Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2015., 20:35   #8041
rockst@r...
uvazavam tvoje misljenje o ovoj dijeti i ne kazem da nisi u pravu
ja imam 31 god.,168 cm i sad 58 kg...mnogo se krecem i ali mi nekad jednostavno fali par dana
neke striktne dijete da ne bi isla sa kg gore i to mi odrzava moju kilazu
jer ako ne ucinim nista kg odose....tako da sokiram organizam u startu(pri tom se sjetim koliko mi je tesko
bilo biti tih dana na dijeti)i u naredna 2,3 mjeseca ja mirna...jer pripazim
toliko od mene pozz
mila4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 06:59   #8042
Quote:
mila4 kaže: Pogledaj post
rockst@r...
uvazavam tvoje misljenje o ovoj dijeti i ne kazem da nisi u pravu
ja imam 31 god.,168 cm i sad 58 kg...mnogo se krecem i ali mi nekad jednostavno fali par dana
neke striktne dijete da ne bi isla sa kg gore i to mi odrzava moju kilazu
jer ako ne ucinim nista kg odose....tako da sokiram organizam u startu(pri tom se sjetim koliko mi je tesko
bilo biti tih dana na dijeti)i u naredna 2,3 mjeseca ja mirna...jer pripazim
toliko od mene pozz
To samo znaci da jedes vise nego sto je tvojem tijelu potrebno. Povecaj aktivnost ili malo smanji kolicine/vrtu hrane
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 16:30   #8043
Danas sam 40dan prve faze. Nisam bas smrsala. Mozda kilu. Sutra cu na kombinovani dan. Ima li mi ko reci dali se smiju jesti supe i da recimo skuham za cijeli dan nekih 7 puntenih paprika sa mesom jel to ok
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 16:33   #8044
Greska ne 40 vec 4
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 10:38   #8045
Unhappy Pozdra Dukanovci !!!

Evo, počela sam s Dukan dijetom prije 13 dana. Visoka sam 172 cm i imala sam 85,5 kg. Prva faza, po Dukanovom izračunu, trebala je trajati 6 dana, ali sam ju ja produžila na 7 dana i u toj "Attack" fazi izgubila sam 2,8 kg. Odma nakon toga, krenula sam u II. fazu, ali po principu 5:5. Ono kaj me bedira je to kaj sam ulaskom u II fazu počela stagnirati na vagi
Ujutro vaga pokazuje 82,7 kg a iduće jutro 83,3 pa se opet iduće jutro pokaže 82,9 i te varijacije me živciraju Danas sam u 6. danu II. faze i vaga mi ujutro pokaže 82,1 kg. Što bi reklo, da sam u 13 dana (od početka dijete) izgubila tek 3,4 kg iako se disciplinirano držim svih stavki dijete. Imam osjećaj da ja ovdje najsporije skidam kile i to me baca u depru... Doduše, malo sam ljenčina i ne krečem se dovoljno, pa si mislim da je možda i to razlog sporog gubitka kila Cilj je spustit se na 65 kg (to bi po Dukanu bila moja idealna težina). Kakva su vaša iskustva na početku II faze? Jel i vama kilaža varirala na početku II faze i kad će kile počet padati kontinuirano bez varijacija gore-dolje?
Pišite, dijelite svoja iskustva...tako će nam svima biti lakše. Do tada, budite mi sretne i lijepe
Trinity001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 23:24   #8046
Quote:
Trinity001 kaže: Pogledaj post
Evo, počela sam s Dukan dijetom prije 13 dana. Visoka sam 172 cm i imala sam 85,5 kg. Prva faza, po Dukanovom izračunu, trebala je trajati 6 dana, ali sam ju ja produžila na 7 dana i u toj "Attack" fazi izgubila sam 2,8 kg. Odma nakon toga, krenula sam u II. fazu, ali po principu 5:5. Ono kaj me bedira je to kaj sam ulaskom u II fazu počela stagnirati na vagi
Ujutro vaga pokazuje 82,7 kg a iduće jutro 83,3 pa se opet iduće jutro pokaže 82,9 i te varijacije me živciraju Danas sam u 6. danu II. faze i vaga mi ujutro pokaže 82,1 kg. Što bi reklo, da sam u 13 dana (od početka dijete) izgubila tek 3,4 kg iako se disciplinirano držim svih stavki dijete. Imam osjećaj da ja ovdje najsporije skidam kile i to me baca u depru... Doduše, malo sam ljenčina i ne krečem se dovoljno, pa si mislim da je možda i to razlog sporog gubitka kila Cilj je spustit se na 65 kg (to bi po Dukanu bila moja idealna težina). Kakva su vaša iskustva na početku II faze? Jel i vama kilaža varirala na početku II faze i kad će kile počet padati kontinuirano bez varijacija gore-dolje?
Pišite, dijelite svoja iskustva...tako će nam svima biti lakše. Do tada, budite mi sretne i lijepe

Samo 3 kg u 13 dana? Kvalitetnim "dijetama" se u prosjeku skida 2-4 kile mjesecno. Tezine varairaju ovisno o kolicini unesene vode, pms za zene, nuzda i sl. Sama tezina nije kriterij.

Ako zelis kvalitetno smrsaviti, as in, da nakon 10 ak izgubljenih kila ne postanes mlohava i sl, radije se primi tjelovjezbe.
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:40   #8047
Quote:
Trinity001 kaže: Pogledaj post
Evo, počela sam s Dukan dijetom prije 13 dana. Visoka sam 172 cm i imala sam 85,5 kg. Prva faza, po Dukanovom izračunu, trebala je trajati 6 dana, ali sam ju ja produžila na 7 dana i u toj "Attack" fazi izgubila sam 2,8 kg. Odma nakon toga, krenula sam u II. fazu, ali po principu 5:5. Ono kaj me bedira je to kaj sam ulaskom u II fazu počela stagnirati na vagi
Ujutro vaga pokazuje 82,7 kg a iduće jutro 83,3 pa se opet iduće jutro pokaže 82,9 i te varijacije me živciraju Danas sam u 6. danu II. faze i vaga mi ujutro pokaže 82,1 kg. Što bi reklo, da sam u 13 dana (od početka dijete) izgubila tek 3,4 kg iako se disciplinirano držim svih stavki dijete. Imam osjećaj da ja ovdje najsporije skidam kile i to me baca u depru... Doduše, malo sam ljenčina i ne krečem se dovoljno, pa si mislim da je možda i to razlog sporog gubitka kila Cilj je spustit se na 65 kg (to bi po Dukanu bila moja idealna težina). Kakva su vaša iskustva na početku II faze? Jel i vama kilaža varirala na početku II faze i kad će kile počet padati kontinuirano bez varijacija gore-dolje?
Pišite, dijelite svoja iskustva...tako će nam svima biti lakše. Do tada, budite mi sretne i lijepe
Draga Trinity001,PRIJAVILA SAM SE OVDJE DA BIH TI SE JAVILA, KAKO NAPREDUJE dUKAN KOD TEBE? nADAM SE DA SE NISI IZBEDIRALA I DA SI NASTAVILA SA DIJETOM, I DA IMAS REZIULTATA. vOLJELA BI ZNATI KAKO TI IDE JER I JA SKUPLJAM SNAGE DA KRENEM.Koliko si do sad skinula kg, i koliko si imala? Koliko si sad ukupno na toj dijeti? Ja sam totalno prekardašila sa prežderavanjem(psiha, ha ha ), isčitala sam sve o toj dijeti i sad cu kad mi dodje plaća krenuti. Isto tako me zanima koliko te to financijski dodje. Ja sam racunala da bih vjerojatno tjedno mogla potrošiti do 200-250 kn. Kako je kod tebe islo po tom pitanju?
Inače, na ovakvim stranicama ih ima puno "pametnih2 koji plušte sa pametnim i nadasve zdravim savjetima, uf, koji stvarno nemaju pametnijeg posla nego podbadati ljude sa problemima sa težinom. Tu se radi o iskompleksiranim ljudima kojima jednostavno fali da se ispušu i nekome očitaju tzv.lekcije jer nemaju gdje drugo.
Debljina nikako nije zdrava, i prejedanje je također jedna vrsta ovisnosti, to znam dobro po sebi.I od necega treba krenuti, tko će izabrati koji način, treba dobro proučiti, prilagoditi sebi i krenuti. A ako nekome to smeta, njegov problem. Ja trebam izgubiti nekih 16 , 18 kg......Pa valjda ću uspješno krenuti
Svima na dijeti želim puno uspjeha i dobru motivacijuz.
P.S.volila bi dobit odgovor na moja pitanja.......
Little-curly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 20:03   #8048
Quote:
Little-curly kaže: Pogledaj post
Draga Trinity001,PRIJAVILA SAM SE OVDJE DA BIH TI SE JAVILA, KAKO NAPREDUJE dUKAN KOD TEBE? nADAM SE DA SE NISI IZBEDIRALA I DA SI NASTAVILA SA DIJETOM, I DA IMAS REZIULTATA. vOLJELA BI ZNATI KAKO TI IDE JER I JA SKUPLJAM SNAGE DA KRENEM.Koliko si do sad skinula kg, i koliko si imala? Koliko si sad ukupno na toj dijeti? Ja sam totalno prekardašila sa prežderavanjem(psiha, ha ha ), isčitala sam sve o toj dijeti i sad cu kad mi dodje plaća krenuti. Isto tako me zanima koliko te to financijski dodje. Ja sam racunala da bih vjerojatno tjedno mogla potrošiti do 200-250 kn. Kako je kod tebe islo po tom pitanju?
Inače, na ovakvim stranicama ih ima puno "pametnih2 koji plušte sa pametnim i nadasve zdravim savjetima, uf, koji stvarno nemaju pametnijeg posla nego podbadati ljude sa problemima sa težinom. Tu se radi o iskompleksiranim ljudima kojima jednostavno fali da se ispušu i nekome očitaju tzv.lekcije jer nemaju gdje drugo.
Debljina nikako nije zdrava, i prejedanje je također jedna vrsta ovisnosti, to znam dobro po sebi.I od necega treba krenuti, tko će izabrati koji način, treba dobro proučiti, prilagoditi sebi i krenuti. A ako nekome to smeta, njegov problem. Ja trebam izgubiti nekih 16 , 18 kg......Pa valjda ću uspješno krenuti
Svima na dijeti želim puno uspjeha i dobru motivacijuz.
P.S.volila bi dobit odgovor na moja pitanja.......
na ovim stranicaa ima i puno lijenih koji bi skidali kile sjedeci na kaucu ocekujuci da u mjesec dana izgube 10 kg. I onda ostatak zivota zivjeli sretno i zdravo.

P.S. velika vecina ljudi koja ti daje konkretne savjetw je prosla kroz to sto i tebe ceka, al eto, nemoj slusati, ocito se znas hraniti pa zato i ides na dijetu
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 20:44   #8049
Quote:
rockst@r kaže: Pogledaj post
na ovim stranicaa ima i puno lijenih koji bi skidali kile sjedeci na kaucu ocekujuci da u mjesec dana izgube 10 kg. I onda ostatak zivota zivjeli sretno i zdravo.

P.S. velika vecina ljudi koja ti daje konkretne savjetw je prosla kroz to sto i tebe ceka, al eto, nemoj slusati, ocito se znas hraniti pa zato i ides na dijetu
Draga. Skidam ti kapu rockst@r, ne vidim razloga za ovakve kisele poruke od tebe. Niti sam te imenovala, ali odgovaras na moju poruku kao da se to na tebe odnosi. Imas potrebu podbadati ama bas na svaku poruku koju sam ovdje citala napisanu od tebe. Pretpostavljam da i ti jesi kao i mnogi prosla to iskustvo i jako uspjesno i nadasve zdravo smrsavila Ja ti za taj uspjeh skidam kapu. Ali, miora da si se i ti onda znala hraniti, pa si poslije trebala smrsaviti. Svaka cast ako jesi, a mozda i nisi, to samo ti znas., Ali ne ulazim u to. Tvoja stvar.
Tražim ovdje prijatelsjsku podrsku , i savjet. A ne podbadanje. I sama si svjesna tog svog karaktera.
I sama si prosla iskustvo debljanja, ljenčarenja i znanja hranjenja, pa si vjerojatno postala jako pametna i sve to vratila na zdrav nacin, mozda jesi a mozda nisi pa prodajes pamet okolo.
Znam da ces na ovo odreagirati i napisati opet neki tebi svojstven sadržaj.
Ali ja cu te samo lijepo pozdraviti i pozeljeti mnogo ugodnih piostova ovdje ostalim clanovima.
Stvarno, interesantno kako si bas sebe samo ti prepoznala u mom postu.
Pozdrav, a ja naravno odlazim sa ovih stranica i nikad vise! Pusa svima!
Little-curly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 20:50   #8050
Pa ti prozivas iskompleksiranim. U pravu si. Nisam se ni ja znala hraniti. Isto sam imala 20ak kila viska. Isprobala razne dijete. Pokusavam udijeliti koji savjet, dobronamjerno jel. Potpuno si u pravu. Sretno ti bilo, nadam se da ce ri netko udijeliti prijateljski savjet. Ne, bilo je vrijeme da ja odem s pdfa Hrana i zdravlje, trosim vrijeme i sebi i drugima. Tko sam ja da nekom govorim sto je zdravo,a stò nezdravo mrsavljenje. *napisano bez trunke sarkazma*
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 17:00   #8051
ovi debeli kaj misle zgubit 10 kila u par tjedana sami moraju doc do nekih otkrica tj. da i ako na taj nacin smrsave da su napravili lose svom tijelu i da je to inace dug i naporan proces gdje se moras jako pomucit, zakljucit ce sami da su dijete zakurac ili ce ostat zauvijek masni i debeli jebiga
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 02:34   #8052
Cure, curice..
Evo meni je danas prošao prvi dan..
prošle godine sam skinula oko 12 kg i sad sam ih vratila (ne bas sve al 7,8 jesam)...
Danas sam jela:
D: Jogurtic (sutra cu kupit mekinje, trazila sam ih u kozma i konzuma pa nije bilo..)
R: Puretina i jaje
V: Hrenovke purece i malo senfa i posni sir

I kad me uhvati glad napijem se bezmasnog jogurta..

Prošle godine sam dobila strašnu upalu na licu i jedino sam to osjetila i iza sam pocela jesti voce i automatski sam se bolje osjecala, pa sad cure jel mogu ja ujutro ubacit voce, ne previse samo cisto da mi je malo zdravije, oce mi to puno djelovati što vi mislite?
moreissues is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 11:29   #8053
Quote:
moreissues kaže: Pogledaj post
Cure, curice..
Evo meni je danas prošao prvi dan..
prošle godine sam skinula oko 12 kg i sad sam ih vratila (ne bas sve al 7,8 jesam)...
Danas sam jela:
D: Jogurtic (sutra cu kupit mekinje, trazila sam ih u kozma i konzuma pa nije bilo..)
R: Puretina i jaje
V: Hrenovke purece i malo senfa i posni sir

I kad me uhvati glad napijem se bezmasnog jogurta..

Prošle godine sam dobila strašnu upalu na licu i jedino sam to osjetila i iza sam pocela jesti voce i automatski sam se bolje osjecala, pa sad cure jel mogu ja ujutro ubacit voce, ne previse samo cisto da mi je malo zdravije, oce mi to puno djelovati što vi mislite?
Ovo ti je jako malo kalorija, i samo usporavas metabolizam. Ubaci malo orasida i neke lean sunke. U stilu dimceka i sl. I slobodno vise jaja. Problem s dijetama je da previse smanje kalorije kaj je dugorocno lose. I izmedju ostalog lakse vracas kilograme. Ako vec izbacujes ugljikohidrate onda je potrebno dici proteine i masti da nadomjestis dio kalorija. Nemasni jogurt nije nista bolji od normalnog. Dokazano je da su malomasni proizvodi cak i nezdraviji od normalnih.

Djelovati na sto? Neces manje mrsaviti zbog jedne jabuke il sake borovnica.

Rekla sam da se necu javljati ovdje vise, al mozda nekom nesto pomogne.
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 16:35   #8054
Quote:
rockst@r kaže: Pogledaj post
Ovo ti je jako malo kalorija, i samo usporavas metabolizam. Ubaci malo orasida i neke lean sunke. U stilu dimceka i sl. I slobodno vise jaja. Problem s dijetama je da previse smanje kalorije kaj je dugorocno lose. I izmedju ostalog lakse vracas kilograme. Ako vec izbacujes ugljikohidrate onda je potrebno dici proteine i masti da nadomjestis dio kalorija. Nemasni jogurt nije nista bolji od normalnog. Dokazano je da su malomasni proizvodi cak i nezdraviji od normalnih.

Djelovati na sto? Neces manje mrsaviti zbog jedne jabuke il sake borovnica.

Rekla sam da se necu javljati ovdje vise, al mozda nekom nesto pomogne.
Ma znam da necu manje mrsaviti al ako je vec takav princip zato pitam A meni je ovo bilo dovoljno, dosta obilne su mi porcije bile i stvarno nisam bila gladna... Al me stvarno strah da bez voća ne mogu, pa mislim da cu ubacit bar jednu jabuku dnevno cito zbog manjka vitamina što unosim

Hvala ti puno
moreissues is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 19:48   #8055
Quote:
moreissues kaže: Pogledaj post
Ma znam da necu manje mrsaviti al ako je vec takav princip zato pitam A meni je ovo bilo dovoljno, dosta obilne su mi porcije bile i stvarno nisam bila gladna... Al me stvarno strah da bez voća ne mogu, pa mislim da cu ubacit bar jednu jabuku dnevno cito zbog manjka vitamina što unosim

Hvala ti puno
Mozda je tebi dovoljno jer si se navikla ali usporavas tijelo. Anyway, mislim da je cilj u ovoj dijeti izbaciti rafinirane ugkjikohidrate, tako da mislim da jabuka-dvije dnevno nece nikome nastetiti
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 12:21   #8056
Pozdrav... Evo pridruzujem se i ja na dijetu, upravo odradjujem svoj zadnji dan na ATTACK fazi . Obzirom da imam 9 kg za skinuti, monsieur Dukan preporucuje 3 dana attack faze, u kojoj sam vec skinula 1.5 kg u dva dana. Ono sto mi je najgore, a to je ketosis flu simptomi i uzasan zadah - zanima me da li ti simptomi nestsju kad udjem u cruise???
I drugo pitanje, kako to da je mrkva dozvoljena u cruise fazi - zar nije mrkva škrobasta dosta??
Da li se ogranicavate u unosu povrca u toj fazi? Ja bi npr mogla pojest cijelu zdjelu zelene salate i rikole ) odjednom !!
Pozdrav svima!!
youngfashionista0038 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 23:05   #8057
Isusebože, pa ovdje nitko ne piše!
A ja bih nekog pajdaša na dijeti.



Quote:
youngfashionista0038 kaže: Pogledaj post
Pozdrav... Evo pridruzujem se i ja na dijetu, upravo odradjujem svoj zadnji dan na ATTACK fazi . Obzirom da imam 9 kg za skinuti, monsieur Dukan preporucuje 3 dana attack faze, u kojoj sam vec skinula 1.5 kg u dva dana. Ono sto mi je najgore, a to je ketosis flu simptomi i uzasan zadah - zanima me da li ti simptomi nestsju kad udjem u cruise???
I drugo pitanje, kako to da je mrkva dozvoljena u cruise fazi - zar nije mrkva škrobasta dosta??
Da li se ogranicavate u unosu povrca u toj fazi? Ja bi npr mogla pojest cijelu zdjelu zelene salate i rikole ) odjednom !!
Pozdrav svima!!
Ako si još na dijeti, onda znaš da ketosis flu simptomi brzo prođu i zamijeni ih osjećaj poleta i dobrog raspoloženja. Glede zadaha... on ne prođe. Podnošljiviji je u drugoj fazi, ali ne prođe. Osjeća se. Imaj Orbitice uvijek kod sebe.
Mrkva je dozvoljena u drugoj fazi, ali napomena je da se nije uputno prekrcavati povrćem, samo "zato što se taj dan smije". Naglasak je na mesini, ribi, jajima.
I ne možeš pojesti zdjelu salate, fakat ne ide.

Ja se ne ograničavam po pitanju količine, samo po izboru namirnica. Jedna od najvećih greški je restrikcija količine, usporava se metabolizam, mršavljenje staje, glad te ubija u pojam i dok veliš keks potamaniš pola kruha s nutelom. Baš za inat. Sebi i dijeti i bogu.
Opskrbi se dozvoljenim namirnicama i jedi dosita. Pij dovoljno vode, čašu prije, tijekom i poslije jela.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 02:20   #8058
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Isusebože, pa ovdje nitko ne piše!

A ja bih nekog pajdaša na dijeti.

Pricekaj jos mjesec - dva, kad krene stampedo prije ljeta
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 18:38   #8059
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Isusebože, pa ovdje nitko ne piše!
A ja bih nekog pajdaša na dijeti.
Ako si još na dijeti, onda znaš da ketosis flu simptomi brzo prođu i zamijeni ih osjećaj poleta i dobrog raspoloženja.
Ima nas evo koji smo tek pronašli ovu temu i počeli čitati!

Joj ja se nadam da će me ovi simptomi koji prate ketozu u početku ubrzo proć, jer trenutno se osjećam ko da sam na nekim drogama, onako lelujavo, inače imam nizak tlak, a još uz gubitak dosta vode u ova 3 dana imam laganu vrtoglavicu iako pijem 2 litre vode na dan...ma i više.
Uglavnom u 3 dana - 3 kg, po kalkulatoru mi je izračunano da moram 6 dana biti u prvoj fazi..
Vidjeti ćemo koliki će biti gubitak na kraju.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 21:37   #8060
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Ima nas evo koji smo tek pronašli ovu temu i počeli čitati!

Joj ja se nadam da će me ovi simptomi koji prate ketozu u početku ubrzo proć, jer trenutno se osjećam ko da sam na nekim drogama, onako lelujavo, inače imam nizak tlak, a još uz gubitak dosta vode u ova 3 dana imam laganu vrtoglavicu iako pijem 2 litre vode na dan...ma i više.
Uglavnom u 3 dana - 3 kg, po kalkulatoru mi je izračunano da moram 6 dana biti u prvoj fazi..
Vidjeti ćemo koliki će biti gubitak na kraju.
Da, ulazak u ketozu zna biti težak... gledaj da se dosta naspavaš, odmaraj kada god stigneš tih prvih dana. Kada dobro uđeš u ketozu, sve će proći i osjećat ćeš se daleko bolje nego kada si jela UH.
Koristio bi ti C vitamin i magnezij.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.