj nam državi čak četnički vojvoda biran za presidenta, čovjek dobio čestitku od EU-a prije nego su ovi glasove izbrojili.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 15:57   #62
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Pa neka pjeva. Ne vidim razloga oko toga dizati frku. On, uostalom i traži publicitet, i postigao je svoj cilj. A tko želi nasjedati na takve provokacije, neka nasjeda.
Meni osobno je veći škandal kad se želi ukidati županije i podijeliti RH na 4-5 polusuverenih državica, nešto u stilu čestitanja Uskrsa Hrvatima, Dalamtincima, Zagorcima... (bilo prije par godina).
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 16:33   #63
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Sada barem znamo odakle potječe melodija iz Thompsonove pjesme "Anica Kninska kraljica". E, Marko, crni Marko... od četnika kradeš pjesme...
...
To je samo nastavak dinarske tradicije - ili ćeš mi reći da nikad nisi skužio da je melodija "Na Kordunu grob do groba" uzeta od "Evo zore evo dana, evo Jure i Bobana"?
Jeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 16:45   #64
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post

Ne partizanima nego ustašama. Vidim, spavalo se na satovima povijesti.
prespavala si misli g. jovića i jergovića?

Quote:
Glavni analitičar predsjednika Josipovića, Dejan Jović u svojoj knjizi “Jugoslavija – država koja je odumrla” na 141. stranici napisao je sljedeće: “Onaj tko tvrdi da se Jugoslavija morala raspasti 1941. zbog etničkih tenzija, morao bi objasniti kako je onda bilo moguće da su odmah po okupaciji nastala dva snažna projugoslavenska pokreta otpora (Mihailovićev i Titov).”
Quote:
"O Draži sam mogao pisati jer sam razumio njegove motive. Naravno, to ne znači da o njemu mislim ni pozitivno ni negativno. Jednostavno, on je trodimenzionalna ličnost, koja je imala i svoju tragiku i motive i biografiju, sve ono što Milošević i Tuđman nisu imali.”
hardwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 16:51   #65
Starih navika se teško riješiti.

Kada neki seoski katolički svećenik napravi neku glupost, napredni,lijepi, liberalni i pametni u Hrvatskoj tri dana ne mogu prestati vrištati o tome.

Ali zato svaki ovakav ispad prvo će pokupati prešutjeti, ako već ne mogu prešutjeti, onda banalizirati, i uvijek, doslovno refleksna reakcija, kao navijeni nabrajati dodatne pizdarije druge strane.

Kažem, na neke stvari u ovoj zemlji uvijek možete računati
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 17:04   #66
Quote:
Jeka kaže: Pogledaj post
To je samo nastavak dinarske tradicije - ili ćeš mi reći da nikad nisi skužio da je melodija "Na Kordunu grob do groba" uzeta od "Evo zore evo dana, evo Jure i Bobana"?
I nije samo ta... poslušaj "istrčale, istrčale, zagrebačke frajle" i lako ćeš naći prekodrinski pandan----e sad, tko je komu "maznuo" melodiju, ne znam, ali je identična, potpuno. A i još ih ima, sada mi je samo ova pala napamet.
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 17:23   #67
Quote:
Jeka kaže: Pogledaj post
To je samo nastavak dinarske tradicije - ili ćeš mi reći da nikad nisi skužio da je melodija "Na Kordunu grob do groba" uzeta od "Evo zore evo dana, evo Jure i Bobana"?
To za Juru i Bobana znam.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 17:36   #68
Quote:
El Cid kaže: Pogledaj post
Starih navika se teško riješiti.

Kada neki seoski katolički svećenik napravi neku glupost, napredni,lijepi, liberalni i pametni u Hrvatskoj tri dana ne mogu prestati vrištati o tome.

Ali zato svaki ovakav ispad prvo će pokupati prešutjeti, ako već ne mogu prešutjeti, onda banalizirati, i uvijek, doslovno refleksna reakcija, kao navijeni nabrajati dodatne pizdarije druge strane.

Kažem, na neke stvari u ovoj zemlji uvijek možete računati
Užasno prdivdljivo ali i oečkivano. da je neki svećenik ili biskup pjevao ustaške, sve bi gorilo..specijalizirane emisije, naslovnice par tjedana bi vrištale, Ppuovac bi omotao tri žute trake oko ruke, vanredno zasjedanje sabora, Antifašistička ljiga Hrvatske bi zasjedala non stop..sve nevladine organizacije bi dobijale svoj prostor..pred crkvama bi nicali transparenti..jedina crkva koja osvjetljava je ona koja gori..pridonesi..sve bi prštalo od klerofašizma..a sad muk, tišina, nema na indexu, jutarnjem ni slovca..nema na HTv ništa..

Dežilović, Tomić, jergović, Pavičić, Gall, Plevnik, Bšeker, hedl..alaj bi se žarila pera..

a kad se komentira onda se pravda, pa što nek pjevaju, neš ti problema, pa nek pjeva ako mu je gušt..šta se sad hvatat na to.

Onda se ljute kad ih proglasiš srbofilima a oni su korak dalje od toga..

samo nek je protiv Hrvatske, valjaju i četnici normalno, uvijek su im i valjali..
Bice is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.04.2015., 18:24   #69
Mitro pjeva...
treba čekati presicu HDZ-a pa ćemo vidit dalje

Nije mi ovo uopće vrijedno spomena. Lik koji nema za žilet pušta neartikulirane zvukove...
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:28   #70
Ne razumijem zašto neki od vas žele podignuti tužbu protiv Vlade i bivših predsjednika...
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:37   #71
Popa treba javno pozvati/prozvati da to objasni.
Malo toga se može konkretno napraviti jer ga je na tu dužnost imenovala njegova crkva ili kako oni to već zovu.
Kaznena prijava po meni tu ima elemenata za širenje mržnje i kazneni progon..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:44   #72
Hrvatske vlasti moraju najoštrije osuditi ovaj incident jer upravo preko ovakvih ljudi iz Srpske pravoslavne crkve Rusija širi svoj utjecaj u NATO/EU dvorište.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:46   #73
Mogli bi ga u buksu zabit ko kontru za Marića, ipak pop nema državljanstvo Rh, pjevo preko bare, idealna situacija da ga otmemo i osudimo pa bi onda mogli napravit razmjenu sa srbima. Njihov za našeg
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:55   #74
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
Mitro pjeva...
treba čekati presicu HDZ-a pa ćemo vidit dalje

Nije mi ovo uopće vrijedno spomena. Lik koji nema za žilet pušta neartikulirane zvukove...
znam da vam ovo nije vrijedno spomena..zataškat zataškat ili pričat koji su to stihovi jesu dvotaktni ili trataktni..jesu kopija ili orginal..
Bice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:05   #75
Quote:
Bice kaže: Pogledaj post
znam da vam ovo nije vrijedno spomena..zataškat zataškat ili pričat koji su to stihovi jesu dvotaktni ili trataktni..jesu kopija ili orginal..
Ako je tebi trebala pjesmica da bi shvatio s kim imaš posla i otkrio toplu vodu...nakon svega što smo prošli kao država u domovinskom ratu...srbska politika je nepromjenjena i ista već jako dugo. Nema tu ničeg novog, ali ako je tebi pjevanje otvorilo oči - nek pjeva onda svaki dan, pa i na dnevnik ga stavit.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:16   #76
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
Ako je tebi trebala pjesmica da bi shvatio s kim imaš posla i otkrio toplu vodu...nakon svega što smo prošli kao država u domovinskom ratu...srbska politika je nepromjenjena i ista već jako dugo. Nema tu ničeg novog, ali ako je tebi pjevanje otvorilo oči - nek pjeva onda svaki dan, pa i na dnevnik ga stavit.
Ne obrći priču. Ništa mene nije iznenadilo. Ni pjevanje četničkih pjesmica od strane mitropolita kojeg su tzv. hrvatski mediji proglasili čovjekom tolerancije i umjerenim niti sad njihova gromka šutnja koja para uši, niti su me iznendile reakcije tzv. ljevičara. Ja ako nisi primjetio, samo konstatiram činjenice.
Bice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:25   #77
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Politički je zapalio Milošević.Da nije bilo pomoći JNA koja je izdala stvar,on bi bio običan pasji sin u Srbiji.
Ali nacionalizam se rasplamsao i sve je krenulo u p.m.

Koji problem..?
Pa jedino palež,pljačka i ubojstva.Osim toga sve je bilo odlično.Riješili se Srba,oslobodili Hrvatsku.Odlično.

Pravoslavni Vlasi,kojih je najviše u BIH.ni ti se izjašnjavaju kao Srbi.Isto kao št ose Karamarko izjašnjava Hrvatom,a znamo da je rimokatolički Vlah..

Vlasi su doseljeno romansko stanovništvo koje su u 16.stoljeću naselili Osmanlije da čuvaju granice osvajanja.A ovi kakvi prevaranti jesu otišli onima koji je bolje platio.Prestankom turske okuapcij ostao je poremećen prostor.


Između ostalog žalosni ostatak su ti Vlasi,koji suse brzo asimilirali i prihvatili obilježja naroda koji je bio prije većinski..Znamo da je autohtono hrvatsko stanovništvo protjerano iz rubnih dijelova da bi Vlasi došli na njihova mjesta..
Dakle,Vlah ti je i Marko Perković...Jbg.To je tako..

Dakle,možemo reći da je ovo bio svojevrsni bratoubilački rat-rimokatolički Vlasi protiv pravoslavnih Vlaha..
Bitno da si ti kompetentan da odlučiš ko je Vlah.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:37   #78
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
Ako je tebi trebala pjesmica da bi shvatio s kim imaš posla i otkrio toplu vodu...nakon svega što smo prošli kao država u domovinskom ratu...srbska politika je nepromjenjena i ista već jako dugo. Nema tu ničeg novog, ali ako je tebi pjevanje otvorilo oči - nek pjeva onda svaki dan, pa i na dnevnik ga stavit.
Slažem se.
Meni to nije nikakva novost.
Iskreno ja bih se prije iznenandio da pop ne pjeva četničke pjesme i ne veliča četništvo, taj bi mi bio puno sumnjiviji..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:54   #79
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
I nije samo ta... poslušaj "istrčale, istrčale, zagrebačke frajle" i lako ćeš naći prekodrinski pandan----e sad, tko je komu "maznuo" melodiju, ne znam, ali je identična, potpuno. A i još ih ima, sada mi je samo ova pala napamet.
Kad se već šamaramo sa pjesmama, dali vam je poznata ova melodija?
https://www.youtube.com/watch?v=lycpNXxk98w

Meni ovo zvuči kao "Spustila se gusta magla"
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 20:39   #80
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Bitno da si ti kompetentan da odlučiš ko je Vlah.
A bitno je to da si srdit da to postoji..
To nije uvreda.To je povijesni fkat.I ako bude sreće kroz par godina sakupit ću čitav materijal o Vlasima na prostoru Jugoistoka i o njihovom naslijeđu.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.