Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2016., 18:25   #21
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Na tribinama Zrinjskog ima par likova sličnih stavova kao autor.

jedno životno iskustvo iz školskih dana. purger koji je došao turistički u lokalnom bircu govori da je dobro što je srušen stari most i da bi ga trebalo ponovo srušit, a desno orijentirani srbin član domaće ekipe govori "momak još jednom glasno reci da treba rušit moj grad i ne gine degenek, a desno orijentirani hrvati (koji na gradskom derbiju veličaju rušenje starog mosta) ga podrže
Ma da..a koja je to podgrupa Ultrasa..don't forget 93 crew
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 19:06   #22
Quote:
ZDZG kaže: Pogledaj post
Ovdje cu postati, djeluje mi da ovdje pisu ozbiljni ljudi

Odmah zelim da se opravdam, i da obznanim forumskom pucanstvu da ovo nije nikakva trolerska tema, nije laz, nije dokonost nekog klinca, ipak mi je uskoro 25. Ovo je jedna iskrena ispovjest momka/decka koji je odlucio da u potrazi za vlastitim nacionalnim identitetom napise sljedece:

Dugo sam i razmisljao o proceduralnom upisu nacionalnosti, ali i to je zavrseno, pa bi vrijedilo bi ovaj tekst procitati

Rodjen sam u Sarajevu, u muslimanskoj porodici / obitelji. Dugo vremena bio u inostranstvu, no to sad nije bitno. Bitno je da sam skoro 4 godine neprekidno opet zivio u Sarajevu, zbog studija. Proucavao povijest BH Hrvata, i domicilnih Hrvata isto tako u tom periodu.

Mozda ovo sto cu napisati vama nije toliko ni znacajno, ali meni je bitno jer osjecam da sam sad na pravom putu, i da je moj nacionalni identitet konacno potvrdjen i osjecam se ponosno zbog toga.

Bosna i Hercegovina je cudna zemlja, jedna labava politicka drzava koja je sve samo nije drzava. Zamislite situaciju da kad se slavi dan nezavisnosti da na taj isti dan procitate ovo:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/slika...ih/150302025#1

I to nije sve. Ja svaki dan prolazim Titovom ulicom, i zastava BIH je jos na jarbolu u vertikali okrenuta naopacke. Tu sam temu citao na klixovom forumu, i sto je najtuznije od svega, diskutanti se ubjedjuju da oni najbolje znaju kako se zastava BIH postavlja. I svi govore drukcije. Slika i prilika drzave

Opet to ne znaci da nema muslimana koji su obrazovani, inteligentni, i korisni drustvu, odani Bosni. Ja ih postujem, i ne mrzim ih, ali su skroz pogrijesili kad su odabrali da se zovu Bosnjacima, ja to nisam, njima njihovo opredjeljenje, meni moje.

Da se vratim na sebe. Ova moja ispovjest se bazira na historijskim/povjesnim cinjenicama, jer nisam od onih cija je agresivna BOSNJACKA propaganda nametnula naziv nacije koje je poznat samo u Bosni.

Ako pitate prosjecnog purgera da li zna sta znaci termin Bosnjak, samo ce te zbunjeno pogledati.

Svi znaju za Bosance. Ali bosanska nacija ne postoji. Barem je Ustav BIH ne poznaje. Tu se samo spominje bosnjacka nacija, a jezik je bosanski. Sto je jos veci apsurd, jer bi po svemu sudeci, ona trebao postojati bosnjacki jezik, ali NE! A nacija bez jezika ne postoji na planeti Zemlji. Zelim jos ovo reci da je HAMDIJA POZDERAC za USTAV iz 1974 postigao ovo:

"I Muslimani i Srbi i Hrvati, kao i pripadnici drugih naroda i narodnosti koji žive u BiH obezbjeđuju i ostvaruju u njoj svoj nacionalni identitet"

Muslimani sa velikim M. Odkad biti musliman predstavlja narodnost i naciju?

Musliman je vjerska, a ne nacionalna odrednica. Muslimana ima sirom ove planete, kakve veze narodnost ima sa tim? U biti, tkz akademik Muhamed Filipovic kaze da je Bosanac geografska odrednica,a bosnjak nacionalna. Tu nastaje zbrka, ali ne da mi se o tome, jer bi vas totalno zbunio.

Ukratko jos, ako ste gledali repku BIH, svi igraci sute, himna se ne pjeva jer himne nema, himna se zove Intermezzo, bez teksta
Zastava je nametnuta od onog britanskog diplomate Westendorpa 1999 , koji je samo reko, od danas Vam je to zastava. I tacka.

Nikakvog historijskog utemeljenja ta Daytonka nema, i ja prema istoj ne mogu osjecati emotivni naboj, kao sto osjecam prema sahovnici, i sjecam se davne 98 tih nekih kockica sto skacu po televizoru, sire ruke, a ja namjestam antenu na balkonu jer nisam mogo ufatit dobar signal sa Huma, da vidim sta se to desava.
Mada da se ogradim, jer ne zelim da pomislite da ovo pise neki isfrustirani tinejdzer, ili izvorni zitelj Bosne koji je rodjen kao Hrvat, ja sam to danas tek zvanicno postao, gdje mi pise u izvadtku
RUBRIKA nacionalnost HRVAT, i ponosim se zbog toga.

Na popisu sam se izjasnio kao Hrvat, vjeroispovjest nisam odredio, ali zelim obiljezavati i Bajram i Bozic, najvise zbog kolaca

Nije mi bilo uvedeno automatizmom u rodnom, morao sam prolaziti dvomjesecnu administrativnu proceduru davanja izjave, provedbe postupka, pravomocnosti rjesenja, odlazak u maticni ured na upis, ali vrijedilo je truda

Na zidu moje sobe stoji sahovnica, ja je volim, osjecam je svojom domovinom, majcin djed se borio za Hrvatsku i eto pored 4,5 milijuna Hrvata u Hrvatskoj, jos oko 550.000 tisuca u BIH, imate jednog novog clana

.

Opet, mnogi ce reci da se nisam bas usrecio ovim cinom, ali vjerujte da jesam, osjecam se slobodno
Znam da vas ovo narocito i ne zanima, ali eto meni drago sto sam ovo podijelio sa Vama

Inace, volio bih da u diskusiji sa vama koristim rijec tisuca a ne hiljada

Pozdrav
Tako je i meni... u biti i gore. IMa par godina kako se osjecam Norvezanom, ali nikako da mi povjeruju i daju drzavljanstvo... skrtice skandinavske.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 19:35   #23
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Nacionalni identitet je stvar rođenja i osjećaja, te tradicije i kulture. To kako se nacija formirala i kada je nebitno zapravo, jer nacija nije povijesno čist i determiniran pojam, već poprilično pomiješan i kompleksan. Mnoge vrijednosti koje Hrvati smatraju povijesno hrvatskima su tek namet ili primjesa druge kulture, uključujući samo kršćanstvo, a moderni pojam "nacije" i "nacionalne države", te ono što danas time podrazumijevamo je povijesno gledano popriličan novitet. Isticanje toga nije relativiziranje nego nazivanje stvari pravim imenima. Da li je hrvatstvo kao moderan pojam narodnosti rezultat 19. ili 7. stoljeća i kojim točno procesima je došlo do toga ja na kraju krajeva posve nebitno za nas danas koji imamo formirano mišljenje o svojoj narodnosti i što ona podrazumijeva.
Iznositi teoriju nastanka nacije s ciljem relativiziranja iste, ili cak osporavanja necijeg nacionalnog identiteta nije dopusteno.
Stoga bi se toga trebalo okaniti ako se misli sudjelovati u ovakvoj komunikaciji.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 20:15   #24
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Tako je i meni... u biti i gore. IMa par godina kako se osjecam Norvezanom, ali nikako da mi povjeruju i daju drzavljanstvo... skrtice skandinavske.
I ja se već jako dugo osjećam Šveđaninom, ja mislim da sam ja potomak Vikinga koji su ovdje bili, i da me majka Švedska zaboravila i izdala, te mi ne da državljanstvo i socijalnu pomoć, već me pušta da se tu patim sa Slavenima.

Ja sam siguran kako je on postao Hrvat iz ljubavi, da to nema nikakve materijalne podloge. Najisplativije je biti bosanski Hrvat u Bosni.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 20:54   #25


Ma svaka ti dala Jarane ali nemoj da ti Babo sazna da nebude belaja.
danny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 23:39   #26
Quote:
danny kaže: Pogledaj post


Ma svaka ti dala Jarane ali nemoj da ti Babo sazna da nebude belaja.
Babo nije živ. I da jest, dovoljno sam neovisan da me čak i njegova zabrana ne bi doticala. Majka je prihvatila moje nacionalno opredjeljenje, i to je sve što mi treba.
REKOH, oženit ću Hrvaticu, ona veli ženi je, ako se volite
Rodbina, rođaci koje vidim jednom u godini me ne interesiraju.

Čak idem do te mjere da pričam isključivo hrvatskim jezikom u Sarajevu, i nije me stid toga

Razlog zašto sam ovo sto jesam je da su muslimani u BIH smatrani dijelom hrvatskog naroda, hrvatsko cvijeće

U HOS-u je početkom rata u BIH bilo 40 % muslimana koji su nosili kockaste oznake.

Zakopajte se i citajte povijesne knjige.

Jedna anegdota : "pita teta na šalteru, ovo vam je za putovnicu? Reko; nije , gospodjo, imam svoje razloge zašto želim biti Hrvat.

I nije meni radi toga da dođem u ZG, da otmem rođenom Zagrepcaninu radno mjesto, pa da me poprijeko gledaju jer sam iz Bosne

Stvari su sasvim drukčije prirode.
ZDZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 23:52   #27
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
I ja se već jako dugo osjećam Šveđaninom, ja mislim da sam ja potomak Vikinga koji su ovdje bili, i da me majka Švedska zaboravila i izdala, te mi ne da državljanstvo i socijalnu pomoć, već me pušta da se tu patim sa Slavenima.

Ja sam siguran kako je on postao Hrvat iz ljubavi, da to nema nikakve materijalne podloge. Najisplativije je biti bosanski Hrvat u Bosni.
Hoćeš da ti ispricam jednu istinu. Meni da treba EU, i posao tamo u Njemačkoj, tražio bih si ženu Bosanku, muslimanku iz Beča. Kupovao bih joj ruže, pjevao najromanticnije pjesme, sve za austrijsku putovnicu.

Te iste cure iz Beča svake godine dolaze u Bosnu, traže muževe, neće da se miješaju sa Svabama.

A ovi naši jedva čekaju jer bi guzice dali za posao na Zapadu. A mogu ti muslimani iz BiH i u Njemačkoj bez problema raditi
Pa i rade, kao njegovatelji, pola Bosne na bausteli u Sloveniji i Njemačkoj, sve regularno i legalno.

Moji razlozi nisu ekonomske prirode, nitko nije rekao da ću ja napustiti BIH, azilanti iz BIH su ROMI, razlog mog Hrvatstva je povratak korjenima jer su muslimani iz BIH smatrani dijelom Hrvatskog naroda.
ZDZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 00:26   #28
Naravno da to što bošnjačka nacija nije postojala prije 75 godina ne znači da danas ne postoji. Milijun i nešto ljudi se tako osjeća i izjašnjava i to je njihovo pravo. Što ne mijenja činjenicu da je ista nekad bila KONSTRUKT, kao i njemačka, talijanska, itd, a danas nisu.

Možda sam ja liberalni kozmopolifašist, ali meni to ipak govori da istu treba shvaćati manje ozbiljno nego što ju očito autor teme shvaća.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 00:51   #29
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Na tribinama Zrinjskog ima par likova sličnih stavova kao autor.

jedno životno iskustvo iz školskih dana. purger koji je došao turistički u lokalnom bircu govori da je dobro što je srušen stari most i da bi ga trebalo ponovo srušit, a desno orijentirani srbin član domaće ekipe govori "momak još jednom glasno reci da treba rušit moj grad i ne gine degenek, a desno orijentirani hrvati (koji na gradskom derbiju veličaju rušenje starog mosta) ga podrže
Možda zato kaj svi "mrze" nas iz Zagreba?
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 01:52   #30
Ako je rekao to što piše da je rekao, onda ga mrze zato što je idiot.

Ja nisam bio u Mostaru nikad, moj otac i tetke odu dva puta godišnje u potrazi za našim hercegovačkim korijenima. Po onome što oni pričaju, to su još dva grada.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 03:53   #31
Quote:
ZDZG kaže: Pogledaj post
Odmah zelim da se opravdam, i da obznanim forumskom pucanstvu da ovo nije nikakva trolerska tema, nije laz, nije dokonost nekog klinca, ipak mi je uskoro 25. Ovo je jedna iskrena ispovjest momka/decka koji je odlucio da u potrazi za vlastitim nacionalnim identitetom napise sljedece:

Dugo sam i razmisljao o proceduralnom upisu nacionalnosti, ali i to je zavrseno, pa bi vrijedilo bi ovaj tekst procitati

Rodjen sam u Sarajevu, u muslimanskoj porodici / obitelji. Dugo vremena bio u inostranstvu, no to sad nije bitno. Bitno je da sam skoro 4 godine neprekidno opet zivio u Sarajevu, zbog studija. Proucavao povijest BH Hrvata, i domicilnih Hrvata isto tako u tom periodu.

Mozda ovo sto cu napisati vama nije toliko ni znacajno, ali meni je bitno jer osjecam da sam sad na pravom putu, i da je moj nacionalni identitet konacno potvrdjen i osjecam se ponosno zbog toga.

Bosna i Hercegovina je cudna zemlja, jedna labava politicka drzava koja je sve samo nije drzava. Zamislite situaciju da kad se slavi dan nezavisnosti da na taj isti dan procitate ovo:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/slika...ih/150302025#1

I to nije sve. Ja svaki dan prolazim Titovom ulicom, i zastava BIH je jos na jarbolu u vertikali okrenuta naopacke. Tu sam temu citao na klixovom forumu, i sto je najtuznije od svega, diskutanti se ubjedjuju da oni najbolje znaju kako se zastava BIH postavlja. I svi govore drukcije. Slika i prilika drzave

Opet to ne znaci da nema muslimana koji su obrazovani, inteligentni, i korisni drustvu, odani Bosni. Ja ih postujem, i ne mrzim ih, ali su skroz pogrijesili kad su odabrali da se zovu Bosnjacima, ja to nisam, njima njihovo opredjeljenje, meni moje.

Da se vratim na sebe. Ova moja ispovjest se bazira na historijskim/povjesnim cinjenicama, jer nisam od onih cija je agresivna BOSNJACKA propaganda nametnula naziv nacije koje je poznat samo u Bosni.

Ako pitate prosjecnog purgera da li zna sta znaci termin Bosnjak, samo ce te zbunjeno pogledati.

Svi znaju za Bosance. Ali bosanska nacija ne postoji. Barem je Ustav BIH ne poznaje. Tu se samo spominje bosnjacka nacija, a jezik je bosanski. Sto je jos veci apsurd, jer bi po svemu sudeci, ona trebao postojati bosnjacki jezik, ali NE! A nacija bez jezika ne postoji na planeti Zemlji. Zelim jos ovo reci da je HAMDIJA POZDERAC za USTAV iz 1974 postigao ovo:

[COLOR="black"]

Nije mi bilo uvedeno automatizmom u rodnom, morao sam prolaziti dvomjesecnu administrativnu proceduru davanja izjave, provedbe postupka, pravomocnosti rjesenja, odlazak u maticni ured na upis, ali vrijedilo je truda

Na zidu moje sobe stoji sahovnica, ja je volim, osjecam je svojom domovinom, majcin djed se borio za Hrvatsku i eto pored 4,5 milijuna Hrvata u Hrvatskoj, jos oko 550.000 tisuca u BIH, imate jednog novog clana
1. Čovjek sa 24 godina (iako tehnički je odrasla osoba) još nije sasvim zreo tj. mnoge stvari za 10 ili 12 godina neće gledati na način na koji ih gleda sa 24.
Tako da je bolje neke krupne odluke (kao te vezane za identitet kod tebe) umjesto prve polovice dvadesetih ostaviti za tridesete. Primjera loših odluka donesenih u ranim dvadesetima ima koliko hoćeš, od tada započetih i brzo propalih brakova do u vas aktualnih odlazaka mladih tipova u Vehabije.
2. Mislim da si ti previdio mnoge negativne stvari aktualne u percepciji "širih narodnih masa" kod Hrvata (naročito nas južnih, po velikom dijelu Dalmacije) i o Bosancima općenito i o Bošnjacima/muslimanima(uključujući tu i veliku većinu krštenih mješanaca) posebno. Što god ti mislio o svom osobnom osjećaju nacionalnog identiteta i ovakvim ili onakvim povijesnim činjenicama, moraš biti svjestan da su za mnoge Hrvate (naročito nas Dalmatince) i ljudi koji imaju među muslimanima tek djeda ili pradjeda (a oni i oba roditelja kršteni, pričešćeni i vjenčani u katoličkoj crkvi i deklariraju se cijeli život kao Hrvati) u percepciju susjeda, kolega iz škole i s posla važe za muslimane i nepoželjne zetove/nevjeste. Djevojka koja ima djeda muslimana može imati sobu sa zidom pokrivenim šahovnicama i biti na misi svaki dan, a opet će roditelji reći momku koji je s njom u vezi "jesi li morao naći baš nju, muslimanku". Osobno znam za dva takva slučaja. A gdje su još drastičniji primjeri kad ljudi u pedesetima u običnom, totalno nepolitičkom govoru Darija Srnu zovu Turčinom. Generalno, biti Bosanac (i onda kad se radi o čistom Hrvatu) vuče određene stereotipe kod ne-bosanaca, najčešće vezano za pretpostavljenu nekulturu ponašanja, nepravilan govor, kratak fitilj, pa čak i fizički izgled (znam ljude koji nekad, za totalno nepoznatu djevojku koju vide kad prolazi kraj ceste kojom oni voze, kažu "ono je Bosanka, vidim joj na licu", navodno po širini vilice i jagodica to oni prepoznaju, onako izgled približno kao Andrea Šušnjara, koja izgleda u licu totalno muslimanski, iako s njima veze nema), a svaki negativan stereotip o Bosancima generalno važi u narodu za Bošnjake/muslimane još 3 puta jače.
3. Što se tiče prosječnog Purgera i njegovog zbunjenog pogleda na pitanje što znači termin Bošnjak, moje je mišljenje (iz iskustva) da prosječni Purger tj. njegovo znanje o ljudima iz drugih krajeva teško može biti kriterij za išta.
Kajkavci su općenito najneukiji ljudi kad je u pitanju znanje o ljudima drugih regija, a kamoli narodnostima dalje na Istok od Hrvatske.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 04:02   #32
Quote:
ZDZG kaže: Pogledaj post
Čak idem do te mjere da pričam isključivo hrvatskim jezikom u Sarajevu, i nije me stid toga
Pretpostavljam, jednako "dobro" ga pričaš kao što ga pišeš na ovom forumu.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 04:26   #33
Quote:
ZDZG kaže: Pogledaj post
Na popisu sam se izjasnio kao Hrvat, vjeroispovjest nisam odredio, ali zelim obiljezavati i Bajram i Bozic, najvise zbog kolaca
1.A ostale stvari? Ključne za definiciju što si? Uskrs ili Ramazan, što si tu odlučio?
2. Ako već želiš biti Hrvat, a zadržati Bajram, onda to trebaš uraditi na način da blagdan ne zoveš po uzoru na Osmalije "Bajram" nego Id al Adha.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 09:10   #34
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Super, a sad odi u zapadni Mostar pa u nekom lokalnom bircu objasni svoje osjećaje. Ako te nagovorim na to, ja ti pokrijem troškove liječenja.
Radije plati sebi nekoliko dobrih psihijatrijskih tretmana, a ljude pusti da slobodno budu ono što žele.
mattija18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 09:52   #35
Autor je verovatno do devedesprve` bio Jugosloven...Porodicno mislim...
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 09:58   #36
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Za velike igrače tj. psihopate na čelnim pozicijama izvan ovih prostora jasno je da Bosna mora i ostat će bure baruta i živa muka za ljude koji tamo žive.
Meni kao neupućenom Purgeru je nepojmljivo da su neki normalni Bosanci ponosni na svoju pod Turcima nametnutu muslimansku vjeru,al ko me jebe.

Kaj kažete na ovo. Hipotetički. Ove kaj briju na Tursku odjebat u tri pičke materine. Hrvate u Hrvatsku,Srbe u Srbiju. Naprave se dilovi sa zamjenama kuća,koliku si imo u Bosni toliku dobiš u domovini di odlaziš. Tko se osjeća Bosancem ostaje u Bosni i tko želi iz Hrvatske i Srbije može se vratit u Bosnu. Bosna potaje normalna homogena država ljudi koji se osjećaju Bosancima. Jedini problem ostaju mješane religije ali pošto su svi Bosanci bar postoji nekakvo zajedništo i razum.
Ljudi moji kad ćete više shvatiti da je religija najednostavnije rečeno zlo zla umotano u nešto lijepo za naivne i na kraju svi stalno pate osim onih bolesnika koji od toga svega profitiraju.

Vrijeđa li vas sve ovo ili vam ima smisla?
A tko ce sa kime zamjeniti kuce i imanje???

Evo ja se povremeno osecam ko englez iz centra Londona... Neka mi tamo dodele kucu koliko imam ovde u mojoj vukojebini...Ako se posle predomislim, lako cemo prodat to i vratiti se korenima
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 10:05   #37
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Autor je verovatno do devedesprve` bio Jugosloven...Porodicno mislim...
Covjek trolla...uvjeren sam.
I dalje sam Norvezan
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 10:07   #38
Generalno govoreci sam protiv nacina na koji je autor dosao do zakljucka da se osjeca Hrvatom jer mi se cini da su mu motivi pogresni.
Preskakanje iz jedne nacije u drugu je najnormalniji proces koji se svakodnevno dogadja po cijeloj zemaljskoj kugli, samo sto se taj proces odvija kroz asimilacijske procese. Ovdje to nije slucaj.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 07.01.2016. at 10:38.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 10:37   #39
Jel moguće kao dio tog procesa preskakanja iz jedne nacije u drugu ishoditi domovnicu i EU putovnicu?
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 10:39   #40
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Jel moguće kao dio tog procesa preskakanja iz jedne nacije u drugu ishoditi domovnicu i EU putovnicu?
Moguce je, samo sto u tom slucaju autor nebi gubio vrijeme raspravljati o svom hrvatstvu na forum.hr.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.