Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2019., 15:59   #10121
Ohladili su se i bez poreza, pa su se zagrijali.
Pa će se opet ohladiti, pa opet...
To ide ciklički.
Kexx is offline  
Old 25.05.2019., 16:53   #10122
Naravno da ide ciklički, ali napisao si da su se vec 2008. ohladili i ispalo je da se nakon toga nisu zagrijali, a jesu.

Sad je samo pitanje koliko visoko idemo ovaj put i kad cemo krenuti nizbrdo.

Moje misljenje je da je ova godina vrhunac i od sljedece godine ide pad.
Koliko ce trajati ne znam, vjerojatno 4-5-6 godina, a pretpostavljam da ce ukupan pad pad biti oko 25% u odnosu na sad.
Ne veci.

Znaci Tresnjevka s 3000 e/m2 ce na dnu ici za 2250 e/m2, Spansko s 1900 e/m2 ce ici za 1450 e/m2, Vrbani i njima slicni koji sad idu po 2300 e/m2 ce ici po 1800 e/m2.
To su cijene koje ce po meni biti na dnu i vjerojatno ce malobrojni kupiti po tim cijenama, većina buducih kupaca ce kupiti po cijeni koja je negdje izmedju ove sadasnje i one na dnu.
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Old 25.05.2019., 17:43   #10123
Na cikličkim fluktacijama cijena nekretnina se da lijepo zaraditi.
U krizi kupio stan na kredit, odmah ga iznajmio, na razlici stanarina minus rata kredita izgubio 9.000€, da sada stan prodam na razlici vrijednost stana minus neotplaćena glavnica minus prenešeni gubitak mogu zaraditi 19.000€.
Stan je mali na vrlo traženoj lokaciji.
Banka mi nudila da promjenjivu kamatu promjenim nekom drugom - odbio, sada mogu zatvoriti kredit bilo kada bez penala.
Pošto je tendencija da stanarine rastu, vrijednosti nekretnina rastu, kamate padaju, a neotplaćena glavnica sve brže smanjuje, mislim da će se sadašnjih 19.000€ "na grani" brzo povećati, a kada i koliko ne znam toliko školovan nisam primjenjujem zdravu seljačku logiku.
I da uvedu porez na nekretnine od par postotaka ne bi me odvratilo od sadašnje metode zarađivanja.
A o pucanju nekretninskog balona i nadolazećem smaku svijeta imam jednako mišljenje, oboje je moguće.
nsut is offline  
Old 25.05.2019., 19:47   #10124
Nsut, ako zelis zaraditi na ovaj nacin pazi samo da ne zakasnis i da ovo "da sad idem prodavati MOGU dobiti...".
Ako mozes zaraditi 19.000 eura u ovom trenutku, prodaj odmah i pricekaj par godina da cijene opet padnu, pa opet kupi s manjm udjelom kredita.
Pazi da ne zakasnis i da ne budes MOGAO dobiti ono sto mislis da sad mozes.
Sretno!
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Old 25.05.2019., 23:19   #10125
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
Naravno da ide ciklički, ali napisao si da su se vec 2008. ohladili i ispalo je da se nakon toga nisu zagrijali, a jesu.

Sad je samo pitanje koliko visoko idemo ovaj put i kad cemo krenuti nizbrdo.

Moje misljenje je da je ova godina vrhunac i od sljedece godine ide pad.
Koliko ce trajati ne znam, vjerojatno 4-5-6 godina, a pretpostavljam da ce ukupan pad pad biti oko 25% u odnosu na sad.
Ne veci.

Znaci Tresnjevka s 3000 e/m2 ce na dnu ici za 2250 e/m2, Spansko s 1900 e/m2 ce ici za 1450 e/m2, Vrbani i njima slicni koji sad idu po 2300 e/m2 ce ici po 1800 e/m2.
To su cijene koje ce po meni biti na dnu i vjerojatno ce malobrojni kupiti po tim cijenama, većina buducih kupaca ce kupiti po cijeni koja je negdje izmedju ove sadasnje i one na dnu.
Pa što ako nisam rekao? Zar treba crtati? Pričamo o novom boomu nekretnina a ja nisam rekao da su se opet zagrijali. Nisam rekao ni da je pao mrak.

Poanta je da nije bio potreban nikakav porez da bi se ljudi ohladili, to sam htio reći i to sam rekao, najradije bih to rekao novinaru, ali izgleda da si samo ti to pročitala i zbunilo te. Ne daj se tako lako zbuniti.
Kexx is offline  
Old 28.05.2019., 08:12   #10126
Australija, Kanada, Švedska i Norveška bile su posljednje zemlje gdje su cijene rastle, sada sve te zemlje imaju teški pad nekretnina
__________________
Fašizam = nacionalni socijalizam
Komunizam = međunarodni socijalizam
Isto sranje različito pakiranje
MonoBono is offline  
Old 28.05.2019., 08:46   #10127
uh, kad bi to za Vancouver bilo istina, ali nažalost nije, cijena i dalje ide lagano prema gore, tako da ne znam od kud ti informacije dolaze,ali su krive
KILLERDOG is offline  
Old 28.05.2019., 10:25   #10128
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
uh, kad bi to za Vancouver bilo istina, ali nažalost nije, cijena i dalje ide lagano prema gore, tako da ne znam od kud ti informacije dolaze,ali su krive
Pa nije Vancouver cijela Kanada

How to deflate a housing bubble, from Vancouver to Toronto

https://www.theglobeandmail.com/opin...er-to-toronto/

Bubble trouble: In Vancouver's housing market

https://www.cbc.ca/news/business/cmh...ment-1.5119932
__________________
Fašizam = nacionalni socijalizam
Komunizam = međunarodni socijalizam
Isto sranje različito pakiranje
MonoBono is offline  
Old 28.05.2019., 13:47   #10129
Quote:
MonoBono kaže: Pogledaj post
Australija, Kanada, Švedska i Norveška bile su posljednje zemlje gdje su cijene rastle, sada sve te zemlje imaju teški pad nekretnina
Sve 4 navedene zemlje imaju vukojebina većih od cijele HR.
Mi smo između SLO i SRB, Zagreb između LJ i BG, manji gradovi između dva slična te dvije države, jadran između slovenske i crnogorske obale, to su prave usporedbe kretanja cijena. Ove ostale ne priznajem.
Što su skuplji energenti to raste pritisak na kupnju nekretnina bliže centrima događanja i raste razlika cijena nekretnina na makrolokaciji.
nsut is offline  
Old 28.05.2019., 19:58   #10130
I di si ti tu iscitao teski pad nekretnina ? Ocito ti je poznavanje engleskog slabo, cijene se malo smanjuju ali ne da je neki veliki pad, posebno ne novih stanova, tako da ti je prvotni post teska glupost
KILLERDOG is offline  
Old 28.05.2019., 21:16   #10131
Tema se ključa zbog prijeđenog tehničkog limita od 10 tisuća postova. Nastavak na: Cijene nekretnina (III)
Quorgyle is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.