Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2008., 11:19   #81
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
u kojim akcijama i u sklopu kojih operacija je zdrug kao postrojba borbeno djelovao ?
koliko će još to puta pitanje postaviti.
LALA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 01:06   #82
1 član uže rodbine i par znanaca bili u jedinici "Matija Vlačić" (baza u Šapjanama) koja je 1994. također uključena u Zdrug.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 00:59   #83
COMANDOSCRO vam je sve rekao, a vi kaj bi voljeli znati ko nam je bio najtvrđi orah i pred kim smo se ( ako smo se ) povlaćili, pogledajte si holliwoodski akcioni film pa će te saznati kak smo mi to pred nekime odstupali. Pozdrav od purgera člana bojne " Zrinski "
grickosvilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 02:14   #84
Quote:
grickosvilac kaže: Pogledaj post
Pozdrav od purgera člana bojne " Zrinski "
nisam znal da se moze uclanit u tu bojnu
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 16:07   #85
Cool Par stranaca?

Quote:
nino01 kaže: Pogledaj post
sorry nisam bil u mogućnosti odgovorit a kaj se tiče ljudi u 1.HGZ-u 60 % iz BIH a ostali iz svih krajeva HR. Bojna Zrinski 85% iz BIH ostali iz HR i par stranaca. Ja sam bil u oklopu (PULA). Čitam o Anti Šaškoru i mogu jedino reči da mi je bila čast ratovati s njim a bio sam vrlo blizu kad je nastradal, treba spomenuti još jednog kolegu koji je tad poginul, ranjeno je par ljudi uključujući i gen. Filipović

Kad kažeš "par stranaca" pretpostavljam da misliš na prave strance i ne dijasporu. Bojna Zrinski je imao bar 20% iz dijaspore Kanada, SAD, Australia. Ja sam jedan od njih pa znam.

Pozdrav svim starim kolegama.
88fingers_louie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 17:46   #86
Quote:
88fingers_louie kaže: Pogledaj post
Kad kažeš "par stranaca" pretpostavljam da misliš na prave strance i ne dijasporu. Bojna Zrinski je imao bar 20% iz dijaspore Kanada, SAD, Australia. Ja sam jedan od njih pa znam.

Pozdrav svim starim kolegama.
hm
prema mojim saznanjima 99% postrojbe su bili stranci
malo je bilo ljudi iz RH

evo izvuko sam sa pocetka teme

Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
zanima me iz kojih krajeva su bili pripadnici bojne? za početak
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ak ti na ovo odgovorim
i napisem pitanje koje je Tudman postavil Šusku pri smotri postrojbe
dici ce se buka oko toga

iako sam misljenja da odgovor znas i sam
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
ma znam
a najvjerojatnije znas i ti
jer kazes da si bil tam

pa aj da ja koji nisam bil
prepricaj nam taj dogadaj

vjerujem da svi oni koji ga neznaju jako zele da ga saznaju
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 19:38   #87
Thumbs up Tuđman i Šušak

Da ti kažem pravo ovo je prvi put da ja čujem za to navodno pitanje postavljem od strane predsjednika. Ja ga tada nisam ćuo.

Ali nije važno, večina jesu bili Hercegovci. Ali pazi, svi su oni bili dobrovoljci. A, ako pogledaš strukturu prvih dobrovoljaca opčenito, govorim o onima koji su se prijavili za specijalce MUP-a prije nego je uopće formirana ZNG, većina su bili iz južnih krajeva. To je činjenica.

Ja sam rođen u dijaspori, (Kanada). Bila je grupa takvih. Samo sam htio napominjati da nisu baš toliko brojni bili ovi iz BiH kad je Bojna Zrinski u pitanju. Što se tiče Zdruga i dalje to nzenam ja sam otišao iz postrojbe tada.


Možda sitničarim, oprosti.
88fingers_louie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 00:33   #88
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
dovoljno

ak ima koji zdrugovac (al onaj koji je bil u postrojbi do 95g nek napise)
pisanje onih koji su dosli kasnije me ne zanima
bok joža
imam potrebu da nas dvojica popijemo jednu kavicu ak si za , vidim da si mi kolega i to cijenim ali očito imaš dosta pitanja vezana uz zdrug pa eto ja sam voljan ti odgovarati na tvoja pitanja .inače da bio sam pripadnik zrinski i zdruga . a zašto nevolimo pričati o onome što je iza nas ja vam kažem neponovilo se više nikada svi oni kojji su nešto prošli oni me kuže svima puno pozdrva a posebno kolegama VIRIBUS UNITIS.
žac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:01   #89
Quote:
žac kaže: Pogledaj post
bok joža
imam potrebu da nas dvojica popijemo jednu kavicu ak si za ,
bok jos da si napisal od kud si bilo bi lakse dogovorit


a kaj se price tice
znam dovoljno od pripadnika koji su bili tam

i imas prav
neke stvari nisu za net

pozdrav
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 18:58   #90
Quote:
žac kaže: Pogledaj post
bok joža
imam potrebu da nas dvojica popijemo jednu kavicu ak si za , vidim da si mi kolega i to cijenim ali očito imaš dosta pitanja vezana uz zdrug pa eto ja sam voljan ti odgovarati na tvoja pitanja .inače da bio sam pripadnik zrinski i zdruga . a zašto nevolimo pričati o onome što je iza nas ja vam kažem neponovilo se više nikada svi oni kojji su nešto prošli oni me kuže svima puno pozdrva a posebno kolegama VIRIBUS UNITIS.
I ja sam bil pripadnik bojne "ZRINSKI" i ZDRUGA (oklop Pula)kužim te zakaj ne voliš spikat o ratu ne ponovilo se nikad i nikom VIRIBUS UNITIS
nino01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 19:15   #91
Quote:
nino01 kaže: Pogledaj post
I ja sam bil pripadnik bojne "ZRINSKI" i ZDRUGA (oklop Pula)kužim te zakaj ne voliš spikat o ratu ne ponovilo se nikad i nikom VIRIBUS UNITIS
dal ti je poznato
buna, gorica, kajtazovina, rotimlje
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 10:52   #92
R.I.P. Aldo Lučev

Umro Aldo Lučev.

Neka mu bude laka Hrvatska zemlja!
88fingers_louie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 02:13   #93
Quote:
88fingers_louie kaže: Pogledaj post
Umro Aldo Lučev.

Neka mu bude laka Hrvatska zemlja!

Počivao u miru.
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:09   #94
Quote:
Gorman kaže: Pogledaj post
Prva prava specijalna postrojba HV-a je bila Diverzantski odred glavnog stožera (DOGS Graničari). Pod pravom postrojbom podrazumijeva se obuka, logistika i selekcija. Znam da su dečki sudjelovali u svim akcijama za koje se zna, nekima za koje se ne zna i da su prošli skoro sva ratišta. Oformljeni su od vojnika koji su od prvog dana rata bila u 1. brigadi, a zanimljivo je da do kraja rata nitko od njih nije poginuo iako su prošli sito i rešeto.

Odgovarali su isključivo Glavnom stožeru i bili su locirani u Stubičkoj Slatini. Postojalo je i par vodova regularne vojske od kojih je prvih par klasa prošlo pravu diverzantsku obuku, dok se to kasnije pretvorilo u smijuriju zbog velikog broja maminih sinova koji su htjeli biti "specijalci".

Kasnije su rasformirani, većina ih je umirovljena, a neki raspoređeni u zdrug i sl.
Pojma ti nemaš. prve obučene i uviježbane postrojbe . za specijalna djelovanja su bile.-"Bojna-Zrinski" i "bojna- Frankopan" sa bazom u Kumrovcu. nakon njih je treča postrojba nastala u Zadru" bojna-Tomislav" .D.O.G.S. su nastali 93 god . nedami se objašnjavat od kojih postrojba su nastali dogs-i. ove bojne su bile pod zapovjednaštvom.Glavnog Stožera -Oružanih Snaga-R.H . od njih je nastao .ZDRUG I ZBOR . ja sam bio pripadnik -Frankopana 91
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:13   #95
Jučer pokopan-Brigadir H.V. -ALDO LUČEV- uz največe vojne počasti. Na mjesnom groblju u Laduču

Laka mu Hrvatska gruda za koju se borio.

Ratni prijatelj ."SLIKICA"
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:56   #96
Quote:
"Nacrtani" kaže: Pogledaj post
Jučer pokopan-Brigadir H.V. -ALDO LUČEV- uz največe vojne počasti.
Koju je funkciju dotični obnašao u Zdrugu?
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:44   #97
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Koju je funkciju dotični obnašao u Zdrugu?
Kao prvo nije dotični ,nego-Gospodin .Do-Zapovjednik "ZDRUGA" .
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 15:21   #98
Quote:
commandoscro kaže: Pogledaj post
Američke Zelene beretke su jednom prilikom pri posjetu pitale u MORH-u ,gdje je ona najelitnija postrojba s kojom smo surađivali,A ovi odgovore da je rasformirana ,zelene beretke su ostale u šoku i rekli to je jedina postrojba koja vam je bila ustrojena ,profesionalna i najspremnija za sve zadaće.Navodno je kasnije i Mesiću bilo krivo šta je napravio zajedno sa Račanom ,kad su spoznali svoju grešku.
E, u ovo da je Mesiću i Račanu bilo žao ne vjerujem.
Oni su (naročito Mesić) takve stvari radili namjerno, a ja vjerujem i s instrukcijama. Isto kao umirovljenje prehrvatski orijentiranih generala - prva odluka koju je donio.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 19:42   #99
Zanima me da li ikoja naša diverzantska postroja tjekom rata poduzimala akcije na okupiranom prostoru ne s ciljem uništavanja žive sile nego više strateški (mostovi, skladišta, tvornice )...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 20:34   #100
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ikoja naša diverzantska postroja tjekom rata poduzimala akcije na okupiranom prostoru ne s ciljem uništavanja žive sile nego više strateški (mostovi, skladišta, tvornice )...
Bila je priča da su se "naši" slikali pokraj table "Knin" još dok je crta razgraničenja bila debelo udaljena od Knina
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.