Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2015., 10:26   #61
Ja sam napravila deterđent domaci po receptu s interneta,naribala sam sapun u dvije litre vruce vode i smutila mutilicom i stavila zlicu sode.međutim razmisljala sam bas neki dan bi li bilo dobro veš oprati samo u sodi,i ovdje naletjeh na kleopatrin post.hvala,probat cu bas prati samo u sodi.moj decko ima ona radna odijela pa mi ne izađe sve dolje s ovim sta sam napravila sama,mozda ce soda sama to bolje ocistiti. :-)
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 11:26   #62
Quote:
BuffySlayer kaže: Pogledaj post
Ja sam napravila deterđent domaci po receptu s interneta,naribala sam sapun u dvije litre vruce vode i smutila mutilicom i stavila zlicu sode.međutim razmisljala sam bas neki dan bi li bilo dobro veš oprati samo u sodi,i ovdje naletjeh na kleopatrin post.hvala,probat cu bas prati samo u sodi.moj decko ima ona radna odijela pa mi ne izađe sve dolje s ovim sta sam napravila sama,mozda ce soda sama to bolje ocistiti. :-)
neće, moraš dodati oko 100 grama sode i 100 grama limunske kiseline u pretinac za deterđent i prati na najdužem programu bar na 60 stupnjeva

fleke od motornog ulja se moraju tretirati prije pranja, smočiš fleku, utrljaš sode i dodaš malo alkoholnoga octa da se zapijeni, zatim istrljaš sa prirodnim sapunom i staviš prati

kuhinjske krpe, pregače i jako masnu i zamazanu robu obavezno prati na 90 stupnjeva sa limunskom i sodom, ta kombinacija na toj temperaturi dobro čisti i izbljeljuje.

imaš sodu za kupiti u velikim količinama od 25 kila, košta 100 kuna, a limunska 25 kila košta 300 kuna.


ja kupujem u ovom dućanu : http://www.jakom.hr
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 11:32   #63
Hvala,probat cu.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:41   #64
Ja sam baš napravila bio enzim od agruma po receptu s ove stranice.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 17:44   #65
Ja vec godinama koristim sodu, ocat i limun kao i limunsku kiselinu u kucanstvu.

Soda ubija sve mirise. U smrdljivu obucu se stavi sode i pusti da malo djeluje pa se istrese, ode miris. Isto tako sa krevetom od psa, nevjerojatno. Kad zracim svoj madrac pospem ga sodom pa poslije usisam.
Odlicno cisti sifon u kombinaciji sa solju i octom.
Ne mogu se trenutno svega sjetiti, uglavnom, sve ovo sto se vec spomenulo na temi. Samo sto sam ja pored deterdzenta stavljala sodu, bas cu probati samo sa sodom prati ves jer sam alergicar i smeta mi kad se susi u mojoj blizini. I ovo za perilicu za sudje mi se svidja.

Malo off:

Jednom tjedno operem zube s pastom od limuna i sode, izvrsno cisti naslage. Voce stavim u vodu sa sodom da malo odstoji pa perem, odlicno za skidanje voska s jabuka npr.
Citala sam da je soda dobra i za ciscenje lica s cajem od kamilice i kokosovim uljem.
Navodno je dobra u borbi protiv bakterija i gljivica u zena - isto pasta s cajem od kamilice.

Soda je cudo!
Magda G is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 12:39   #66
UHVATI danas malo vremena kako bi tvoja kuhinja zablistala.


1. Univerzalno sredstvo za čišćenje

1/2 šalice bijelog octa

1 i 1/2 šalica vode

10 kapljica eteričnog ulja po želji

Ovo sredstvo s lakoćom uklanja bakterije i plijesan, no nemoj ga koristiti na mramoru te travertinu.

2. Sredstvo za čišćenje stakla

1/4 šalice bijelog octa

1/4 šalice alkohola

2 šalice vode

1 žlica kukuruznog škroba

3. Za površine koje treba dobro izribati

1/4 šalice sode bikarbone

1 žlica deterdženta za pranje posuđa

Dovoljno bijelog octa da se formira pasta.

4. Drvene površine

Za njih će ti također poslužiti bijeli ocat, a zatim i kriška limuna za dezinfekciju.

5. Čišćenje taloga

1/2 šalice sode bikarbone

1/3 šalice limunovog soka

1/4 šalice octa

7 šalica vode

Mješavinu stavi u bočicu za sprej te ostavi 5-10 minuta da djeluje, nakon što njome prijeđeš talog, a zatim dobro izribaj spužvicom.

6. Srebro i nehrđajući komadi

I ovdje pomaže bijeli ocat. Sve dobro natopi u njemu, isperi i osuši.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 00:29   #67
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam baš napravila bio enzim od agruma po receptu s ove stranice.
KAKO FORA !!!!......I OD ČEGA SI GA NAPRAVILA ???
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 08:30   #68
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
KAKO FORA !!!!......I OD ČEGA SI GA NAPRAVILA ???
Ali pa zar ti ne znaš da soda bikarbona nije kemikalija isto kao ni sapun!
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 10:06   #69
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
KAKO FORA !!!!......I OD ČEGA SI GA NAPRAVILA ???
Od otpadaka agruma, smeđeg šečera i vode u omjeru 3:1:10

BTW, na forumu je zabranjeno pisanje velikim slovima (CapsLk), za to se daju kartone.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.