Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2003., 09:17   #1
Skidanje celulita

Htio bih skinuti celulit na bokovima i u tu svrhu bih radio tjelovjezbe kod kuce (ali bez ikakvih sprava jer nemam novaca za kupovanje) ali neznam koje su vjezbe najbolje za to te bih molio ako netko moze da mi posalje neke najjednostavnije crteze sa uputstvom za te tjelovjezbe.
 
Odgovori s citatom
Old 04.10.2003., 10:29   #2
Nađi nekog da te štipka!!!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2003., 10:50   #3
Imaš na http://www.plivazdravlje.hr/?section=fitness prikaz nekih vježbi, ali većina je sa utezima.
 
Odgovori s citatom
Old 04.10.2003., 12:50   #4
Nazalost, celulit neces moci skinuti s vjezbama. Celulita se vise-manje, nemoguce rijesiti. Sve ovo na trzistu zapravo je cisto zavaravanje.

Mozda ima neke sanse ako se stvarno disciplinirano drzis rezima vjezbanja, zdrave prehrane bez slatkog, gaziranog i przenog i da pijes puuuuno tekucine.

Masaza isto ne uklanja celulit, ona moze malo pomoci da se poboljsa cirkulacija, a to ce paliti samo za ubuduce stvaranje celulita.

Neke slabasne rezultate dao je terapijski ultrazvuk, ali ja se recimo ne bih bas izlagala ultrazvuku samo za celulit makar imam priliku.

Najbolje da se pomiris s to malo celulita sto imas
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2003., 15:38   #5
Re: Skidanje celulita

Quote:
pape kaže:
Htio bih skinuti celulit
pa kaj ja to dobro čitam

MUŠKARCI NE MOGU IMATI CELULIT

...celulit je prvenstveno rezultat djelovanja ženskih spolnih hormona

*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2003., 17:30   #6
ako pusis - prestani, i pusenje pogoduje celulitu sve sto je lahor napisala - ali ja bih jos dodatno naglasila - vjezbanje, vjezbanje, vjezbanje
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2003., 23:47   #7
Masne naslage na bokovima ćeš riješoto aerobnim treningom prije nego bilo kakvim vježbama.
Dakle, trčanje i brzo hodanje, a uz to preporučam korištenje preparata koji se zove L-carnitine.
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 09:54   #8
Kao prvo, slozhila bih se s gore postanom kolegicom ~ mushkarci nemaju celulit.

Zapravo ako imash, morao bi se zabrinuti za hormonalni balans.

To je salo, samo mozhda drukchijeg izgleda zbog mjesta gdje se nakupilo...

No sad kad bolje razmislim, fakat neobichno da mushkarac skuplja masnocu na bokovima

Nish osobno, ali kako inache stojish sa sekundarnim spolnim karakteristikama? I koliko godina imash?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 10:10   #9
Quote:
magic kaže:
Kao prvo, slozhila bih se s gore postanom kolegicom ~ mushkarci nemaju celulit.

Zapravo ako imash, morao bi se zabrinuti za hormonalni balans.

To je salo, samo mozhda drukchijeg izgleda zbog mjesta gdje se nakupilo...

No sad kad bolje razmislim, fakat neobichno da mushkarac skuplja masnocu na bokovima

Nish osobno, ali kako inache stojish sa sekundarnim spolnim karakteristikama? I koliko godina imash?
Čekaj, jesi li ti ikad vidjela golog muškarca?
Masne naslage na bokovima bokovima su česta pojava kod muškaraca.
Muškarci nemaju celulit, to je točno.
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 10:14   #10
Masne naslage na bokovima uopce nisu cheste...iznad bokova i oko struka da a na bokovima - ne. Narochito jer mushkarci obichno nemaju izrazhene bokove.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 10:23   #11
Quote:
magic kaže:
Masne naslage na bokovima uopce nisu cheste...iznad bokova i oko struka da a na bokovima - ne. Narochito jer mushkarci obichno nemaju izrazhene bokove.
Gledaj, mislim da je to skroz individualna stvar.
Ja sam očito pospan još - i mislio sam reći da su masne naslage oko struka, iznad bokova, najčešće.
Međutim, imaš sve češće slučajeva sa masnim naslagama na bokovima, vjeruj mi, radim sa takvim ljudima.

U svakom slučaju, terapija koja vrijedi za sve jest aerobni trening. Ja bih odabrao dugotrajno trčanje manjim intezitetom.
Štogod radili znajte da tijelo prvo 20, 25 minuta troši glikogen, a tek iza toga nastupa potrošnja masti.
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 13:16   #12
Masne naslage na bokovima svojstvene su zenama. Kod zena se salo uglavnom nakuplja u donjem dijelu tijela, a kod muskaraca gornjem.

Naravno, kod hormonalnog poremecaja moze doci do nakupljanja masnih naslaga na bokovima, guzi i nogama, ali takav muskarac najcesce ce imati i neke druge znakove hormonalnog poremecaja.

Ja mislim da je ovdje netko pomijesao salo vulgaris i celulit.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 13:33   #13
Ajde kad već ima interesa, da malo pojasnimo ovo.

Naravno da salo i celulit nisu ista stvar. Celulita se ne možete riješiti običnom dijetom, jer nije obično salo.
Celulit je zapravo materija sastavljena od masnoće, vode i toksina, koja se nalazi u nakupinama (džepovima) ispod kože.

Kad se smanji energetski unos (ili poveća potrošnja energije), organizam troši rezerve masti nakon određenog vremena, ali ne i celulit.
Protiv celulita se valja boriti posebnim anticelulitnim dijetama, koje isključuju konzumiranje namirnica koje pridonose stvaranju celulita.

Celulit se od masnih naslaga lako vizualno razlikuje. Prignječite tkivo palcem i pritisnite tkivo kažiprstom - ako se koža nabora i sliči recimo na koru od naranče, onda imate celulita.

Eto ...
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 21:04   #14
Kad bi taj test bio dovoljan da se neko salo proglasi celulitom, sve male bebe imale bi celulitichne guze
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 00:44   #15
Quote:
404 kaže:
U svakom slučaju, terapija koja vrijedi za sve jest aerobni trening. Ja bih odabrao dugotrajno trčanje manjim intezitetom.
404 čini mi se da znaš o tome. Zanima me ovo s aerobnim vježbama. Puno sam čitala o tome i mogu reći da sam informirana i uvijek sam eto mislila da je aerobni sustav vježbanja kvalitetniji, posebno za žensko tijelo i prvi na listi oružja protiv celulita Koliko god se cure klele u teretanu, meni je teretana Samo me zanima da li daješ prednost trčanju, vožnji biciklom, plivanju....Nekako mi se trčanje ipak čini i zanima me što to znači dugotrajno-manjim intenzitetom. Misliš svaku večer 15 minuta npr.? Ili pola sata ali polaganog trčanja? I što misliš o onim sauna-trenerkama koje se mogu kupiti u ljekarni? Probala sam trčati s s tim i strašno se oznojim baš na tim ciljanim dijelovima, bedra i stražnjica. Bez toga se gotovo ne oznojim.

Zahvaljujem na odgovoru
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 09:50   #16
Quote:
LadyInRed kaže:
404 čini mi se da znaš o tome. Zanima me ovo s aerobnim vježbama. Puno sam čitala o tome i mogu reći da sam informirana i uvijek sam eto mislila da je aerobni sustav vježbanja kvalitetniji, posebno za žensko tijelo i prvi na listi oružja protiv celulita Koliko god se cure klele u teretanu, meni je teretana Samo me zanima da li daješ prednost trčanju, vožnji biciklom, plivanju....Nekako mi se trčanje ipak čini i zanima me što to znači dugotrajno-manjim intenzitetom. Misliš svaku večer 15 minuta npr.? Ili pola sata ali polaganog trčanja? I što misliš o onim sauna-trenerkama koje se mogu kupiti u ljekarni? Probala sam trčati s s tim i strašno se oznojim baš na tim ciljanim dijelovima, bedra i stražnjica. Bez toga se gotovo ne oznojim.

Zahvaljujem na odgovoru
Ej Lady ...

Aerobni trening definitivno je puno učinkovitiji. Trening se tako zove jer energija potiče iz aerobnih izvora. To je trening pri kojem je srčani puls 55% do 90% od maksimalnog, a organizam postiže stabilno stanje između unosa i potrebe za kisikom. Pri iskorištavanju sastojaka hrane, u ciklusu proizvodnje energije za mišićni rad koristi se kisik.
Primjer aerobnog treninga su: jogging, veslanje, step, vožnja bicikle, sat aerobica, plivanje, planinarenje, itd.

Dakle, 15 min. je definitivno malo, jer uopće ne započne sagorijevanje masti. Pola jogginga je OK, ali mislim da je optimalno 40 minuta, po mojem iskustvu.
Iako dodatna oprema poput sauna-trenirki ima svoje prednosti, mislim da ti to nije potrebno. Tebi, kao i svima, je potrebna VOLJA za redovitim vježbanjem.

Mislim da je za žene dobar izbor i Tae-bo. Postoji nekoliko centara koji drže taj program na visokoj razini, pa bi triput tjedno treninga tae-boa bilo sasvim dovoljno za početak.
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 10:05   #17
Quote:
404 kaže:
Ej Lady ...
Mislim da je za žene dobar izbor i Tae-bo. Postoji nekoliko centara koji drže taj program na visokoj razini, pa bi triput tjedno treninga tae-boa bilo sasvim dovoljno za početak.


Žene, zaboravite teretanu i aerobic.
Tae bo je definitivno najbolji trening za žensko tijelo.
Ništa ne radi tako lijepo, ,zategnuto i prkosno-gleda-u-vis dupe ko tae bo

Svačim sam se bavila unatrag zadnjih 15 ak godina, ali otkad sam otkrila tae bo - ma, bez konkonkurencije je.

A i dobar je ventil negativne energije. Vizualiziraš predmet ljutnje i prasssss po vreći
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 10:31   #18
Hvala 404

Ma i ja sam do sada obišla već sve teretane, probala step aerobic, trčala, skakala, plivala....Nemam problema toliko s kilažom, nego zbog hormona s celulitom. Iako ni to nije kritično, ali meni je Tae-bo nisam probala, ali sad krećem na Tai-chi Meditacija u pokretu nije nešto s čim ću se riješiti celulita ali trenutno mi je potrebna mentalna rekreacija....a do tae-boa ću nastaviti trčanjem, vježbanjem kod kuće i sobnim biciklom. Nadam se redovito
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 16:43   #19
Kaj zapravo radite na tom Tae-Bo-u? Kolko dugo (vremenski) traje jedan trening?
Mlaky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 17:17   #20
Sat vremena.

Red udaraca nogama, red udaraca rukama, malo sklekova, i tako sat vremena. Za krepat, bar ako nisi u formi

Naravno, prije svega zagrijavanje, a poslije istezanje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.