Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2007., 18:01   #61
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Debilizam je svakako dopustiti dubbing sa HDD na DVD, a zabranit ga sa HDD na USB. Mislim da je posve drugačiji code HDD -> DVD nego HDD -> USB. Pa zašto komplicirati kad je jednostavnije (jeftinije) ne podržati to.

Meni više smeta čista zabrana playinga sa USB -a. Da bi playao movie na playeru moraš playat sa DVD-a a nikako sa USB-a
"iz teme:ext hard na divx player"
"Ilium: Dal' mogu spojiti externi hard usb 2.0 na neki divx player s usb-om i producirati audio/video sadržaj, da ne moram sve pržit na dvd-ove? Ak da, koji divx player predlažete za tak nekaj?" - - -> Thurgood-kaže da radi


NISAM BAS SIGURAN ILI......
mikulaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 08:38   #62
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Pitao sam u Technomaxa i tip me (za neke Pioneere) uvjeravao da taj USB sigurno prepoznaje sve što se na njega zakači. Naravno da me nije uvjerio.
Na kutiji piše nešto u stilu "lako prebacujete mp3 i wma datoteke ili nešto sl.", pa je moja sumnja da taj USB čita samo flash memorije i sl.
Technomax = veleprodaja od Renoproma, sorry kad sam rekao da su mi info dali iz Renoproma, zapravo sam bio u Technomaxu i King Crossu (meni se radi o istoj firmi :-)). Dečki su se potrudili i rekli da mogu donijeti ext HDD i USB stick, što sam i učinio. Spojili smo ih na pioneer LX60D (USB port) koji sam mislio kupiti. Utvrdili smo da HDD ne prepoznaje nikako (možda zbog veličine, možda zbog datotetičnog sustava...) a sa USB-a prepoznaje SAMO AUDIO datoteke.
Na to su se svi iznenadili jer do tada to nitko nije znao (skupila su se trojica kao na nekoj demonstraciji :-))

Dotično smo na kraju našli i u uputstvima gdje piše da LX60D prepoznaje neke slikovne i audio formate. Bilo bi zgodno da su izričito napisali: sorry but ništa od bilo kakvog video formata.

Još postoji mogućnost da jači brandovi moraju podržati dotičnu zabranu zbog ne daj Bože piratstva itd no možda postoji neki žnj brand koji dotično uspijeva mimoići??
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 09:13   #63
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Debilizam je svakako dopustiti dubbing sa HDD na DVD, a zabranit ga sa HDD na USB. Mislim da je posve drugačiji code HDD -> DVD nego HDD -> USB. Pa zašto komplicirati kad je jednostavnije (jeftinije) ne podržati to.

Meni više smeta čista zabrana playinga sa USB -a. Da bi playao movie na playeru moraš playat sa DVD-a a nikako sa USB-a
Usrećilo bi me i jedno i drugo.

Znači, zasad ostaje kao jedina mogućnost zamjena diska unutra (čekamo Saraymana), a to je preveliko kompliciranje života.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 09:16   #64
S ovim zadnjim informacijama HTPC je u prednosti. Jer on može jednostavno (skoro) sve.

Jedino bih volio vidjeti negdje kako se s njim može upravljati samo pilotom. To je ipak skupi eksperiment.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 09:54   #65
kakvim pilotom? palm? imaš daljinskih za PC koji rade isto kao daljinski za normalne komponente
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 10:23   #66
Talking

Ubodem USB u VIVAX kantu i bez problema reproducira Divix pohranjen na njemu!
ROBY 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:08   #67
Quote:
ROBY 25 kaže: Pogledaj post
Ubodem USB u VIVAX kantu i bez problema reproducira Divix pohranjen na njemu!
Vjerujem, zato što je vIVAX proizveden u PIRATSKOJ zemlji.

Zašto bi pirati poštovali tuđi rad i autorska prava.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:21   #68
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
kakvim pilotom? palm? imaš daljinskih za PC koji rade isto kao daljinski za normalne komponente
Znam. Daj neki primjer. Je li on ide uz određeno kućište (mislim) ili je potpuno nezavisan ? Šta mu je prijemnik u kućištu ?

Je li isti pilot kontrolira i TV karticu ?
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:28   #69
Quote:
ROBY 25 kaže: Pogledaj post
Ubodem USB u VIVAX kantu i bez problema reproducira Divix pohranjen na njemu!
Ma drago mi je da je tako, ali si škrt s informacijama (ili si lijen kucati).

Koji Vivax (vrsta uređaja, točni model, mogućnosti) ?
Koji USB ? Koji uređaj (stick, hard, ...) ?

Pretpostavljam da su uređaji koje smo spominjali prethodno, ali daj malo detaljnije odgovore.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:34   #70
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Znam. Daj neki primjer. Je li on ide uz određeno kućište (mislim) ili je potpuno nezavisan ? Šta mu je prijemnik u kućištu ?

Je li isti pilot kontrolira i TV karticu ?
ima verzija gdje je prijemnik na USB kabelu kao za miš ili tipkovnicu, neki se ugrađuju u kućište na mjesto CD/DVD drajva. dobije se softver koji može štošta raditi, neki daljinski rade i kao miševi (iMON remote) a npr. ovaj Logitechov je debelo pojeftinio, džabe je. u slučaju da se radi HTPC onda se koristi i frontend kao MediaPortal

ja imam od VL Systemsa i radi dobro, može paliti i gasiti programe i komp. koristim uglavnom emuliranje kratica preko tipkovnice koje ima svaki program - to se podesi u softveru daljisnkog za svaki posebno, a za najpopularnije (WMP, Winamp, PoerDVD, WinDVD, MediaPortal...) ima unaprijed posloženo i definirano. mada mu možeš definirati i neke kombinacije sa mišem i tak dalje. uglavnom, sa takvim daljinskim baratenje playerima nak ompu je isto kao da je linijska komponenta... osim što program mora biti u fokusu pa je kod dual monitor modova to malo zajeb... nemreš na jednom monitoru surfat a da netko drugi tišće play na televizoru jer će tu naredbu primiti browser

da ne oftopičarimo ovdje pretraži po par HTPC topika na ovom podforumu
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 12:11   #71
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Ma drago mi je da je tako, ali si škrt s informacijama (ili si lijen kucati).

Koji Vivax (vrsta uređaja, točni model, mogućnosti) ?
Koji USB ? Koji uređaj (stick, hard, ...) ?

Pretpostavljam da su uređaji koje smo spominjali prethodno, ali daj malo detaljnije odgovore.
DV-RHD100, 80gb hdd, uređaj radi za sad ok ako zanemariš bučan hdd, loš software, i još po neku sitnicu.
npr. zablokira ako mu se medij ne sviđa pa ga isključiš iz mreže i sve ispočetka. Može se usporedit sa yugo-m, odveze te do cilja ali koliko brzo, udobno,sigurno pitanje je.
Prije 6mj. koštao je cca 1300kn.
(za te novce možeš kupiti i jugićau pokretnom stanju
ROBY 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 12:15   #72
Zaboravio !
USB stick je u pitanju, 2gb.
ZA HDD ne znam.
ROBY 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:45   #73
OK Roby, tako sam i pretpostavljao. Još uvijek nemamo disk na USB-u.

@Thurgood
Hvala na opširnijem odgovoru. Korak sam bliže HTPC-u.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 18:01   #74
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
@Sarayman

Ima li šta novoga s diskovima ? Zamijenio ? Probao ?
Nije me bilo tu neko vrijeme, pa cim sam (maloprije) procitao poruku, ugradio sam novi HDD. Medjutim, problem je nastao u samom pocetku, a izgleda ovako:



Moguce da je:
1. HDD neispravan
2. Potrebno promjeniti datotecni sistem
3. Potrebna (re)instalacija (novog) firmware-a


Dakle, prvi pokusaj instalacije novog diska je propao. Uzrok nepoznat, pa javim cim saznam o cemu se radi. Do tada je vracen originalni HDD sa kojim moram biti oprezniji glede kolicine snimanja (jos jednom napominjem da je meni 160 Gb malo).

Zadnje uređivanje Sarayman : 24.10.2007. at 18:36.
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 11:21   #75
Mislim da većina recordera radi na nekoj Unix inačici, i boota se sa EPROM-a. Dakle disk je formatiran na FAT32 Microsoft, spoji ga na PC i obriši FAT32 volume. Na recorderu odi u izborniku ako možeš browsati po njemu i traži format diska opciju. Ako to možeš, napravi format. I to je to.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 11:22   #76
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Mislim da većina recordera radi na nekoj Unix inačici, i boota se sa EPROM-a. Dakle disk je neformatiran. Odi u izborniku ako možeš browsati po njemu i traži format diska opciju. Ako to možeš, napravi format. I to je to.
Da, ali cim ga spojim na PC. S ovim novim tvrdim diskom DVD snimac je totalno neupotrebljiv.
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 12:10   #77
Malo sam proučio problematiku. Nitko još nije to uspio napravit. Čak i ako su uspjeli, formatirana particija ostane ista kakva je od originalnog diska. Dakle 80 GB
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:19   #78
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Malo sam proučio problematiku. Nitko još nije to uspio napravit. Čak i ako su uspjeli, formatirana particija ostane ista kakva je od originalnog diska. Dakle 80 GB
Ja cu malo poraditi na problematici. Trenutno muku mucim oko promjene datotecnog sistema, jer imam samo jedan IDE/ATA utor na maticnoj, tako da sam iskjljucio opticki medij kako bih spojio novi HDD, i sada imam problem bootanja XP-a kako bih formatirao ovaj novi disk u Fat32 datotecni sistem (mislim da je to taj). Ali rijesice se i ovo, kao i sve (na kraju). Tada cu znati na cemu sam. Update ide kada zavrsim (ali ne danas, nemam vremena)..
I na kraju, originalni disk kod ovog Panasonica je od 160 Gb.
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 08:27   #79
Poznati su mi ti problemi s predefiniranom veličinom diska. I jako bih volio naći načina za doskočiti tim bjelosvjetskim lopovima.
Dakle, Canon fotokopirac od 110 000 kn. S hard diskom. Naoko odlična stvar, što on u stvari i jest. Ali disk ograničen mislim na 10 ili 20 G. Ogromno ograničenje uz tako jeftine diskove danas.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 10:16   #80
jedno pitanje vezano za 57icu....
sto se tice snimanja nasih programa....radi li sve ok...mislim moze se slobodno snimati nova, rtl i htv...nema nikakve zastite....
vec duze vrijeme trazim nesto sto valja i 57 mi trenutno kao dobar izbor...

i josh nesto...moze li se cooler iskljuciti a da player nastavi normalno raditi?
jer na nekim uredjajima sve stane kada se cooler iskljuci..
robee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.