Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2012., 14:30   #681
Pazite gdje novce trosite jer nema lijeka za tinitus "kronicni" tinitus.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:04   #682
Nije mi cilj davati nikome lažne nade, reklamirati i slično. Samo sam objasnio svoju situaciju i ono što mi je dotični doktor rekao; ako bolujete od tinitusa kraći period vremena (par mjeseci) zujanje se može jako smanjiti ili čak i izliječiti, dok s vremenom (godinama) te prognoze su slabije, ali se mogu barem ublažiti laserom. Pa sad ako on laže onda eto.. i ja lažem
Tracer1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:22   #683
Quote:
Tracer1808 kaže: Pogledaj post
ako bolujete od tinitusa kraći period vremena (par mjeseci) zujanje se može jako smanjiti ili čak i izliječiti, dok s vremenom (godinama) te prognoze su slabije, ali se mogu barem ublažiti laserom. Pa sad ako on laže onda eto.. i ja lažem
100% tocno ali opet paznja da posle nebude
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 23:35   #684
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
A šta, hrskavica ti se suzila od prehlade pa ti je počelo zujat? ja stvarno ne razumijem te naše ORL-ovce
Lilianaa:
Nije se hrskavica suzila nego je to devijacija septuma, takva je hrskavica(nosna) od rodjenja i moze biti razlog, ma skoro sigurno i je razlog tinitusu, sa godinama se stvar samo pogorsava iliti tinitus se pogorsava i operacija je rjesenje problema.
Tipicno za dev. septuma je zacepljenje nosnice, skoro svakodnevno, otezano disanje, sprejevi sa morskom otopinom su dozivotni, bez operacije, mislim itd....
lilianaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 09:23   #685
I ja imam devijaciju septuma staru cca 10 godina, no zaista blagu devijaciju (jaki udarac loptom na treningu). Sad se pitam da li je i to mogući razlog.. No opet, puno sjedim pa je možda i kralježnica, a o stresu u zadnja dva mjeseca da i ne pričam
Tracer1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:03   #686
ljudi, je li netko procitao knjigu tinnitus miracle? kad pogledam stranicu djeluje mi kao tipicna americka reklama ali mozda ima nesto u tome. uglavnom lik koji je patio 12 god od tinnitusa pronasao je holisticku metodu koja ga je izljecila.
http://www.tinnitusmiracle.com/Tinni...tm?hop=trellax
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:57   #687
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
ljudi, je li netko procitao knjigu tinnitus miracle? kad pogledam stranicu djeluje mi kao tipicna americka reklama ali mozda ima nesto u tome. uglavnom lik koji je patio 12 god od tinnitusa pronasao je holisticku metodu koja ga je izljecila.
http://www.tinnitusmiracle.com/Tinni...tm?hop=trellax
O tome se već nešto govorilo na temi, pogledajte ovdje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 16:43   #688
Ma ja ne vjerujem u nikakva sranja više!činjenica je da se danas zarađuje na bolesnim ljudima koj ine čuju,imaju tinitus ne vide!Ne čuješ kupi si apratić ,ne vidiš odi na lasersku opaeraciju koja koška od 1000 eu pa nadalje,itd.Ponekad mrzim ovaj naš svijet!
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 17:07   #689
citam ovu temu vec neko vrijeme. imam tinitus nekih 11mj. pojavio se samo odjednom nakon jedne feste. tri puta sam provjeravao sluh, sve je dobro. slikao sam vratnu kraljeznicu, isto dobro. moja ljecnica kaze da je moj tinitus psihosomatski. ne znam. mislio sam da je do zuba pa sam isao izvaditi osmicu koja je bila blizu usnog zivca. mislio sam da je do toga. no sedam dana nakon operacije zujanje se nije smanjilo.
uglavnom da ne duljim, citajuci po netu naletio sam na mnogo obeshrabljucih postova i jedan post me odusevio pa sam ga odlucio podijeliti. vjerujem da je vecina ovdje upoznati s tim postom. link na youtube je mene smirio jer mi je maknuo zujanje na neko vrijeme i daje mi nadu.

This is my first time I've discussed my tinnitus so openly, but I really hope i can help someone. Specifically this note is for those of you who where I was 6 short months ago, Suddenly finding yourself saddled with something you don't understand and could not make sense of.
People's reactions to T vary wildly from minor annoyance to soul crushing depression, I'm guessing by the fact that you are here means you fall a little latter on that scale like I did. I would spend countless hours googling T and every possible combination of words I could think of.(seriously you have to stop doing this) I thought for sure they had to be a cure for this, I simply couldn't imagine living the rest of my life like this. If only I could find out exactly the cause I could reverse it, but as many of us learned, such a fix rarely comes.
You may think that nobody can understand the pain you are experiencing. Believe me I did. The world kept moving around me and here I was constantly on the verge of a breakdown. To make matters worse it has very hard to get someone to understand exactly how debilitating T can be, most people thinking a little ringing in the ears couldn't possibly be that bad. Congratulations for not punching them in the face, unless you did, in which case....good job.
Before I start dolling out advice like I'm some kind of expert( I'm not). I just want you, the newcomer, to trust I know what you are going through, I know what it's like to spend hours in the shower to make the sound stop just for a while. I know what it's like to contemplate suicide. I know what it's like to look at my home surroundings that used to be so comfortable to me as a mockery of the happy life I used to have. I missed silence more than I ever imagined. My sense of loss was constant and profound
I felt terrified at just the idea of this being forever, I felt guilty about whatever I didn't do to protect myself from this, I felt anger at myself that I didn't appreciate how lucky I was before, and I was overwhelmed with a sense of regret and a deep sense of injustice. I thought I was a fairly decent person, So I didn't believe my life should basically be over at age 26.I know these perpetually negative thoughts too well. They just cycle through your head over and over again. Until ,believe me, someday they don't
I still remember the desperation, I would have done anything to stop the noise in my head. Including such brilliant methods of roughly banging my head of the wall (to jostle the brain a little), standing right in front of the loud speaker at a music show, and placing my ears directly under the high powered shower stream. Those of you with brains will recognize these methods are the opposite of helpful, but that's desperation for you.
The good news is coming. To say it gets better is an understatement. When you read about people talking about their T online it's usually because they are still in desperation mode too, those of us who have essentially moved on with our lives don't lend our voices to the crowd enough. As a result the new T sufferer may get the impression online that they are the newest member in the world's most depressing club. Please believe me, your T will become less and less of a
force in your life until it's only occasionally and mildly annoying, if that.
So how did I get better? Apart from the obvious force of time. You have to get ready to really grapple with yourself and exactly what are going though. Science hasn't helped us much, the best doctors can really do is prescribe you anxiety or sleeping pills if you need them. You have to face this battle yourself, try to reason your way out of the pain as best you can, if it's still hard for you to do it's no biggie, in time you will.The human brain just is not wired to be miserable forever. We have this thing called neural plasticity, so the longer you live with T, generally speaking it will become less and less noticeable.
But how does all this effect you now? You can start with a few exorcises I found helpful. First, identify the sound correctly on a rational level and hope your subconscious follows. The odds are incredibly strong that the noise we are experience is a normal process in the brain and that normal people experience it too. When they stretch in the morning, when they spend a long time in a noisy environment, or if they are in a truly silent rooms. I personally remember these short bursts of the sound in my pre-T life. So what does this mean for you? Right now you are reading the sound as a foreign intrusion that is just messing up your hearing, when really we are just experiencing an amplification of a naturally occurring process. Does this make a real difference? On a subconscious level I think it does, the sound doesn't seem quite so alien, and that at least helps to know there's not something seriously going wrong with your hearing .
I've saved my most important recommendation for last,but honestly believe that masking (along with a good anti depressant) saved my life. You see most of us can mask the sound of our T with static white noise such as this

http://www.youtube.com/watch?v=1KaOrSuWZeM

There are a million ways to alter the sound and volume to a level that suits you, but I burned a CD of just white noise and I had it constantly playing wherever I was for months. Some people will advice against it because it is only a "band aid" that does not address the real issue and help you toward habituation. Let me just tell you, that view seriously underestimates the importance of band aids. Sometimes you have to stop the bleeding before you can heal the wound.
If you are feeling stressed by the T, then the masker, while not perfect, will at least give you some control over it.
And this is an important part of it. As hard as it may be to you now to understand, the sound itself actually the problem. Objectively speaking the sound should be a small (and mostly subconscious) annoyance at most as shouldn't interfere with any of your activities. It's what the sound REPRESENTS to you that fills you with dread. It's the idea that there is nothing you can do about it, we humans like our freedom of autonomy and T violates so much of what it means to us to be a free person. This is why using a masker like white noise gives a little control back to you. You can go about your routine but always know that a few feet away is a cd player that will play a sound that will let you get your relax ion back for a while.
And that's what you really need, relaxation. With most of life's challenges at least you usually get a cool off period to calm yourself down, that's what masking will do for the vast majority of you.
And I'm here to tell you, anecdotaly at least, that masking has long term benefits as well .I masked constantly for months, I could never imagine not having to use this noise though, until one day I just realized I could. The white noise made me perceive my sound as coming from an outside source, which is much easier to deal with. So now that I've stopped masking, most of the time my T subconsciously registers as background noise. It really is a miracle that I hope many of you can replicate . I do still use the masking on rare occasions when I'm watching a movie or something and I'm noticing the T, but then I just flip the masker on for a few minutes and I'm good to go again.
I have to be honest, I'm only 6 months into this so I'm hardly a guru. I think I've made tremendous progress in only 6 months (that feels like 6 years), but I still occasionally get a little down about it, but these moments are getting rarer and shorter lived. I have full confidence that I'll be 100% the old me in 6 more months.
So please, know these dark early days WILL pass. I know it's painful, it's the hardest thing I've ever had to do, but you will get your life back. The simple pleasures. For me it's a warm shower in the morning and the companionship of my fiance and two wonderful little dogs. Almost ever day now I have a moment when I feel happy to be alive, and honestly I couldn't have even said that before the T.
So I hope you go to bed tonight and sleep a little better knowing that this pain, as vivid and heart wrenching as it may be, will be gone someday soon. And as an added bonus, life's little problems won't seem so important anymore. If a naturally pessimistic and frequently depressed person like me can find the joy in life post T-pain (kinda pun?) then anyone can. If you need help please reach out to the many wonderful people around the web who have gone through the same thing you are, and if you need any clarification or have any questions for me I'll hang around here for that too. Peace.

-Christopher
Posted on 02/24/12, 05:13 am
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:59   #690
Super je i trebalo bi prevesti to. Hvala
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 02:57   #691
Quote:
Tracer1808 kaže: Pogledaj post
I ja imam devijaciju septuma staru cca 10 godina, no zaista blagu devijaciju (jaki udarac loptom na treningu). Sad se pitam da li je i to mogući razlog.. No opet, puno sjedim pa je možda i kralježnica, a o stresu u zadnja dva mjeseca da i ne pričam
Lilianaa
Odi doktoru opce prakse i pitaj ga da li imas devijaciju septuma, to ti on moze vidjeti sa svojim mikroskopom za nos. Meni su to vidli na CT i to je dijagnosticirao radiolog koji gleda ct snimke. Ali doktor opce prakse isto vidi, meni je odmah gledao da li imam polipe u nosu. Nemaam....
Ima topik na forumu, ukucas u trazilici :devijacija septuma,
Ima se kaj za citat...topik, jos veci od ovoga sa tinitusom.

Lilianaa
Sorry, topik se zove operacija nosa, unutar njega trazis postove sa devijacijom septuma, jer su estetske operacije i operacije septuma jednako prisutne unutra.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 07.06.2012. at 11:29. Reason: spajanje postova+uklanjanje citata vlastitog posta
lilianaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 18:18   #692
Šum u uhu

Imam jedan mali, a opet tako veliki problem. U petak sam bio na Slayerovom koncertu, naravno bilo je glasno da glasnije ne može biti i baš sam stajao ispod razglasa i naravno da sam onda dobio takozvani tinitus. Iz desnog uha je šum u potpunosti nestao, a u lijevom uhu još čujem zujanje i nakon 3 dana.Čujem sve normalno, ali u potpunoj tišini čujem zujanje u glavi. Zanima me da li će to s vremenom nestati ili ću to doživotno imati?
diamondjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 18:45   #693
Quote:
diamondjam kaže: Pogledaj post
Imam jedan mali, a opet tako veliki problem. U petak sam bio na Slayerovom koncertu, naravno bilo je glasno da glasnije ne može biti i baš sam stajao ispod razglasa i naravno da sam onda dobio takozvani tinitus. Iz desnog uha je šum u potpunosti nestao, a u lijevom uhu još čujem zujanje i nakon 3 dana.Čujem sve normalno, ali u potpunoj tišini čujem zujanje u glavi. Zanima me da li će to s vremenom nestati ili ću to doživotno imati?
Bez ikakvog čekanja odmah odi doktoru. U tvom slučaju je riječ o jasnom oštećenju sluha zbog čega se tinitus najvjerojatnije i pojavio. Sve je još u ranoj fazi i vrlo velika vjerojatnost je da ćeš to uspjeti srediti. No svakako odi doktoru da ne bi to oštećenje postalo trajno.
Tracer1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 01:07   #694
tak sam ja stajo ispod gričkog topa u podne i pravil se pametan! kad je to grunulo, ajme skoro mi uha rastrgnul! šumilo mi je ali je i prestalo!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 19:14   #695
Pozdrav T people

Negdje sam pročitao da T može bit i nuspojava tableta poput andola, aspirina...

Meni zuji jedno 3 mj. U početku je bilo najgore, ima dana kad ga ne čujem ni kad se trudim da ga čujem (rijetko doduše), al evo u zadnje vrijeme se pojačao natrag.
Visoki ton, u glavi, tj oba uha, oko 8 khz. Ko da se stalno vozim u mlažnjaku.

Primjetio sam da mi zuji nakon što sam imao osjećaj začepljenosti u lijevom uhu (iznutra), pa sam kapao Operilom po preporuci doktora...(da očistim sinuse..), Možda sam i popio koji andol heh..... i tada je krenulo zujat. Dobio sam i Claritine protiv alergije. Kao da bi i to trebalo pomoći (manje vode u ušima). Inače sam znao imati problema sa sinusima, teže dišem na nos, nekad i hrčem a mislim da imam i blagu devijaciju septuma.
Uglavnom, na audiogramu kod ORL - Lijevo uho skotom na 4khz do 35dB - oštećenje bukom.
Ok, može biti da slabije čujem na to uho al sumnjam da je to uzrok tinitusa, (buka), budući da sam ga počeo primjećivati kod začepljenosti uha i kapanja Operilom.
Uglavnom napravil sam i RTG vratne kralježnice koji je ok, jer sumnjam na druge uzroke poput sinusa ili cirkulacije. Dok ne eliminiram sve ostale moguće uzroke...ako nije fakat buka. Nije ni visoki krvni tlak koji mi je isto ok.
Moram napomenut da čim sam primjetio T , počeo sam pit ginko, al vidim da baš i nema nekog pomaka , doktor mi želi prepisati i Betasec il sl. Čak me misli poslati i na ENG makar nemam vrtoglavice.

Moram reći da i stres i svjesnost isto sigurno utječu.

Najbolji lijek je ja mislim, prihvatit to ko normalno kolko se da, bavit se sportom i imat pozitivan stav.

Zadnje uređivanje nick_diamond : 14.06.2012. at 19:23.
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 20:04   #696
Jesi imao udarac u glavu kakav? :/ Izloženost bučnom jednokratnom događaju, grom, pucanj.. Napravi EEG, ne može štetiti.. Koliko imaš godina?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 20:35   #697
32 godine. A izložen sam buci via klub, party. No ništa tipa da sam bil na partyu, pa da se tinitus manifestiral odmah nakon toga.

Bio sam na bučnijem partyu 10 dana prije pojave T. Tak da neznam koliko to može biti uzrok.
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 20:47   #698
Moze taman cca tolko treba da se slusne dlacice oporave koje se misle oporaviti, meni je isto pocelo tako nekako.. zato nisam odmah niti povezala, tek tjednima kasnije sam se sjetila.. Navodno se nakon traume treba odmah dobiti kortikosteroid da se bolje oporave.. Nakon akusticne traume sam zaradila taj skotom isto lijevo uho koji cikta, kasnije sam skuzila da mi i desno zuji navečer pogotovo.. ima boljih dana, losijih, zujanja u glavi, svasta.. a dobro si primjetio da psiha utjece.. moja preporuka - prestani razmisljati o tome sto prije I uzimaj udarne doze Mg, vitamin B i vitamin E, oni pomažu u oporavku..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 21:43   #699
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Moze taman cca tolko treba da se slusne dlacice oporave koje se misle oporaviti, meni je isto pocelo tako nekako.. zato nisam odmah niti povezala, tek tjednima kasnije sam se sjetila.. Navodno se nakon traume treba odmah dobiti kortikosteroid da se bolje oporave.. Nakon akusticne traume sam zaradila taj skotom isto lijevo uho koji cikta, kasnije sam skuzila da mi i desno zuji navečer pogotovo.. ima boljih dana, losijih, zujanja u glavi, svasta.. a dobro si primjetio da psiha utjece.. moja preporuka - prestani razmisljati o tome sto prije I uzimaj udarne doze Mg, vitamin B i vitamin E, oni pomažu u oporavku..
Prošlo je 3 mj. sve skupa od početka mog zzzujanja. Neznam za terapije ODMAH, pogotovo u HR gdje se za pregled na ORL čeka i po 3 tj.

Uglavnom, sigurno i psiha nosi velki dio nošenja sa tim. Ko zna, možda svima zuji, samo neki naprave neki switch i postanu osjetljivi na to.
Ja sam jednom frendu rekel za svoj problem, i nakon nekoliko dana i on se pritužil na isti problem, i sad pije Betasec. Tak da je opasna ta moć sugestije.

U pravu si, treba čim manje razmišljat o tome jer je onda još gore. Ja profesionalno imam posla sa muzikom tak da buku u klubovima od sad planiram rješavati čepićima za uši.
A vitamini. Udarne doze, misliš na šumeće ili tablete .. ?

Thnx
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:20   #700
Ma ne, šumeće su bezveze.. Imaš Twinlabov MG 400mg i pogledaj www.vitaminia.hr imaju dobar B komplex.. Ja sam puno hodala po koncertima i nisam skidala walkman s ušiu, uvijek naravno najglasnije i vjerujem da sam do sada ostetila sluh dovoljno da gata trama prehiti.. Ali isto vjerujem da se covjek moze adaptirati na to i da netreba puno energije davati tome.. meni je uvijek u apsolutnoj tisini bilo onak, zujavo, al sam to smatrala normalnim pa nisam obraćala pažnju.. nemoj ići po netu čitati svašta samo ćeš se zbedirat A naše zdravstvo.. da.. koma.. meni su rekli da mi je sve ok sa sluhom.. mislim to njima ne spada u neko problematično područje, za tinitus sam prvi put čula na Internetu.. što reći.. a onda opet, možda namjerno ne govore ljudima da si ne zabriju I tako.. svrati ponekad pa javi kak si
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.