Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2011., 22:01   #61
Perianalno područje je crveno i peče

Prije par dana (3 otprilike) počeo sam dobivati grčeve u debelom crijevu (tamo negdje ispod želuca - znam da ima veze s probavom pa pretpostavljam da je riječ o debelom crijevu). Uz njih je, naravno, slijedila i rijetka stolica, odnosno prolijev. Nije prvi put da mi se to dogodilo pa mi to i nije toliko strašno, nego sam primjetio da mi se područje oko anusa nekako zacrvenilo, i počelo je grozon peckati. Sutra ujutro moram ići na jedan put, pa se iskreno nadam da postoji neko barem privremeno rješenje, ili nešto što će mi ublažiti bol.
Molio bih da mi ukratko objasnite uzrok, te da mi preporučite nekakvu kremu, ili možda tabletu koja će pomoći.

P.S. Bi li tableta protiv bolova barem malo ublažila peckanje?

Hvala!
FiZiXeY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:46   #62
Vjerovatno ti je iziritirana sluznica. Probaj namazati sa nekom malo masnijom kremom, trebalo bi pomoći. Možeš si eventualno kupiti neku kremu za hemeroide pa s time mazati (ta se može i izunutra mazati).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:50   #63
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Vjerovatno ti je iziritirana sluznica. Probaj namazati sa nekom malo masnijom kremom, trebalo bi pomoći. Možeš si eventualno kupiti neku kremu za hemeroide pa s time mazati (ta se može i izunutra mazati).
Samo mi još, molim te, reci kakva bi to trebala biti krema (osim što je masna). Baš bilo kakva će pomoći (čak i za ruke ona :/ ??? ) ili ipak treba nešto posebno imati. Nisam baš iskusan niti previše medicinski obrazovan
Još jedno pitanje - koliko će to crvenilo i ta bol trajati?
FiZiXeY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:54   #64
Ako ti je iziritirano samo izvana možeš sa becutan kremom ili melemom ili nekom sličnom kremom (sa takvim kremama se bebama guze mažu kad su im iziritirane). Al ako nije samo na koži nego i unutra onda ti je najbolje uzeti neku kremu za hemeroide.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 09:18   #65
za vanjsku primjenu : sudo cream za kožu oko anusa, a za sam anus i unutarnju primjenu hemopropin koji dolazi i s kanilom.
(ne kužim točno što je sve zahvaćeno crvenilom)
koliko znam faktu sad ide na recept.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 14:55   #66
Quote:
FiZiXeY kaže: Pogledaj post
Samo mi još, molim te, reci kakva bi to trebala biti krema (osim što je masna). Baš bilo kakva će pomoći (čak i za ruke ona :/ ??? ) ili ipak treba nešto posebno imati. Nisam baš iskusan niti previše medicinski obrazovan
Još jedno pitanje - koliko će to crvenilo i ta bol trajati?
Ajoj, nadam se da nećeš ovo pre kasno pročitati: mislim da ti nije pametno ići na put dok ne vidiš što je. Naime, crvenilo perianalne regije i svrbež, osobito ako ih prati bol - mogu ukazivati na PERIANALNI APSCES, što je hitno kirurško stanje, poput upale slijepog crijeva! Najbolje ti je otići negdje na hitnu da to pogledaju, eto ja se ipak nadam da nije i držim ti fige ali na tvom mjestu bih otišao. Ako se apsces hitno ne operira, vrlo lako može nastati SEPSA, a onda se vrlo teško može pomoći. Ovako ako ga se riješi na vrijeme, sve bude OK i dapače isti dan te puste doma. Ali, iako operacija nije tako složena, izvodi se u općoj anesteziji, tj. uspavaju te, jer bi inače bilo previše bolno. I izvijesti nas što je bilo i kako je završilo!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 17:58   #67
Quote:
FiZiXeY kaže: Pogledaj post
Prije par dana (3 otprilike) počeo sam dobivati grčeve u debelom crijevu (tamo negdje ispod želuca - znam da ima veze s probavom pa pretpostavljam da je riječ o debelom crijevu). Uz njih je, naravno, slijedila i rijetka stolica, odnosno prolijev. Nije prvi put da mi se to dogodilo pa mi to i nije toliko strašno, nego sam primjetio da mi se područje oko anusa nekako zacrvenilo, i počelo je grozon peckati. Sutra ujutro moram ići na jedan put, pa se iskreno nadam da postoji neko barem privremeno rješenje, ili nešto što će mi ublažiti bol.
Molio bih da mi ukratko objasnite uzrok, te da mi preporučite nekakvu kremu, ili možda tabletu koja će pomoći.

P.S. Bi li tableta protiv bolova barem malo ublažila peckanje?

Hvala!
Vjerojatno dermatitis,trebali bi se javiti dermatologu. Perianalni apces izgleda drugačije,ali ga nemogu isključiti ovako preko foruma. Do tada mazati neutralnim kremama npr. Nevenova mast i slićno.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 18:00   #68
Srećom pa nije bilo ništa strašno - sluznica je bila iziritirana i smirila se već nakon jedne noći. Hvala na pomoći!
FiZiXeY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 18:01   #69
Quote:
FiZiXeY kaže: Pogledaj post
Srećom pa nije bilo ništa strašno - sluznica je bila iziritirana i smirila se već nakon jedne noći. Hvala na pomoći!
To se zna desiti nakon proljeva.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 22:32   #70
Problem kod anusa

Imam jedan problem. U samoj blizini anusa mi se pojavila nekakva bubuljica. Slikao sam mobitelom, i ako se ne varam malo je plavkaste boje.
Znam da moram doktoru.
Šta bi to moglo biti? hemeroidi ili nešto drugo? Na dodir boli, nije neka strašna bol, ali boli. Zbog nje imam i problema sa čiščenjem anusa.

Znam da je gadna tema i unaprijed se ispričavam ali eto...

ako netko nešta zna o tome, molim da napiše.
Hvala
goran23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 17:41   #71
Quote:
goran23 kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem. U samoj blizini anusa mi se pojavila nekakva bubuljica. Slikao sam mobitelom, i ako se ne varam malo je plavkaste boje.
Znam da moram doktoru.
Šta bi to moglo biti? hemeroidi ili nešto drugo? Na dodir boli, nije neka strašna bol, ali boli. Zbog nje imam i problema sa čiščenjem anusa.

Znam da je gadna tema i unaprijed se ispričavam ali eto...

ako netko nešta zna o tome, molim da napiše.
Hvala
Hemoroidi. Imaš posebnu temu o hemoroidima...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 00:34   #72
Pozdrav svima.

Valjda nisam puno fulao temu, i nadam se da mi necete zamjeriti na "normalnom" rijecniku, posto nisam bas upoznat s doktorskim nazivima...

Ovako, nakon obavljanja velike nuzde, brisanja toaletnim papirom, nakon nekog odredjenog vremena, bilo neugodnih vjetrova ili ne, na gacama se pojavi smedjkasti trag, nekad uz prisustvo "vode". Dali imam neku vrstu bakterije, ili nesto drugo, neznam, kod doktorice nisam bio, trazio sam na internetu po raz. forumima dali se nekome tako sto dogadja, ali nisam uspjeo nista naci, pa pitam Vas...

Do cega bi mogao biti problem?
zrikonjavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:04   #73
Znači imaš sluzi u stolici?

Trebao bi otići kod doktora, pogotovo ako ti se to događa često.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:12   #74
Quote:
zrikonjavk kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Valjda nisam puno fulao temu, i nadam se da mi necete zamjeriti na "normalnom" rijecniku, posto nisam bas upoznat s doktorskim nazivima...

Ovako, nakon obavljanja velike nuzde, brisanja toaletnim papirom, nakon nekog odredjenog vremena, bilo neugodnih vjetrova ili ne, na gacama se pojavi smedjkasti trag, nekad uz prisustvo "vode". Dali imam neku vrstu bakterije, ili nesto drugo, neznam, kod doktorice nisam bio, trazio sam na internetu po raz. forumima dali se nekome tako sto dogadja, ali nisam uspjeo nista naci, pa pitam Vas...

Do cega bi mogao biti problem?
Prehrana?
Stres?
Stolica?
Dosadašnje bolesti i ev. th.?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 03:35   #75
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znači imaš sluzi u stolici?

Trebao bi otići kod doktora, pogotovo ako ti se to događa često.


ok....hvala... samo jos jedno pitanjce, kod doktora opce praske ili???
zrikonjavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 09:39   #76
Kod opće prakse pa će možda slati stolicu na analizu i po potrebi dati uputnicu za gastroenterologa. I nisi Hrvoju odgovorio kakva ti je prehrana u zadnje vrijeme, jel piješ nešto od tableta i sl. , jer i to može biti jedan od uzroka zbog čega se pojavljuju ovakvi simptomi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 11:41   #77
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Prehrana?
Stres?
Stolica?
Dosadašnje bolesti i ev. th.?
Prehrana mi je standardna, jedem malo manje povrca, jer mi neodgovara, ali skoro sve...

Stolica, stalno uredna, max dvaput dnevno, i to samo nekad...

Stres??? Kao i kod svakog

Tablete? Nikakve. Nisam cesto bolestan...
zrikonjavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 11:51   #78
Da nije možda problem u pojedinoj hrani koja mu iritira probavni sustav?
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:02   #79
U kojem smislu ti ne odgovara povrće? Ne voliš ga ili ti smeta?

Hrvoje je gastroeneterolog, tako da mu malo pojasni šta te točno pati, ak ti netko može reći šta bi moglo biti i koje pretrage bi možda trebao napraviti to je on.


Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Da nije možda problem u pojedinoj hrani koja mu iritira probavni sustav?
A nije isključeno, može biti od svačega.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:14   #80
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
U kojem smislu ti ne odgovara povrće? Ne voliš ga ili ti smeta?

Hrvoje je gastroeneterolog, tako da mu malo pojasni šta te točno pati, ak ti netko može reći šta bi moglo biti i koje pretrage bi možda trebao napraviti to je on.

Nevolim vecinu povrca, neodgovara mi....jedem sve salate, grasak, kupus, grah...

Mahune, kelj, poriluk, spinat nula bodova...

OK, vidjet cu s Hrvojem.... tnx

Zadnje uređivanje leeloo27 : 17.07.2012. at 12:29. Reason: popravak quota
zrikonjavk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.