Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 10.09.2007., 21:24   #11
Angry

Ah Teto moja....

Dok lakiot ovako piše o problemima s ljekovima te dužnosti doktora da objašnjuju dobre i loše strane mislim kako određene stvari znam i sam pa nevidim velikog smisla u ogorčenosti na ikoga zbog toga što uzimam / zbog toga što mi to radi. Kad jednostavno nema drugog izbora.
No sa druge strane to "Doktori i davanje više pažnje djeluje utopijski" i ogorčenost je tu.

Mislim , na ovu bolest nikad nisam gledao kao nešto apsolutno tragično jer sam srečom u toj skupini ljudi kojoj ljekovi nešto koriste a vidio sam i znam gorih primjera gdje se uz to bore s obuzdavanjem bolesti. Tako da u biti ja to banalno svodim na otruješ se svaki dan - i sve super.

No s takvim pristupom izviru problemi u stilu što kad ono što te lječi prestavlja probleme veličine kao ono što se lječi ili kad dođe do toga da na svoj način prestavljaju gore i to toliko da se ne možeš nastavit. što bi osoba trebala onda napravit? Zar doktori očekuju da če se netko sklupčat u kut i krepat bez brige za sebe ne htijuči nikome stvarat problem da malo razmisli o određenim kompromisima.?

Ona tvoja rečenica kako nisi na ničemu zbog toga i toga ,zvuči kao horor.

A kad se vratim na "doktori i posvečivanje više pažnje" dobijem žgaravicu.

Da nastavim pisat Muku po Imagineu

chapter xx

Zbog te pljuvačke i krvi završim privatno kod gastroentrologa koji mi 'zna slučaj'
No te žene nema.
Ali pošto mi je rečeno da je zamjena starija ,pametnija s više iskustva ,zamjena ne zvuči kao horor.

I tako ja upadnem:
bla ,bla ,ovo mi je - ono mi je , pijem to i to uglavnom sve tu piše pa vidite i sami s dodatkom ,krv bla bla ,lagana temperatura ,pluča mi gore...

I razgovor krene u sljedečem stilu kao da mi se sa svakim odgovorom nudi rješenje problema pa onda na licu ide razočaranje jer to ipak nije rješanje kojem se nadala mene otpratit kroz vrata.

pijete kontralok , znate to je vrlo važno.
-pijem kontralok ali kao da ga pijem bezveze...
nemojte jest masno...
-ne jedem masno
Nemojte jest slatko...
-ne jedem slatko pa opet sve isto.
Pa nemojte jest bilo što što vam potencira probleme.
-sve mi potencira probleme ,a mučninu ,refluks i 'žgaravicu' dobijem i od raskuhane bljutave mrkve.
Znate, za to vam je važno da dobro smršavite.
-znam, smršavio sam a kako nebi kad jedem malo jer mi sve smeta.
A pa to vam nije dobro mršavit i jest malo - jedite više.
-Ja gledam zbunjeno pa je pitam jeste vi išta mene slušali ?

i onda ona primjeti ....
Vi pijete kortikosteroide - to je izvor svega / morat čete to drastično smanjit-dogovorit stvar s neurologom.
Ja govorim kako 'to ne mogu jednostavno prestat' te onda po njoj vidim da je to ono 'nešto' što je tražila za zatvorit stvar i poslat me doma jer mi govori kako mi ona onda tu ne može ništa i da su svi ti problemi uključujuči krv normalni i očekivani. A zbog toga jer je to normalno i očekivano nema razloga za kontralok i dobijem peptoran te svojevrsno napismeno ograđivanje od bilo kojih mogučih komplikacija jer ona je rekla svoje te se onda 'ogradila' s tim pit terapiju koju je propisao neurolog.

I ode ja doma zbunjen zašto ja ne mogu tu radit kad se tako lako rješavaju problemi i mirno šalje ljude doma

čujem se s neurologom a ona ne želi ni čut za drastično smanjenje kortikosteroida.



" Ah ti kortikosteroidi " Zvuči poznato Teto?

I onda kad danas ujutro ispljucam pristojno veču količinu krvave pljuvačke ko luđak željan pažnje krenem na hitnu ....

a tamo dožurstvo no pošto je rano jutro treba im malo da se pokrenu pa čekam sat ipo.
Onda se ljudi pojave ali glavna stvar je prepucavanje di ja spadam i tko je tu za mene glavni pošto je to sve skupa kompleksni problem a ja čak nemam ni nekakvu uputnicu. Strahote li. Na kraju se sve svede da vrte očima na uzimanje Peptorana jer je preslab - pune me infuzijom / kontralokom govore kako je to s krvi normalno i šalju me doma s nekim prisilno usađenim osječajem da sam ko hipohondar jer je sve to normalno.

Poserem se ja na tu normalnost i dobivenu veču pažnju.

I tako ja ode doma s osječajem žarenja kao da sam popio nekakvo industrijsko otapalo i kao da bi se cigareta mogla upalit ako mi je naslone na pluča . popio svoj Dekortin, poslao sve u k.... i kao osjetljivo nježno biče ubacio Suprimsice u cd pleyer.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.