Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2008., 18:35   #61
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
.....
...fakat me fasciniraju tolike buke oko tog paketica: Kaj fali dobiti nekoliko testera krema?( meni je osobno pomogla ona penaten krema i izljecila guzu od nekog osipa koji nije bio pelenski, a i sudocrem sam iskoristila do zadnje kapi), nadalje pola kile Tix Tide mi je ostavio 20 kuna u djepu, flasicu vode sam popila jos u bolnici jer mi je dosla kao narucena a i one brosure o dojenju i o motorickom razvoju su mrak kao i knjizica "moja prva godina", blaainice za grudi su mi takodjer dosle ko narucene jer sam svoje donesene portosila....e da oni Libero ulosci, zbog njih sam napustila Alwaya jer su mi ovi puno bolji
Totalno me nerviraju i rode i svi koji su protiuv tog paketa jer se kao promovira ovo, promovira ono a i one se same reklamiraju u tom paketu a i nece nek mama samo zbog reklame ne dojit dijete nego ce to ucinit iz sebi razumljivih a nama mozda nekih nerazumljivih razloga
...jesi ti uopće skužila čemu se klanjaš

...po stoti put, da hoće...ima mama koje će se odlučiti na adaptirano potaknute tim reklamama, a čak i kada imaju druge razloge za prelazak na adaptirano, trebale bi se savjetovat sa pedijatrom...adaptirano nisu žvake pa da se mogu konzumirat kako hoće i tko hoće...danas ću okus banane, sutra lubenice...
...ne znam da li si vidila, ali postoje upravo takve formule obogaćene umjetnim aromama raznog voća i čokolade, pa i neke sa dodacima za različite probleme tipa kolici, napuhnutost, proljev...ne kažem da se ti problemi trebaju zanemarit, ali rješavat ih davanjem adaptiranog je pretjerano i pogrešno...i to ne govorim o kašicama za stariju bebe, već o običnom mlijeku za male bebače...

...a i stvarno mi nije jasno da ste potpuno ravnodušne prema činjenici šta će taj paketić možda ugrozit nečije dojenje, ne, glavno da se vi opskrbite domestosom i ulošcima...neš ti,ko da su vam dali paket pun para...
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 26.05.2008. at 20:35.
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:49   #62
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...a i stvarno mi nije jasno da ste potpuno ravnodušne prema činjenici šta će taj paketić možda ugrozit nečije dojenje, ne, glavno da se vi opskrbite domestosom i ulošcima...neš ti,ko da su vam dali paket pun para...
pretjerujes.
stvar je u tome da u danasnjem svitu di ti stalno neko nesto uzima, neko se sitija dat mamama nesto pa makar taj isti proizvod reklamirali. sitnice vesele covika! nije mi jasno zasto mislis da su zene toliko maloumne da ce ih bilo sta natirat da koriste adaptirano ako to ne zele. moj je na cici i na bebimilu vec 4 miseca. bija je 14 dan na neonatologiji a ja na izdajalicu nisam mogla izvuc dovoljno mlika koliko je on papa. bila sam na rubu zivcanog sloma jer sam mislila da za moje dite nista drugo ne dolazi u obzir osim dojenja!!!! isplakala sam se i dobila prve side!
a osoba kojoj je TAJ paketic ugrozija dojenje nije vjerojatno ni mislila dojit!
ja sam 30 dana bila u bolnici na cuvanju trudnoce i u svakoj sobi sam vidila samo plakate za dojenje.

ja cu po svoj paketic ic prekosutra

neko je da super prijedlog, umisto da su zabranile djeljenje tog paketa, rode su trebale svoje infomaterjale stavit u njih!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:02   #63
[QUOTE=njasa;14222774neko se sitija dat mamama nesto pa makar taj isti proizvod reklamirali. [/QUOTE]

ma nije se niko sitija dat mami nešto, oni to itekako naplate
i nije baš da ti daju sam tak - uzmu ti tvoje podatke zauzvrat, a to je njima itekako vrijedno

Quote:
a osoba kojoj je TAJ paketic ugrozija dojenje nije vjerojatno ni mislila dojit!
ne budite tako bukvalne
mislim da nitko ovdje ne želin reći - barem ja ne - doslovce da paket sretna beba može ugroziti nečije dojenje i da neka mama neća dojiti samo jer je u tom paketu vidjela reklamu za, štajaznam, aptamil
ali taj je paket samo dio nedopuštenog promoviranja adaptiranog koje je, sjetimo se, zakonom zabranjeno (što mislite da proizvođači adaptiranog na svojim pakiranjima i reklamama ističu da je dojenje najbolje za bebu jer bi njih baš veselilo da što više mama doji i što manje kupuju njihova mlijeka?!

paket 'sretna beba' samo je dio određenog načina razmišljanja o dojenju/adaptiranom koji će mami kojoj dojenje ne ide radije tutnut bebilim u ruke nego pomoć da uspostavi dojenje

i to govorim ja, kojoj dojenje nije uspjelo. usprkos tome što sam pročitala sve što sam mogla o dojenju. zvala rodin sos telefon. trudila se. osjećala se k'o da bebi dajem otrov kad sam joj prvi put dala adaptirano. grizla se zbog nedojenja.

i dalje bi me više razveselilo nakon poroda da mi je netko pomogao više oko dojenja nego pol kile tixa, uložak, pelenica, uzorak kreme i jana
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:24   #64
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

mislim da nitko ovdje ne želin reći - barem ja ne - doslovce da paket sretna beba može ugroziti nečije dojenje i da neka mama neća dojiti samo jer je u tom paketu vidjela reklamu za, štajaznam, aptamil
ti to ne zelis rec, ali ima ih koje upravo to tvrde.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i dalje bi me više razveselilo nakon poroda da mi je netko pomogao više oko dojenja nego pol kile tixa, uložak, pelenica, uzorak kreme i jana
potpuno se slazem sa tobom. i ja sam zvala rode i zena mi je sve super objasnila i koliko toliko pomogla to mi je puno znacilo. a u bolnicu je svaki dan dolazila edukatorica za dojenje (mame iz splita sigurno znaju na koju tetu mislim) pa su je mlade mame o svemu ispitivale, valjda edukatorice ima svaka bolnica
steta je sta rode malo svoje energije ne potrose na infomaterjal po bolnicama. da bar u hodniku na odjelu sa njihovih plakata zene mogu zapisat njihov sos broj.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:43   #65
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
ti to ne zelis rec, ali ima ih koje upravo to tvrde.
...ne, ne tvrdim to nego ovo šta je lali fino objasnila...
...paket sretna beba je samo dio problema, ali dolazi upravo u najgore vrijeme kad se majke, pogotovo prvorotkinje suočavaju sa prvim problemima u dojenju i naravno da im guranje takvih materijala pod nos šalje poruku:..."ma šta bi se patila kad mi imamo super hranu za tvoju bebu"...
...i opet ne tvrdim da će sve mame to tako doživit, ali ima i onih koje hoće, i one su puno brojnije nego misliš...
...jer iskreno, dojenje i je strašno prvih dana dok se ne stabilizira, dok majka ne otkrije kako je to lijep osjećaj ne samo za bebu nego i za nju...naravno, opet isključujem upale, odvojenost od bebe zbog raznih problema i ostale komplikacije...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:50   #66
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
pretjerujes.
stvar je u tome da u danasnjem svitu di ti stalno neko nesto uzima, neko se sitija dat mamama nesto pa makar taj isti proizvod reklamirali. sitnice vesele covika! nije mi jasno zasto mislis da su zene toliko maloumne da ce ih bilo sta natirat da koriste adaptirano ako to ne zele. moj je na cici i na bebimilu vec 4 miseca. bija je 14 dan na neonatologiji a ja na izdajalicu nisam mogla izvuc dovoljno mlika koliko je on papa. bila sam na rubu zivcanog sloma jer sam mislila da za moje dite nista drugo ne dolazi u obzir osim dojenja!!!! isplakala sam se i dobila prve side!
a osoba kojoj je TAJ paketic ugrozija dojenje nije vjerojatno ni mislila dojit!
ja sam 30 dana bila u bolnici na cuvanju trudnoce i u svakoj sobi sam vidila samo plakate za dojenje.

ja cu po svoj paketic ic prekosutra

neko je da super prijedlog, umisto da su zabranile djeljenje tog paketa, rode su trebale svoje infomaterjale stavit u njih!
...da, anfap je poznata dobrotvorna organizacija i osnovni cilj im je razveseliti izmučene rodilje...daj molim te...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:51   #67
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma nije se niko sitija dat mami nešto, oni to itekako naplate
i nije baš da ti daju sam tak - uzmu ti tvoje podatke zauzvrat, a to je njima itekako vrijedno



ne budite tako bukvalne
mislim da nitko ovdje ne želin reći - barem ja ne - doslovce da paket sretna beba može ugroziti nečije dojenje i da neka mama neća dojiti samo jer je u tom paketu vidjela reklamu za, štajaznam, aptamil
ali taj je paket samo dio nedopuštenog promoviranja adaptiranog koje je, sjetimo se, zakonom zabranjeno (što mislite da proizvođači adaptiranog na svojim pakiranjima i reklamama ističu da je dojenje najbolje za bebu jer bi njih baš veselilo da što više mama doji i što manje kupuju njihova mlijeka?!

paket 'sretna beba' samo je dio određenog načina razmišljanja o dojenju/adaptiranom koji će mami kojoj dojenje ne ide radije tutnut bebilim u ruke nego pomoć da uspostavi dojenje
...evo, upravo to
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 22:38   #68
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post


.....osjećala se k'o da bebi dajem otrov kad sam joj prvi put dala adaptirano. grizla se zbog nedojenja....

Ja se nisam osjećala kao da mom sinu dajem otrov kada samo mu dala adaptirano sa mjesec dana. Osjećala sam da hranim svoje dijete.

Nisam mogla više dojiti iz razno raznih razloga i nisam mislila da je kraj svijeta zbog toga.

A sigurno me ništa iz paketića Sretna beba nije odvratilo od dojenja... nego druge stvari.


Sljedeću bebu želim dojiti, ali želim i paketić Sretna beba
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:01   #69
potpuno mi je smiješno uopće pomisliti da bi nešto što dobijem u paketu sb utjecalo na moju odluku o ne/dojenju.. mislim presmješno..

paket sam po sebi ništa revolucionarno, cure su već sve rekle, štosni testeri, dobra knjižica te kutije za čuvanje uspomena
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:30   #70
Quote:
gica;14220643
...[QUOTE
kaže:
a i stvarno mi nije jasno da ste potpuno ravnodušne prema činjenici šta će taj paketić možda ugrozit nečije dojenje, ne, glavno da se vi opskrbite domestosom i ulošcima...neš ti,ko da su vam dali paket pun para...
[/QUOTE]
stvarno si čudna...već sam napisala da edukacije o dojenju frcaju na sve strane i stvarno toga nikad dosta, ali kakve veze sad ima to što smo dobile paketić i dojenje....znaš li ti ijednu ženu koja nije dojila zato što je dobila paketić, na koji način misliš da paket može ugroziti dojenje?

morala sam se osvrnuti na ovaj post jer se spominje moja famozna jedinstvena litra domestosa, a ta rečenica me osobno malo dirnula jer ispada da sam uzevši jeb..domestos ugrozila nečije dojenje....trebala sam možda reći..ne hvala, ja neću paket?

modovi-anketica možda- za i protiv paketa?
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 14:33   #71
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
nije mi jasno zasto mislis da su zene toliko maloumne da ce ih bilo sta natirat da koriste adaptirano ako to ne zele.
meni nije jasno zašto netko misli da marketing općenito utječe na ljude, pa se hrpe i hrpe novaca troše da bi se u određenom terminu vrtila reklama za određeno pivo, određene uloške ili deterdžent za suđe. a svi smo mi toliko, ovaj, velikoumni i imamo u potpunosti slobodnu volju i uopće nismo pod utjecajem marketinga.

onako, debili, prekinu mi seriju s 3 petminutna bloka reklama koje ionako uopće ne utječu na ljude.


il ljudi općenito jesu maloumni i podložni marketingu, ali novopečene majke dobiju novu porciju mozga? objasni mi.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 15:35   #72
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Bash glupo da ga vishe neche djeliti u bolnici, jer to i "njihova" prezentacija (kad dodje sestra, pa vam pricha najosnovnije kaj z bebom i dojenjem) mi josh najbolje od svega onog jadnog u bolnici! Bljak Rode!
Stvarno su te Rode pošandrcale...Mame su oduševljene knjižicom u paketu, a po pitanju dojenja stvarno su pretjerale puno previše -totalno nepodnošljivo.
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 16:52   #73
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
meni nije jasno zašto netko misli da marketing općenito utječe na ljude, pa se hrpe i hrpe novaca troše da bi se u određenom terminu vrtila reklama za određeno pivo, određene uloške ili deterdžent za suđe. a svi smo mi toliko, ovaj, velikoumni i imamo u potpunosti slobodnu volju i uopće nismo pod utjecajem marketinga.

onako, debili, prekinu mi seriju s 3 petminutna bloka reklama koje ionako uopće ne utječu na ljude.


il ljudi općenito jesu maloumni i podložni marketingu, ali novopečene majke dobiju novu porciju mozga? objasni mi.
objasnit cu ti. apsolutno nista me nece i nemoze nagovorit da uzmen nesto sta smatram da za moje dite nije dobro ili prikladno!!!! mislim da ce svaka mama dva puta razmislit sta ce kupit svome ditetu, a reklame i marketing na to nece utjecat koliko kvaliteta i sigurnost.
a novopecene mame sigurno zbog paketa nece pocet hranit svoje dite adaptiranim, to sam tila rec.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 17:15   #74
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
apsolutno nista me nece i nemoze nagovorit da uzmen nesto sta smatram da za moje dite nije dobro ili prikladno!!!!
a marketinške poruke kojima si bombardirana i dok sjediš na veceu uopće ne utječu na tvoju percepciju "dobrog i prikladnog".
Quote:
mislim da ce svaka mama dva puta razmislit sta ce kupit svome ditetu, a reklame i marketing na to nece utjecat koliko kvaliteta i sigurnost.
pitam se čemu onda reklame za pelene, za kupke i šampone i baby ulja, za monte dječje vrijeme i tako dalje, ako poruke iz medija ne utječu na naše izbore.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 18:09   #75
Eto ja danas podignula paketić.. dobro da sam se sjetila.... i dobro sam ga ispregledala i u njemu nisam našla niti jednu sitnicu koja majkama govori da ne doje svoje dijete...

Te Rode su stvarno isfrustrirane babe koje više ni same ne znaju protiv čega se bore...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 21:35   #76
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
stvarno si čudna...već sam napisala da edukacije o dojenju frcaju na sve strane i stvarno toga nikad dosta, ali kakve veze sad ima to što smo dobile paketić i dojenje....znaš li ti ijednu ženu koja nije dojila zato što je dobila paketić, na koji način misliš da paket može ugroziti dojenje?

morala sam se osvrnuti na ovaj post jer se spominje moja famozna jedinstvena litra domestosa, a ta rečenica me osobno malo dirnula jer ispada da sam uzevši jeb..domestos ugrozila nečije dojenje....trebala sam možda reći..ne hvala, ja neću paket?

modovi-anketica možda- za i protiv paketa?
...evo alexxx je jako lijepo i jednostavno objasnila kako taj paket i općenito marketing djeluje...nijedna od nas nije maloumna da pređe na adaptirano svjesno samo zato jer je dobila nekakv letak, ja to zaista ne tvrdim...ali marketing,a paket sretna beba je dio njega, s vremenom mijenja percepciju dobrog i prikladnog za nas i naše bebe...
...zašto uostalom svi kupuju domestos i bezbrižno ga upotrebljavaju u kućanstvu..zato jer u reklami ne kažu da je to čisti otrov opasan za zdravlje...i onda ga još stave u paketić

...nijedna rodilja koja je uzela paketić nije napravila ništa loše, pa tako ni ti ni ja...samo mi je jako čudno da to svi zdušno podupiru iako se time krši zakon i dešavaju štetne posljedice...a zbog čega...zbog par uzoraka kremica i dudica?
...nevjerojatno kako je malo potrebno za ljudima zamazat oči
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 22:42   #77
btw, anfap provodi peticiju i skuplja potpise da se paket vrati u rodilišta
skupljali su i na štandu na sajmu beba
ja nažicala paket, al potpisala peticiju nisam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 23:41   #78
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...evo alexxx je jako lijepo i jednostavno objasnila kako taj paket i općenito marketing djeluje...nijedna od nas nije maloumna da pređe na adaptirano svjesno samo zato jer je dobila nekakv letak, ja to zaista ne tvrdim...ali marketing,a paket sretna beba je dio njega, s vremenom mijenja percepciju dobrog i prikladnog za nas i naše bebe...
...zašto uostalom svi kupuju domestos i bezbrižno ga upotrebljavaju u kućanstvu..zato jer u reklami ne kažu da je to čisti otrov opasan za zdravlje...i onda ga još stave u paketić

...nijedna rodilja koja je uzela paketić nije napravila ništa loše, pa tako ni ti ni ja...samo mi je jako čudno da to svi zdušno podupiru iako se time krši zakon i dešavaju štetne posljedice...a zbog čega...zbog par uzoraka kremica i dudica?
...nevjerojatno kako je malo potrebno za ljudima zamazat oči
ja u paketiću nisam dobila Domestos ni išta slično....o hranjenju bebe sam imala stav i priej trudnoće i to nikakav letak en može promjenit...al da nije funkcioniralo dojenje voljela bi znat više i o adaptiranim stvarima...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 01:14   #79
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja u paketiću nisam dobila Domestos ni išta slično....o hranjenju bebe sam imala stav i priej trudnoće i to nikakav letak en može promjenit...al da nije funkcioniralo dojenje voljela bi znat više i o adaptiranim stvarima...
...nisam ni ja...i bolje da nisam,bilo bi svašta
...ali mnoge žene nemaju stav o hranjenju i prije poroda, odnosno možda imaju krivi stav upravo zbog marketinga...jer marketinški trikovi utječu na nas i mijenjaju nam percepciju puno više nego mislimo...toliko je stvari koje su danas potpuno normalne i poželjne (a zapravo su vrlo upitne kavlitete, čak i opasne),upravo jer ih je marketing napravio takvima...
...naravno da se treba informirat i o adaptiranom ako je potrebno, ali isključivo kod pedijatra...
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 29.05.2008. at 01:48.
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 01:25   #80
nažalost danas ni pedijatri nisu pouzdani u svemu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.