Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2006., 17:33   #1
Unhappy Imam pticu. Ona je kos. I njenu djecu. Oni su kosovi.

Krenut cu od pocetka.

Imamo jedan prozor di je roleta uvijek spuštena te malo odmaknuta od prozora. Na tome mjestu, omeđenim sa skoro svih strana (s jedne prozor, s druge zid i s trece ta odmakuta roleta), je jednog dana osvanulo gnijezdo s jednim jajem unutra. Nitko nije uocio proizvodni proces gnijezda, samo se stvorilo na prozoru, rekla bih iz vedra neba, ali ne znam kakvo je vrijeme bilo tih dana.

Nakon par dana uocena je i ptica koju smo identificirali kao kosa (Turdus merula). Njezino ime je Silvija.
Kroz par dana Silvija je rodila ( ) još nekoliko jaja. Jaja su izgledala ko pisanice (zeleno-tirkizna sa smeđim mrljama).
Plan je bio ako se neki ptic izlegne za Uskrs da ga nazovemo Isus. To se nije desilo, jer zašto bi išta išlo prema mom planu.

Promjene ispod Silvije su uocene tek jucer kad sam pricajuci Silviji kako mi je protekao dan (radim to iza zavjese, po principu ispovijesti u Crkvi da ju ne uznemirujem svojim prisustvom), uocila da se njezina kanđica rastvara kao kljun. Da, pogađate- kljun je to i bio.

Silvijina djeca trenutno izgledaju kao smjesa neceg narancastog i smeđeg koja se ritmicno giba gore-dolje (to oni dišu!). Ima ih 5. To se u smjesi ne raspoznaje- zakljucujem po broju jaja.

E sad idu pitanja vama, poznatim kosouzgajivacima.

Kako da olakšamo Silviji zahtjevan posao pribavljanja hrane te s njezinih krhkih leđa skinemo teško breme uloge samohranog roditelja/staratelja (naime gospodin kos je posve nezainteresiran za svoju omladinu- nije ih ni jednom posjetio). Pa mi sad vi kosouzgajivaci trebate reci da je to normalno kosovsko ponašanje, te da si je Silvija okej s tim.

Kupili smo joj hranu za ptice (za kanarince zapravo) i narezuckano tvrdo kuhano jaje smo joj također stavili u blizinu.


Brine me također kad male tice narastu i zabriju da je vrijeme za let da se ne samoubiju slucajno jer smo mi ipak na drugom katu. Recite mi da necu ispod prozora imati male pticje leševe koji prije nego su postali leševi su brijali da znaju letjeti, a nisu znali (a opcija "ucenja na vlastitim greškama" im nije data).

A da. I zaboravila sam vam reci da ja kroz cijelo djetinjstvo nisam imala nikakvog kucnog ljubimca (iako sam više od života željela bijelog zeca s crvenom mašnom i zlatnog retrivera) i ovo je najbliže što sam se približila imanju ljubimca pa sam malo entuzijasticna. : psiho:

Sad idu fotke ove familijice.

Ovo je Silvija dok sjedi na svojoj djeci (nisu više jaja u pitanju, nego male ptice):


Ovo su Silvijina djeca:




Fotke su loše jer mi se fotic jako zbuni kad fotka kroz prozor. :isprika:
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 17:37   #2
ja bih rekla da su oni kosovi.

al to je da ga jebes jedino "pametno" kaj imam rec na ovu temu.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 17:41   #3
Quote:
kemik kaže:
ja bih rekla da su oni kosovi.

al to je da ga jebes jedino "pametno" kaj imam rec na ovu temu.
Ne mogu editirati naslov i sad ce cijeli forum vidjeti moju nepismenost. :legion: Odlicno! Idem se ubit.






edit: Uspjela sam editirati naslov te sam još uvijek živuca.
edit2: editirao je naslov samo unutra, ali ne i vani. sad ocekujem navalu lali puna i ostalih stich wonnabea koji ce se bavit jezicnim stvarima umjesto Silvicom.
edit3: svatko tko spomene moju pogrešku iz naslova bit ce kriv za smrt jednog Silvijinog djeteta. Strmopizdit cu ga u dvorište. Pazite što pišete ljudi. Ne igrajte se sa tim malim životima.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 17:48   #4
Razmišljala sam da im u dvorište ispod gnijezda stavim madrac , tako da ne umru pri slijetanju na beton, ali mislim da mi susjedi ne bi bili sretni.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 23:45   #5
Quote:
aktovka kaže:
sad ocekujem navalu lali puna i ostalih stich wonnabea koji ce se bavit jezicnim stvarima umjesto Silvicom.
Zapamtit ću ti ovo.

Ali zapravo dođoh zbog jelovnika.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 23:51   #6
Quote:
stitch kaže:
Zapamtit ću ti ovo.

Ali zapravo dođoh zbog jelovnika.
Nisam mislila ništa loše.
Ako želiš- možeš biti kum malenim cokolino smjesama.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 00:00   #7
Quote:
aktovka kaže:
Nisam mislila ništa loše.
Ako želiš- možeš biti kum malenim cokolino smjesama.
Nađi radije kakvoga ribiča, ja ti gliste viđam samo u zoološkom.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 19:00   #8
Quote:
aktovka kaže:
edit3: svatko tko spomene moju pogrešku iz naslova bit ce kriv za smrt jednog Silvijinog djeteta.
cuj, kaj si ono rekla, jedan od koseva je nadjen mrtav? da se osjecam ja odgovorno za to?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 20:41   #9
Ubojice! Kosomori!
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 07:08   #10
Quote:
aktovka kaže:
Ubojice! Kosomori!
Kosemori
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 17:53   #11
Kod nas doma se na prozor instalirala grlica. Samo sto je legenda odabrala pitar od cvijeca da u njemu snese jaje, a "gnijezdo" u tom pitaru se sastoji od dvije vlati trave i par grancica.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 18:01   #12
Ja sam danas pronašao neko gnijezdo na polici u vrtu iza kuće

Živi su, mama im nosi jest i preživjet će, za razliku od tvojih
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 18:04   #13
Quote:
*_spike kaže:
Živi su, mama im nosi jest i preživjet će, za razliku od tvojih
Prijavila sam tvoj post moderatoru.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 18:12   #14
Na trećoj fotki izgledaju ka tanjur čokolina

Ja sam prije 8 godina imala ćuka. Super se slagao s hrčkom i psom sve dok se jednog dana više nije vratio iz letnje. Otad u svakoj ptici tražim njega.
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 18:26   #15
Ako želiš osvojiti Silvijino srce donesi joj glistu . Naravno, to nije fer prema glisti, koju je vjerovatno baš briga kaj su kos-bebe gladne...
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 19:23   #16
pa da. siguran sam da bi kosovi billi jako sretni s glistom. sigurno bi i malima to dala jest. ili kakvu muhu ili leptira.
a ti imaš još par tjedana da izmisliš nešto da se uboga stvorenjca ne poubijaju. ja predlažem da napraviš nekakvu platformu ispod prozora. ona se možeš jedino molit da ne pokušavaju letjet s platforme.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 19:31   #17
Ma hrani ih Silvica, stalno nekud ode po hranu pa onda malecki prižaju svoje pticje vratove i otvaraju onako kljunove u prazno.
I uocili smo da se poslužila hranom za kanarince koju smo joj stavili pokraj.

A mali gadovi su narasli. Od jucer. Otprilike su za 50% veci nego jucer i nisu više tak narancasti. Ne izgledaju više ko hrpica cokolina , lijepo se da razaznati di pocinje i završava jedna mala ptica.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 19:38   #18
nemoj niš radit osim promatrat ko u dokumentarnoj seriji majka silvija bi trebala bit sposobna brinut se za svoje male kosove. ako može letit iz gnijezda može im i donijet hranu kao što im i donosi ako ih ima previše nekoliko će ih umrijet al kaj sad. kome treba 5 kosova. teško je to udomit. i potresno je odvajat braću kosove. past i ubit se isto ne bi trebali ako su pravi ptice žive na visokim granama. neka budu slobodni i samostalni!
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:29   #19
kos je crni i ima naramcasti kljun
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 23:38   #20
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
kos je crni i ima naramcasti kljun
Aha, i divno pjeva. No to vrijedi za mužjake. Ženke izgledaju otprilike ovako.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.