Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2016., 11:46   #161
Njemačka vlada se priprema , šaljući potajno naređenja za novačenje i mobilizaciju liječnicima koji se moraju javiti na dužnost uz napomenu da nikome ne smiju pričati o tome.
Dva liječnika su otkrila da su dobili naloge za početak vojne službe.
Nalozi su došli nakon što je vlada upozorila građane da počnu spremati zalihe hrane i vode u slučaju nužde 'koja prijeti našem postojanju.'

Thedailysheeple.com je izvijestio da je dva dana kasnije Češka također rekla svojim građanima da se pripreme na najgore.
Nekoliko dana kasnije i vlada Finske je obavijestila svoje građane kroz vijeća lokalne samouprave da počnu spremati zalihe hrane i vode, kako bi se pripremili na nešto loše.

U ponedjeljak 29.8 Rusija je mobilizirala vojnike u pričuvni sastav po prvi put nakon invazije na Čehoslovačku 1968., oko 80 motornih brigada, 10 tenkovskih, 30 motorno oružanih, 20 artiljerijskih i 20 drugih brigada podrške. Dakle, oko 300.000 ljudi.
Većina mobilizacije je opisana od službenika Pentagona kao zastrašujuća.

Strah od veličina mobilizacija može značiti sve gore navedeno.
Rusija je također mobilizirala divizije iz narodne garde, a NAF je povećao svoje rezerve sa 35.000 na 95.000. Kad se sve to zbroji Rusija i saveznici sada imaju trenutno ukupno oko pola milijuna spremnih na akciju na potencijalnim ratištima Ukrajini, Baltičkim zemljama i Poljskoj.

Iz ruskog Ministarstva obrane priopćavaju da će biti provedena opća vojna obveza građana iz rezervnog sastava i formiranja vojnih jedinica teritorijalne obrane u južnoj i središnjoj vojnoj oblasti i Sjevernoj floti.
Terenski uredi banke Rusije će po prvi put dislocirati svoje sigurnosti postrojbe. Osim toga, brojna poduzeća vojno-industrijskog kompleksa na jugu Rusije će testirati spremnosti za obavljanje poslova za nabavu i popravak oružja vojske i specijalne opreme.

Ovaj poziv za novačenje i vojne vježbe je gotovo bez presedana. Nikad nisu pozivali u vojnu rezervu-ni za Krim, ni za Gruziju, čak ni za Čečeniju.
Prema skali ovo je najsličnije mobilizaciju za invaziju na Čehoslovačku 1968.
RayBan is offline  
Old 02.09.2016., 13:33   #162
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Njemačka vlada se priprema , šaljući potajno naređenja za novačenje i mobilizaciju liječnicima koji se moraju javiti na dužnost uz napomenu da nikome ne smiju pričati o tome.
Dva liječnika su otkrila da su dobili naloge za početak vojne službe.
Nalozi su došli nakon što je vlada upozorila građane da počnu spremati zalihe hrane i vode u slučaju nužde 'koja prijeti našem postojanju.'

Thedailysheeple.com je izvijestio da je dva dana kasnije Češka također rekla svojim građanima da se pripreme na najgore.
Nekoliko dana kasnije i vlada Finske je obavijestila svoje građane kroz vijeća lokalne samouprave da počnu spremati zalihe hrane i vode, kako bi se pripremili na nešto loše.

U ponedjeljak 29.8 Rusija je mobilizirala vojnike u pričuvni sastav po prvi put nakon invazije na Čehoslovačku 1968., oko 80 motornih brigada, 10 tenkovskih, 30 motorno oružanih, 20 artiljerijskih i 20 drugih brigada podrške. Dakle, oko 300.000 ljudi.
Većina mobilizacije je opisana od službenika Pentagona kao zastrašujuća.

Strah od veličina mobilizacija može značiti sve gore navedeno.
Rusija je također mobilizirala divizije iz narodne garde, a NAF je povećao svoje rezerve sa 35.000 na 95.000. Kad se sve to zbroji Rusija i saveznici sada imaju trenutno ukupno oko pola milijuna spremnih na akciju na potencijalnim ratištima Ukrajini, Baltičkim zemljama i Poljskoj.

Iz ruskog Ministarstva obrane priopćavaju da će biti provedena opća vojna obveza građana iz rezervnog sastava i formiranja vojnih jedinica teritorijalne obrane u južnoj i središnjoj vojnoj oblasti i Sjevernoj floti.
Terenski uredi banke Rusije će po prvi put dislocirati svoje sigurnosti postrojbe. Osim toga, brojna poduzeća vojno-industrijskog kompleksa na jugu Rusije će testirati spremnosti za obavljanje poslova za nabavu i popravak oružja vojske i specijalne opreme.

Ovaj poziv za novačenje i vojne vježbe je gotovo bez presedana. Nikad nisu pozivali u vojnu rezervu-ni za Krim, ni za Gruziju, čak ni za Čečeniju.
Prema skali ovo je najsličnije mobilizaciju za invaziju na Čehoslovačku 1968.
dolaze vanzemaljci...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 02.09.2016., 18:11   #163
I Poljaci su dobili pozive na vojne vjezbe.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 02.09.2016., 18:57   #164
Ma svi se ti strašljivci samo pripremaju za referendum u Republici Srpskoj.
Frka! Samo smo mi cool.
Hlebyn is online now  
Old 02.09.2016., 19:45   #165
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
I Poljaci su dobili pozive na vojne vjezbe.
hm, previse je sve sumnjivo da bi bilo fejk, i ozbiljno je, nes se sprema fakat, ja bi reko da ce njemacka zatvorit granice imigrantima, i bit ce sranja, mislim kolko je bilo sranja dok su putovali kod nas, silovanja svuda, sam to se taji, mislim dost je sam pogledat plan isila, njihove karte na sto ce europa izgledat , i et doslo to valovi emigranata, i dalje dolaze, bez kontrola, osobni, setaju slobodno svuda
kad saznaju da su zapeli tu gdje jesu i nemogucnost cilja, et sranja

da ce neki rat bit sumnjam, previse je prepucavanja, bahate se ameri, rusi svi, sam na jeziku, nitko nema muda prvi pocet
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 02.09.2016., 19:54   #166
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ja tipujem na to da ce islamski teroristi pokusati napasti infrastrukturu koja ima velik utjecaj na zivot mase ljudi.
Znaci vodovode,dalekovode, nuklearne elektrane i slicno.
Nijemci znaju da je nemoguce sprijeciti svaki napad te da se gradjani trebaju pripremiti na mogucnost generalnog sranja.
Pustili su 1 milijun neznanaca u zemlju.
Ako je samo 1% od njih regrutirano od terorista radi se o brojki od 10 000 ljudi.
To je jako tesko sprijeciti.
eheh, a najmanje je 20 posto ti ljudi regrutirano od strane terorista, i samo se ceka dojava,njihov koncept umri za alaha, ubijaju sebe misle da to tak mora bit, ubiju se idu u raj, alah ih nagradi, djevice, i to

i takvi ljudi s tim uvjerenjem i umetnutom idejom secu upravo sada negdje, mozda i oko nas eh
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 02.09.2016., 19:54   #167
Quote:
phonk kaže: Pogledaj post
hm, previse je sve sumnjivo da bi bilo fejk, i ozbiljno je, nes se sprema fakat, ja bi reko da ce njemacka zatvorit granice imigrantima, i bit ce sranja, mislim kolko je bilo sranja dok su putovali kod nas, silovanja svuda, sam to se taji, mislim dost je sam pogledat plan isila, njihove karte na sto ce europa izgledat , i et doslo to valovi emigranata, i dalje dolaze, bez kontrola, osobni, setaju slobodno svuda
kad saznaju da su zapeli tu gdje jesu i nemogucnost cilja, et sranja

da ce neki rat bit sumnjam, previse je prepucavanja, bahate se ameri, rusi svi, sam na jeziku, nitko nema muda prvi pocet
zato su tu balkanci. kaj se cimate, nijemci ko nijemci misle na sve moguće, rusi digli vojsku zbog nijemaca, a poljaci jer u sendviču

Fala i doviđenja
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Old 02.09.2016., 20:00   #168
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
zato su tu balkanci. kaj se cimate, nijemci ko nijemci misle na sve moguće, rusi digli vojsku zbog nijemaca, a poljaci jer u sendviču

Fala i doviđenja
sve je to radi turaka....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 02.09.2016., 20:02   #169
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
sve je to radi turaka....
albanci, turci i bošnjaci obnavljaju otomansko carstvo
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Old 02.09.2016., 20:30   #170
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
zato su tu balkanci. kaj se cimate, nijemci ko nijemci misle na sve moguće, rusi digli vojsku zbog nijemaca, a poljaci jer u sendviču

Fala i doviđenja
hm, da balkanci nemaju oruzja, to je laz, nemaju ono gradjani arsenal za zombie apokalipsu, al...

svatko tko je u ratu bio ponio je koji suvenir,ajmo ga tak nazvat, mal metaka, bombu, to se zna, svako kucanstvo to ima, sto je dokaz ono, crna kronika vijesti, raznio bombom sebe i zenu, i djecu, tu bombu nie kupio u pekari sigurno ono, imamo mi i muda, balkanci,
al pameti ne, tj motivacije, et za primjer kak je poceo rat domovinski,
zbog medija najvise, koji kontrolira netko, jednom kad se umetne mrznja nema spasa, mediji su izmisljali, rat je bio planski sve samo ne nas, pokralo se sto se moglo, socijalizma nema, sto je bio i cilj, to znaju djeca u vrticu, yuga je bila jaka, bili svi slozni, imalo se para, jacina, mir i sklad uvijek nekom zasmeta,
i na ratu se profitira, kolko je sad vojnika koji su bili u ratu umrlo od rata i dalje umiru, razboljevaju se, oruzja ravno iz cernobila, i municija, za koje su nam masno naplatili, tko je prodavo drugi neg amer, i nama i srbiji, eto vam djeco ratujte, tak je bilo.
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 02.09.2016., 20:47   #171
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da Nijemci nisu previše ustrašeni i da nisu ove pripreme uzeli za ozbiljno.
može bit da ankete debelo lažu pa nijemci ništ ne vjeruju kaj im vlast servira.
jel još briju na multituti? ili ne smiju javno kazat svoje mišljenje?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 03.09.2016., 00:46   #172
Quote:
phonk kaže: Pogledaj post
hm, da balkanci nemaju oruzja, to je laz, nemaju ono gradjani arsenal za zombie apokalipsu, al...

svatko tko je u ratu bio ponio je koji suvenir,ajmo ga tak nazvat, mal metaka, bombu, to se zna, svako kucanstvo to ima, sto je dokaz ono, crna kronika vijesti, raznio bombom sebe i zenu, i djecu, tu bombu nie kupio u pekari sigurno ono, imamo mi i muda, balkanci,
al pameti ne, tj motivacije, et za primjer kak je poceo rat domovinski,
zbog medija najvise, koji kontrolira netko, jednom kad se umetne mrznja nema spasa, mediji su izmisljali, rat je bio planski sve samo ne nas, pokralo se sto se moglo, socijalizma nema, sto je bio i cilj, to znaju djeca u vrticu, yuga je bila jaka, bili svi slozni, imalo se para, jacina, mir i sklad uvijek nekom zasmeta,
i na ratu se profitira, kolko je sad vojnika koji su bili u ratu umrlo od rata i dalje umiru, razboljevaju se, oruzja ravno iz cernobila, i municija, za koje su nam masno naplatili, tko je prodavo drugi neg amer, i nama i srbiji, eto vam djeco ratujte, tak je bilo.
Ovo za balkan sam se zajebavao, jer nikome nije do rata. Pa balkanske zemlje koje su bile u ratu imaju dosta oružja po glavi stanovnika, ali naslovi iz crne kronike nisu nikakvo mjerilo jer bi možda u drugim zemjama umjesto bombe radile šake, ventili i noževi u obiteljskim svađama. Pljačkaši uvijek nađu oružje razlika je samo zemlja proizvodnje i trebaju li ga duže ili kraće tražiti. Kod nas su na porastu provale, a u znantnom padu nasilni zločini (pad od 33%). Isto tako bi nas kao društvo trebalo više brinut broj stradalih u prometu.
Još jedna stvar zakaj nismo pri vrhu zemalja sa visokim postotkom nasilnih djela je taj da smo mi dosta društven i socijaliziran narod, uvijek naravno ima problematičnih stvari, npr. obiteljsko nasilje za koje nema stvarnih brojki.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Old 03.09.2016., 11:38   #173
ne znam koliko je reprezentativna priča, ali kaže jedan prijatelj od moga poznanika (prenosi se priča od osobe do osobe) da je Njemačka slagat ću možda zakupila za 4 godine da se u toj nekoj vojnoj aviokompaniji samo za njih stvaraju vojni avioni i veli on da se nešto gadno sprema čim je tako jer prije niko nije toliko ugovorom tražio. kaže nema slabodan dan, ima prekovremenog koliko i plate, radi se i danju i noću kako bi se ti avioni isporučili njemačkoj. pa sad
njami njami is offline  
Old 03.09.2016., 14:54   #174
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
ne znam koliko je reprezentativna priča, ali kaže jedan prijatelj od moga poznanika (prenosi se priča od osobe do osobe) da je Njemačka slagat ću možda zakupila za 4 godine da se u toj nekoj vojnoj aviokompaniji samo za njih stvaraju vojni avioni i veli on da se nešto gadno sprema čim je tako jer prije niko nije toliko ugovorom tražio. kaže nema slabodan dan, ima prekovremenog koliko i plate, radi se i danju i noću kako bi se ti avioni isporučili njemačkoj. pa sad
a dugo nie bio neki rat tu u europi, nes ce bit
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 03.09.2016., 15:11   #175
Quote:
phonk kaže: Pogledaj post
a dugo nie bio neki rat tu u europi, nes ce bit
ma nemoj, dugo nije bio
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Old 03.09.2016., 15:16   #176
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
ma nemoj, dugo nije bio
mislim nes konkretno

ovo ne racunam , mislim nie da zelim rat i to, al ono..

netko trea amera spustit na zemlju
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 03.09.2016., 15:27   #177
Quote:
phonk kaže: Pogledaj post
mislim nes konkretno

ovo ne racunam , mislim nie da zelim rat i to, al ono..

netko trea amera spustit na zemlju
armenci i azerbajđanci, rat u istočnoj ukrajini. Prije rusko srezivanje čečena, je da se nama čini kak je to geografski daleko ali nama dosta blizu u usporedbi s ostatkom europe.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.