Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2007., 13:30   #81
a sad i jedno pitanje vezano uz panasonic dvd recorder 67 kojeg sam nedavno kupio... spojio sam ga preko hdmi kabla na plasmu pv 70 i slika je stvarno super no zanima me da li za upscaliranje slike na 1080p treba nešto na njemu podesiti ili on automatski to podešava..onak od oka čini mi se da bi slika sa dvd-a mogla biti još i bolja....
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 15:19   #82
Quote:
robee kaže: Pogledaj post
jedno pitanje vezano za 57icu....
sto se tice snimanja nasih programa....radi li sve ok...mislim moze se slobodno snimati nova, rtl i htv...nema nikakve zastite....
vec duze vrijeme trazim nesto sto valja i 57 mi trenutno kao dobar izbor...

i josh nesto...moze li se cooler iskljuciti a da player nastavi normalno raditi?
jer na nekim uredjajima sve stane kada se cooler iskljuci..
ja imam taj model vec 2 mj. i nisam nasao nesto da se nije moglo snimiti. s tim modelom sam super zadovoljan.
r308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 09:02   #83
odlicno
e sad jos nest...jel ima on teletekst, posto vidim da ima one obojene gumbe na daljincu?
mislim da cu ga uzeti..ima za 2100 na akciji...
160gb mi je sasvim dovoljno....treba mi samo za neke kasne emisije...tipa ''na rubu zunanosti''
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 12:54   #84
Pozdrav svima na forumu!
Pogodili ste me u temu pa se priključujem.
Ne uspjevam naći uputstvo za EH57, nego samo za EH55. Je li HDMI jedina razlika u priključcima? Našao sam 57-icu za 2.099,00 kn u HG spotu. Ima li netko info o nekakvom trenutnom sniženju ispod te cifre? Isplati li se čekati na novi format DVB-T-a i kada on dolazi?
__________________
2001 & Echoes

Zadnje uređivanje iggy888 : 27.10.2007. at 13:26.
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 14:08   #85
Eo ja naruchio u HG-u...
bilo je u metrou prosli mjesec 19?? kn...no trenutno je u Hg-u najpovoljnije i to do kraja ovog mjeseca, pa tko misli kupiti...

posluzit ce dok digitalija ne zavlada u potpunosti....
josh da mi je bocnuti samsung lcd 226 pa da zaokruzim kupovanje tehnike !
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 13:17   #86
Question

Quote:
robee kaže: Pogledaj post
Eo ja naruchio u HG-u...
bilo je u metrou prosli mjesec 19?? kn...no trenutno je u Hg-u najpovoljnije i to do kraja ovog mjeseca, pa tko misli kupiti...

posluzit ce dok digitalija ne zavlada u potpunosti....
josh da mi je bocnuti samsung lcd 226 pa da zaokruzim kupovanje tehnike !
Koliko vidim 57 nema dig. tuner? Ja ću radije pričekati DVR-555HX-S koji bi mogao spustiti cijenu DVR-550HX-S koji je meni jaaaako dobar. S obzirom da imam Sharpov LC37XD1E LCD koji ima i analogni i digitalni tuner (na lokaciji gdje signal nije idealan), svakako preporučujem bilo koji model koji ima dig. tuner. Razlika na većim diagonalama je i te kako očita. Analogni signal ima previše šumova, a takav signal snimiti na HDD??
Ponavljam, ovo nije problem, ako imate idealni analogni signal. No ako nije...
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 14:29   #87
... naravno LX60D je i dalje na prvom mjestu zbog većeg HDD-a a i ljepši je, sav piano black, no skuuup.... :-(
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 15:15   #88
hm...mislim da se ne isplati uzimati sa dig tunerom..dok sve to ne sjedne kako treba....
uredjaji koji imaju dig.tuner rade sa mpeg2 a sljedece godine se prelazi na mpeg4....tako da je to bacen novac...svi lcd-i i plazme koji imaju dig. tuner, bit ce neupotrebljivi , jer kad nas je sve to u demo fazi...
zbog toga sam ja uzeo 57-cu i ona bi trebala sljedecih par godian odraditi svoj posao
osim toga, sluzit ce samo da nesto privremeno snimiti, pa brisanje....
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 18:40   #89
Naručio sam EH57 (HGspot, 2.099kn) nakon što sam pročitao puno dobrih stvari o njemu. Nadam se da baš moj neće biti ćorak. O dojmovima uskoro.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 09:43   #90
slijedi review kad uhvatim vremena
panasonic 57-ca...
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 09:21   #91
https://www.forum.hr/showthread.php?p...8#post11090348

review
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:27   #92
imam i ja jedno pitanje?
kupujem dvd recorder i jučer sam vidio da je pioneer izdao model sa digitalnim tunerom i sony ali samo najjači model?
e sad... imam info da će do kraja 2008hr biti pokrivena digitalnim signalom što znači da vam ovi recorderi neće raditi i što onda?
s obzirom na to da imaju analogni tuner?
ima li neko rješenje za to
hrvoje30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 14:00   #93
Kupiš novoga
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 14:49   #94
:klap: i bacim za godinu dana 3000 kuna
hrvoje30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 15:25   #95
To što će do 2008 HR biti pokrivena digitalnim signalom, u što sumnjam, pače tvrdim da nema šanse, ne znači da neće i dalje biti analognog signala.

Tko će babi u Strizivojni objasnit da mora kupit digitalni reciever? A kad vidi da ne može gledat Ponos Ratkajevih odmah će počet treći svjetski rat.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 15:40   #96
ovo da će hrvatska biti pokrivena do 2008 ti je informacija iz odašiljača i veza
a informacija sa hrt-a je da već idu paralelno sa digitalnim i analognim signalom istra funkcionira upravo tako što je pokrivena digitalnim signalom i to prva u hrvatskoj zato što analogni kod njih nije radio vjerovatno si čuo da istrani ne mogu gledat htv i upravo zato je krenulo od njih i takvi krajevi će se prvi pokrivati.
direktiva eu je da do 2012 cijela europa mora biti na digitaliji a analogija ugašena totalno.
sad je samo na odašiljačima i vezama agenciji za medije i hrv vladi da se nađe način kako da to bude najbezbolnije za pučanstvo.
u europi država i navionalna tv u nekim zemljama je subvencionirala kupovinu novih tv s digitalnim tunerom tipa građani su plačali 30% cijene a najvjerovatnije će velika većina zemalja preuzeti praksu da digitalne tuneri htv dostavi svima za malo kuna prikopčaš i radi
hrvoje30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 09:13   #97
Quote:
hrvoje30 kaže: Pogledaj post
e sad... imam info da će do kraja 2008hr biti pokrivena digitalnim signalom što znači da vam ovi recorderi neće raditi i što onda?
Pokrivenost digitalnim signalom ne znači istodobno uklanjanje analognog. To je nedopustivo. Dakle, rekorderi će sigurno raditi.

Drugo, problem je po meni i kvaliteta te digitalije (s obzirom na to s kime imamo posla).
Split je navodno pokriven i to s dva izvora (Kozjak i Brač). Međutim signal je lošiji nego u Zagrebu. Točnije, ono što sam vidio je neupotrebljivo za snimanje. A to je ogroman problem ! Volio bih čuti i druga iskustva (osobno ga ne mogu hvatati).
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 10:32   #98
za početak koji tv imaš?
hrvoje30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 10:39   #99
a kao drugo ovakve izjave smatram neprimjerenim.
ne samo d ne znaš nego i pričaš .....
kao što sam rekao htv sada već pušta paralelni signal što će reći digitalni i analogni što će reći da je digitalni recimo u istri kao što sam naveo gore. premas tome istrani bi mogli o kvaliteti tog signala.
a komentar da je digitalni signal lošiji od analognog je
a što se tiče neprimjerenosti to češ ti valjda reci gospodi iz EU što je primjereno i dopustivo a što ne
tebi za informaciju do 2012 cijela EU mora ugasiti analogiju i puštati digitaliju i to HD dok htv sad pušta SDTV testno
i ne znam zašto bi to digitalija bila neprimjerena
hrvoje30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 14:10   #100
Quote:
hrvoje30 kaže: Pogledaj post
a kao drugo ovakve izjave smatram neprimjerenim.
ne samo d ne znaš nego i pričaš .....
kao što sam rekao htv sada već pušta paralelni signal što će reći digitalni i analogni što će reći da je digitalni recimo u istri kao što sam naveo gore. premas tome istrani bi mogli o kvaliteti tog signala.
a komentar da je digitalni signal lošiji od analognog je
a što se tiče neprimjerenosti to češ ti valjda reci gospodi iz EU što je primjereno i dopustivo a što ne
tebi za informaciju do 2012 cijela EU mora ugasiti analogiju i puštati digitaliju i to HD dok htv sad pušta SDTV testno
i ne znam zašto bi to digitalija bila neprimjerena

I te kako znam što pričam.
Za dobar prijem signala digitalne zemaljske TV potrebna je ili optička vidljivost ili hvatanje signala odbijanaca.
To automatski znači da bar pola Splita to ne može hvatati (trenutačno).

Osim problema hvatanja signala problem je i kvaliteta istoga. Moja su iskustva za sada loša. Naime, prilikom snimanja dolazilo je ili do nesinhroniziranog zvuka i slike ili do sporadičnih prekida i sl.
Probavano je s nekoliko samostojećih prijemnika i nekoliko TV capturing PC kartica.
Istodobno, s tom istom opremom u Zagrebu smo imali besprijekorni rezultat. Moj je zaključak da to još uvijek nije dovoljno kvalitetno.

U svom postu sam i rekao da bih rado čuo za nečija druga, pozitivnija iskustva.

Dodatno, ti generaliziraš moje riječi koje se odnose samo na jednu lokaciju i specifične su za nju. 5-6 godina gledam digitalu sa satelita i savršeno mi je poznata razlika u kvaliteti. Glupost koju ti gore navodiš mi ne bi pala na pamet ni u snu, a kamoli da kažem javno tako nešto.

Gdje si vidio da sam ja rekao da je digitalija neprimjerena ? Daj ne lupetaj i ne pravi se pametan kad nemaš pojma.

Ja bih sad ovaj trenutak za dobar digitalni signal u Splitu dao (bilo zemaljski bilo satelitski) bilo koji potrebni iznos.

Dakle, ne zanima me deklarativno šta oni rade. Zanima me ono što ja dobivam. Trenutačno, to je slabo ili ništa. A jako bih volio da me netko uvjeri u suprotno.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.