Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2004., 19:29   #1
Exclamation Bolovi u glavi - pritisak, čudan osjećaj, zujanje...

Na području lijeve sljepočnice osjećam pritisak koji je ponekada intenzivan ponekad slab. Zapravo gornji lijevi dio glave osjećam pritisak isto i ponekad kratke glavobolje. Pritisak osjećam i u zubima. Imam i problem s lijevim uhom. Ponekad osjećam toplinu. Osjećam mumljanje kada je neki dublji ton. To je isto tako ponekad intenzivno ponekad slabo.
Einstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 20:55   #2
Pa budući da si Einstein, s gomilama kojekakvih formula u glavi, to onda nije čudo. Još te i malo boli...

No, ja bi to ovako poslago:
1. sinusi ( frontalni ),
2. nekakva upala ili slično u području srednjeg i unutarnjeg uha
3. razno - tlak, migrena...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 21:31   #3
upala srednjeg uha.. infekcija spojnih "cjevčica-kapilara" prema sinusima i oku..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 22:10   #4
Quote:
Pa budući da si Einstein, s gomilama kojekakvih formula u glavi, to onda nije čudo. Još te i malo boli...
Znao sam da će mi to netko dobaciti.

Da odem doktoru na pregled i kako bi se to trebalo liječiti?
Einstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:34   #5
Bol u glavi i prehlada

Voljela bih da mi neko kaze je li ovo dvoje u kakvoj sprezi? Mozda je neko imao iskustvo ili pak mozda ima neki ljekar ovdje?...

Naime, imala sam jacu prehladu koja je pocela prije 2 sedmice (u sustini, jos mi se glasnice nisu oporavile, pomalo i kasljem). A prije oko 7 dana sam pocela da osjecam bol u zadnjem dijelu glave, ali uglavnom pri naprezanju - recimo kada kasljem... tada mi jako smeta. Inace, osjecam tek pomalo. Mislim da je taj dio lobanje u pitanju, ali ne znam da li da to ozbiljno shvatim - sta je to?

Doktorica mi je dala neki analgetik-antipiretik da pijem, ali ja sam prekinula, jer imam bolove u stomaku od njega, a efekta nema...

Ocekujem vase (iskusne) komentare. Hvala.
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:39   #6
glavobolja uz jacu prehladu je normalna, pogotovo ako kasljes, onda boli od naprezanja, ali meni se dva tjedna za prehladu cini nesto dugo, da nije u pitanju alergija, mislim da ti je taman vrijeme da odes pitati doktoricu zasto ta prehlada ne prolazi
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:50   #7
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
glavobolja uz jacu prehladu je normalna, pogotovo ako kasljes, onda boli od naprezanja, ali meni se dva tjedna za prehladu cini nesto dugo, da nije u pitanju alergija, mislim da ti je taman vrijeme da odes pitati doktoricu zasto ta prehlada ne prolazi

Hvala ti na brizi , ali prehlada kod mene ispod 2 sedmice i ne traje, takav imunitet... A sada vise i nemam jake napade kaslja, sve rjedji su, ali glava boli i dalje (kod napora)... i to vec skoro sedmicu dana. Bas me brine.


PS. Sladak ti je avatarcic...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:54   #8
Imam isti problem već 10 dana. Samo što mene boli i pulsira u prednjem dijelu glave, pogotovo pri naprezanju i naglim pokretima.
Navodno su u pitanju sinusi, nije mi baš ugodno budući da nikad nisam imala takve glavobolje ali proći će uskoro nadam se.

Btw, moje su prehlade lagane, nemam temperature, mogu normalno radit al dugo traju (tjednima), tako već godinama.
Za mene su duge prehlade normalne
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:06   #9
Pijes li nesto da otklonis taj bol u glavi?
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:30   #10
mene boli područje oko nosa i očiju i to traje i traje. ne pijem lijekove, osim vitamina.
 
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:30   #11
uzmi si neki neofen ili ako ti je bas jako osjetljiv zeludac lekadol (to kao ne bi smjelo smetati)
i probaj uzet nesto za imunitet,
echinaceu ili nesto slicno (tipa esberitox)
p.s. fala za avatarcic, to sam si kreirala na nekoj stranici, bilo je na izbor pozadina i dijelovi lika i boje
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:29   #12
Da, to su sinusi...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 23:39   #13
i ja sam bio prehladen zadnjih dana,a glava me povremeno boli zadnjih 10 dana
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:32   #14
cudna bol u glavi

naime nemam glavobolje već uzasnu bol u glavi i to samo kad se sagnem...bol je jaka, neizdrziva, i iznad ljevog oka, pa sve do uha...kad se dignem, boli vise nema...slikala sam sinuse i sve je u redu, nemam zacepljen nos niti ikakve naznake alergije ili upale sinusa..dali je tko imao ovakve simptome i sto bi to moglo znacit.
lips of angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:41   #15
Trigeminus

To je vjerojatno upala trigeminusa (živac). Pogledajte po Internetu simptome za trigeminus. Pozdrav.
 
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 21:48   #16
[QUOTE=lips of angel;8805324]naime nemam glavobolje već uzasnu bol u glavi i to samo kad se sagnem...bol je jaka, neizdrziva, i iznad ljevog oka, pa sve do uha...kad se dignem, boli vise nema...slikala sam sinuse i sve je u redu, nemam zacepljen nos niti ikakve naznake alergije ili upale sinusa..dali je tko imao ovakve simptome i sto bi to moglo znacit.[/QUOT

Imala sam slične bolove ali zbog sinusa, kao sto si rekla neizdrživa jaka bol, da su mi se od boli zatvarale oči, ali ako kažeš da nisu sinusi onda nemam pojma.....
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 16:13   #17
Cudan osjecaj u glavi

Ne znam jel mi se ovo dogada zbog pritiska ili cega vec, sad vec 3. dan imam cudan osjecaj u glavi. Kada skrecem pogled s jednog predmeta na drugi osjecam vrtoglavicu, neprestano sam umoran, a nakon spavanja imam isti osjecaj. Nemam visoku temperaturu, a za tlak ne znam (znam da bi bilo dobro da ga znam) ali su mi zile na rukama cesto ispupcene. Prije nego sto je ovo pocelo osjetio sam nekakvo napuhavanje u glavi i od panike sam skocio iz kreveta... od onda je sve cudno. Ne zelim jurit odmah doktoru koji ce me slat na sve moguce pretrage jer mi skola pocinje za tjedan dana i ne zelim lezat doma...
lolhipohondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 16:24   #18
Ako je vrtoglavica povezana samo sa pokretima glave onda je u pitanju unutarnje uho ili kraljeznica. Reci mi jel kad okrenes glavu vrtoglavica pocinje odmah ili nakon 1-2 sekunde i pojacava se kako glava stoji u tom polozaju? Jel ti se vrti kad naglo ustanes nakon cucanja od 2 minute?
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 16:35   #19
Ne...

Mislim da nije stvar u unutarnjem uhu jer mogu potpuno ravno hodati, nemam probleme s ravnotezom. Vrtoglavica nije kao kad se vrtim na mjestu pa gubim pravac kretanja.
lolhipohondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 16:36   #20
I da...

Imam problema sa zamagljenjem nakon ustajanja. To mi se dogada vec godinama, a prije 3 mjeseca krvna slika je bila potpuno cista (nisam bio slabokrvan)
lolhipohondar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.