Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2007., 19:57   #201
zanima me ako mi netko može odgovorit:
imamo ucrtano 30 kvadrata stambene jedinice..i nadodajemo još toliko u svome terenu dakla ne smetamo nikome ...da li ako dođu mi mogu to srušit? ili kako mogu to legalizirat i koliko me to cca košta...
i je li istina da će se 2009 radit fotometrija i da će sve šta je ucrtano bit legalno?
hvala!
krizia is offline  
Old 10.09.2007., 08:52   #202
zanima me ako netko zna cijenu postavljanja knaufa sa i bez materijala?
povjetarac is offline  
Old 10.09.2007., 10:31   #203
molim pomoć vezano za kupnju perilice rublja od electroluxa, da ili ne, ako da, koja?!
ako ima link ove teme, bilo bi super
zvijer__ is offline  
Old 11.09.2007., 18:03   #204
bonitet tvrtke

Imam problem - ako je d.o.o. tj moj poslodavac bio u blokadi 30ak dana u zadnjih 6 mjeseci, hoće li ijedna banka u RH odobriti stambeni kredit? Konačno sam prikupila sve papire za stan, imam ok plaću i ugovor na neodređeno, no BON1 i BON2 su loši - u PBZ-u sam dobila odbijenicu za stambeni kredit. S obzirom da radim u firmi s 9 zaposlenih, a 36 dana su bili blokirani, uopće nemam volje za obilazak ostalih banki.
karmacoma is offline  
Old 12.09.2007., 02:14   #205
Quote:
karmacoma kaže: Pogledaj post
Imam problem - ako je d.o.o. tj moj poslodavac bio u blokadi 30ak dana u zadnjih 6 mjeseci, hoće li ijedna banka u RH odobriti stambeni kredit? Konačno sam prikupila sve papire za stan, imam ok plaću i ugovor na neodređeno, no BON1 i BON2 su loši - u PBZ-u sam dobila odbijenicu za stambeni kredit. S obzirom da radim u firmi s 9 zaposlenih, a 36 dana su bili blokirani, uopće nemam volje za obilazak ostalih banki.
probaj, ionako imaš već dokumente. ja sam u zabi u procesu dizanja, isto se radi o manjoj firmi, ali je poslovanje istina dobro. odnesi bon1 i 2 i pitaj možeš li.
znatiželja is offline  
Old 12.09.2007., 15:52   #206
Pitanje

Postoji li negdje crna lista majstora, odnosno popis onih kojih se treba kloniti?
Ern is offline  
Old 14.09.2007., 10:01   #207
Quote:
Ern kaže: Pogledaj post
Postoji li negdje crna lista majstora, odnosno popis onih kojih se treba kloniti?
Nažalost nekakav opčeniti model ne postoji, baš da možeš vidjeti takvu listu, a ne vjerujem ni da će ikada postojati.

Jedini model za koji znam da se takva praksa pokušava primjeniti je na ovoj reklama. Daš oglas za posao i ukoliko odabereš nekoga od tvrtki ili obrtnika da ti obavi posao, nakon obavljenog, možeš ga ocijeniti od 1 do 5.

Na taj način štitimo jedni druge, jer ako sam ja nekoj tvrtki dao visoku ocijenu nakon obavljenog posla znači da preporučam svima da je uzmu, a ako dam nisku ocijenu, znači da fušaju i ne preporučam nikome da ih opet uzme.

Ali nažalost masa naših ljudi, nakon obavljenog posla ne ocjenuju majstore, a ako mi nećemo štiti jedni druge, tko će???

Zadnje uređivanje fonemf : 07.02.2009. at 23:36.
Majstor Fantać is offline  
Old 14.09.2007., 22:54   #208
Zna li netko da li postoji sušilica rublja sa punjenjem odozgo? Ako da, molim savjet koju kupiti.
kala1 is offline  
Old 16.09.2007., 16:26   #209
Zanima me zna li tko kome bi se trebalo obratiti za kupnju poslovnog prostora u naselju Sopnica-Jelkovec. Na internetu sam pronašla samo jednu firmu koja prodaje 14 poslovnih prostora, a što je s drugih dvjestotinjak? Banke i agencije koje se bave prodajom stanova nemaju veze s poslovnim prostorima jer oni ne idu na kredit.
Unaprijed hvala na odgovoru.
hram is offline  
Old 17.09.2007., 11:48   #210
Quote:
hram kaže: Pogledaj post
Zanima me zna li tko kome bi se trebalo obratiti za kupnju poslovnog prostora u naselju Sopnica-Jelkovec. Na internetu sam pronašla samo jednu firmu koja prodaje 14 poslovnih prostora, a što je s drugih dvjestotinjak? Banke i agencije koje se bave prodajom stanova nemaju veze s poslovnim prostorima jer oni ne idu na kredit.
Unaprijed hvala na odgovoru.
Možda da nazoveš u Tehniku?! Oni tamo grade POS. Pitaj, niš ne košta.
__________________
Banana republika
VivianVickson is offline  
Old 17.09.2007., 11:55   #211
Kako oprati šalove nogometnih klubova a da se ne unište i ne pofarbaju međusobno ?
Svi su šareni i od različitih proizvođača...
Prazeres is offline  
Old 23.09.2007., 13:27   #212
Cijene krečenja

Molim Vas informaciju koliko se kreču cijene krečenja po kvadratu sa materijalom ako nema gletanja jer se radi o novom stanu...!

...i može preporuke!

Puno Hvala!
MarkoR is offline  
Old 29.09.2007., 12:26   #213
Pozdrav

Imam veću količinu gotovine i namjeru kupnje starijeg stana u centru Zagreba.

Ima tko iskustvo kako pristupiti ponuditeljima stana. Koliki diskont se može dobiti donošenjem velike količine keša?
batik is offline  
Old 30.09.2007., 15:55   #214
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam veću količinu gotovine i namjeru kupnje starijeg stana u centru Zagreba.

Ima tko iskustvo kako pristupiti ponuditeljima stana. Koliki diskont se može dobiti donošenjem velike količine keša?
pogledaj nekoliko stanova i vidi što ljudi nude i za koju cijenu.kad smo mi kupovali stan(isto gotovinom)cijenu smo spuštali ako stan nije imao parkete ili ako su bili u lošem stanju;ako nije bila PVC stolarija;ako nije preuređena kupaona(cijevi,pločice,kada,umivaonik,wc).to su veći i skuplji zahvati na stanu pa je realno da spuštaš cijenu što više možeš.cijenu možeš spustiti i ako je stan na višljem katu i ako nema lifta,ako je zadnji kat...
Maxica is offline  
Old 03.10.2007., 20:25   #215
Pozdrav! Imam kuću kojoj je fasada u malo lošijem izdanju pa se ozbiljno razmišlja o renoviranju....

Pa tako su tu naravno potrebne i skele.... I puuno love

A sad na skele mogu doći i neke reklame. Čuo sam da stavljanje reklama na skel e čak u potpunosti isplaćuje samu renovaciju fasade.... uz uvjet da dok završe radovi, da skela ostane nešto dulje vrijeme.

Zanima me kome se obratiti.... Dal to sređuje sama firma koja izvodi radove ili?
__________________
... Usto, smatram da bi Kartagu trebalo razoriti ...
!Mizantrop!. is offline  
Old 09.10.2007., 16:03   #216
Ej ljudovi, ja trebam pomoć!!!!

Mi smo se nedavno uselili u zgradu (novogradnja). I sad me zanima da li smo mi dužni uzeti nekog za upravitelja???? Možemo li to sve sami raditi, ili smo baš dužni nekog uzeti???? Zanima me to iz razloga jer smo poprilično mala zgrada (tj dvije zgrade, jedna uz drugu, svaka ima šest stanova). Pa nam se čini glupo plaćati naknadu upravitelju, a mišljenja smo da bi to sve isto tako mogli i sami odraditi. Ako ništa, imamo najbolju volju za to...
__________________
666999
nana666 is offline  
Old 11.10.2007., 18:49   #217
Pozdrav svima,
da li netko zna nešto o bandicevim stanovima? stvarno bi mi dobro dosla bilo kakva informacija! tnx
knoppixx is offline  
Old 15.10.2007., 11:13   #218
Thumbs up

Quote:
nana666 kaže: Pogledaj post
Ej ljudovi, ja trebam pomoć!!!!

Mi smo se nedavno uselili u zgradu (novogradnja). I sad me zanima da li smo mi dužni uzeti nekog za upravitelja???? Možemo li to sve sami raditi, ili smo baš dužni nekog uzeti???? Zanima me to iz razloga jer smo poprilično mala zgrada (tj dvije zgrade, jedna uz drugu, svaka ima šest stanova). Pa nam se čini glupo plaćati naknadu upravitelju, a mišljenja smo da bi to sve isto tako mogli i sami odraditi. Ako ništa, imamo najbolju volju za to...
iz iskustva znam da upravitelj po zakonu treba.Godinu dana sam sama vodila zgradu od 9 stanova i uvijek neki nezadovoljnici a ja sam volontirala (za koga).
Sada sam našla upravitelja ,ispisala međuvlasnički ugovor koji su stanari potpisali i sada su vukovi siti.
Mimin is offline  
Old 15.10.2007., 12:51   #219
Imala bi jedno pitanje! Ovako, zanima me gradjevinsko zemljiste u gornjoj Istri u jednom malom mjestu. Mjestani su me uputili u opcinu i da se tamo raspitam koji su gradjevinski tereni jos u vlasnistvu opcine i tada da dam zahtjev za kupnju, koji ide nakon toga na natjecaj... Sada gdje u opcinu ja moram otici? u koj ured?
Hvala!
apica is offline  
Old 17.10.2007., 09:06   #220
jel netko selio drvenu staru kuću (tipa posavske drvene kuće)?
imam svoje gradilište, a kako živim u jednoj takvoj kući iz 1904.godine, i obožavam takve stare drvene kuće, i htjela bi kupiti jednu takvu i preseliti je na svoje gradilište.

zanima me kako do građevinske za već gotovi objekat (tj.do papira potrebnih za to, s obzirom da sad više "građevinska" ne treba), ko mi mora napraviti potrebne projekte (za temelje, vodovod, kanalizaciju, struju, kaj već treba..)?

imam ekipu koja bi ju presložila, stari mi je građevinar pa se u neke stvari kuži tipa temelja, tak da bi skoro sve mogli sami, samo me ti papiri muče...
halfevil is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.