Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 21:33   #41
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
sad mu je sigurno mnogo lakše
Stigne si taman malo prevrtiti po prošlosti, izdeprimirati se još više, tik do samog kraja života
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 21:36   #42
AH dobra stara klaustofobija. Sreća da postoji ona vatrica u koju se spuštaju preminuli ili usnuli ljudi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 21:59   #43
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
AH dobra stara klaustofobija. Sreća da postoji ona vatrica u koju se spuštaju preminuli ili usnuli ljudi.
Strah od buđenja u grobu nije klaustrofobija, nego tafofobija. Ali zamisli da uz strah od buđenja u grobu imaš i strah od zatvorenog prostora. 2u1
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 22:04   #44
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Strah od buđenja u grobu nije klaustrofobija, nego tafofobija. Ali zamisli da uz strah od buđenja u grobu imaš i strah od zatvorenog prostora. 2u1
Ma daj me nemoj zajebavat da su stvarno izmislil i riječ za to? Čak mi simpa zvuči tafofobija. Kao neki strah od tartufa ili tofu odrezaka!? U svakom slučaju za mene je to čista klaustofobija. Jako nezgodna boleščina. Imal sam jednom priliku slučajno vidjet ponašanje jednog čovjeka zatvorenog u relativno nemalom wc-u. Ostao sam šokiran jer zaista nikada ne bi rekel da baš taj čovjek može tako izgubiti kompas zbog za mene banalne stvari. Bolest očito ne bira.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 22:22   #45
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ma daj me nemoj zajebavat da su stvarno izmislil i riječ za to? Čak mi simpa zvuči tafofobija. Kao neki strah od tartufa ili tofu odrezaka!? U svakom slučaju za mene je to čista klaustofobija. Jako nezgodna boleščina. Imal sam jednom priliku slučajno vidjet ponašanje jednog čovjeka zatvorenog u relativno nemalom wc-u. Ostao sam šokiran jer zaista nikada ne bi rekel da baš taj čovjek može tako izgubiti kompas zbog za mene banalne stvari. Bolest očito ne bira.
Pitanje je za koji strah ne postoji naziv. hmmm Pa ljudi se svega boje, treba razvrstati strahove nekako, svakoga imenovati.
Zajebane su fobije. Nama koji nemamo neku fobiju se može činiti banalno, ali nekome tko ima, to je pravi pakao. Sjećam se da sam davno imala fobiju od liftova i od visine. Poslije sam si racionalno objasnila sve i goodbye fears.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 22:27   #46
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Pitanje je za koji strah ne postoji naziv. hmmm Pa ljudi se svega boje, treba razvrstati strahove nekako, svakoga imenovati.
Zajebane su fobije. Nama koji nemamo neku fobiju se može činiti banalno, ali nekome tko ima, to je pravi pakao. Sjećam se da sam davno imala fobiju od liftova i od visine. Poslije sam si racionalno objasnila sve i goodbye fears.
A ima li imena za moju fobiju od toga da bu me popapal morski pes u bilo kojoj vodi sem kade u koj se kupam? To s liftićima i visinom je dost čest strah kod ljudi ali je i normalan. Večina se ipak uspije oduprijet tim fobijama sa vremenom.Ja se bojim i stajat na klizalištu? No to nisu fobije valjda nego strahovi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 22:37   #47
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A ima li imena za moju fobiju od toga da bu me popapal morski pes u bilo kojoj vodi sem kade u koj se kupam? To s liftićima i visinom je dost čest strah kod ljudi ali je i normalan. Večina se ipak uspije oduprijet tim fobijama sa vremenom.Ja se bojim i stajat na klizalištu? No to nisu fobije valjda nego strahovi.
Ima. Google is your friend
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 22:53   #48
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ima. Google is your friend
Znam koje sigurno nema! Bar se nadam! Strah od zastrašujućih avatara na forumu. Svaki put kad stalkam tebe,azzu i dekija se sledim.Ajde Azzura je sad unjela malo blagdansko poboljšanje pa nekak preživim. Ali vas dvoje! Fobije imam garant! Avatarofobija!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 23:26   #49
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Znam koje sigurno nema! Bar se nadam! Strah od zastrašujućih avatara na forumu. Svaki put kad stalkam tebe,azzu i dekija se sledim.Ajde Azzura je sad unjela malo blagdansko poboljšanje pa nekak preživim. Ali vas dvoje! Fobije imam garant! Avatarofobija!
pa jesmo sajko ili nismo
avatorofobija

2u1 kazes kikakm? takve srece

da, ovakve se fobije daju izbjeci jednom recenicom u oporuci ili se moze, kao u neka davna vremena, stavljati zvonce na grobu. pa ako se probudis - zvonis. simpaticno, zar ne?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 12:16   #50
XXX

Zadnje uređivanje Bić : 14.12.2016. at 12:18. Reason: Dupliciran post!
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 12:17   #51
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Do kojih saznanja.. podjeli s nama "nesigurnim"?
Što se čeka?
Pojednostavljeno, desilo mi se dosta stvari koje se na ovoj fizičkoj razini nikako ne mogu objasniti. Tako da sve ima svoj razlog zašto se dešava (i tragedije, smrti)... dio smo jedne velike cjeline, jedne ogromne svijesti. I kad napustimo ovo ljušturu zvanu "tijelo" , svijest se odvaja i odlazi nekamo dalje u univerzum u obliku duše. Nakon smrti definitivno više ne živimo..ali postojimo i dalje kao ta svijest/duša!
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 18:35   #52
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Pojednostavljeno, desilo mi se dosta stvari koje se na ovoj fizičkoj razini nikako ne mogu objasniti. Tako da sve ima svoj razlog zašto se dešava (i tragedije, smrti)... dio smo jedne velike cjeline, jedne ogromne svijesti. I kad napustimo ovo ljušturu zvanu "tijelo" , svijest se odvaja i odlazi nekamo dalje u univerzum u obliku duše.
Tako promatrajući; čemu bi onda služila individualna samo/svjesnost u kolektivu, cjelini?
Samo/svjesno percipirajući, obrađujući, definirajući.. na "tezi" (mašta, nada, vjera..) bez ikakvog obrazloženja, kako se sve dešava s razlogom.. i dobro, i loše.. nema nikakve potrebe (predodređeni modeli supresije monotonije, jednoličnosti..) za humanizmom, empatijom, solidarnosti, jednakosti, ljubavi..?
Sve je ionako; moguće; platforma individualne predodređenosti, u kojoj bez obzira na količinu individualne dostupne spoznaje; pojedinac osobno i društvo u cjelini; isto može krajnje sumirati jedino kao : "sve se dešava s nekim razlogom". Samosvjesnost "savant" tipa.
Po transcendenciji iz "sa(ta)vantizma" u "duša formu putovanja" (Gdje, zašto.. (u "univerzumu")? Negdje, s nekim razlogom..?).. ista pojedinačno, individualno, ili grupno, kolektivno (konvoj po/od 33 doubledeckera).. putuje upitnom trasom, na upitnom putovanju, ne bi li se našla na upitnom odredištu.. vrlo lako moguće, također krajnje (upitne) individualne, samosvjesne "savant" forme bivanja, unutar "velika duša; upitno no vjerojatno (dobro i loše), sve se dešava s nekim razlogom".. šire kapsule postojanosti. Čemu to "simo-tamo-simo-tamo..".. pro/putovanje u repeticijskim ciklusima? Rekapitulacije ili poimanje kaosa "krajnjeg staništa, boravišta.."? Ili jednostavno; s nekim razlogom.. kao i sve ostalo....

Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Nakon smrti definitivno više ne živimo..ali postojimo i dalje kao ta svijest/duša!
Po razini neupitnosti (!).. zamišljam oblik forme. Jesi li duh u stroju.. jesi li bog koji (si) je digitalnu sferu izmislio, ne bi (si) skratio monotoniju čekanja po nekoj mu (zadanoj) upitnoj upitnosti potrebe čekanja, boravka.... te nam u najboljoj namjeri pojašnjavaš neupitnost, koja da bi bila shvaćena kao takva, zahtjeva određenu sposobnost ili preduvjet praktične šizofrenije ("fanatični vjernik-visokorangirani odvjetnik").... jesi li fragment kolektivne informacije koja pluta (s izbojima.. sada i u "stroj2") negdje u "eteru", niti točne, niti netočne, samo čiste informacije u službi bilo čega, bilo kako.. zavisno od pojedinačne uporabe..... ili si možda, unutar mojeg solipsizma, fragment moje krajnje fragmentirane "samo/svijesti".. koji mi sobom ukazuje (alarmira (!)) na.. moguće postojeću, no ne baš (uopće) praktičnu primjenu kolektivne svijesti (opravdanje ili logika individualnosti).

Gdje je bolje? U "život" ili "svijest/duša" formi/staništu?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 21:47   #53
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Pojednostavljeno, desilo mi se dosta stvari koje se na ovoj fizičkoj razini nikako ne mogu objasniti. Tako da sve ima svoj razlog zašto se dešava (i tragedije, smrti)... dio smo jedne velike cjeline, jedne ogromne svijesti. I kad napustimo ovo ljušturu zvanu "tijelo" , svijest se odvaja i odlazi nekamo dalje u univerzum u obliku duše. Nakon smrti definitivno više ne živimo..ali postojimo i dalje kao ta svijest/duša!
Nabaci konkretne dokaze ili slobodno možeš prošetati do alternative.
Ne tvrdim da ne postoji nešto, jer ništa ne znam i prihvaćam mogućnost da je sve moguće, ali ti i takvi kao ti, koji tvrdite sa sigurnošću da je nešto nekakvo, onda morate to i dokazati.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 15:38   #54
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Pojednostavljeno, desilo mi se dosta stvari koje se na ovoj fizičkoj razini nikako ne mogu objasniti. Tako da sve ima svoj razlog zašto se dešava (i tragedije, smrti)... dio smo jedne velike cjeline, jedne ogromne svijesti. I kad napustimo ovo ljušturu zvanu "tijelo" , svijest se odvaja i odlazi nekamo dalje u univerzum u obliku duše. Nakon smrti definitivno više ne živimo..ali postojimo i dalje kao ta svijest/duša!
Pa to je divno!

Jednostavno je očaravajuće biti dio takve velike cjeline i kozmičke svijesti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.