Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 17:16   #1
Kako znati da li me suprug stvarno voli??

Poslije gotovo 2ipo godine sto sam sa suprugom, udata godinu dana, imamo cerku od 8 mjeseci ja i dalje ne vjerujem svom muzu i on ludi a ja svaki dan pravim lom i urnebes u kuci zbog mojih raznoraznih umisljanja.Nije samo jedna stvar da mi smeta, svaki dan izmislim nesto novo ali u mojoj glavi to zvuci toliko istinito a muz je jako strpljiv sa mnom jer kaze da me voli a ja ovo sve radim zato sto ne osjecam da me on voli? Kako znati kad te neko voli? Ja sam ostala bez ikakvih osjecaja momentalno...svaki dan raskidamo, on gubi nadu da cu se ja promijeniti jer mu svaki dan obecavam kroz suze da hocu a duboko u sebi mislim da necu i raskida me to jaaaaaaaakoooooo. On sve radi u kuci, kuha, kupuje hranu, cisti, meni ne da nista da radim i nije mu tesko nista a ja bih sve to zamijenila da ne mislim da on iza mojih ledja stalno gleda u cure i izmislja uvijek razloge da treba da idemo u odredjenom pravcu samo zato sto je vidio neku curu zgodnu i onda ja poludim i tako je svaki dan u zadnjih 2 godine. Sve je to moja nesigurnost jer ja mislim da ne izgledam dobro i onda kad on gleda u te cure onda ja mislim da sam jos ruznija jer bi on uradio sve samo da prodje kraj tih cura. On meni konstantno govori da to nije istina, ali kad smo se poceli zabavljati on bi uvijek u drustvu ili ako smo na javnom mjestu skinuo ruku s mene ako neka cura prolazi i onda bi se ja osjecala bezvrjednom. Da skratim pricu postalo je gore, nista bolje, jer mu ja sada ne dozvoljavam da gleda tv gdje ima bilo kakvih zenskih bica i osjecam se totalno grozno jer smo ovisni o mojim osjecajima svakog dana.
Sta da radim?? Please heelp
mimozamoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:47   #2
da li ti sebe voliš to ti je pravo pitanje a za odgovor na tvoje pitanje pročitaj svoj post ispočetka i zamisli da si tvoj muž da li bi ti to trpila da nekoga ne voliš
novaizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:58   #3
Quote:
novaizzy kaže: Pogledaj post
da li ti sebe voliš to ti je pravo pitanje a za odgovor na tvoje pitanje pročitaj svoj post ispočetka i zamisli da si tvoj muž da li bi ti to trpila da nekoga ne voliš
pravo pitanje je da li bi to trpila? točka (tj. upitnik). i još jedno- čuje li se i vama nešto na trol?
__________________
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Roza Smota is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:06   #4
evo ti odgovor,vrlo poučan

http://www.youtube.com/watch?v=F6loMWarVaI
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:10   #5
Hvala novaizzy- odgovor na tvoje pitanje je da ne volim sebe uopste, pa je zato i tesko da vjerujem da me neko drugi voli ...samo ne znam sta da radim sad kad upadnem u krizu?? Kako da promjenim svoje misli o svom muzu??
mimozamoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:25   #6
to kaj radis je iracionalno i muz ce ti jos neko vrijeme to trpit, a onda - adio...

znas kak se veli: u marini uvijek ima duza jahta.
tak se pomiri da ima zgodnijih zenskih od tebe i bilo ih je prije, pa je tvoj muz izabral tebe...kaj ti to govori?

osim toga, ak radi ovo sve kaj si nabrojala, nema on vremena ni volje gledat druge zenske.
ak si nemres poslozit misli sama, trazi strucnu pomoc, jer se brzo vozis u jednosmjernoj ulici koja vodi u - razvod!
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:26   #7
a kako znas da ti volis muza?

volis li ga?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:30   #8
Quote:
mimozamoja kaže: Pogledaj post
Kako da promjenim svoje misli o svom muzu??
Nije stvar o "mijenjanju misli o svom mužu". Imaš veliki problem i vjerojatno više poremećaja: uz patološku ljubomoru, rekla bi i da si u depresiji. Muž ti sve radi, tebi se očito ništa ne da - to je već alarm da si u depresiji. Vaš život ne izgleda dobro ni "izvana", na površini (organizacija života, poslova, obaveza) ni iznutra (tvoja opsesija time da on gleda druge žene, totalni nedostatak sigurnosti u sebe... to sad ide već toliko daleko da mu ne daš gledati TV, da slučajno ne bi ugledao neku zgodnu ženu).

Ženo, otrijezni se, nisi fer prema njemu! Sad ćeš reći da je to jače od tebe, da bi i sama voljela da je drugačije. Točno, ako je "jače od tebe", tako da ti to ne možeš kontrolirati, budi toliko poštena pa smogni snage potražiti stručnu pomoć. Ako osjećaš da sama nemaš snage za to, zamoli njega da ti pomogne to organizirati - da nekog nazove i da počneš ići psihijatru ili psihologu. Budi toliko poštena prema njemu, jer čovjeku radiš pakao od života, a naravno i od svog života totalni kaos, pakao, nenormalnu opsesiju tom nesigurnošću, fiksnim idejama. Poduzmi nešto. Nećeš se izliječiti nikakvim savjetima s foruma niti snagom volje, jer mislim da je to predaleko otišlo.
__________________
Loving people live in a loving world. Hostile people live in a hostile world. Same world.
Merryn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:37   #9
Teško da ti mogu povjerovati u ovu priču jer samo blesava žena može napisati ovako što.
Ako je barem djelić priče točan - ti si sama sebi suvišna.

Tu neš smrdi
prljava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:15   #10
Quote:
mimozamoja kaže: Pogledaj post
Poslije gotovo 2ipo godine sto sam sa suprugom, udata godinu dana, imamo cerku od 8 mjeseci ja i dalje ne vjerujem svom muzu i on ludi a ja svaki dan pravim lom i urnebes u kuci zbog mojih raznoraznih umisljanja.Nije samo jedna stvar da mi smeta, svaki dan izmislim nesto novo ali u mojoj glavi to zvuci toliko istinito a muz je jako strpljiv sa mnom jer kaze da me voli a ja ovo sve radim zato sto ne osjecam da me on voli? Kako znati kad te neko voli? On sve radi u kuci, kuha, kupuje hranu, cisti, meni ne da nista da radim i nije mu tesko nista a ja bih sve to zamijenila da ne mislim da on iza mojih ledja stalno gleda u cure i izmislja uvijek razloge da treba da idemo u odredjenom pravcu samo zato sto je vidio neku curu zgodnu i onda ja poludim i tako je svaki dan u zadnjih 2 godine. Sve je to moja nesigurnost jer ja mislim da ne izgledam dobro i onda kad on gleda u te cure onda ja mislim da sam jos ruznija jer bi on uradio sve samo da prodje kraj tih cura. On meni konstantno govori da to nije istina, ali kad smo se poceli zabavljati on bi uvijek u drustvu ili ako smo na javnom mjestu skinuo ruku s mene ako neka cura prolazi i onda bi se ja osjecala bezvrjednom.
A oženio se jer je to bio normalni slijed stvari,nakon šta je saznao da mu je cura trudna,komotno je mogla biti i neka druga a ne ti...mislim da te baš i ne voli,ali sigurna sam u to da ćeš ti svojim ponašanjem i tu sačicu ljubavi koju osjeća za tebe smanjit na makovo zrno...
Ovo boldano,to bi i moj bivši muž radio.
To njegovo meni ostavlja dojam ko da kaže: imam nekog,ali ako se otvori kakva bolja mogućnost ili interes neke bolje treba se znati da sam "otvoren" za moguće kombinacije".
To je meni ponižavajuće prema ženi...al postoji još jedan problem,a to je kad muškarac žensku očigledno ne voli baš dok hodaju,al je onda zavoli uistino,međutim njoj neovisno o tome ostane nažalost "jako dobro pamćenje" i stoga vječita sumnja,a prošlost svi znamo,ne može se mijenjati.
Npr.moj bivši muž kad bi išli po gradu bi se poprilično fizički odmicao od mene,da ne znam valjda netko ne pomisli da smo skupa,a mi u braku,ili bi čak sjeo dalje od mene ovdje i ondje.A kad bi sreli neku atraktivniju žensku iz objekta di radi,pozdravljao bi,laprdao,uvijao se i kesio ko kolodvorska kurva,pritom mene ignorirajući (mislim ko sam mu ja ) i govoreći sav oduševljen susretom i njome, ka jel tako da si bar malo ljubomorna... A brate mili na koga ? Mogu samo zamislit kako bi bilo da nisam bila taj moment kraj njega...

Al svejedno ništa ne briše taj gorak osjećaj kad vidiš da svaku štracu (neovisno o spolu) koju zna duže od sat vremena vrednuje više od vlastite žene s kojom je toliko prošao...
A što se tiče kuhanja,spremanja,pa pobogu nosiš njegovo dijete,a često to rade i umilni muškarci nakon prevare,plus što još nose darove ko Djed Mraz,ali opet tehnički može bit i ništa,samo običan muškarac dobrog vida bez bludnih namjera....
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:25   #11
Da, slažem se skoro u svemu s Merryn, ali mislim još da nisi fer ni prema sebi jer uništavaš sama sebi život konstatnim sumnjama u svog muža, bilo one osnovane ili ne (imate i malu bebu). Problem ovdje po meni nije hoćeš li ti zadržat muža ili ne, problem je kako zadržati sebe i biti sretan sam sa sobom i onda je tek moguće biti sretan s drugim. Zašto ne voliš sebe? Misliš da si loša osoba? Po postu mnogi će reći da, ali kad već imaš snage pa i pred nepoznatim ljudima na forumu iznijeti problem, svoj privatni život - zašto ga ne iznijeti pred nekim ko će ti stvarno moći pružiti pravu pomoć? Jer kad te boli zub, ideš u zubara. Kad znaš da nešto koči i kad znaš što koči tvoj normalan život, da je to nešto protiv čega ne možeš sama -to treba odstraniti, zar ne?
novaizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:40   #12
Meni je jedino od forumskih trollova smiješnije što većina forumaša koja nije nikad bila u braku misli da se ljudi mogu oženiti samo isključivo iz čiste ljubavi i ničega drugog,al dobro...
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:00   #13
mislim da imaš ozbiljan problem koji traži stručnu pomoć, radiš pakao i od svog i od suprugovog života a k tomu imaš i dijete... pretužno ako je i samo dijelom istinito
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:03   #14
Quote:
prljava kaže: Pogledaj post
Teško da ti mogu povjerovati u ovu priču jer samo blesava žena može napisati ovako što.
Ako je barem djelić priče točan - ti si sama sebi suvišna.

Tu neš smrdi
Meni smrdi na trola... pa zato ni ne bih u dublje analize.
Ukoliko je priča stvarna, jedino što mogu reći da je pokretačica teme na najboljem putu da svojim ponašanjem "otjera" supruga od sebe jer nitko na duge pruge ne može živjeti s patološki ljubomornom i posesivnom osobom.
Dvije godine... stvarno čovjek ima živaca...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:06   #15
Quote:
prljava kaže: Pogledaj post
Teško da ti mogu povjerovati u ovu priču jer samo blesava žena može napisati ovako što.
Ako je barem djelić priče točan - ti si sama sebi suvišna.

Tu neš smrdi
imas praf, meni smrdi na jednu forumasicu/rekorderku u topicima...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 22:09   #16
Draga moja, tebe tvoj suprug treba nekoliko puta dobro po tamburi, da malo bubice središ u glavi.
Samo se upitaj koliko nas žena bi željelo da im muževi tako pomažu doma. A ti si cijeli dan doma, s djetetom i on ti još pomaže.
Da tebe ne voli, ne bi te ni uzeo i imao dijete s tobom.

SVE LIJEPO SE GLEDA. Kaj te briga što gleda žene, pa normalno je da gleda. Sigurno mnogi muškarci gledaju i tebe, zar ne? U budućnosti bi mogao i nešto više od gledanja, ako ne poduzmeš nešto.

Dogovori s psihologom sudar, ostavi bebu baki, uzmi supruga i odite na savjetovanje. Ne vidim drugog rješenja. To ti je početak.
Želim ti sreću, draga moja, dovoljno si mlada da si život učiniš boljim, barem za dijete.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 00:04   #17
Tito, ti si moj idol
__________________
"Sreća prati hrabre!"
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 01:10   #18
Quote:
mimozamoja kaže: Pogledaj post
kad smo se poceli zabavljati on bi uvijek u drustvu ili ako smo na javnom mjestu skinuo ruku s mene ako neka cura prolazi i onda bi se ja osjecala bezvrjednom.
Zašto je to radio? je li to radio konstantno? I kada ste službeno postali par? Nekako su svi previdjeli ovo.

Ne opravdavam nimalo tvoje ponašanje (gašenje tv-a da ne bi mogao gledati zgodne žene ), mislim da si nestabilna, jako, ne bi zgorega bilo potražiti stručnu pomoć.

Jesi li razmišljala o toj opciji?
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 09:29   #19
Ja mislim da se ti ne osjećaš voljeno i zato se pitaš da li te on uistinu voli...
Trebala bi samoj sebi definirat što ti podrazumjevaš pod ljubav i vidit da li to primaš od njega,jer ljubav kao pojam za različite ljude predstavlja različite stvari....razmisli malo o tome
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 14:37   #20
Da, znam da trebam strucnu pomoc... za svoj nedostatak samopouzdanja i povjerenja i napada panike i anksioznosti i ...lista je duga mojih problema....ali ja sam mislila kad se udam da ce svi moji problemi nesigurnosti nestati?! jer sam imala iste probleme u vezama prije braka, samo sam mislila tada da sam bila sa pogresnim muskarcima, koji su i sami bili nesigurni...ovaj put je trebalo biti drugacije, kako sam ja zamisljala da trebam biti voljena, nisam voljena na taj nacin i tu dolazi do sukoba u meni.
Ja zelim da je on ponosan kad je sa mnom na javnim mjestima, da me zagrli, poljubi ponekad, a on totalno ide drugim smjerom...njegovo opravdanje je da je stidan da bude prisan sa mnom a nije stidan da pokazuje svoju zadnjicu kad se sagne i kad mu donje rublje i dio zadnjice viri iz pantalona. Takodje, nisam sigurna da li svi muskarci cak i kada su zaljubljeni i u braku, kada vide neku zgodnu zensku, pocnu pjevati ili zvizdati od dragosti da ih je ta zenska primjetila? I kad ja mog muza pitam zasto je pjevao kad je ugledao doticnu djevojku, on kaze, tj, pita me, da li bih ja napustila takvog tipa i da li je to dovoljan razlog za razvod? I onda ja poludim, jer za mene bi to bio dovoljan razlog za razvod, jer mislim da me nepostuje tim pjevusenjem a on kaze da ne vrjednujem nista sto on meni pomaze po kuci, sa djetetom....i zato je tesko vjerovati da se bunim kad kazem sve ove lijepe stvari o njemu kad znam da vecina muskaraca ne pomaze svojim zenama u kuci - samo ne mislite da nisam zahvalna za to, jer ako i vama muz uvijek kaze pogledaj npr desno u tu zgradu, da bi se on okrenuo lijevo da pogleda u zensku - uhvatila sam nekoliko puta to da radi....i onda kad mu to kazem, on kaze da sam paranoicna ....i sad sama ne vjerujem vise sebi sta je istina a sta ne. To je grozan osjecaj....ja samo hocu da zivim malo opustenije,ne zelim da budem stalno policajka, umarajuce i za mene i za njega...by the way, bili smo zajedno kod psihica ali on je strasno rezervisan i kutluran i zna kako da prica pricu....tako da ja uvijek ispadnem luda....
mimozamoja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.