Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2014., 22:23   #1621
Quote:
Dinamovac_ kaže: Pogledaj post
pozdrav šumečima

nekako sam se u zadnje vrijeme opustio i nisam baš previše razmišljao o tome i samim time uspio isključiti šum...i jučer se sjetim da vidim malo kaj se ovdje piše...i vidi vraga sad sam opet u šum modu,

mislim da je stvar ipak psihološke prirode, kod mene to fakat traje full dugo...ni sam nemogu odredit od kad...u mladosti sam puno izlazio...ono jabuka, lap, lunsač, kulušić, pa best aquarius...vikend obavezno do fajrunta ... i obavezno šum u ušima kad sam legao, naravno prek dana nisam opće obračao pažnju,

vjerujem da mi je kaj opasno , pa valjda bi se unatrag 25-30 let već pojavilo nešto

tak da ovim mladima sugeriram...više pažnje ka mladim ženskicama/muškarcima...neki sport i sve bu vredu

servus
Jep, upravo to.
Heroin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 23:50   #1622
bemti č i ć

daklem pozdrav šumeĆima ...eto i na ovoj stranici
__________________
Što znači biti dinamovac? To je sve. Pripadnost, intima, ne formalna. Način razmišljanja. I ljubav, premda to zvuči malo patetično, ali je tako. Otkad sam počeo misliti, bio sam uvijek dinamovac i svi su moji oduvijek dinamovci". Velimir Zajec, 1982.
Dinamovac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:34   #1623
tinitus

Pozdrav,
imam 23 godine i već 4 godine imam tinitus. Čitala sam na internetu o mogućim uzrocima tinitusa, ali ne znam kako točno se oni mogu otkriti. Na neke pretrage sam već išla, i naravno rekli su da je sve u redu.
Međutim, onda sam se odlučila za više alternativan pregled i otišla kod iridologa. (Iridologija - metoda kojom se na šarenici oka mogu očitati sve bolesti u čovjekovom tijelu) Uglavnom, iridolog me pitao jesam li kao mala bila često prehlađena, što je istina, bila sam non stop bolesna, upale mi se krajnici pa onda prijeđe na uho. Provodila sam dane pored one crvene grijaće lampe, da bi mi on rekao kako se tinitus pojavio kao posljedica lošeg tretmana tih upala kad sam imala 4 godine.
Ne znam ni jel mi se isplati trošiti novac na privatne klinike jer je liječenje tinitusa relativno. Iako sama sam si stvorila neku teoriju da bi se barem mogao smanjiti taj intenzitet ako ne posve ukloniti, jer kad popijem kavu ili pijem vino npr tinitus se pojača, vjerojatno zbog tlaka, ali ako se moze na njega utjecati da se pojača, logicno bi mi bilo da se s nekim drugim sredstvima moze smanjiti. Nadam se ustvari i dalje da cu otkriti uzrok koje se moze otkloniti i rijesiti se tog tinitusa.
Nitorem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 15:44   #1624
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Evo moje prve teme na zdravlju.
Dakle od početka rata u HR 91 godine i prvih okršaja, bilo pješadiskih, granatiranja, eksplozija raznih tipova granata u blizini od nekoliko metara, nalaženje u blizini gdje puca VBR ili Tenk itddd počelo mi je zujanje u ušimai zuji li zuji već 15 godina.
Bio sam u HR na nekoliko ispitivanja sluha, i uvijek je bilo? evo vam tablete proći će, ali nije prolazilo i tako sam navikao da živim sa tim zujanjem, ali sam primijetio da neke tonove doro nečujem.
Neznam dali je uzrok zujanje koja neda da čujem te tonove, ili je neki šit oštećen u uhu..
I dakako prije par tjedana se raspalim ovdije u CH i odem kod kućnog doktora, koji me pošalje specijalisti.
I tako porazgovaramo mi jedno 15- minuta, kažem ja njemu o čemu se radi, rat sve te eksplozije i da od tad imam zujanje i da me već pomalo iritira.
E onda on mene uputi kod jedne tete u drugu sobu.
Ona mi kaže kad čuješ bilo kakv ton dignu ruku, prvo desno uho kasnje lijevo.
Stavila ona meni slušalicu, i zatvori me u tu sobicu zvučno izoliranu.
Zatim poče da pušta tonove, i čim sa imalo čuo ton morao sam da dižem ruku.
I tako ona pušta svakakve tonove, a ja dižem ruke, prvo jedno zatim drugo uho, onda me pita gdje čujem zujanje, ja kažem u oba uha i onda mi stavi na čelo (zvučnu vilicu, valjda se tako zove) zatim je zatitra i pita gdje čuješ ja kažem u sredini i to je to.
Nešto iskriža na papiru, i nakon par minuta opet ja kod doktora. On uze onaj list na kom je stajalo koje tonove čujem a koje ne.
Kako mi je on pojasnio imam problema sa tonovima nižim od 2000 Hz i njih umalo pa uopćenečujem, dok normalne tonove čujem, ali možda 5 % manje nego ono koji imaju normalni suh.
I to bi bio to, nema lijeka za moje zujanje, dobio sam neke tablete da bi mi se prokrvljenost u ušima pobojšala i pojašnjanje da za to nema lijeka ida je to možda čak i u glavu (ma njemu zuji u glavi).
Ok doktor je i prihvaćam da djelomčno ili 100% ima pravo ali u 40 minuta mi da dijagnozu da mi se pupak odveže.
E sad me zanima dali je netko već mao ih problema i ako jest kako ih je riješio?
A ako mi medicina ne pomogne, bit će red tražit vračeve, babe koje spravjaju naptke itdd..
Šalu na stranu ali moglo bi se ovo i probat.
Čujem normalno kad pričaju i nemam nekh problema po tom pitanju ,ali me taj ton iritira, a i frekvencije se ponekad mijenjaju, ali zuji uvijek pa i kad spavam.
Ima tko neku ideju što da pokušam ili da idem tražit vrača da mi baci kosti, ili da mi gledaju u šolju..
Svaki savijet dobro došao.

jeste probali sa šamanima? jel pomoglo?
Nitorem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:38   #1625
Pozdrav svima

Evo ukratko da opisem moj slucaj.
14.10 bio sam na koncertu te odmah nakon toga osjetio osjetio zujanje(pistanje) u usima po prvi put u zivotu. Nisam mu pridavao veliku paznju misleci proci ce sigurno posto svima koji su bili sa mnom najkasnije sutradan nestalo. Također ubrzo nakon toga, 17.10 otišao sam na svadbu ne shvacajuci svoje stanje ozbiljno te također bio izlozen dosta velikoj buci.

Nakon toga shvacajuci da je situacija ozbiljna odlazim kod doktorice te nakon toga kod audiologa, naravno dijagnoza tinitis uzrokovan bukom.
Također nemam nikakvo ostecenje sluha koji je savrsen osim blage hiperakuzije koja se s vremenom gotovo skroz povukla. Imam i devijaciju septuma sto je moguce da je dodatno potaklo.

Ima vec tjedan dana da sam na terapiji plibexa, magnezija i gingkomaxa.
Nekih vecih pomaka u smanjenju tinitusa nema, zaspati bez normabela ne mogu. Audiolog tvrdi da ce se tinitus sam povuci no ja sam sve manje sklon vjerovati u to posto je vec dosta vremena proslo. Tvrdi da se jednom pacijentu povuklo nakon mjesec dana. Jedino sto osjetim je blaga promjena frekvencije u desnom uhu.
Napominjem također da ga ne cujem cim su neki zvukovi oko mene ali cim je tisina to je drama, unistava me.

Probao sam sa cuvarkucom no nekog ucinka nema, u trenutku stavljanja mislim da se zujanje cak i poveca.

Imate li kakve savjete sto dalje cinit?
Surfajuci netom naisao sam na lijecenje barokomorom. Kakva su vasa misljenja o tome, ozbiljno razmisljam da ako kroz ovaj tjedan ne bude nikakvog pomaka odem na tretmane barokomorom sljedeci tjedan.
Postoje li jos kakve alternativne metode koje su ikome pomogle?
Naisao sam na neke narodne metode tipa bademovo ulje ili psenicne mekinje sa vinom, ima li smisla probati sa time je li ikome to pomoglo.

Suosjecam sa svima Vama, ni sam Vam ne mogu opisati sto mi je ovaj tinitus napravio sto se tice psihe i kvalitete zivota.
Ima li nade za mene?

Unaprijed hvala na odgovorima
Art_Vandalay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:21   #1626
Gdje si bio na obradi? Ako misliš u barokomoru, požuri. No, je li ti itko ponudio kortikosteroidnu terapiju? Odi privatno i traži terpaiju - imaš šanse za veći oporavak.. Ako i ne, smanjiti će se tinitus.. ja prvo vrijeme sam morala brojati unatrag i zamišljati brojeve u drugoj boji da bih se uspavala tj. skrenula mislis sa šuma.. danas zaspem s ćepićima.. zuji, bruji.. al umor učini svoje.. Izbjegavaj buku sada dok taje oporavak i velii napor!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:45   #1627
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Gdje si bio na obradi? Ako misliš u barokomoru, požuri. No, je li ti itko ponudio kortikosteroidnu terapiju? Odi privatno i traži terpaiju - imaš šanse za veći oporavak.. Ako i ne, smanjiti će se tinitus.. ja prvo vrijeme sam morala brojati unatrag i zamišljati brojeve u drugoj boji da bih se uspavala tj. skrenula mislis sa šuma.. danas zaspem s ćepićima.. zuji, bruji.. al umor učini svoje.. Izbjegavaj buku sada dok taje oporavak i velii napor!
U zd u opcoj bolnici. Koliko sam upoznat postoji samo jedan audiolog u zd zupaniji. Inace sve pohvale za audiologinju jako je susretljiva i spremna je poslusati i sve objasniti.
Nisam pitao za kortikosteroide sutra idem opet na pregled pa cu predloziti.
Inace koji steroidi se daju je li se ide oralno ili injekcije.

Sto se tice barokomore ako kroz ovaj tjedan ne bude nekog osjetnog pomaka krenuo bi tamo sljedeci tjedan(3.11.) posto citajuci po stranim forumima unutar 3-4 tjedna se postizu dobri rezultati a sljedeci utorak ce taman biti 3 tjedna od traume.
Art_Vandalay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:52   #1628
Oralno. Pitaj, probaj, udarno sad prvih par mjeseci, sretno!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 23:03   #1629
ja spavam uz pomoc tableta pustim belu buku da susti i spavam bez problema moram priznati da u zadnje vreme sum slabiji je pijem vitamin E 2x dnevno vitamin B 2 x i Kavinton,ja sam na terapiji bukvlano od nastanka tinitusa skoro pa 10 meseci.. i primio koritikosteroide posle 3 dana od nastaknka,ali nisu mi pomogli. . . sto pre u hiperbaricnu komoru nekom pomogne nekom ne, hard candy citas americke forume sta kazu kad ce lek?

Zadnje uređivanje DexY090 : 26.10.2014. at 23:08.
DexY090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 09:23   #1630
Lijek je u drugoj fazi kliničkog ispitivanja.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 23:17   #1631
Pozdrav.

Vratio se od audiologa i ponovnog ispitivanja sluha rezultati opet dobri po njima nema nikakvog ostecenja sluha.
Pitao sam za kortikosteroide, audiolog mi odgovorio da on nema medicinske osnove da mi ih propise jer nemam ostecenja sluha.

Moj tinitus ja manje primjecujem ali ne mislim da se on nesto posebno stisao nego mi se mozak pomalo navikava na taj zvuk. Inace standardno, dok god nije tisina ja ga ne cujem.

Odlucio sam da sljedeci tjedan u Zg idem probati sa barokomorom.
Koje su najbolje i najjeftinije u zg ako znate?
Mozda potrazim i neko drugo misljenje u zg, slobodno preporucite nekog u zg koji ima iskusva sa tinitusom.

Hvala unaprijed na odgovorima
Art_Vandalay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 03:13   #1632
Uzrok tinitusa ne lezi nuzno u ostecenju sluha. To je cesto neuroloski i ortopedski problem. Mozda imate zategnut vrat i probleme sa vratnom kraljeznicom.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 11:41   #1633
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Uzrok tinitusa ne lezi nuzno u ostecenju sluha. To je cesto neuroloski i ortopedski problem. Mozda imate zategnut vrat i probleme sa vratnom kraljeznicom.
Nikad nisam osjetio zujanje ili pistanje u usima, sve dok nisam izasao sa spomenutog koncerta od prije 2 tjedna.
Da bi ironija bila veca i nisam bio u prvim redovima, prijatelji s kojima sam bio i ako su imali malo zujanja u usima vrlo brzo im je proslo.
Art_Vandalay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 11:57   #1634
Art.. nemoj razmišljati o ironiji jer će te pojesti o
Ne samo da gro ljudi upražnjavaju glasne događaje pa im ne šumi, nego se još i sprdaju s onima kojima se šum javi
Tako da.. u startu odmah odbaci mučenje..
Kakav ti je audiogram nalaz? Koji su ti pragovi sluha?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 14:36   #1635
audiogram uredan, tako pise u nalazu.
Imao sam i hiperakuziju 1-2 dana ali ona je nestala.

Imate li misljenje o N-Acetylcistene(NAC)-u?
Citam da zna pomoci a i americka vojska ga daje odmah nakon ostecenja sluha.

Te također malo mi je problem pricati na mobiteli ili telefon. Zvuk mi zna biti preintenzivan te moram odmaknuti telefon o uha.

Zadnje uređivanje Art_Vandalay : 29.10.2014. at 14:44.
Art_Vandalay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 18:28   #1636
I moj je u granicama normale za dob pa ipak ima oštećenje na 3000,4000 frek
Mislila sam baš da prepišeš npr. L 10-15-10-10

NAC je, po mojem mišljenju super, imam ga i pijem ga prije i nakon neke veće buke koja mi se dogodi, navodno je jako dobar antioksidans.. Npr. ako ideš pit van onda je isto dobro popiti NAC prije jer pomaže jetri s tim alkoholom
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:24   #1637
Quote:
Nitorem kaže: Pogledaj post
jeste probali sa šamanima? jel pomoglo?


ja nisam, al vidiš odlična ti je ta ideja.

ja ne znam kako se točno treba zvati ovo što imam, al zujanje ne staje, vrat i glavu bih najradije zamijenila...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:03   #1638
Evo javljam se na ovu temu poslije 5 mjeseci,tamo od 6 mjeseca odkada mi je radi slusanja glasne muzike preko slusalica pojavio se tinitus prestao sam na 3 mjeseca sa slusanjem mjuze i sum se jako smanjio.
Jos uvijek imam tinitus i opet prije par mjeseci sam poceo slusati glazbu preko slusalica ali sada je puno lakse nego prije.Sada me zanima mogu li bubnjic ostetiti radi tinitusa i ima li to jedno s drugim uopce veze?
Moram napomenuti da par sati nakon slusanja muzike mi se zna dogoditi da me uho na sekundu zaboli i moram priznati da su mi usi postale osjetljivije znaci kada je zima moram imati kapu na glavi a prije nisam moro, jesu li mi usi postale osjetljivije od muzike preko sluski ili tinitusa
__________________
Do not concentrate on the finger or you will miss all of the heavenly glory!
akirakurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:46   #1639
Nema baš puno ekipe više na temi, jeste se svi (daj bože) izliječili, samo ja dežuram
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:00   #1640
I mi dežuramo, tinitus nikad ne spava
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.