Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 15:23   #41
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
ja tu drugu dimenziju mogu osjetiti u šumu, u ranojutarnjim satima (može se osjetiti najkasnije do pol 7 ujutro, bolje što ranije ...). Nakon toga je već neka druga vibra, isto dosta ok, ali ne toliko jaka. Ta ranojutarnja jednostavno mi je čaroba, poput energetske kupke ... sve pročisti i napuni energijom i um i tijelo i dušu ...
znam... svako doba dana ima svoje energije. ova ranojutarnja je posebno čarobna, mirisi su najintenzivniji .. šteta što mi se teško rano probuditi
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 15:32   #42
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
osjećaj promjene vibracije u svijesti, kao da si jedno sa šumom, osjećaj jednog višeg reda postojanja. tvoj unutarnji svijet opaža skrivene obrasce u prirodi i interpretira ih. ja ih vidim kao Boga i Božicu, muški i ženski princip koji sve stvara. tu su i elementali, zraka, vode, zemlje i vatre koji grade cijeli fizički svijet i svaki ima svoja duhovna bića.. vile, undine, salamandere, patuljke.. njih naravno ne vidimo fizičkim okom ali ih zamišljamo u nekom obliku. zapravo je sve stvar tvoje imaginacije koju možeš pojačano osjećati u tom smjeru kad si u šumi.
ne znam jel sad kužiš ..
hm. da, nemam osjecaj kao da sam bas normalna fizicka osoba sa onim glasom u glavi koji je "ja". svjesna sam puno stvari odjednom. ne radi se samo o korijenu na kojeg sam stala, svjesna sam kako se korijenje grana pod zemljom i ispreplice s drugim korijenjem, kako crpi vodu i minerale iz zemlje i iz toga se stvara zivot. mislim doslovno mogu vizualizirati put, kako se dogadja, ne znam. i vjetar, uh, vjetar. vjetar je ono sto mene osobno cini dijelom tog svijeta. ne znam, ne mogu objasniti. kad osjetim vjetar u kosi raspametim se. cak i kad nisam u sumi. tipa ako vani zapuse vjetar (pogotovo topli vjetar!), onako, nalet vjetra.. cesto se okrenem prema vjetru i fokusiram se u tom smjeru. nisam sigurna sto radim tocno. malo se izgubim na 2-3 sekunde i mislim da osluskujem vjetar. i onda se vratim normalno pricat s ljudima kao da nije nista bilo.

eh sad, mislila bi da ovo sto govoris je subjektivna interpretacija, ali da, vidjala sam salamandere. fire salamander. nisam ni znala sto je tocno u pitanju dok nisam doma guglala "yellow and black lizard".

hm.
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 01:00   #43
Quote:
HypnoticLady kaže: Pogledaj post
Isti smo, također obožavam šumu i zahvalna sam što živim u vukojebini pa mi je iza kuće šuma.....
Meni su šumice isto blizu, prošećem 15ak minuta i evo šume (jedne od). Za one veće, moram dalje potegnuti ipak. Kad bude prekasno (a i sada već je lol), poželjet će ljudi živjeti malo dalje od urbanih sredina. Već je sad trend seljenja u predgrađa. Danas su ljudi komotni, živjeli bi čim bliže poslu koji obavljaju, a i žele da budu čim bliže ovom konzumerističko, materijalističkom svijetu.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Prakticira li netko od zagriženijih uživatelja, korisnika.. "nemofilije".. istu u noćnim, jutarnjim satima..?
Predivno je biti u šumi tokom mrklog mraka. Ovisno o veličini šume tj. prostoru koji obuhvaća, vrsti drveća i raslinja, osvjetljenju u blizini i sl. faktorima, ovisiti će i doživljaj. Kad si u mrklom mraku i čuješ samo zvukove oko sebe i osjećaš kako ti svašta gmiže po tijelu, hladnoću/toplinu i sl., neprocjenjivo. A ako se nađeš u šumi po mraku i vani počne lagano kiša padati i munje sijevati, to je isto lijepo. I onda kad naiđeš na nešto neočekivano.
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ima i u gradu prilično zelenih kvartova za stanovanje.
To se ne može ni približno mjeriti s pravim doživljajem prirode.
btw. Život u Zagrebu prije 20ak godina i danas su neusporedivi. Fali mi to doba. Nije bilo toliko zgradurina, automobila, gužve, živčanih ljudi i ljudi su se više družili i bili ljubazniji.
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
eh sad, mislila bi da ovo sto govoris je subjektivna interpretacija, ali da, vidjala sam salamandere. fire salamander. nisam ni znala sto je tocno u pitanju dok nisam doma guglala "yellow and black lizard". hm.
Daždevnjak. Zaštićena vrsta. Jednom sam šetajući šumom naišla na jednoga i primila ga u ruke i malo mazila. Kažu da ispušta otrov i preko kože, te da nema protuotrova. Očito mi nije bilo suđeno da umrem na taj način
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 01:32   #44
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Daždevnjak. Zaštićena vrsta. Jednom sam šetajući šumom naišla na jednoga i primila ga u ruke i malo mazila. Kažu da ispušta otrov i preko kože, te da nema protuotrova. Očito mi nije bilo suđeno da umrem na taj način
mislim da funkcionira tak da ispusta otrov ako ga neka zivotinja ugrize, a ne ovak na dodir
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 07:16   #45
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Predivno je biti u šumi tokom mrklog mraka. Ovisno o veličini šume tj. prostoru koji obuhvaća, vrsti drveća i raslinja, osvjetljenju u blizini i sl. faktorima, ovisiti će i doživljaj. Kad si u mrklom mraku i čuješ samo zvukove oko sebe i osjećaš kako ti svašta gmiže po tijelu, hladnoću/toplinu i sl., neprocjenjivo. A ako se nađeš u šumi po mraku i vani počne lagano kiša padati i munje sijevati, to je isto lijepo. I onda kad naiđeš na nešto neočekivano.
Upitnost i nepoznanica.. ili ne baš svakodnevnost.. unutar tame prostora kojem (misliš) da ne pripadaš.. pre/punom života koji ne vidiš, prepoznaješ i ne razumiješ.. "Čovječe, pazi da ne hodaš malen.. po/unutar mračne šume.."..

Na nešto neočekivano.. u kišnoj, osamljenoj šumi.. obasjanom mrakom?

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Daždevnjak. Zaštićena vrsta. Jednom sam šetajući šumom naišla na jednoga i primila ga u ruke i malo mazila. Kažu da ispušta otrov i preko kože, te da nema protuotrova. Očito mi nije bilo suđeno da umrem na taj način
Možda je jadan; "niti kriv niti dužan".. umro; od toksičnosti (otrova) koja se ispušta.. preko kože (maženja).. od kojeg nema protuotrova.. Očito je da ništa nije očito..
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 11:34   #46
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Daždevnjak. Zaštićena vrsta. Jednom sam šetajući šumom naišla na jednoga i primila ga u ruke i malo mazila. Kažu da ispušta otrov i preko kože, te da nema protuotrova. Očito mi nije bilo suđeno da umrem na taj način
Znam nekad čučnut i proučavat ga, kao da pokušavam dokučiti o čemu razmišlja. A onda zaključim da je glup ko kurac. I vjerojatno otrovan. A takvih bića ima i izvan šume, pa mi se više ne da gubit vrijeme.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:21   #47
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A onda zaključim da je glup ko kurac.
Ma ne znamo to baš tako. Možda nije na nekoj ljudskoj razini svijesti, što je, možda i bolje, s obzirom na to kakva je ljudska razina NEsvijesti i NEsavjesnosti.
Ja sam prošle godine doživjela iznimnu povezanost s grlicom koja mi je jednog jutra doletjela u dvorište. Gledale smo se kao zaljubljeni par. Ona je vjerojatno mislila da sam frik, a ja sam razmišljala o životu tog bića. Dala sam joj jesti i vode, nije bila ranjena. Provele smo skupa par sati i onda sam krenula u kuću. Vidi vraga, grlica krene za mnom, na nogicama. Stanem ja i okrenem se, pogledam ju, mislim si, pa bude valjda sad otišla. Krenem dalje, ide ona dalje za mnom, na nogicama. Idem ja uz stepenice, ide i ona, na nogicama, skakućući, hop hop. Vratim ja grlicu na travu, pomazim ju i oprostimo se. Kasnije sam išla provjeriti jel grlica još tamo, ali odletjela je svojim putem.
Uglavnom, očito da je grlica bila istrenirana i nečija (iako nitko u blizini nije imao grlice), a ja si zabrijala u glavi našu povezanost tog dana. Isto kao i jednom sa žabom, paukom, ježom, krpeljom...
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
I vjerojatno otrovan. A takvih bića ima i izvan šume, pa mi se više ne da gubit vrijeme.
Ali u šumi ima drugih bića koja nema izvan šume, a i drugačiji je doživljaj u šumi.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:35   #48
Ptice i sisavci su fajn. Hladnokrvne, otrovne beštije nemrem smislit. Iako bih žabi mogla dat pusu. Ne bi mi bilo prvi put.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:53   #49
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Iako bih žabi mogla dat pusu. Ne bi mi bilo prvi put.
Žabi/cu
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 17:07   #50
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ptice i sisavci su fajn. Hladnokrvne, otrovne beštije nemrem smislit. Iako bih žabi mogla dat pusu. Ne bi mi bilo prvi put.
pa, to je dvoličnost, jačanje ljudske beuzmnosti i odvratnosti. zašto?

jer mala slatka plišana životinjica sa mekim krznom je tako simpa i bucibu, a jedan bezvezni gušter ne zadovoljava nas izgledom pa samim time ga i ne smatramo previše bitnim za išta. najrađe bi izlagali sami sebe da u njima nema života niti svijesti pa da ih na miru možemo ubiti i istrijebiti. a sve samo zato jer su nama, vladarima svemira - vizualno ružni

ali čekaj, pa mi tako gledamo i na ljude
__________________
Zagonetka:
inflection0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:37   #51
Da, licemjerna sam, antropocentrična i isključiva. Shoot me.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 01:02   #52
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ja shvatam da sam nemofilista,odnosno da imam veliku zelju da provodim vreme u sumi.Bio sam nekoliko puta u sumi i boravio i zaista se tamo osecam jako dobro i ispunjeno.Pogled na te prirodne strukture,razmisljanje o toj raznolikosti,o sumskim strukturama na drugim planetama i o drugim sumama na zemlji,stapanje sa detaljima u sumi.Stapanje sa rekom,sa listom,sa zemljom,sa travom,sa drvecem uopste i jednostavno oslobadjajuce i mogao bi tamo zauvek ostati.U sumi se osecam zagrljeno,odvojen od problema i pritiska,sam u komforu.Da li jos neko oseca tako veliku privlacnost prema sumi i opsednutost istom.Da li jos neko razmislja ili voli da ode da zivi u sumi ili da oseca veliku privlacnost prema njoj? Misli li cak neko da takva opsesija moze biti i stetna?
Pa zakaj se ne zaposliš kao lugar ak si baš tak sretan u šumi?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 17:53   #53
"Nova", moguća aktivnost.. in the woods..
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.