Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2006., 11:59   #61
Evo vratio se ja........bilo mi je pretesko al dobro

bilo je sest zadataka pa ako kog zanima, idu otprilike ovak:

1. nekakva metoda kodiranja, uneses rijec a on svako slovo pomakne za 3 slova naprijed,
znaci a pretvori u d, e u h.....

2.upisati vrijeme u satima, minutama i sekundama, izracunati kut koji kazaljka sati zatvara s brojkom 12. izracunati isto to i za kazaljku za minute

3. nesto u stilu da se svi prosti brojevi mogu napisati u obliku 6k+1 ili 6k-1....ali poanta je da svi brojevi tog oblika ne moraju biti prosti....

uneses 2 broja, i onda treba ispisati koliko ima brojeva koji se mogu u tom obliku napisati a da nisu prosti

4. upises koliko imas kovanica i koliko svaka vrijedi, program treba izracunati koliko razlicitih iznosa mozes platiti s tim kovanicama..

5. nekakva tablica i sortiranje iste, to uopce nisam znao kako bi poceo jer ne znam kako mijenjati tip podatka unutar programa ili nesto slicno

6. napisati program koji funkcionira slicno kao ls naredba u linuxu.....znaci uneses uzorak, broj fajlova i imena fajlova i onda on ispise koji fajlovi odgovaraju uzorku

los sam
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 12:54   #62
Quote:
no idea kaže:
Evo vratio se ja........bilo mi je pretesko al dobro

bilo je sest zadataka pa ako kog zanima, idu otprilike ovak:

1. nekakva metoda kodiranja, uneses rijec a on svako slovo pomakne za 3 slova naprijed,
znaci a pretvori u d, e u h.....

2.upisati vrijeme u satima, minutama i sekundama, izracunati kut koji kazaljka sati zatvara s brojkom 12. izracunati isto to i za kazaljku za minute

3. nesto u stilu da se svi prosti brojevi mogu napisati u obliku 6k+1 ili 6k-1....ali poanta je da svi brojevi tog oblika ne moraju biti prosti....

uneses 2 broja, i onda treba ispisati koliko ima brojeva koji se mogu u tom obliku napisati a da nisu prosti

4. upises koliko imas kovanica i koliko svaka vrijedi, program treba izracunati koliko razlicitih iznosa mozes platiti s tim kovanicama..

5. nekakva tablica i sortiranje iste, to uopce nisam znao kako bi poceo jer ne znam kako mijenjati tip podatka unutar programa ili nesto slicno

6. napisati program koji funkcionira slicno kao ls naredba u linuxu.....znaci uneses uzorak, broj fajlova i imena fajlova i onda on ispise koji fajlovi odgovaraju uzorku

los sam
Ma daj, siher si dao sve od sebe, ali gledaj na to ovako: saznao si dan prije natjecanja da ideš pa je logično da nisi imao iste "uvjete" ko i ostali. Ziher si dao sve od sebe. Ak ne postignes uspjeh koji bi htio i koji znas da zaslužuješ sjeti se svih ostalih koji neznaju kaj je to programiranje, baza podataka ili koji neznaju kak se lista dir u linuxu. To je meni uvjek bila utjeha, i vjeruj mi, ok školska natjecanja su na rangu škole, ali županijska i državna natjecanja su takva gadura - svi gledaju - konkurencija kak da te "maknu" ili čekaj da napraviš prvu grešku zbog koje te jebu. Ja sam si obečo da nikad više neću ić na natjecanja jer mi ne treba u životu živcirancija da se pred komisijom koja nezna kaj je npr. index u bazi, ili kak se radi search query ispituje o tome.
Primi se ti .neta ili php&mysql -> i napravi nekaj - to se cjeni!
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 13:09   #63
Ma naravno da nisam imao iste uvjete kao ostali.....ovi likovi svi idu na pripreme za to.....kad sam zavrsio, rekla mi je profa da su to sve klinci koji su se natjecali i u osnovnoj, dolaze sa znanjem C++ i tako......ja sam se prvi put susreo s programiranjem u prvom srednje..

Dobro, nije bilo tako lose, rijesio sam prva tri i nesto smrljao ovaj zadnji...
Zapravo, skolsko natjecanje je najteze posto su ovi moji valjda najbolji u Hrvatskoj

Php i mysql mi se nekak neda....ne volim previse taj web development....

.NET je ok al to onda trebam u windowsima radit......poceo sam malo python, al razmisljam dal da ipak pocnem C++.

Neam pojma, moram prvo procitat ovu UNIX knjigu koju sam posudio
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 13:14   #64
Quote:
no idea kaže:
Ma naravno da nisam imao iste uvjete kao ostali.....ovi likovi svi idu na pripreme za to.....kad sam zavrsio, rekla mi je profa da su to sve klinci koji su se natjecali i u osnovnoj, dolaze sa znanjem C++ i tako......ja sam se prvi put susreo s programiranjem u prvom srednje..

Dobro, nije bilo tako lose, rijesio sam prva tri i nesto smrljao ovaj zadnji...
Zapravo, skolsko natjecanje je najteze posto su ovi moji valjda najbolji u Hrvatskoj

Php i mysql mi se nekak neda....ne volim previse taj web development....

.NET je ok al to onda trebam u windowsima radit......poceo sam malo python, al razmisljam dal da ipak pocnem C++.

Neam pojma, moram prvo procitat ovu UNIX knjigu koju sam posudio
OK, al ak se mene pita ja bi ti onda preporučio razvoj desktop/server aplikacija na windowsima jer kod nas se to većinom traži (najviše se web development traži - baci pogled na moj-posao.net). Phyton nikad nisam ni vidio....

Uči ti meni UNIX, za to uvijek ima posla....
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 13:18   #65
Ma python je vise za osobni gust, ne toliko zbog posla
Dobro dodje na linuxu za skripte i sl....

Kajjaznam, taj web development mene ne privlaci previse....al znam da se php jako puno trazi i da bi s tim zapravo najvise para zaradio dok studiram....
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 13:25   #66
Imaš vremena..... sad možeš učit ono kaj TEBE zanima, poslje buš mora učit ono kaj poso zahtjeva od tebe.......
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 15:00   #67
http://www.number2.com/ za vjezbe za SAT, jako dobro.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 15:36   #68
Quote:
red_shrike kaže:
http://www.number2.com/ za vjezbe za SAT, jako dobro.
Hvala, super je link.

Evo kaze to cudo da sam bolji u algebri od 88% ljudi.....a ni ne citam pitanje do kraja, pa sjebem zadatak

Su ti ameri bedasti ili sta?
Ja imam jedva 4 iz matematike.....
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 17:00   #69
Nisu glupi već imaju bolje ustrojeno školstvo. Ne zamaraju ljude učenju bespotrebnih stvari..

Stoga prosječani američki maturant ima slabiju matematikičku naobrazbu od prosječnog hrvatskog maturanta. Složeniju matematiku uče tek na prve dvije godine faksa. Slično je i za druge prirodne znanosti. Npr. ja sam riješio neki finalni ispit iz fizike na kraju druge studentske godine za smjer fizike sa 90% uspjeha. Uz to je većina krivih odgovora došlo što sa pogrešno pročitao pitanje, a ne zato što nisam znao. A ja sam studoš FER-a, a ne PMF-a.

Ona djeca koja pak imaju volje i sposobno za učenje težih stvari idu u specijalizirane razrede i po maturi će te oprat..
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 17:13   #70
Quote:
bariole kaže:
Npr. ja sam riješio neki finalni ispit iz fizike na kraju druge studentske godine za smjer fizike sa 90% uspjeha. Uz to je većina krivih odgovora došlo što sa pogrešno pročitao pitanje, a ne zato što nisam znao. A ja sam studoš FER-a, a ne PMF-a.
Znam, to se i meni stalno događa....
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 17:23   #71
Da, Ameri imaju mnogo jednostavniji program; u stvari, to ti je vrlo sličan program koji imaju kod nas retardirani. Bez zajebancije. Za zahtjevnije postoje AP (advanced placement) programi koji su zahtjevniji od MIOC-a. Štos sa njima je da uče praktičnije stvari, za sve što se uči nalazi se i pokaže kako se to koristi u stvarnom svijetu za razliku od našeg kretenoidnog sustava gdje svatko treb znat sve u detalje. Čisto govno. Pa pitaj se ovo: kome ide bolje? Nama ili Njima?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 00:28   #72
hej, jel zna netko za neke ljude iz hrvatske koji su prosli na mit nedavno i kako su dosli do tamo? ili da ih kontaktiram ili nesto, bas me zanima, procitao sam sve kaj treba i znam sto treba al ipak ocu cuti iskustva, kakvi su oni bili ucenici da su upali
Starcraftpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 09:35   #73
Moj kolega je dobio počasni doktorat na MITu, a završio je za bravara. Interesantno je da nikako nije uspio upasti na FER, pa time zaključujem da je FER puno bolji faks i dobiš većih inženjerskih znanja i zagarantiran posao u kompanijama svjetskoga glasa. Inače, dobio je posao u nekoj Sjeverno Korejskoj kompaniji, a ne javlja se mjesecima. Valjda je dobro, jer su jebene komunjare na vlasi tamo.
__________________
Kiše padaju, polja rađaju, djeca sanjaju, nije nas ostavio Bog.
Jovan Horvatin is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.05.2012., 21:53   #74
to se zajebavas?
Starcraftpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 09:10   #75
Rekli smo mu ne idi, al njemu je to sve bilo smiješno i zajebancija. Jebiga sad, šta je tu je.
__________________
Kiše padaju, polja rađaju, djeca sanjaju, nije nas ostavio Bog.
Jovan Horvatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.