Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2013., 11:45   #1001
Zanima me , jeli se na Hrvatskom prvo piše ispit , pa onda esej ? Nekako mi je to logičnije, tako da onaj koji završi esej napusti učionicu? Jeli se opće smije napuštati ucionicu poslje završenog ispita ???
franodbk is offline  
Old 03.09.2013., 12:05   #1002
Quote:
franodbk kaže: Pogledaj post
Zanima me , jeli se na Hrvatskom prvo piše ispit , pa onda esej ? Nekako mi je to logičnije, tako da onaj koji završi esej napusti učionicu? Jeli se opće smije napuštati ucionicu poslje završenog ispita ???
Smije, samo ne prvih pola sata i zadnjih 15 minuta.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 03.09.2013., 13:47   #1003
Dakle ja napišem matematiku i mogu otići doma na 40 minuti testa ? Jeli prvo esej ili test ?
franodbk is offline  
Old 03.09.2013., 14:02   #1004
Pretpostavljam da je pitanje već bilo prije postavljeno ali ga ja nisam pronašao. Zanima me ako sad na jesenskom roku padnem jedan od obaveznih predmeta, a i pal sam ga na ljetnom roku(ne uspijem ga ispravit). To znači da kompletno padam maturu i sljedeće godine opet moram sve polagati ili samo taj predmet iz kojeg imam jedan?
fewpew is offline  
Old 03.09.2013., 14:58   #1005
Quote:
fewpew kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je pitanje već bilo prije postavljeno ali ga ja nisam pronašao. Zanima me ako sad na jesenskom roku padnem jedan od obaveznih predmeta, a i pal sam ga na ljetnom roku(ne uspijem ga ispravit). To znači da kompletno padam maturu i sljedeće godine opet moram sve polagati ili samo taj predmet iz kojeg imam jedan?
samo taj predmet ove imas polozene
luka249 is offline  
Old 03.09.2013., 16:49   #1006
Ove godine sam maturant ekonomske škole.
Što se tiče hrvatskog jezika, ići ću na višu razinu i na nižu razinu što se tiče njemačkog jezika. Također ću ići na malo zahtjevnije natjecanje, pa ne znam koju razinu matematike odabrati. Inače iz matematike imam odličan. Ali budući da sam strukovna škola, a ne gimnazija, trebala bih nadoknaditi puno gradiva, skoro cijeli 3. i 4.razred gimnazije. Inače mi faks boduje 10% za matematiku B razine, pa je moje pitanje da li isplati ići na višu razinu matematiku s obzirom na količinu vremena koje imam, a to vrijeme moram rasporediti na natjecanje i na ostale predmete na maturi...?
m4j415 is offline  
Old 03.09.2013., 17:47   #1007
Quote:
franodbk kaže: Pogledaj post
Dakle ja napišem matematiku i mogu otići doma na 40 minuti testa ? Jeli prvo esej ili test ?
Možeš. Prvo je esej, pa slijedi stanka od 15 minuta, a tek onda test.

Quote:
m4j415 kaže: Pogledaj post
Ove godine sam maturant ekonomske škole.
Što se tiče hrvatskog jezika, ići ću na višu razinu i na nižu razinu što se tiče njemačkog jezika. Također ću ići na malo zahtjevnije natjecanje, pa ne znam koju razinu matematike odabrati. Inače iz matematike imam odličan. Ali budući da sam strukovna škola, a ne gimnazija, trebala bih nadoknaditi puno gradiva, skoro cijeli 3. i 4.razred gimnazije. Inače mi faks boduje 10% za matematiku B razine, pa je moje pitanje da li isplati ići na višu razinu matematiku s obzirom na količinu vremena koje imam, a to vrijeme moram rasporediti na natjecanje i na ostale predmete na maturi...?
Ja sam također išla u ekonomsku školu, s tim da mi je znanje iz matematike bilo doslovno nikakvo. Uzela sam si 10-tak sati instrukcija prije mature i položila s 2. Tako da mislim da ti je bolje malo se potruditi i položiti višu razinu. Bude li velika navala na fakultet koji želiš upisati? Ako je odgovor potvrdan, ona svakako piši višu, jer svaki bod može puno značiti.
__________________
"Alright, everything is alright, since you came along - ...."
Hopery is offline  
Old 03.09.2013., 18:52   #1008
Nama profesorica (doduše, mi jesmo u gimnaziji) stalno govori da ne uzimamo višu AKO NAM NE TREBA. Znači ako ti je za faks dovoljna niža, odnosno to se traži; i ne namjeravaš prijavit ništa što zahtjeva višu -- uzmi nižu. Nižu znaš da ćeš dobro položit (čim razmišljaš o mogućnosti više, pretpostavljam), a opet dobivaš vremena da se još bolje spremiš za ostale predmete. Mislim da je nepotrebno uzimat višu ako ti ne treba, osim ako znaš da ćeš briljirat i super je napisat. Ne vidim valjan razlog. To je moj savjet



Anyway, ja sam došla pitat -- je l' samo ja na postani-student ne mogu vidjet FFZG uopće na popisu? Htjela sam vidjet nešto oko predmeta/mature koje traže za neke smjerove još jučer navečer, i još uvijek uopće nema tog faksa/ičega sa njega na popisu.
Rakkatakka is offline  
Old 03.09.2013., 19:08   #1009
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Nama profesorica (doduše, mi jesmo u gimnaziji) stalno govori da ne uzimamo višu AKO NAM NE TREBA. Znači ako ti je za faks dovoljna niža, odnosno to se traži; i ne namjeravaš prijavit ništa što zahtjeva višu -- uzmi nižu. Nižu znaš da ćeš dobro položit (čim razmišljaš o mogućnosti više, pretpostavljam), a opet dobivaš vremena da se još bolje spremiš za ostale predmete. Mislim da je nepotrebno uzimat višu ako ti ne treba, osim ako znaš da ćeš briljirat i super je napisat. Ne vidim valjan razlog. To je moj savjet



Anyway, ja sam došla pitat -- je l' samo ja na postani-student ne mogu vidjet FFZG uopće na popisu? Htjela sam vidjet nešto oko predmeta/mature koje traže za neke smjerove još jučer navečer, i još uvijek uopće nema tog faksa/ičega sa njega na popisu.
Ovisi koliko bodova nosi. Na ERF-u, recimo, traže nižu razinu stranog jezika, a bez više ćeš teško upasti jer je to 20% bodova. Iako, za 10% ili manje se ja ne bih kockala.

FFZG ne vidiš jer je još jesenski rok mature u tijeku, pa vidiš samo fakseve koji imaju slobodna mjesta.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 03.09.2013., 20:08   #1010
Ahaa, to objašnjava. Hvala
Rakkatakka is offline  
Old 03.09.2013., 20:12   #1011
Ja sam polagao maturu 2011. godine, položio sam sve, upisao sam ekonomiju. Sad kad završim 3. godinu, htio bi upisat još neki fakultet, pa me zanima, vrijedi li meni moja matura još uvijek ili bi sada morao pisat opet, ako bi se išao upisivat u neki drugi faks?
infinity17 is offline  
Old 03.09.2013., 20:15   #1012
Quote:
infinity17 kaže: Pogledaj post
Ja sam polagao maturu 2011. godine, položio sam sve, upisao sam ekonomiju. Sad kad završim 3. godinu, htio bi upisat još neki fakultet, pa me zanima, vrijedi li meni moja matura još uvijek ili bi sada morao pisat opet, ako bi se išao upisivat u neki drugi faks?
Vrijedi.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 03.09.2013., 21:48   #1013
Quote:
luka249 kaže: Pogledaj post
samo taj predmet ove imas polozene
danke šun! A valjda neću past al dobro da znam, just in case.
fewpew is offline  
Old 04.09.2013., 18:42   #1014
U Petračićevoj 4(sjedište NCVVO-a) pišem jedan test pa bi me zanimalo kako do tamo doći sa Črnomerca?Kojim tramvajem,na kojoj stanici sići i kako dalje.Unaprijed hvala
justicija is offline  
Old 04.09.2013., 20:04   #1015
Bilo koji tramvaj od Črnomerca k centru, siđeš na trgu Franje Tuđmana (trg francuske) (tam je i zapadni kolodvor) i prošećeš južno po Austrijskoj. Evo link karte.
Rakkatakka is offline  
Old 05.09.2013., 11:53   #1016
Znate li možda koliko je imao bodova zadnji koji je upao na psihologiju na FFZG-u? Ali po postani student podacima, a ne onima sa studij.hr-a?
bova is offline  
Old 06.09.2013., 15:12   #1017
Ovo znam (valjda), al čisto da se uvjerim; završio sam srednju prije godinu dana, al radi svoje gluposti nisam upisao tad, a ni ove godine ništa, nit' sam u mogućnosti, tek iduće. Kad budem sve prijavljivao tad, jel i dalje koristim mail/korisničko ime od prije, ili se potrebno, um, skroz na novo registrirat, ako je to uopće moguće, nisam posve siguran kako to sve funkcionira.
batsy is offline  
Old 06.09.2013., 20:07   #1018
Quote:
batsy kaže: Pogledaj post
Ovo znam (valjda), al čisto da se uvjerim; završio sam srednju prije godinu dana, al radi svoje gluposti nisam upisao tad, a ni ove godine ništa, nit' sam u mogućnosti, tek iduće. Kad budem sve prijavljivao tad, jel i dalje koristim mail/korisničko ime od prije, ili se potrebno, um, skroz na novo registrirat, ako je to uopće moguće, nisam posve siguran kako to sve funkcionira.
Ne trebaš se registrirati, već se aktivirati, poslat će ti smsom nove korisničke podatke.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 07.09.2013., 00:49   #1019
Thank you
batsy is offline  
Old 07.09.2013., 10:22   #1020
zanima me u kojem mjesecu otprilike na stranici postani-student budu objavljeni kriteriji za upis na fakultete za nadolazecu godinu ( u ovom slucaju 2013./2014.) ? zanima me zbog pripremanja koje bih zapocela uskoro, ostaju li isti uvjeti kao i prethodne godine za upis na odredene fakultete ili ce se mijenjati..
šmetelin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.