Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 13:57   #81
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Ne razumijem cemu onda dvojba i otvaranje teme
Pa, zanimalo me. A kad mene nešto zanima - pitam.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:01   #82
Zanima te jer provodis neko istrazivanje? Ili zaista ne mozes donijeti odluku pa zelis dobiti uvid u to od neke trece strane?
Jer ovo s nadoknadom zvuci kao da si odlucio. Ili se jednostavno tako tjesis.
Osobno smatram da ne mozes nekom drugom kategorijom nadoknaditi emocije i u principu se slazem s caleom.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:04   #83
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Pa, zanimalo me. A kad mene nešto zanima - pitam.
Što te zanimalo? Trebaju li drugima emocije u životu? Trebaš li ti emocije u životu? Da li da se posvetiš drugim planovima? Zbog bolesti ili općenito?

Ili sam ja jako loše pročitala ovu temu ili ti više ne znaš što želiš pitati


Btw Chiara pitali smo se neki dan gdje si
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:08   #84
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Zanima te jer provodis neko istrazivanje? Ili zaista ne mozes donijeti odluku pa zelis dobiti uvid u to od neke trece strane?
Jer ovo s nadoknadom zvuci kao da si odlucio. Ili se jednostavno tako tjesis.
Osobno smatram da ne mozes nekom drugom kategorijom nadoknaditi emocije i u principu se slazem s caleom.
Donio sam odluku o neimanju djece. A za ostalo još nisam siguran .. Htio sam uvid od treće strane jer imam iskustva da stranci najbolje vide i uoće stvari. Konkretno: pitao sam samo jednu osobu koju znam najbolje, što da radim sa sobom. A ona je rekla da si uzmem vremena i razmislim. Ne pričam o dijagnozi s puno ljudi, a na grupi na Rebru još manje - zato tema na forumu.

Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Čekaj, nije li ova tema o tome da ti želiš ljubav, ali ju se bojiš realizirati zbog bolesti ili sam ja krivo protumačila?

Da, možeš sve kompenzirati, možeš proživjeti život bez ljubavi, emocija, ljudi, kako god. Moje pitanje je bilo želiš li to i želiš li riskirati da zbog strahova propustiš sve što si kroz ovu temu naveo da bi želio imati da nije bolesti. Nadam se da sam sada bila jasnija
Nisi krivo protumačila. Ali ja i bi i ne bi, kako me potrefi koji dan. -.-"

Da dobijem ljubav, mislim da bi me to izvuklo iz puno sra**a. No pitanje je dal' je to pametno s obzirom na sve moje dijagnoze.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:12   #85
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Donio sam odluku o neimanju djece. A za ostalo još nisam siguran .. Htio sam uvid od treće strane jer imam iskustva da stranci najbolje vide i uoće stvari. Konkretno: pitao sam samo jednu osobu koju znam najbolje, što da radim sa sobom. A ona je rekla da si uzmem vremena i razmislim. Ne pričam o dijagnozi s puno ljudi, a na grupi na Rebru još manje - zato tema na forumu.



Nisi krivo protumačila. Ali ja i bi i ne bi, kako me potrefi koji dan. -.-"

Da dobijem ljubav, mislim da bi me to izvuklo iz puno sra**a. No pitanje je dal' je to pametno s obzirom na sve moje dijagnoze.
Pa eto, zato sam ti i postavila ono pitanje.
Izuzev ako misliš da posao i novac zamijenjuju sve u životu. U tom slučaju više tu nemamo što razglabati jer tad je najjednostavnije.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:15   #86
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Pa eto, zato sam ti i postavila ono pitanje.
Izuzev ako misliš da posao i novac zamijenjuju sve u životu. U tom slučaju više tu nemamo što razglabati jer tad je najjednostavnije.
Moje jedino iskustvo s novcem je to da oni koji ga imaju, postanu jako gladni za više istog. Tako da mi je drago da ga uopće nemam, a i da imam samo malo više - siguran sam da bi si kupio čaj u dučanu. XD
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:18   #87
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Pa eto, zato sam ti i postavila ono pitanje.
Izuzev ako misliš da posao i novac zamijenjuju sve u životu. U tom slučaju više tu nemamo što razglabati jer tad je najjednostavnije.
Oni koji to misle se tako tjese. Najbolji obrambeni mehanizam je "meni to ne treba".

A autoru teme... gle, nitko ne zna sto ga ceka sutra. Ok, ti si u malo drugacijoj situaciji. Ali i potencijalna buduca partnerica ce imati slobodu razmisljanja i odabira. Ti ces, naravno, biti dovoljno fer i upoznati ju sa svim cinjenicama, a ona ce sama odluciti sto zeli za sebe i sto moze podnijeti. Zar ne?
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:22   #88
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Zar ne?
Fair enough.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:27   #89
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Pa eto, zato sam ti i postavila ono pitanje.
Izuzev ako misliš da posao i novac zamijenjuju sve u životu. U tom slučaju više tu nemamo što razglabati jer tad je najjednostavnije.

Moze li novac zamijeniti sve u zivotu?
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:46   #90
Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
Moze li novac zamijeniti sve u zivotu?
Po meni ni blizu.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:53   #91
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Po meni ni blizu.
U kojem smislu?

Opet s druge strane ne mozes bez novca. A u ovim kriznim vremenima, svi gledaju na novac.

Dok sam zivio u Puli, tamo sam i radio, upoznao sam bio jednu djevojku u izlasku i pitale me otvoreno koliko zaradjujem, ja joj rekao, a ona da to nije dostatno za njene potrebe...

Na kraju krajeva se dosta toga okrece oko novca, htjeli mi to sebi priznati ili ne...
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:11   #92
Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
U kojem smislu?

Opet s druge strane ne mozes bez novca. A u ovim kriznim vremenima, svi gledaju na novac.

Dok sam zivio u Puli, tamo sam i radio, upoznao sam bio jednu djevojku u izlasku i pitale me otvoreno koliko zaradjujem, ja joj rekao, a ona da to nije dostatno za njene potrebe...

Na kraju krajeva se dosta toga okrece oko novca, htjeli mi to sebi priznati ili ne...
U svakom. Novac je nužan. Potreban ti je za život. Manja ili veća svota ovisi o tvojim preferencijama i stilu života.

Svatko si sam slaže listu prioritetat i bira ove preferencije i stil života koji sam spomenula gore.

Meni osobno novac ne može zamijeniti niti jedno ljudsko biće u mom životu. Nisam dijete cvijeća ili tako nešto, ali materijalno je druga dimenzija od emocionalnog.

Naravno, dozvoljavam i da netko drugi gleda kroz prizmu materijalnog.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:17   #93
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Moje jedino iskustvo s novcem je to da oni koji ga imaju, postanu jako gladni za više istog.
Ovo je mantra kojom se samozavaravaju siromašni. Kao i svaka samozavaravajuća mantra, potpuno je besmislena. Svud oko nas su ljudi koji imaju i zadovoljni su onim koliko imaju.

Novac je nužan, ali nije dovoljan - i to je cijela mudrost. Posjedovanje novca nije jamstvo sretnosti, ali manjak novca utječe na razinu nesretnosti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:22   #94
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo je mantra kojom se samozavaravaju siromašni. Kao i svaka samozavaravajuća mantra, potpuno je besmislena. Svud oko nas su ljudi koji imaju i zadovoljni su onim koliko imaju.

Novac je nužan, ali nije dovoljan - i to je cijela mudrost. Posjedovanje novca nije jamstvo sretnosti, ali manjak novca utječe na razinu nesretnosti.
Lijepo rečeno.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:51   #95
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
U svakom. Novac je nužan. Potreban ti je za život. Manja ili veća svota ovisi o tvojim preferencijama i stilu života.

Svatko si sam slaže listu prioritetat i bira ove preferencije i stil života koji sam spomenula gore.

Meni osobno novac ne može zamijeniti niti jedno ljudsko biće u mom životu. Nisam dijete cvijeća ili tako nešto, ali materijalno je druga dimenzija od emocionalnog.

Naravno, dozvoljavam i da netko drugi gleda kroz prizmu materijalnog.

Slazem se u potpunosti. A sta ako se nadju dvoje i ako to dvoje oboje juri karijeru? Pokrila si sve, kako emocionalno, tako i materijalno.

Recimo ja sam u procesu promjene posla, moram se odluciti hocu li raditi ili ici na magisterij. Nudi mi se jedan posao na kojemu bi mi mjesecna placa mogla narasti do 14000kn. Zivio bih sa 4000kn mjesecno, ostalo bih cuvao i tako 12mjeseci i nakon 10 godina imam milijun i to bi mi otvorilo sva vrata ovoga svijeta, ne bi li?

Odjednom bih postao popularan, postao bih pozeljan u drustvu, priustio bih si brodic neki, investirao bih mozda u privatnu tvrtku i nastavio bih dalje stedjeti istim tempom...

Moja bivsa sefica je bila u braku, radila je 10-12 sati dnevno, i jedino ju je zanimao novac, a na brak je gledala vise kao na poslovni odnos...ti zaradjujes toliko, ja toliko, tvoji troskovi iznose toliko, moji toliko... A sad, jesu li oni bili sretni takvim zivotom, tko zna...
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:56   #96
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kao i svaka samozavaravajuća mantra, potpuno je besmislena.
Neki koje znam jako dobro imaju sve skupa imovinu koja vrijedi 4.5 - 5M kn. I prodali su dio te imovine kako bi kupili zemljište na top turističkoj destinaciji i otvorili su privatni smještaj. Sad, pogađaš da se velike pare vrte oko toga. I ne moram reći da su dali otkaz u firmama samo zato da dobe velike otkupnine, jako velike.

Prepoznam one koji su gladni za više, i ne treba se zavaravati da ih nema.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:06   #97
Quote:
RedBaron91 kaže:
Najbolji su mi oni koji se odreknu dobro placenog posla zbog partnera...
Na kraju tvog bajkovitog lova na novac, taj isti novac bi trosio da kupis upravo "partnera".

Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
Slazem se u potpunosti. A sta ako se nadju dvoje i ako to dvoje oboje juri karijeru? Pokrila si sve, kako emocionalno, tako i materijalno.

Recimo ja sam u procesu promjene posla, moram se odluciti hocu li raditi ili ici na magisterij. Nudi mi se jedan posao na kojemu bi mi mjesecna placa mogla narasti do 14000kn. Zivio bih sa 4000kn mjesecno, ostalo bih cuvao i tako 12mjeseci i nakon 10 godina imam milijun i to bi mi otvorilo sva vrata ovoga svijeta, ne bi li?

Odjednom bih postao popularan, postao bih pozeljan u drustvu, priustio bih si brodic neki, investirao bih mozda u privatnu tvrtku i nastavio bih dalje stedjeti istim tempom...

Moja bivsa sefica je bila u braku, radila je 10-12 sati dnevno, i jedino ju je zanimao novac, a na brak je gledala vise kao na poslovni odnos...ti zaradjujes toliko, ja toliko, tvoji troskovi iznose toliko, moji toliko... A sad, jesu li oni bili sretni takvim zivotom, tko zna...
Dakle, s novcem bi "kupio" ljude, eto ti odgovora.

Novac je potreban, no nerijetko nekim ljudima precica do drugih ljudi, i meduljudskih odnosa.

Ovaj post potvrduje gore napisano.

Quote:
Lord Byron kaže:
Ovo je mantra kojom se samozavaravaju siromašni. Kao i svaka samozavaravajuća mantra, potpuno je besmislena. Svud oko nas su ljudi koji imaju i zadovoljni su onim koliko imaju.

Novac je nužan, ali nije dovoljan - i to je cijela mudrost. Posjedovanje novca nije jamstvo sretnosti, ali manjak novca utječe na razinu nesretnosti.


Quote:
Mantel kaže:
Prepoznam one koji su gladni za više, i ne treba se zavaravati da ih nema.
Ima ih. Takoder ima onih ljudi koji nemaju nist a takoder su gladni za vise.
Nema smisla trpat sve ljude u isti kos.
To ti je ono kao da za sve ljude plavih ociju tvrdis da su takvi/onakvi.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:12   #98
Kakav je to odnos u kojem nekoga moras kupiti? Zar to netko zaista zeli?
Zar je ova, sto kaze da ono sto on zaradjuje nije dosta za njene potrebe, ikome pozeljna za bilo sto vise od onoga sto se tim novcem moze kupiti? Radije onda sam uzivas u tim milijunima, koje si tako savrseno isplanirao zaraditi u 10 godina.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:31   #99
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Kakav je to odnos u kojem nekoga moras kupiti? Zar to netko zaista zeli?
Zar je ova, sto kaze da ono sto on zaradjuje nije dosta za njene potrebe, ikome pozeljna za bilo sto vise od onoga sto se tim novcem moze kupiti? Radije onda sam uzivas u tim milijunima, koje si tako savrseno isplanirao zaraditi u 10 godina.
Njeni prioriteti su objektivni, tj. "opipljivi", zanima ju novac i lagodan zivot.
Takve cure privlace upravo frajere kojima je jedino bitno biti popularan, pozeljan, exponiran.
Bez obzira na razlog, biti "pozeljan" je primamljivo.
Obostrana korist.

No, no, mit je da to ima veze s samom kolicinom novca, i sasvim "normalni" ljudi cesto ganjaju isto.

Krecem se u takvom drustvu gdje ima ekipe koja zaraduje na kvartalnoj razini ono sto RB91 planira ustedit... a sami su, vec godinama.

A s druge strane znam ljude koji su se uvalili u velika financijska sranja jer su zivjeli na nozi koju nisu mogli pokrit.

Uglavnom, svakome svoje.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:35   #100
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Kakav je to odnos u kojem nekoga moras kupiti? Zar to netko zaista zeli?
Zar je ova, sto kaze da ono sto on zaradjuje nije dosta za njene potrebe, ikome pozeljna za bilo sto vise od onoga sto se tim novcem moze kupiti? Radije onda sam uzivas u tim milijunima, koje si tako savrseno isplanirao zaraditi u 10 godina.

Kupis i ovako i onako, samo je pitanje kojim sredstvom. Zasto bi bas ja htio zivjeti s tobom ili ti sa mnom? Zbog necega, ne nuzno zbog novca, ne mora ni biti materijalno, ali je ono nesto...

Sto se tice njenog fizickog izgleda, bila je nesto najljepse sto sam vidio u tom trenutku. A sto se tice mentalnog, bolje da ne progovori

Meni osobno takve cure nisu privlacne, ne bih mogao dugo s takvom, jer ne bih imao o cemu razgovarati s njom.

Onda nema druge nego zasukati rukave i raditi i raditi...
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.