Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2007., 19:23   #21
evo nešto o tome.

http://www.mojprviposao.net/jseeker_...sterijStzudent
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 19:37   #22
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
Markoleo, ukoliko je ovaj link bio upučen mom pitanju, zahvaljujem no taj vjesnikov članak sam pročitala i da sve to stoji ali kao što je u članku rečeno samo za sveučilišni studi. Svoje sam četverogodišnje obrazovanje stekla na visokoj školi tako da moje pitanje i dalje vrijedi.

Ukoliko imaš bilo kakav odgovor ili barem neko usmjerenje molim te javi.

tnx
Mimis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 21:29   #23
Quote:
Mimis kaže: Pogledaj post
Markoleo, ukoliko je ovaj link bio upučen mom pitanju, zahvaljujem no taj vjesnikov članak sam pročitala i da sve to stoji ali kao što je u članku rečeno samo za sveučilišni studi. Svoje sam četverogodišnje obrazovanje stekla na visokoj školi tako da moje pitanje i dalje vrijedi.

Ukoliko imaš bilo kakav odgovor ili barem neko usmjerenje molim te javi.

tnx
ako si vss, onda si u istom rangu, ako to nije u rangu, onda nisi mogla dobiti titulu vss, nego neku drugu titulu.
neznam dali je prijedlog zakona bio, da visoke škole mogu provoditi akademski program za stjecanje vss.
na visokoj školi ili veleučilištu se stječu titule, za 180 ECTS bodova prvostupnik(stručni studij), a 240 bodova i više specijalist struke.
ali nisam siguran za visoku školu.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 14:55   #24
Mimis evo ovdje sam nešto postala o tome:https://www.forum.hr/showthread.php?t=274350, na žalost i ja sam završila stručni četverogodišnji studij ( i to u sklopu sveučilišta ) ali izgleda po ovom prijedlogu zakona (ili zakonu) na žalost ostaje nam jedino naziv prvostupnik uz zadržavanje stečenih prava?!
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 15:33   #25
Mene zanima ovo: što postaju dipl.ing -ovi. Da li također magistri struke, donosno da li titula inženjera potpuno nestaje
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 17:17   #26
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
Mene zanima ovo: što postaju dipl.ing -ovi. Da li također magistri struke, donosno da li titula inženjera potpuno nestaje
primorac je dao blagoslov pa će dipl.ing dobiti titulu mag. struke.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 18:00   #27
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
primorac je dao blagoslov pa će dipl.ing dobiti titulu mag. struke.
ne mora značiti, recimo u mom primjeru, imam završen četverogodišnji stručni studij VII/1 s titulom dipl.ing. ali kako je riječ o stručnom a ne znanstvenom studiju, titula bi prema novom trebala glasiti prvostupnik
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 18:17   #28
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
ne mora značiti, recimo u mom primjeru, imam završen četverogodišnji stručni studij VII/1 s titulom dipl.ing. ali kako je riječ o stručnom a ne znanstvenom studiju, titula bi prema novom trebala glasiti prvostupnik
ako je stručni, onda nisi mogla dobiti titulu dipl. ing.,nego specijalist struke.
3 godine na stručnom prvostupnik, 1-2 nakon prvostupnika, specijalist struke.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 18:54   #29
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
ako je stručni, onda nisi mogla dobiti titulu dipl. ing.,nego specijalist struke.
3 godine na stručnom prvostupnik, 1-2 nakon prvostupnika, specijalist struke.

govorim o stečenoj diplomi, pa valjda znam pročitati što mi piše na njoj
i o prijedlogu preimenovanja istih, koliko sam shvatila simba je pitao/pitala što postaju dipl.ingovi. prilikom preimenovanja starih stečenih titula (prof., dipl.oec, dipl.ing....itd.) stoga ne kužim što si svojim postom htio objasniti?
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 19:02   #30
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
govorim o stečenoj diplomi, pa valjda znam pročitati što mi piše na njoj
i o prijedlogu preimenovanja istih, koliko sam shvatila simba je pitao/pitala što postaju dipl.ingovi. prilikom preimenovanja starih stečenih titula (prof., dipl.oec, dipl.ing....itd.) stoga ne kužim što si svojim postom htio objasniti?

već sam rekao da je ministar dao blagoslov i da postaju magistri sruke.mada u zakonu piše drukčije.
ono šta piše u jutarnjem.

vss->mag. struke.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 19:06   #31
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
govorim o stečenoj diplomi, pa valjda znam pročitati što mi piše na njoj
i o prijedlogu preimenovanja istih, koliko sam shvatila simba je pitao/pitala što postaju dipl.ingovi. prilikom preimenovanja starih stečenih titula (prof., dipl.oec, dipl.ing....itd.) stoga ne kužim što si svojim postom htio objasniti?
na stručnom se stječu diplme sa nazivom kao što sam objasnio.
vss je sveučilišna titula, a ne titula visoke škole ili veleučilišta.
možda su oni iznimka.neznam.
treba vidjeti njihov statut i pravilnik.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 19:06   #32
o kojoj ustanovi se radi?
može i pm.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 19:33   #33
Ako je diploma sa sveucilista,tad dip.ing ide u mag.struke,a kod visokih skola i veleucilista nova titula je specijalist struke s naznakom smjera...
Lord Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:04   #34
Pozdrav svima!!!
zanima me jedna stvar: naime, ja sam diplomirala klasicnu arheologiju (cetverogodisnji fakultet, upisana prije bolonje), sada sam na postdiplomskoj specjalizaciji (ne doktoratu), i nije mi jasno, kad i to zavrsim, koju cu imati titulu??? i hoce li se ta titula pisati ispred ili iza imena?? tolika mi je zbunjoza nastala od raznih informacija da nista nisam razumila od pustih reformi!
molim vas ako netko zna da mi odgovori, thanx unaprijed!
aspalathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:15   #35
stavi link na program koji pohadjas, pa cemo nesto smisliti
JoshuaDU is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:27   #36
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
na stručnom se stječu diplme sa nazivom kao što sam objasnio.
vss je sveučilišna titula, a ne titula visoke škole ili veleučilišta.
možda su oni iznimka.neznam.
treba vidjeti njihov statut i pravilnik.
već sam pisala o ovome na onom linku koji sam prethodno dala, ali da ne ponavljam u zakonu: http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3126.htm piše:
Članak 14.
(3) Stručni naziv stečen završetkom:
– stručnoga dodiplomskog studija, u trajanju od najmanje četiri godine čijim završetkom se stječe visoka stručna sprema (VSS), izjednačen je sa stručnim nazivom stručni prvostupnik (baccalureus), odnosno stručna prvostupnica (baccalaurea) uz naznaku struke ili stručni prvostupnik (baccalaureus) inženjer, odnosno stručna prvostupnica (baccalaurea) inženjerka uz naznaku struke, sukladno članku 9. ovoga Zakona, a osobe koje su stekle takve stručne nazive zadržavaju prava koja proizlaze iz stečene visoke stručne spreme
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:29   #37
zasto jednostavno kad moze komplicirano

Quote:
JoshuaDU kaže: Pogledaj post
stavi link na program koji pohadjas, pa cemo nesto smisliti
pa problem je i u tome, there is no link...al moje pitanje je bilo opcenito, tj. ako sad kad diplomiras postajes npr.: ime prezime, mag. struka...kad zavrsis specjalizaciju sta se mijenja u tituli... ime prezime, mag. struka and ??
please help
aspalathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 21:08   #38
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
već sam pisala o ovome na onom linku koji sam prethodno dala, ali da ne ponavljam u zakonu: http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3126.htm piše:
Članak 14.
(3) Stručni naziv stečen završetkom:
– stručnoga dodiplomskog studija, u trajanju od najmanje četiri godine čijim završetkom se stječe visoka stručna sprema (VSS), izjednačen je sa stručnim nazivom stručni prvostupnik (baccalureus), odnosno stručna prvostupnica (baccalaurea) uz naznaku struke ili stručni prvostupnik (baccalaureus) inženjer, odnosno stručna prvostupnica (baccalaurea) inženjerka uz naznaku struke, sukladno članku 9. ovoga Zakona, a osobe koje su stekle takve stručne nazive zadržavaju prava koja proizlaze iz stečene visoke stručne spreme
ali sad se završetkom stručnog studija u trajanju od najmanje 4 godine (do 5 godina) stječe titula specijalist struke.
i ne budeš vjerojatno izjednačena sa tim kako je u zakonu, nego po onom što je bilo objavljeno u jutarnjem.
nečeš biti stručni prvostupnik, nego specijalist struke.
ako je ministar donio odluku za Sveučilišne vss , zašto ne bi bilo i za stručne.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 21:15   #39
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
ako si vss, onda si u istom rangu, ako to nije u rangu, onda nisi mogla dobiti titulu vss, nego neku drugu titulu.
neznam dali je prijedlog zakona bio, da visoke škole mogu provoditi akademski program za stjecanje vss.
na visokoj školi ili veleučilištu se stječu titule, za 180 ECTS bodova prvostupnik(stručni studij), a 240 bodova i više specijalist struke.
ali nisam siguran za visoku školu.
VSS jesam sto posto, a moj rang bodova je 240 ECTS tako mi reko moj faks ali da je cinjenica da sam diplomirala na visokoj skoli jesam. E sad dali sam se zajebala sta nisam jednostavno otisla u Zg na ekonomiju nego odlucila uzivati na moru te tamo zavrsiti fakultet ocito jesam. Kuzis samo kaj ja ne kuzim do kraja svu tu salatu.......... VSS je (mislim osjetilo se i po ispitima, i po tezini gradiva) imam 240 bodova a sam fakultet mi bruji da sam strucni prvostuponik. E onda su na nas taj jedan mali posto ocito zaboravili (neke visoke skoli su uvele sustav visoko obrazovanja). Koji kupus.............
Mimis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 21:33   #40
Quote:
aspalathos kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!
zanima me jedna stvar: naime, ja sam diplomirala klasicnu arheologiju (cetverogodisnji fakultet, upisana prije bolonje), sada sam na postdiplomskoj specjalizaciji (ne doktoratu), i nije mi jasno, kad i to zavrsim, koju cu imati titulu??? i hoce li se ta titula pisati ispred ili iza imena?? tolika mi je zbunjoza nastala od raznih informacija da nista nisam razumila od pustih reformi!
molim vas ako netko zna da mi odgovori, thanx unaprijed!
Samo moje misljenje na temelju brdo procitanih stvari vezano za ovu zbunjolu:

ako je tvoj fakultet na sveucilisnoj instituciji onda si po novome mrsc. arh. iza imena i prezimena (*Ime i prezime* mrsc.arh.) ali pazi ne znanosti nego struke (ovo ti samo zamjenjuje VSS).

E sad ti si na postdiplomskom znaci da zelis postati mrsc. arh. znanosti i sta bi trebalo znaciti da ti titula ide ispred imena (mrsc.arh. *ime i prezime"). Znaci titula ispred imena ti govori da si se ipak potrudila te se jos 2 godine educirala za postati magistrom znanosti. A titula iza imena ti govori da si samo zavrsila VSS.

aki cuj ipak ti malo prodiskutiraj na forumu sa ostalim korisnicima.......

ukoliko si strucni studi ko ja ali sa VSS (makar sumnjam) i upisala magisteri e onda spadas u onaj postotak na kojeg nisu uopce mislili......i ne znam kako ce tretirati strucne prvostupnike sa postdiplomskim u tijeku....... jer na taj nacin imas 240 ECTS a uvijet za upisati magisteri po novom je 300 ECTS kao sto ima mrsc struke (znaci titula iza imena i prezimena).
u slucaju da nisi odmah upisala postdiplomski a strucni si prvostupnik sa naravno 240 bodova e onda bi polagala razliku (makar to je nepravda).

Mimis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.