Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2016., 13:55   #1
Temperatura vode u zgradama

Zanima me u kojoj mjeri temperatura vode ovisi o putu koji ta voda prolazi do pojedinog stana/kuće odnosno pipe u njima. Naravno, da me odmah ne zatrolate, ne mislim na to da vodu propustimo kroz grijač ili nešto slično nego na ono što se u praksi može susresti u našim gradovima.

Konkretnije - može li (u praksi) temperatura vode ovisiti značajnije i o zgradi i njezinoj konstrukciji (npr. da se zagrije na putu do vrha nekog nebodera, posebno ako neko vrijeme stoji u cijevima...) ili je većina razlike u temperaturama od zgrade do zgrade vezana za samo vodocrpilište?
Prijatelj je spominjao stare zgrade koje su loše konstruirane pa vodovod i sustav grijanja prolaze blizu jedan drugom...

Koliko uopće temperatura vodovodne vode u pojedinom stanu prosječno odudara od temperature vodocrpilišta i zašto?

Probao sam guglati, ali ovo mi se čini kao ne google-friendly tema. Od pouzdanih informacija našao sam temperature vode u samim vodocrpilištima u Zgu i one se razlikuju i preko 4°C.

http://www.vio.hr/default.aspx?id=44

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i razmišljanjima.
__________________
By all means let's be open-minded, but not so open-minded that our brains drop out. (Richard Dawkins)
jfutach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 12:30   #2
Postoji u Josipdolu hotel. Nećemo o arhitektu koji je za to a i koješta drugo dobio nagrade jerbo nomina sunt odiosa. U tom hotelu strpane su u isti kanal (niša, rupa, kako god ga nazvali) vodovodne cijevi i cijevi centralnog grijanja. Rezultat je da se tamo ne može zimi popiti čaša hladne vode.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.