Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2012., 15:08   #1
Američki keski s komadićima čokolade

Ejj... evo kao ljubiteljica slatkog već duuugo duuuuugo vremena pokušavam pronači savršeni recept za ove keksiće, ali nažalost bez uspjeha... Našla sam nekoliko recepata na egleskom jeziku, ali se spominju neki sastocji koje ja ne mogu pronaći... Ako ikome još cure sline svaki put kada u seriji ili filmu vidi te keksiće, onda zna kako mi je... helpajte
janedoe1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 15:18   #2
125 g maslaca
100 g secera
1 jaje
100 g brasna
25 g zobenih pahuljica (moze i bez njih)
1/4 zlicice praska za pecvio
1/2 zlicice soli
50 g bijele cokolade
50 g crne cokolade

Sve sastojke zamjesaj,napravi jedan deblji valjak od tijesta. Stavi tijesto 30 minuta u zamrzivac. Kasnije rezi na ploske debljine 1 cm. Slazi na papir za pecenje, 190 stupnjeva 8-10 minuta.
Ovo je recept Jamie Olivera..
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 15:21   #3
Quote:
janedoe1234 kaže: Pogledaj post
Ejj... evo kao ljubiteljica slatkog već duuugo duuuuugo vremena pokušavam pronači savršeni recept za ove keksiće, ali nažalost bez uspjeha... Našla sam nekoliko recepata na egleskom jeziku, ali se spominju neki sastocji koje ja ne mogu pronaći... Ako ikome još cure sline svaki put kada u seriji ili filmu vidi te keksiće, onda zna kako mi je... helpajte
npr?

meni su ti svi keksi bzvz pa ne znam sto bi bilo savrseno
ali ti mozda mogu pomoci oko sastojaka za koje mislis da ih nema kod nas
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 00:34   #4
znam da nisu kao domaći, ali meni su odlični ti keksi od Pepperidge Farm...

chocolate chunk crispy cookies --> http://www.pepperidgefarm.com/Produc...3&prdID=112069

kod nas imaju sausalito (meni najdraži) i nantucket...

također su mi dobri soft baked cookies --> http://www.pepperidgefarm.com/Produc...4&prdID=112079

kod nas imaju captiva i nantucket....

btw. drži ih muller....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 01:24   #5
Quote:
janedoe1234 kaže: Pogledaj post
Ejj... evo kao ljubiteljica slatkog već duuugo duuuuugo vremena pokušavam pronači savršeni recept za ove keksiće, ali nažalost bez uspjeha... Našla sam nekoliko recepata na egleskom jeziku, ali se spominju neki sastocji koje ja ne mogu pronaći... Ako ikome još cure sline svaki put kada u seriji ili filmu vidi te keksiće, onda zna kako mi je... helpajte
ako misliš na chocolate chip cookies, ne znam koje sastojke mi nemamo. čokoladne kapljice imaš jeftino kupit u lidla, ako je to ono što ne možeš nać.
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 01:41   #6
meni je odličan recept kojeg je stavila ana marija sa damijenestoslatko

http://damijenestoslatko.com/slatko/...e-chip-cookies

čokolada ne mora biti u kapljicama (iako i to ima kako veli mulica), nego nareckaš na komadiće, smeđeg muscovado šećera ima po svim centrima, ne znam što bi još bio problem.

proguglaj chocolate chip cookies, ima hrpa recepata na hrvatskom.

za ovaj gore znam da je fin, jer sam isprobala (jedino, ona jako voli slatko pa slobodno smanji šećer - ja u njenim receptima uvijek smanjim šećer pa probam smjesu).
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 09:32   #7
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
npr?

meni su ti svi keksi bzvz pa ne znam sto bi bilo savrseno
ali ti mozda mogu pomoci oko sastojaka za koje mislis da ih nema kod nas
Bogme su i meni malo žešće bezvezni.
Ali...
Djeci od frendice sam radila te kekse po receptu Tamasin Day Lewis.One gotove čoko kuglice nisam koristila jer su rađene od loše čokolade i preslatke su.
Ja sam otopila 60postotnu čokoladu i nakapala na pek papir.Kad se osušilo i stvrdnulo umiješala sam ih u tijesto za kekse.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.