Natrag   Forum.hr > Razno > Forum Help!

Forum Help! Tehnička pomoć za Forum.hr. Top tema: Forum FAQ

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2009., 13:02   #1
Kako quotati u više dijelova??

Upute za multi-quote možete pročitati ovdje:
FAQ - Multi-quote (višestruko citiranje)




Molim za pomoć, to svi rade, a ja sam bilmez za te stvari, pa bih molio da mi netko objasni kako ubacivati "quote" kad želim odgovarati na dijelove nečijeg posta.. Please, help!!!

Zadnje uređivanje Wrbhhh : 10.05.2010. at 15:41. Reason: dodan link na FAQ
on the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 13:11   #2
označiš dio teksta na kojeg želiš odgovorit i klikneš na ovu zadnju pravokutnu ikonicu (koju možeš vidit i ispod u Brzom odgovoru) koja kaže "Wrap [QUOTE] tags around selected text"
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 13:13   #3
[QUOTE=Pangloss;23521809]označiš dio teksta na kojeg želiš odgovorit i klikneš na ovu zadnju pravokutnu ikonicu (koju možeš vidit i ispod u Brzom odgovoru) koja kaže "Wrap
Quote:
tags around selected text"
Thanx!
on the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 18:33   #4
[QUOTE=Pangloss;23521809]označiš dio teksta na kojeg želiš odgovorit i klikneš
Quote:
na ovu zadnju pravokutnu ikonicu
(koju možeš vidit i ispod u Brzom odgovoru) koja kaže "Wrap
Quote:
tags around selected text"
Samo vježbam.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 20:30   #5
Quote:
označiš dio teksta na kojeg želiš odgovorit
hhhhh
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 14:31   #6
mozes i 'rucno'
AltGr + F = [
AltGr + G = ]
na pocetku napises:
[quote.] (bez tocke)
na kraju napises:
[/quote.](bez tocke)
__________________
Svaki vrijedni HDZovac će širiti glas da je glasao za Možemo i da je razočaran by Prime Radiant.
esqella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 15:21   #7
Quote:
AltGr + F = [
AltGr + G = ]
na pocetku napises:
jučer naučila..konačno
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 15:59   #8
Quote:
Planinarka kaže: Pogledaj post
jučer naučila..konačno
Cestitam
__________________
Svaki vrijedni HDZovac će širiti glas da je glasao za Možemo i da je razočaran by Prime Radiant.
esqella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 03:09   #9
Ako želiš citirati više različitih postova, odaberi "Multi-Quote" opciju (desno od Quote gumba) za sve postove koje želiš citirati osim zadnjeg, te normalno stisni na Quote gumb u zadnjem željenom postu. Automatski će ti se svi ti postovi staviti u Quote tagove, i onda samostalni možeš micati nepotreban dio teksta, boldati bitno, ubaciti svoje komentare između citata itd.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 10:21   #10
[QUOTE=Pangloss;23521809]
Quote:
označiš dio teksta na kojeg želiš odgovorit
daaa...
Quote:
i klikneš na ovu zadnju pravokutnu ikonicu (koju možeš vidit i ispod u Brzom odgovoru) koja kaže
opet...
Quote:
"Wrap
Quote:
tags around selected text"
To je to?
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 10:28   #11
Ne, to ne bi išlo...
Kaj radim krivo ?, tj. molim detaljnije upute...

Ja to inače radim na kompliciraniji način - Quotam, kopiram cijeli quote, izbacim dio koji mi ne treba, odgovorim, pa onda opet pejstam cijeli kopirani quote, izbacim nepotrebno, odgovorim, pa opet...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 10:31   #12
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Quote:
Ne, to ne bi išlo...
Kaj radim krivo ?, tj. molim detaljnije upute...
ide?
Quote:
Ja to inače radim na kompliciraniji način - Quotam, kopiram cijeli quote,
Ide?
Quote:
izbacim dio koji mi ne treba, odgovorim, pa onda opet pejstam cijeli kopirani quote, izbacim nepotrebno, odgovorim, pa opet...
Ide?
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 10:33   #13
Opet ne ide...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:06   #14
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Opet ne ide...
ništa lakše

Quote:
vidiš


Quote:
eto
__________________
"Listen to me very carefully! I shall say this only once!" Michelle Dubois
izravno_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:21   #15
@Špranja

Dakle, ovo je kod za quotanje teksta:

HTML Code:
[QUOTE]tekst koji želiš quotati[/QUOTE]
I sad, možeš taj kod sama tipkati, ali lakše ti je označiti cijeli tekst i onda klikneš na ovu ikonicu zaokruženu na slici pa će ti se tako taj kod pojaviti:



__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 13:14   #16
http://http://www.notebookshop.com.h...ct.asp?id=3675
kumulonimbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 00:48   #17
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Quote:
Ne, to ne bi išlo...
Zašto?
Quote:
Kaj radim krivo ?, tj. molim detaljnije upute...
O, zašto?

Quote:
Ja to inače radim na kompliciraniji način - Quotam, kopiram cijeli quote, izbacim dio koji mi ne treba, odgovorim, pa onda opet pejstam cijeli kopirani quote, izbacim nepotrebno, odgovorim, pa opet...
Ne ide, i gotovo...

Radim ovako (najdetaljnije ću, ab ovo...):
Udarim Quote na post; pojavi se quotani post; označim dio teksta koji želim komentirat; udarim na ikonicu (onu kao oblačić u stripu...); dio označenog teksta dobije oznake quote: na početku i na kraju; napišem komentar iza tog quotea na kraju; ponovo označim drugi dio teksta; opet ikonica; opet komentar iza quotea...

Zašto mi se na kraju u postu sve pojavi unutar "velikog" quotea - i moji "mali" quoteovi, i komentari? (Iako ima logike, jer su i moji komentari unutar "glavnog" quotea... ne?)
Nešto radim krivo, ili nešto izostavljam napraviti, a nitko da skuži što...
Svi ponavljaju označi tekst, udari ikonicu i komentiraj... Pa to i radim, ali... vidite što dobijam...
Nešto ne štima, pa molim nekog strpljivog da iz onog što sam napisala da radim pokuša skužit u čemu griješim...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 26.11.2009. at 01:16.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 01:12   #18
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ne, to ne bi išlo...
PPPPP
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Kaj radim krivo ?, tj. molim detaljnije upute...
PPPPP
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post

Ja to inače radim na kompliciraniji način - Quotam, kopiram cijeli quote, izbacim dio koji mi ne treba, odgovorim, pa onda opet pejstam cijeli kopirani quote, izbacim nepotrebno, odgovorim, pa opet...

Evo, znam to radit na "seljački" način (kopiranjem cijelog posta, pa copy/paste metodom i izbacivanjem dijelova teksta koje ne trebam...), ali baš hoću, baš hoću naučit ovaj jednostavniji način...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:51   #19
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Zašto mi se na kraju u postu sve pojavi unutar "velikog" quotea - i moji "mali" quoteovi, i komentari? (Iako ima logike, jer su i moji komentari unutar "glavnog" quotea... ne?)
Nešto radim krivo, ili nešto izostavljam napraviti, a nitko da skuži što...
Svi ponavljaju označi tekst, udari ikonicu i komentiraj... Pa to i radim, ali... vidite što dobijam...
Nešto ne štima, pa molim nekog strpljivog da iz onog što sam napisala da radim pokuša skužit u čemu griješim...
To ti ostane unutar velikog quotea jer nakon šta označiš i citiraš određene dijelove teksta zaboraviš izbrisat onaj veliki quote kojeg si dobija kad si pritisnija ikonu quote na dnu posta. Zato najprije izbriši taj prvi quote prije nego počneš s komentarima na post. No, onda ti se neće prikazat nick kojeg si citira ni link na njegov originalni post, pa možeš napravit ono šta ja uvik radin, a to je da izrežeš [/quote] s kraja posta i zalijepiš ga na kraj prvog dijela posta kojeg želiš komentirat, a na ostatak posta primjenjuješ ono "označi pa citiraj".
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 01:29   #20
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
To ti ostane unutar velikog quotea jer nakon šta označiš i citiraš određene dijelove teksta zaboraviš izbrisat onaj veliki quote kojeg si dobija kad si pritisnija ikonu quote na dnu posta.
Probam...
Quote:
Zato najprije izbriši taj prvi quote prije nego počneš s komentarima na post. No, onda ti se neće prikazat nick kojeg si citira ni link na njegov originalni post, pa možeš napravit ono šta ja uvik radin,
Idem dalje...
Quote:
a to je da izrežeš s kraja posta i zalijepiš ga na kraj prvog dijela posta kojeg želiš komentirat, a na ostatak posta primjenjuješ ono "označi pa citiraj".
To bi trebalo uspjet, mislim...

Edit: to je to!
Hvala ti puno!
(Nisam ja zaboravila izbrisat veliki quote, nego nitko prije nije napisao da i to treba napraviti! A vlastiti mozak nisam uključila, misleći da ću ovdje dobiti sve servirano na pladnju...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 28.11.2009. at 02:27.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.