Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2009., 10:58   #21
meni je to isto katastrofa i u totalnoj sam drami jer na jesen M kreće u jaslice - u stariju jasličku grupu šta god to značilo...i sad sam ja sva u drami hoće li ga netko maltretirati ili će on nedaj Bože biti taj koji će nekoga...za sad hvala Bogu nije pokazivao nikakavu agresiju, naprotiv, jako se puno mazi, grli i daje nam puse...
evo, za vikend smo bili u AM u didaktičkoj igraonici (pokušavam ga malo priviknuti na nepoznatu djecu i tete) i on je bio najmanji..došao je mali od cca. 3 godine i M mu je smetao na putu do igračke i ovaj ga je bez bada gurnuo..moje reakcija je bila - heeeeeeeej....i to je to..M je gledao u čudu..meni je to sad grozno kad zamislim šta će im se miševima malima sve događati kad mi i ne vidimo...naravno, ne ih držati pod staklenim zvonom, ali ovo što blond kaže - da ga učim da vrati ako ga netko "napadne"?
nadam se da nisam off
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 11:35   #22
Ja sam vec svog necaka spomenula 1000 puta....neka djeca su jednostavno agresivna odmalena......na nj.agresiju smo svi u obitelji pokusali djelovati,nazalost bez uspjeha....sto je u toj djecici da su takva,ne znam,ali naravno da mislim da roditelj to mora znati rijesiti,pa makar uz strucnu pomoc.Sestra za to nije imala ni volje ni zivaca,mali ce dr.godine u skolu......po meni,kad se namjeri na nekog jos goreg,prestat ce.....ali ne sluti na dobro.Opet ponavljam,meni nekada smeta,kad mi moji tuzakaju,a ne zele vratiti.....jednostavno znaju,udarac nije nista lijepo!!
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 11:58   #23
any - problem je što su oni još mali i nemože se njima objasniti da se brane, h. to ne svaća i nikad ne vrati, nego plače ...

a za vrtić se nebi brinula, h. je bila najmlađa u grupi kad je krenula (tek napunila godinu dana) i nikakvih problema nije bilo, baš naprotiv ona je profitirala od toga, postala je samostalnija (gledala drugu djecu), samostalno počela jesti, pomagala kad je se oblači itd.
nikad nije bilo u vrtiću nekih problema, da je netko nekog udario, mislim da to ovisi dosta i o tetama, normalno da su se nekad posvađali oko nekih igračaka ali to su tete brzo smirili
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 11:59   #24
Quote:
oraščić kaže: Pogledaj post
Ja sam vec svog necaka spomenula 1000 puta....neka djeca su jednostavno agresivna odmalena......na nj.agresiju smo svi u obitelji pokusali djelovati,nazalost bez uspjeha....sto je u toj djecici da su takva,ne znam,ali naravno da mislim da roditelj to mora znati rijesiti,pa makar uz strucnu pomoc.Sestra za to nije imala ni volje ni zivaca,mali ce dr.godine u skolu......po meni,kad se namjeri na nekog jos goreg,prestat ce.....ali ne sluti na dobro.Opet ponavljam,meni nekada smeta,kad mi moji tuzakaju,a ne zele vratiti.....jednostavno znaju,udarac nije nista lijepo!!
normalno da djeca imaju svoje agresivne faze, to je razumljivo, ali što ja ne razumijem da roditelji stoje kraj djeteta i ništa ne kažu kad guraju, udaraju i slično drugu djecu...da mi obasne, smire, reknu da to nije o.k.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 12:03   #25
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
meni je to isto katastrofa i u totalnoj sam drami jer na jesen M kreće u jaslice - u stariju jasličku grupu šta god to značilo...i sad sam ja sva u drami hoće li ga netko maltretirati ili će on nedaj Bože biti taj koji će nekoga...za sad hvala Bogu nije pokazivao nikakavu agresiju, naprotiv, jako se puno mazi, grli i daje nam puse...
evo, za vikend smo bili u AM u didaktičkoj igraonici (pokušavam ga malo priviknuti na nepoznatu djecu i tete) i on je bio najmanji..došao je mali od cca. 3 godine i M mu je smetao na putu do igračke i ovaj ga je bez bada gurnuo..moje reakcija je bila - heeeeeeeej....i to je to..M je gledao u čudu..meni je to sad grozno kad zamislim šta će im se miševima malima sve događati kad mi i ne vidimo...naravno, ne ih držati pod staklenim zvonom, ali ovo što blond kaže - da ga učim da vrati ako ga netko "napadne"?
nadam se da nisam off
a šta bi drugo napravila nego ih naučiti da se brane, nemožeš dijete pustiti da ga svatko drugi gura, udara ili slično, mislim kakvo će dijete imati dijetinsko ako bude uvijek samo žvrtka drugih a da ne pričam takva osoba koja nije naučila zaštititi sebe kako će mu biti teško u ovakom svijetu kad odraste...nažalost ne živimo u idealnom svijetu i ako mi nećemo naučiti svoje dijete da se zaštiti tko će drugi...
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 12:04   #26
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
any - problem je što su oni još mali i nemože se njima objasniti da se brane, h. to ne svaća i nikad ne vrati, nego plače ...

a za vrtić se nebi brinula, h. je bila najmlađa u grupi kad je krenula (tek napunila godinu dana) i nikakvih problema nije bilo, baš naprotiv ona je profitirala od toga, postala je samostalnija (gledala drugu djecu), samostalno počela jesti, pomagala kad je se oblači itd.
nikad nije bilo u vrtiću nekih problema, da je netko nekog udario, mislim da to ovisi dosta i o tetama, normalno da su se nekad posvađali oko nekih igračaka ali to su tete brzo smirili
joj blond baš ti hvala...sad si me ipak malo utješila..jer sam baš u drami zbog toga...nadam se da će i on tako, jer ne bih htjela da ga ignoriraju, ne žele se igrati sa njime, tuku ga,..onda će mu se vrtić za,jeriti i ode sve u vraga
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 12:48   #27
Svi smo mi u djetinjstvu dobili batina Pa jesmo li zato agresivniji? GLUPOST. Znali smo što smijemo, što ne. Ako nije bilo tako dobili bismo "jezikovu juhu" , ako ne poslušamo batine. Drugi puta smo si razmislili prije nego smo napravili kakvu glupost. Agresivniji subili oni koji su dobivali batine da bi dobili batine, gdje je bilo problema u obitelji tj. gdje je nasilje bilo svakodnevna pojava.
Neka djeca su agresivnija od drugih samim svojim karakterom. Tu veliku ulogu odigrava roditelj. On je taj koji ga treba smiriti. Kako? Ne nužno batinama. Treba sve probati. No do neke granice. Dijete mora znati tko je gazda, da se tako grubo izrazim, treba m postaviti granice preko kojih nesmije i striktno se njih držati. Popusti li jedno uzalud vam trud svirači. Ili još gore lupa mu kontru.
Djeca su danas sve gora i gora. Krivi smo mi roditelji. Premalo se njima bavimo. Sjetite se svojih roditelja, usporedite. Koliko su oni radili s nama - od obične igre, pa nadalje. Da, danas su druga vremena. No zbog toga nismo manje odgovorni.
Odgoj bez batina po meni je glupost. Mislim da je topla voda već odavno izmišljena i da bi takve organizacije trebale trošiti novac na nešto pametnije npr. dječija igrališta, igračke za vrtiće... Jedno je lupnuti dijete po guzi kada pređe granicu, drugo je nasilje. Kao roditelj znati ćeš odrediti što znači lupnuti i kada. Ako ne odi pod tuš i ohladi se. Pa makar i u sred zime. Istresi bijes negdje drugdje, pričekaj i onda popričaj sa dijetetom. I što je važno saslušaj ga, pokušaj razumjeti, pa onda djeluj
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 12:57   #28
da se i ja pridruzim ovoj temi jer bas ne znam sta da radim sa svojim djetetom koje je prije nekoliko dana napunilo 2 godine.on je poprilicno dobar djecak,razumljiv i inteligentan,propricao je od prije 2 mjeseca,mislim po citave recenice i medju prvima je bila "udajice decu nani",-udarice djecu dani,(on je dani).i stvarno je poceo da udara ili gura djecu bez ikakvog razloga,do tada su udarali njega i stalno je bio izgreban ili od ugriza starije djece,3-4 godine.ja bih u onom trenutku kad bi ga neko udario govorila da nece vise,da taj djecak njega voli i da samo zeli da se igra s njim,da to nije bilo namjerno-ogromna greska!!!!i sada on djete koje voli tek onako gurne ili udari,to nisu naravno ciljani udarci,ali ipak se zove tako i djeca misle da onda on hoce da se tuce i vracaju mu,i naravno dobije mnogo vise,jer se uglavnom radi o starijoj i jacoj djeci.i ja stvarno ne znam sta da radim,objasnjavam mu i pricam,ali on to ne moze da shvati.juce smo bili u parku i vise puta bi tako tek onako neko dijete gurnuo ili samo mu prisao i udario ga,ja bih se izvinjavala,stidila i objasnjavala,a sve tete bi mi prisle i pricale kako ja treba da mu vise pricam i ispada da ja nisam dobra mama,a svako od njihove djece je starije i cim bi naslo priliku vratilo mu je.ali puno jace,tako da je on pao glavom u kamenje i zadobio povrede,i opet nista,malo place,kaze "udajijo me cecak,boji me",i o tome prica po cijeli dan,ali opet nastavlja isto.i sta ja da radim????da li ce mozda to potrajati duze dok on ne shvati da je ruzno udarati,ali kako da mu totalno izbijem udarce iz glave kad se susrece s njima gdje god da odemo,u park,u igraonu,djeca se jednostavno tuku i on to vidi,jedino mi preostaje izbjegavati djecu,dok ne poraste i ne shvati da niko nikog ne smije udarati i da su djeca koja to rade losa,a da je on dobar djecak i da sam ja tuzna kad on nekog udari.....to mu sad pricam.....a kad ce upaliti pojma nemam!!!!
eli 87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 17:32   #29
djeca se tuku jer su zapravo hendikepirana. jer ne mogu svojim rijecima, voljom, zalaganjem i kreativnim dijelima postici ono sto zele, bilo to biti primjecen ili nesto drugo. za sve je to kriv nacin odgoja.....premalo posvecenog vremena dijetetu, premalo pruzene ljubavi i slicno. ja sam kroz cijelu osnovnu skolu imala problema s jednim deckom. kako u prvom tako i u osmom razredu znao je zamahnuti punom sakom prema meni...nije birao dio tijela. tako sam jednom dobila i sakom u trbuh nekoliko dana nakon opracije slijepog crijeva.......uzasno.....svaki dan mu se na meni nije nesto svidalo....dovoljan razlog da me vrijeda pred drugima i omalovazava....sto sam ja bila nize to je on bio vise.....bahat, nesiguran, aroogantan.....zalostan.....nadam se da mu je sad dobro u zivotu....meni je odlicno jer me ojacao.....da mi je onda pamet koju sad imam
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 06:19   #30
Mislim da djeca sa dvije godine ni ne komuniciraju (igraju se) sa drugom djecom. Uglavnom se igraju sa igrackama i tesko im je djelit igracke, prostor i sl. tako da nema ni toliko potrebe da se forsira igranje sa drugom djecom. Zato vrtic pocinje sa tri godine jer u biti tek onda pocinju igrat se medjusobno. Klinci brzo uce od starijih kako se ponasa. Tako ako je imao lose iskustvo mozda mu treba malo da se odmakne i sabere. Posto sam ja u situaciji da mi je mladja 2 i pol i stalno je sa starijom i u parkovima i "druzi" se sa drugom djecom ne mogu izbjec sukobe pa sve rjesavamo sa isprikom i zagrljajem(djeca medjusobno) i odlazak u kaznu ako to ne naprave. I uglavnom nema puno porblema.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 08:30   #31
pa najbolje se pokazalo da izbjegavam djecu i njegovo druzenje s njima,iako je to malo tesko,gdje god da ga izvedem ima djece,pa mozda sad kad dobije seku stvar se promjeni.....
eli 87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 09:43   #32
ako ga izoliras od druge djece,bit ce samo gori....
a kad dobijete seku.....morat ces drzati oci ful otvorene,jer sekunda je dovoljna(mozda i nenamjerna reakcija).....sretno vam !
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 07:04   #33
Mozda mu samo treba par tjedana da dodje sebi i izadje iz tog nekakvog loseg kruga. A kad dodje beba, pazi i smao njezno i polako i puno mu paznje poklanjajte.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 07:06   #34
treniraju za apokalipsu
__________________
this facking dope is from the soldiers on the corner
gonič zmajeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 21:52   #35
orascic i rita hvala na savjetima a sreca ce mi svakako biti potrebna kad rodim bebu jer ako se bude ovako ponasao bice pretesko iako do sad nije udarao bebe nego djecu svog ili starijeg uzrasta,najvise dosta starijeg,i bas sam danas pomislila da je razlog da bi se oni igrali s njim jer uglavnom su veci pa ih on ne zanima,pa ih on time navodi da ga primjete.vrijeme ce pokazati....
eli 87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 12:18   #36
tu sam se nekako našla pa ću napisati i svoj problem...


naime-imam sina od 9 godina kojeg pokušavam odgojiti na najbolji mogući način i puno s njim radim kroz kvalitetno druženje i razgovor...
međutim, dijete kao dijete upada u konfliktne situacije s drugom djecom. Tako je neki dan nastala svađa između jednog dječaka iz susjedstva i njega o to oko toga čiji je bicikl bolji. povuci potegni ovaj viče "moj je bolji" drugi drekne "e baš nije nego moj" pa nastane gurkanje tj. dječak iz susjedstva gurne mog sina i ovaj uzvrati malo jače.

da se razumijemo ja u dječije konflikte ne ulazim na toj razini nego radim sa svojim djetetom kod kuće i dajem savjete međutim susjeda je došla kao furija da "zašto tvoje dijete mlati moje " i zbog toga ona stavlja kaznu od 7 dana da e ne smiju družiti.


ja reagiram kada su zaista neke opasne situacije ali mi ne pada na pamet ulaziti u dječije razmirice ali kada me ova napala i ispostavilo se da se moje dijete samo branilo(ja ga učim da je kriv uvijek onaj koji prvi digne ruku a to njemu strogo zabranjujem dok se braniti smije i treba) i kada sam joj to rekla ona je uvrijeđeno stavila kaznu na 1 mjesec.


taj je dječak već sutradan bio u mom dvorištu i normalno se igrao s mojim sinom a meni ne pada na pamet braniti nekome da se druži međutim njegova mama ga je zvala izdaleka i morao je otići.


do sada nisam imala nikakvih konflikata s tom ženom i nije mi jasno to ponašanje a i iskreno prilično sam to osobno shvatila po njenoj reakciji kako je nastupila prema meni i mom djetetu.


zaista ne znam šta da napravim. najradije bih joj otišla reći riječ dvije ali sam na koncu ipak odlučila da je ignoriram u potpunosti no neću dopustiti da mi ponižava dijete.
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.