Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2010., 19:28   #201
U kojim gradovima se sestrama sa SSS plaća (dio) staž(a)? Zagreb?
plavetnilo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:07   #202
znam da zagreb plaća, isto tako znam da split ne plaća
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 18:20   #203
Evo danas izašao natječaj za Split za 20 pripravnika. Možda nekome bude od koristi ta informacija.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 12:55   #204
hm.... imam isti problem... samo šta sam ja u bosni završio za med tehničara i položio državni...

Kakva je moja situacija uopće... Ovim u Hrvatskoj ak je moguče vjerovatno lakše :S

ak ko može pomoč... havala!!!
jole.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 17:37   #205
mislim da su vam šanse dosta male. treba se prvo tu puno iskeširat da bi vam priznali diplome, moćda bi čak im morali polagat neke ispite razlike, morate imat radnu dozvolu. i čisto simnjam da primaju ikoga, a da nije iz EU, bar tako vrijedi za švicarsku...
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 20:32   #206
Medicinske Sestre/Tehničari Odobrenje Za Samostalan Rad

Ja sam položio stručni prije nekih 20 dana. I sad tražim posao, no problem je što većina poslodavaca traži da već imam "Odobrenje Za Samostalan Rad". Ja sad ne kužim na koj ja točno način moram ispunit onu Prijavnicu u HKMS registar, da bi oni mene oslobodili skupljanja bodova i plaćanja članarine dok ne nađem posao. Kao "Dobrovoljni" ili "Obavezni" član, i dal još uz tu prijavnicu moram slat i zamolbu za mirovanje članstva (u koju nemam pojma koj vremenski period da stavim...otkud da ja znam koliko dugo neću bit zaposlen).

Dal ima netko iskustva sa ovime. Help Please !!!
Radament is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 20:06   #207
hi suer mi je sto vidim da se monogi zanimaju za ono sto zanima i mene....zelim pbjec iz ove uzasne hrvatske i htjela bi maci vani posao i skolovati se ....tko se od vas svih najvise raspitao nek mi kaze sto zna i svi recite sto znate o tome ako vam se da...gdje su najvece place u europi za med sestre????? dali ti daju vremene da naucis jezik???itdvidim da se davno rasprevljalo o ovom ..prvi put postavljam neko pitanje pozzzzzzzzz
Quote:
iksan kaže: Pogledaj post
Dal ima kakvih novosti po pitanju zapošljavanja naših medicinskih sestara u SAD-u
katarina198820 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 15:42   #208
Quote:
Radament kaže: Pogledaj post
Ja sam položio stručni prije nekih 20 dana. I sad tražim posao, no problem je što većina poslodavaca traži da već imam "Odobrenje Za Samostalan Rad". Ja sad ne kužim na koj ja točno način moram ispunit onu Prijavnicu u HKMS registar, da bi oni mene oslobodili skupljanja bodova i plaćanja članarine dok ne nađem posao. Kao "Dobrovoljni" ili "Obavezni" član, i dal još uz tu prijavnicu moram slat i zamolbu za mirovanje članstva (u koju nemam pojma koj vremenski period da stavim...otkud da ja znam koliko dugo neću bit zaposlen).

Dal ima netko iskustva sa ovime. Help Please !!!
ja mislim da ti nema druge nego otić u hkms, prijavit se i dobit odobrenje. dok ne nađeš posao informiraš se preko interneta gdje ima predavanja a hvala Bogu ima ih svako malo negdje. odeš na 4 oredavanja godišnje i imaš već dovoljno bodova, moraš imat 15 u godini, ako ne skupiš ideš ponovo na stručni. a na predavanjima se stvarno puno toga može čut i naučit. nije od lošega.
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 20:37   #209
Pozdrav svima !
Imam poprilicno korisne informacije za sve Vas koji ste zeljni rada u NYC. Imala sam zelju otici tamo prije par god.( 2008.),sad sam nekako ipak za ostanak tu. I cekam da dodje EU i da napravi reda u ovoj nasoj jadnoj drzavi
Kad se otvore granice, mozda ce nama sestrama biti lakse doci do nekih kvalitetnijih poslova.
Ja sam bacc.ms i sad se skolujem i dalje. Pa cemo vidjet kako ce se stvari razvijati
Postavit cu vam ovdje mail koji je meni poslala osoba tada zaduzena za rijesavanje tih pitanja odlaska i zaposljavanja sestara u USI.Barem jednim dijelom.
Ja sam se raspitivala dal treba TOEFL i te neke svari a ogovor je bio slijedeci :

"You do not have to take an English equivalency exam to take the NCLEX exam in New York. The exam is in English only so you will have to pass it with it being written in English we think this is enough of a test of your English no other test is required for New York State. No TOFELl is required.
Second we do not require you to take the CGFNS exam. The only exam you have to take is the NCLEX exam.I am atataching some information what a foreign educated nurse must do in order to become licensed in New York.
-----------------
U privitku je slijedece :

“Foreign Graduate Applicant "

The pathway to licensure for a foreign graduate to licensure in New York State as a Registered Nurse has four steps.

First you will have to contact CGFNS Commission for Graduation from a Foreign Nursing School (215) 349-8767 and request the Credential Verification Forms for New York State. (This agency provides NY with the information it needs to verify that your nursing education meets New York’s standards) Their forms are available on their website www.cgfns.org

Second you will have to complete New York’s form 1 application for Licensure and First Registration and include the applicable fee, ($135.00) Forms are available on our website www.op.nysed.gov
Third All Registered Nurses in New York are mandated to have taken a course in Recognizing and Reporting Child Abuse. If this course was not part of your curriculum it can be taken online through the New York State Nurses Association’s website
www.elearnonline.net there is a fee currently $25.00(this may change)

Forth You will need a Form 3 if you are seeking licensure to New York by endorsement for each state that you hold a license in.

Fifth All nurses in New York have to take and pass the NCLEX exam.($200.00) if you have not taken it yet.

If you prefer applications can be mailed if you provide your mailing address if you
cannot down load them from the internet.

Please feel free to contact me if you have any further questions by phone (518) 474-3817 Ext 120, Fax (518) 474-3706 or email [email protected]


*****
Evo dragi moji nadam se da ste dobili odgovore na neka pitanja,drago mi je ako sam bila od pomoci.
Puno pozdrava svima i sretno
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:17   #210
Bacardi hvala na informacijama mene zanima koliko su te razne agencije po internetu sigurne hm..nego a kada si dobila ovaj odgovor,jel to bilo jako davno a katarina prelistaj si malo ovaj post i moraš odlučiti gdje želiš otići jer vidim da pišeš za europu..ja ti znam da možeš otići do burze (zavod za posao) i da sa njemačkom je super suradnja pa se ispune tamo neki formulari i mislim da nema problema
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:34   #211
Ne vjerujem bas previse u vjerodostojnost raznih agencija,ima dosta za procitati na stranici cgfns.org Tamo bas pisu detalji kako,sta,gdje itd..
A ove informacije koje ja imam su stare koje 2 i pol godine. Mozda malo vise.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 16:24   #212
Vjerujem da se dosta tog promijenilo od tada naročito zbog stoput izgovorene krize u cijelom svijetu..u svakom slučaju hvala na informacijama
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 16:27   #213
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
ako ne skupiš ideš ponovo na stručni. a na predavanjima se stvarno puno toga može čut i naučit. nije od lošega.
joj pa šta stvarno ako se ne skupi dovoljno bodova se ide na stručni..sve opet ispočetkaa
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 12:02   #214
Mozda su ubacili jos koje testiranje(npr.TOEFL),al ne vjerujem da se u globalu puno toga moglo promijeniti. Ni ovaj proces nije bas najbrzi,a ni najeftiniji. Valjda se na kraju to sve isplati.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 12:25   #215
Quote:
iksan kaže: Pogledaj post
joj pa šta stvarno ako se ne skupi dovoljno bodova se ide na stručni..sve opet ispočetkaa
jes, nas trenutno muči šefica da moooramo,srećom imam dovoljno popiiiii bi da moram opet ić.....
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 15:16   #216
Kako misliš..znaš li konkretno koliko košta i koliko to sve traje.. čisto da znam prije nego mejlam
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 19:55   #217
Smile

bok!

mene zanima podrazumijevaju li se medicinski tehničari pod medicinske sestre, i dali je plača ista?
em&em's is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 13:32   #218
na ovoj stranici su napisani detalji svega sta te zanima http://cgfns.org/
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 16:45   #219
Quote:
em&em's kaže: Pogledaj post
bok!

mene zanima podrazumijevaju li se medicinski tehničari pod medicinske sestre, i dali je plača ista?
Sve je isto osim što si muško jel..doduše prije će tebe zaposlit na nekoj psihijatriji ili slično gdje treba fizikalije malo
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 14:44   #220
meni je na stručnom bilo koma, iz ustava su nas 3 prvo potjerali van da ponovimo inače će nas rušit, ha ha. na kraju jedva prošla, al smo se nasmijali,, ja htjela drugo pitanje koje je frendica dobila pa sam na to krenula odgovarat, kao neće ova skužit, a nju ću zeznut ha ha, al je skužila... a na patronaži mi je frajer dao skroz dobra pitanja i skoro sve sam znala, ono tipa znakovi trudnoće, halloo... al mi je reko nama dvjema tj da smo dobile 2 ha ha, ma briga me... njegu mi je bila orlićka i pitala me di sam stažirala, rekoh na endokrini večinu, i sve sam znala, rasturala sam... tad mi je rekla da joj se javim za poso, naravno odjebala me kad sma došla s molbom... ugl nije mi bilo lako, poslije sam se rasplakala od sreće i napila )
a ako se ne skupi dovoljno bodova ide se ponovo na stručni, nadam se da mi se to neće dogodit, zasad sve ok, al se komora sad postrožila, em ju plačamo tu mač em nas hebe. grozno. neke s posla, nisu znale da se može zamrznut dok idu na prodiljni, pa su se skoro zeznule, al sad više nema zezancije.
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.