Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2009., 10:47   #1
Tema za prodaju, poklanjanje ili razmjenu lijekova u MPO postupcima (Vidi prvi post!)

iako je na forumu zabranjena prodaja, izuzev na Malim oglasima, odlucili smo vam izaci u susret i dopustiti ovu temu, zato sto ovdje prodajete i poklanjate male kolicine lijekova koje vam ostanu nakon postupka.

nije dopustena prodaja vecih kolicina lijekova (npr, da netko dila klomifenima), takvi postovi ce se brisati i kartonirati.
za prodaju vecih kolicina morate na Male oglase


Izricito je zabranjeno traziti i/ili nuditi ljekove koji ne spadaju pod MPO, a pogotovo ljekove koji su antidepresivi i/ili idu iskljucivo na recept. Takvi postovi ce biti kartonirani i brisani!


suprefact - molim cijenjene forumašice koje ga koriste,ako znaju gdje ga ima za kupit u zagrebu ili okolici da mi jave!
ili ako neka od vas ima doma da joj više ne treba,voljna sam ga kupit!
i koja je to apoteka na w?
hvala svima !

Zadnje uređivanje La_LuNa : 07.04.2012. at 13:11.
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 10:22   #2
Suprefact ima u Ljekarni Filipović na Zagorskoj, tel.01 36 92 100 i u ljekarnama Kuharić (u Žajinoj i negdje blizu, ne mogu se sjetiti ulice) tel. 01 3091 247 (žajina) i 01 37 37 000 (ona druga). Najjeftiniji je na Zagorskoj, košta 492 kune.
sretno
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:34   #3
492 Kuna ? Spray ?
Kakvo je to cudo i zasto, dajte otkrite mi !? Cini cuda ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:38   #4
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
492 Kuna ? Spray ?
Kakvo je to cudo i zasto, dajte otkrite mi !? Cini cuda ???
To je sprej koji se koristi u postupku medicinski potpomognute oplodnje.
Koliko sam shvatila, sprečava folikule od preranog pucanja prije punkcije.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:42   #5
aaah tako !

Hvala Lotus
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:44   #6
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
aaah tako !

Hvala Lotus
nema na čemu
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 10:18   #7
slavonka, javi se i na temu Medicinski potpomognuta oplodnja.
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:56   #8
Javila sam se Petra i hvala tebi a i svim curama koje su mi pomogle....
slavonka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 22:10   #9
SUPREFACT nasal sprej - kako nabaviti?

Pošto prilikom postupka koristimo sprej suprefact, u većini slučajeva nam ostane manji dio spreja. Na sreću, neke od nas ostanu trudne a neke idu u postupak ponovno. Sprej je oko 500 kn, pa bi voljela sve one kojima je ostao dio, a da im ne treba da se jave na ovaj post, bilo da ga daruju ili prodaju, kao i one kojima fali dio do kraja ciklusa.
I ja sam jedna od onih koja ima potragu za dijelom speja, jer sam već jedan kupila, jedan dio dobila na poklon, ali ciklus mi ne dolazi a sprej se troši. Nadam se da će vam svima pomoći ova tema jer je sve jako razbacano na netu što se tiče spreja..
slavonka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 14:09   #10
MPO - Gdje nabaviti lijekove?

Ispričavam se ako je tema već negdje bila, ali me zanima kako vama vaši doktori daju Klomifen.
Naime, kod nas se to daje "šakom i kapom" a čitala sam da po Sloveniji su doktori jako oprezni što se tiče tog lijeka, pa čak i kad ga daju, daju po pola tablete, a konkretno meni, doktor je rekao 3 dana x 2 tablete (ujutro i večer), a u kutiji ima 10 tableta, po tome mi 4 tablete ostaju viška. Pije li koja od vas manje ili čak cijelu kutiju i kako ragirate?
Ja sam na ovu svoju terapiju reagirala hiperstimulacijom jajnika (ali ionako imam povećane zbog svog PCOS-a) ...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 14:48   #11
ovdje (DE) se pocinje s pola tablete da se uopce vidi kako zena reagira na tu kolicinu.
ovisno o tome kako folikli sazrijevaju i kako ih zena podnosi, neki povise kolicinu, neki ostanu na toj polovici.
ako netko i uz pola tablete dobije folikel koji sazrije i prsne, onda po vecini gyn misljenja nije potrebno povisiti kolicinu.

inace, znam samo za uzimanje klomica pet dana..pocinje se izmedju 3-5 dc..ovo s uzimanjem samo tri dana mi je nepoznato

a vidi sad ovo: ja ima redovne ovulacije i bez klomica. nedavno sam bila u MPO ordinaciji i rekla da sam 1.put ostala trudna uz pomoc klomica. taj prof tamo misli da to nije bilo uz pomoc klomica, da bi se to desilo i bez njega - ocito zato sto imam opcenito ovulatorne cikluse.

imam tri clomi ciklusa iza sebe, kod zadnjeg je endometrij bio jako tanak pred O..uglavnom nema vise uzimanja clomica..barem po tom MPO profesoru.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 15:02   #12
ajmeeeee kako su vaši doktori sređeni po tom pitanju, naši to ne prate tako pomno (bar ja nemam iskustva s takvima). Ja sam pila 3 dana po 2 i imala hiperstimulaciju, ali je i sazrio jedan lijepi folikul i dogodila se trudnoća. Zbog drugih okolnosti je bila biokemijska ...
Imam preijateljicu koja je isto pila kao i ja (po 3 dana) iako je u drugog doktora i pored svojih urednih ovulatornih ciklusa. Imala je puuuno velikih folikula, ostala je trudna, eh, sad, jeli to zbog Klomifena, ne znam ...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 15:04   #13
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako je tema već negdje bila, ali me zanima kako vama vaši doktori daju Klomifen.
Naime, kod nas se to daje "šakom i kapom" a čitala sam da po Sloveniji su doktori jako oprezni što se tiče tog lijeka, pa čak i kad ga daju, daju po pola tablete, a konkretno meni, doktor je rekao 3 dana x 2 tablete (ujutro i večer), a u kutiji ima 10 tableta, po tome mi 4 tablete ostaju viška. Pije li koja od vas manje ili čak cijelu kutiju i kako ragirate?
Ja sam na ovu svoju terapiju reagirala hiperstimulacijom jajnika (ali ionako imam povećane zbog svog PCOS-a) ...
Ja sam ti pila klomifen prvi put u životu 5 dana .
od 9 do 14 dc, jednu ujutro, jednu prije spavanja.
odmah ovulirala, imala 3 folikula jednako velika i u istom ciklusu ostala trudna.

https://www.forum.hr/showthread.php?t...light=klomifen

ovo gore ti je tema na ženskom zdravlju
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 15:06   #14
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
Ja sam ti pila klomifen prvi put u životu 5 dana .
od 9 do 14 dc, jednu ujutro, jednu prije spavanja.
odmah ovulirala, imala 3 folikula jednako velika i u istom ciklusu ostala trudna.
tako kasno?? Jesi u tom ciklusu zatrudnila ili poslije?
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 15:07   #15
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
tako kasno?? Jesi u tom ciklusu zatrudnila ili poslije?
ispričavam se, lapsus mozgus.

od 5 do 9 dana ciklusa.
17 dan ciklusa sam dobila štopericu i odmah ostala trudna.
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 15:09   #16
hvala na info, btw traže te na WZ, konkretno Tarta da podijeliš svoje HSG iskustvo ...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 15:11   #17
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
hvala na info, btw traže te na WZ, konkretno Tarta da podijeliš svoje HSG iskustvo ...
stižem
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 18:11   #18
3-7 dan ciklusa po 2 tablete.
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:23   #19
cure, jel ima koja viška klomifena? izgleda da je nastašica, danima ga tražim po Zg, nigdje ga nema

hvala
__________________
...
selena55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 12:35   #20
Ne znam stvarno to za prestanak proizvodnje, a mislim da bi zamjenski mogao biti Metformin.
Ja sam pila samo 3 dana, tako da su mi u kutiji ostale 4 tablete, dovoljno za 2 dana. Može li to kome pomoći??
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.