Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 23:10   #141
evo saznah, u ljekarni Dolac 750 kn uz recept...e sada isplatili se to uzimat hmmmmm
direkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 14:49   #142
kondilomi i brijanje/depilacija

Molim za savjet ukoliko se netko susretao sa ovim problemom...

Uglavnom, moj decko je bio na krioterapiji (smrzavanju kondiloma) prije otprilike 2 tjedna, i doktorica je rekla da se niposto ne smije brijati. Sada su dlake poprilicno narasle, kontrolu ima za nekoliko dana, svi kondilomi od prije su nestali, ali od tih dlaka vise ne mozemo ocjeniti da li ih je jos ostalo... malih sitnih...i da li su se eventualno neki novi pojavili...

Ima li netko iskustva i savjete kako ukloniti dlake u ovakvoj situaciji. Da li ce npr.depilacijska krema skoditi, napraviti jos vecu iritaciju ili? Mislila sam cak da ih pjeske cupam pincetom, ali za to bi nam trebao cijeli dan... Savjeti?
strawberry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 17:09   #143
Angry Gorko iskustvo s kondilomima!!!

Čitam kako svi pišete o problemima a da vam se i ja pohvalim kakvih sam imao.Hvala Bogu dragom da me je i ta bijeda prošla i nikad više se ne vratila. Ja sam onako otvoren i otkačen dečko koji se držao onog "Ako ne pitaš nećeš ni dobiti" i dobio sam samo šta.Htio sam je**t pa na kraju sam bio i sam je**n. Oprostite mi na ovakom bezobraznom riječniku al tu smo da podijelimo mišljenje i pomognemo jedni drugima.Bilo je to prije nekih 5 godina.. Išao sam od cure do cure i nisam puno birao dok jedno jutro... Nešto mi je izraslo na glaviću penisa ko neka bradavica.Odem kod svog doktora propiše mi neke tablete i mast pa dodji za 7 dana na kontrolu.Za sedam dana je još par ih izraslo,a to raste ko trava posle kiše.Pošalje me u Dom zdravlja dermatologu "ona" me pregleda kao neki kondilomi da je to malo osjetljivo za spaljivati a da oni nemaju "krio terapiju" (ispiranje tečnim azotom). Najbolje je da odem nekom privatnom dermatologu i preporuči mi neka dva.Odem najbližem a tamo gužvara,dodjem lijepo na red a tamo me dočeka doktor od nekih 60-tak godina.Kad je detaljno pregledao otvori mi enciklopediju i pokaže slike,taj tren sam mislio da ću se onesvijestiti. Kaže operacija i to odmah(reko doktore nemam ja dosta novaca kod sebe doci cu sutra)kaže to je sad najmalni problem.Izadji i sačekaj samo da pripremimo operacionu salu...U sali su me dočekale dvije sestre,doktor je donio neki aparati kao onaj za "varenje" s nastavkom na kraju sličnom "lemilici". Dao mi je anesteziju u penis sa tri strane i nakon par minuta počeo da ih pali. Nije ništa bolilo ali se pušilo da nisam mogao vjerovati svojim očima. Sve je brzo bilo gotovo zašio je ranu i svaki dan na pregled.Uzeo je briseve za mikro analizu i onda su tek počele moje muke. Svaki dan sam morao da nosim i mijenjam po dva puta na dan samo bijelo donje rublje koje se mora otkuhavati.Par puta kišćenje rane sa Hidrogenom 3% i onda Bivacin u spreju, a taj Bivacin što peče ne da sam plakao neko vrištao.I sve je zaraslo vrlo brzo a onda su počele da izrstaju nove i opet su rasle brzo.Tada sam dobio Verrumal oldat(to je nešto kao bezbojni lak za nokte) samo na vrh te nove bradavice staviš jako malu količinu i istog momenta pobijeli.Za nekih 3-4 dana sama otpadne.Ti kondilomi su najčešće uzrokovani virusom što je kod mene bio slučaj a onda su tu bile i bakterije popratna pojava.S obzirom da se sve to nalazilo na vrlo teško higijenskom osjetljivom mjestu bilo je nemoguće održavati higijenu.Kad se virus bio smirio onda su se bakterije razbuktale mudju njima i "Candida" pa Herpes.Kažu da se to liječi od 6 tjedana do 6 mjeseci ja sam imao skoro dvije godine i jedva se riješio. Kad se samo prisjetim koliko sam novaca dao za njegove preglede a izašao mi je u susret pa mi je u pola cijene sve radio i za lijekove.Svi lijekovi koje sam uzimao su bili uglavnom uvozni.Sreća moja da sam otišao doktoru čim sam to primijetio i otišao kod pravog doktora,ja mu to nikada ne mogu zaboraviti. Želim poručiti svima koji primijete bilo kakve promjene na svojim spolnim organima da što prije odu doktoru a DEČKI NEKA NE ZABIJAJU NOS TAMO GDJE MU NIJE MJESTO.Ko nije to doživio ne zna kakve su to muke, ja da to opet dobijem ili bi sebe ubio ili onog ko me zarazio.Ako nekome ikako mogu pomoći neka me slobodno kontaktira.I još nešto jako važno Vaš partner ne mora biti zaražen da bi ste vi dobili bolest.Moj slučaj po doktorovim riječima je taj da je ona imala bijelo pranje prve,četvrte i sedme kategorije i ko zna još šta.Za one koji baš ne znaju bijelo pranje je kad žena prehladi jajnike i to bijelo pranje da sadrži najviše bakterija.Nije možda slučaj da svi dobiju isto kao i ja ali se svodi na isto zato se pazite i pravac doktoru.Ovakvo iskustvo ja nebi poželio ni najvećem neprijatelju.Pozdrav
giovanni007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 17:57   #144
da ti objasnim par detalja: ocito si se zarazio hpv-om, njega kad uhvatis stalno nosis u organizmu pa je lako moguce da ce ti kondilomi opet buknit u nekoj stresnoj situaciji ili kad budes oslabljen nekom drugom bolesti pa ti padne imunitet. candida je gljivica, nju ne moras dobit spolnim putem jer je svi imaju u organizmu, prije da ti se rasirila od svog tog prckanja. herpes je isto virus kao i hpv, ni njega se ne mozes rijesiti, mozes samo nastojati paziti na zdravlje da ti se simptomi ne pojave.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 21:20   #145
Vaginalne bradavice

Pozdrav !

Ovako, nova sam u svemu ovome i htjela bih da podjelite svoja iskustva samnom.
Prije mj.dana na vagini mi je naraslo nešto bijelo i ja sam mislila da je to prišt, no prije tj.dana pojavio se još jedan. Malo sam tražila po netu i našla da su to vaginalne bradavice i da su uzrokovane HPV virusom. Bila sam kod ginekologa i rekao je da je HPV blaži i dao mi uputnicu za spaljivanje. Sada se jako bojim, dali spaljivanje boli? Kako će biti? Hoću li dobiti dodatne terapije? Heelp xd
mariija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 14:27   #146
Thumbs up

Quote:
mariija kaže: Pogledaj post
Pozdrav !

Ovako, nova sam u svemu ovome i htjela bih da podjelite svoja iskustva samnom.
Prije mj.dana na vagini mi je naraslo nešto bijelo i ja sam mislila da je to prišt, no prije tj.dana pojavio se još jedan. Malo sam tražila po netu i našla da su to vaginalne bradavice i da su uzrokovane HPV virusom. Bila sam kod ginekologa i rekao je da je HPV blaži i dao mi uputnicu za spaljivanje. Sada se jako bojim, dali spaljivanje boli? Kako će biti? Hoću li dobiti dodatne terapije? Heelp xd
Nista se ne brini,samo cim primijetis promjenu (svrbez,crvenilo,peckanje, novu bradavicu) odmah otidji doktoru.Najvaznije je da odes dobrom dermatologu ili ginekologu.Spaljivanje je najbolji i najbrzi nacin uklanjanja.Ako sam ja mogao sa glavica mozes i ti.Ja sam dobio anesteziju i to mi je bio najveci sok,ne boli uopce.S obzirom da je to higijenski osjetljivo posrucje (bakterije,mokraca, prljavstina) trebati ces cesce da cistis i svaki dan bijeli donji ves koji se pere postupkim odkuhavanja.I preporuka je da potpuno izostavis sexualne odnose dok potpuno ne prodje.Ja sam rane cistio sa hidrogen otopinom 3% i koristio antibiotik sprej Bivacin,hidrogen je dobar cisti a ne pece al Bivacin zna da zaledi pa pece.Sve ovisi sta ti tvoj doktor propise,al ja jos i danas dan koristim hidrogen jer je jako dobar uklanjansve mirise i prljavstinu.Ako se desi slucaj da ti pocnu nove bradavice (kondiloni) onda ce ti najvjerovatnije dati Verumal oldat to je nesto slicno kao lak za nokte al moras paziti da stavis samo na vrh te bradavice.Jer ce ti se tu otvoriti ranice a sto je veca teze zarasta.Kad stavis odmah ce da pobijeli i za dva-tri dana ce samo da odpadne i ne boli.Uglavnom obavezno redovito doktoru na kontrole i u slucaju da ti se desi neki od simptoma koja sam ti naveo i prije.Nije nista strasno ako ides na vrijeme i redovito.Ja sam imao tezi slucaj pa sam patio godinu i po, imao sam problema sa bakterijama..candida,herpes,hpv virus...Ako budes imala kakvih nedoumica ja cu ti rado dati podrsku.
giovanni007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 02:32   #147
jedno pitanje,muska osoba 24 god.

nakon uklanjanja bradavica, da li se smije imati sex bez kondoma sa novom curom?

stvar je da sam usao u novu vezu, bradavice sam rijesio hladjenjem il kak vec i sad je sve ok, nema nicega no ne zelim sad zarazit novu curu bezveze niti mi je to namjera pa sam planirao i ovako i onako koristiti kondom

no

hocu li ja sad morat cijeli zivot s kondomom tako ili

Molim da odgovore samo oni koji znaju bez cula-kazala

znaci, kako mogu znati da je opasnost da prenesem na neku osobu nestala?
problemat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 00:11   #148
Što znači kvržica na spolnom organu, pobliže vanjskih usana? Prije nekih 8 dana se pojavila ona i nekoliko limfnih čvorova naoteklo. Kako su limfni čvorovi polako odlazili, kvržica se smanjivala ali je još tu. Ne boli, ne svrbi, uvijek prakticiram seks sa kondomom.
Što bi to moglo biti?
darcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 00:27   #149
ovako,ja san isto imala kondilome uzrokovane hpv virusom.prvo sam otkrila da imam hpv virus papa testom iako mi tada nije bilo kondiloma al eto pojavili su se za par dana. mislin da se lako mogu prepoznat,tako da ako neko primjeti mali pristic da bezveze ne panicari.jedan dan sam primjetila jedan mali mali,i doslovno u par dana ih vec bilo nekoliko i povecali su se plus sta me sve to uzasno uzasno svrbilo.spalila san to kod privatnog ginekologa i vise se nikad nisu vratili.iako mi je imunitet cijeli zivot ocajan nisan nista pila za podizanje i vec iduci papa test mi je bio uredan.ni traga hpv virusu.i pitala sam ginekologa jel postoji sansa da ako mi padne imunitet il sam pod stresom,da mi se opet pojave kondilomi i da buden pozitivna na hpv,on je rekao da nema sanse.jedino ako me neko ne zarazi opet.e i da napomenem,cisto ako netko ne zna,kondomi vam ne koriste ukoliko osoba ima kondilome na mjestima koje kondom ne prekriva,a najcesce ne prekriva,pa eto tako se i meni desilo,sa kondomom.eto,valjda sam nekom pomogla.sretno
battleaxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 15:15   #150
Battleaxe dali bi mi mogla rec kod kojeg privatnog ginekologa i kolika im je cijena... I dali bi mi ko mogao nekoga preporucit u Zagrebu...moram ih se hitno rijesit a liste cekanja u nasim bolnicama su i preko mjesec dana.
july85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 23:00   #151
ja ti nisam u zagrebu,ne bi znala.guglaj dermatovenerologe u zagrebu pa se raspitaj cijene,a sad koliko se razlikuju ne bi znala,al cisto sumnjan da je neka velika razlika.ja sam morala doc dva puta,i svaki put bi platila 200 kn,znaci sve skupa 400 za paljenje,a prethodno sam bila kod njega samo na pregledu koji mi je naplatio slicno.
battleaxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:55   #152
ja sam prosle godine primjetila 2-3 bubuljice,malo gledala po netu i odkrila da su to kondilomi,odem ginokologu on mi to i potvrdi te mi napravi pap test,bris na hpv i jos neki urološki bris
namaze mi bradavice te me naruci za 7 dana opet,u medu vremenu sve se povuce te me namaze jos jednom cisto radi sigurnosti i kaze da sam i clamidiju dobila te mi dadne sumamed za piti i naruci za 3-4 mj na pregled,ali se meni pojave opet kondilomi i to jedan u roku ta 4 mjeseca,kod doktora dodem ni njemu nije jasno zasto su se vratile kad sam imala jako malo u sebi hpv virusa,rjesimo se istom metodom kondiloma napravi mi bris na clamidiju,nalaz uredan,papa test blaga upala i kaze da dodem na pregled uza 6 mj. evo prosla opet 4 mj i ja kao da cu opet dobit kondilome imam neki cudan osjecaj peckanja na ulazu u vaginu,a toliko se sopam propolisom i vitaminima da to nisu istine,sve su me prehlade i virozice obisle i sad vi meni objasnite kako se oni vracaju nemam spolne odnose s osobom s kojom sam bila dugo i koja me zarazila,a imunoloski sistem ocito nije opao,od cega onda se vracaju.??
mena0707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:33   #153
Pozdrav! moze li mi netko reci koliko traje kirurško odstranjivanje kondiloma? dali je potrebno ostati u bolnici nakon toga, ili se odmah ide kući? koliko nakon odstranjivanja se ne smiju imati spolni odnosi? Hvala!
mikica1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 15:56   #154
Cure,ja sam se tek prijavila na ovo,i vidim da nas ima mnogo sa tim problemom,ali ja se kriticno osjecam... Imam 20 godina,i 2 duze veze iza sebe,tacnije 2 partnera.... isla sam prije 20 dana na pregled,i ustanovljene su mi siljate kondilome... preporuka su mu papiloma vagitorije,i sve sto ide dalje uz lijecenje
Ali mene nesto drugo zanima,ne znam od kad mi je to iako sam redovna kod ginekologa,svako pola godine, i sad me muci da li sam ja ta dva svoja partnera zarazila? Ono,frka mi je da im kazem da to imam sad? Mnogo se ruzno osjecam,ne znam kako dalje?
Ako i mozete reci,ima li vas jos koje ste imale vise partnera,i kako se borite psihicki sa ovim problemom?
zabrinutaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 23:16   #155
Interesantno u vezi kondiloma i hpv virusa je da nikada sa sigurnoscu ne mozete reci kad gdje i kako ste ga dobili, niti ko ga je kome prenio, niti ko ga je prvi imao. Ja sam imala tu "srecu" da su se problemi kod mog partnera pojavili nekad u pocetku nase veze, i nismo mogli znati da li je on hpv pokupio prije mene, da li sam mu ja prenjela (posebno sto ja nikad nisam imala nikakve probleme, niti do danas, a proslo je vec skoro 2 godine) i to smo zajedno vrlo dobro prebrodili.
Ali kakva god da je tvoja situacija bila, ne trebas imati griznju savjesti jer zaista ne mozes znati ko ja kad dobio i ko je kome prenio virus, tako da se nemas zasto opterecivati
strawberry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 13:32   #156
Mene i dalje samo muci moja psiha... nadam se da cu to nekad izlijeciti,ili da ce ga imunitet odbaciti,ali me muci sta cu sa bivseg,i sadasnjeg partnera? Ni jednom nisam rekla,da to imam, a zivim u malom mjestu gdje bi se vrlo brzo saznali sta imam,i vjerovatno pogresno shvatilo... A,stvar da bude teza, sa ovim novim deckom,je sve ok,i ne smijem da se usudim,da mu to kazem,a ako pocnem izbjegavati odnose,bojim se da ce nesto posumnjati..
Vjerovatno slabo ko pise o ovome,kad je rijec o ovoj temi,ali meni je trenutno to teza stvar,kako da znam da je i bivsi,ostao zdrav, a kako da ne zarazim sadasnjeg Joj,i sebe zbunih
zabrinutaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 19:10   #157
Quote:
zabrinutaaa kaže: Pogledaj post
Mene i dalje samo muci moja psiha... nadam se da cu to nekad izlijeciti,ili da ce ga imunitet odbaciti,ali me muci sta cu sa bivseg,i sadasnjeg partnera? Ni jednom nisam rekla,da to imam, a zivim u malom mjestu gdje bi se vrlo brzo saznali sta imam,i vjerovatno pogresno shvatilo... A,stvar da bude teza, sa ovim novim deckom,je sve ok,i ne smijem da se usudim,da mu to kazem,a ako pocnem izbjegavati odnose,bojim se da ce nesto posumnjati..
Vjerovatno slabo ko pise o ovome,kad je rijec o ovoj temi,ali meni je trenutno to teza stvar,kako da znam da je i bivsi,ostao zdrav, a kako da ne zarazim sadasnjeg Joj,i sebe zbunih
slusaj draga nemas ti sta kome govoriti bas zato sto ne znas od kog si pokupila i malo je mjesto...zato se idi izljeci jer dok se oni spale u roku tjedan dana jos se jednom namazu, ti bez problema mozes imat odnos sa svojim deckom nakon spaljivanja ...jedino ako se vrate onda ides opet istim postupkom tako da to nista ne traje vjecno,ali su dosadni pa se znaju cesto vracati..nemas frke oko kazivanja bivsim deckima,nego izbjegavaj tih 2 tjedna odnose jedino je moguce da ti se vracaju od novog decka jer je moguc on prenosioc samo sto mu se nisu pojavili kondilomi nego je nositelj virusa pa se tebi pojavljuje a njemu ne,to ti znaci da i on mora popit sumamed ili sta vec ti da ginokolog ako nece da on ode do doktora..slobodno pitaj ginokologa..
mena0707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:36   #158
kondilomi - odstranjivanje

borba s kondilomima zna biti dugotrajna i nakon ponavljanja zna se dogoditi da ne djeluju kremice/tretmani koji ste prije upotrebljavali ..evo nekih isprobanih varijanti, možda nekome pomogne...

krema Veregen, nabavlja se iz njemačke cca 600kn (aktivne supstance zeleni čaj) - ljekarna na Dolcu Frebel
Aldara (u SLO ljekarnama, jeftinije za nabaviti cca 900kn)

Vanjske kondilome možete mazati prirodnim pripravcima (kako kome što djeluje) uljem čajevca, alkoholnim octom, propolisom, tinkturom češnjaka - minimalno tjedan dana 2-3x dnevno, zaštiti namazani dio

Odstranjivanje laserom je manje invazivno i manje bolno od odstranjivanja letzom.

za popuste na poliklinike i odstranjivanje kondiloma pogledati na portal eKlinika

http://www.eklinika.hr/offers/LASERS...liklinici-VILI

sretno!
searching is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 14:48   #159
Postoji li netko tko ima neka iskustva s kremom/tekućinom CONDYLOX
za odsrtranjivanje kondiloma? i u odnosu na ovu Aldara kremu, koja kao 'imunološki' djeluje na njih?
Meni ih je gin premazala podofilinom i propisala mi condylox za 'kućnu' uporabu. 'Manji' su se odmah povukli nakon prva 4 dana premazivanja, pa 4dana pauze, pa se nakon 2.slijeda od 4 dana i malo veći 'smanjivaju' ..
Je li moguće da mi se ponovno jave nakon odnosa ili 'ponovne' zaraze, ili čisto nakon pada imuniteta? Pošto je moj papa bio uredan, i 6mj nakon, pojave se kondilomi, i nakon briseva, nalazi pokažu odmah visokorizični, a kondilomi su kao simptomi niskorizičnog, iako se mogu pojaviti i uz visokorizični, al zar ne bi valjda to nekako postepeno ići, niskorizični pa visokorizični .. Ili sam ja imala niskorizični, a da nisam ni znala, pa su mi nalazi odjednom pokazali visokorizični
ČetVRTa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 17:36   #160
Question kondilomi

pozdrav,mene zanima placa li se uklanjanje kondiloma i treba li ostati u bolnici? Mislim gdje se to obavlja i kako? pomozite https://www.forum.hr/images/smilies/confused2.gif
sofija 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.