Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 09:53   #701
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Da, da, bizantski car iz desetog stoljeca ili kako smo selektivno citali DAI i pasaze koje nam se dopadaju uzeli zdravo za gotovo.
Lijepo bi te zamolio da pročitaš prvi post ove teme. Ili objavi znanstveni rad. Ovdje si samo trol.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:59   #702
Gdje je taj moderator?
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:02   #703
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Lijepo bi te zamolio da pročitaš prvi post ove teme. Ili objavi znanstveni rad. Ovdje si samo trol.
Kakvu pouku treba izvuci iz prvog posta? O tzv. Velikoj Hrvatskoj trabunja samo nekakav Majorov u svojoj knjizi. Tema je toliko uzrujala akademsku javnost, da o njoj mozes citati samo na Metapediji. I naravno svi mi koji se smijemo ovim nacionalistickim i pseudoznanstvenim fantazmogarijama smo trolcine.

Sto ti ne objavis znanstveni rad? Teret dokaza je na tebi i slicnima da dokazete vas velikohrvatski Atlantis sa karte koju si ovdje postavio.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:39   #704
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Kakvu pouku treba izvuci iz prvog posta? O tzv. Velikoj Hrvatskoj trabunja samo nekakav Majorov u svojoj knjizi. Tema je toliko uzrujala akademsku javnost, da o njoj mozes citati samo na Metapediji. I naravno svi mi koji se smijemo ovim nacionalistickim i pseudoznanstvenim fantazmogarijama smo trolcine.

Sto ti ne objavis znanstveni rad? Teret dokaza je na tebi i slicnima da dokazete vas velikohrvatski Atlantis sa karte koju si ovdje postavio.
Gdje je taj moderator?
Akademici trabunjaju?

Nisi ni otvorio link. Vidio bi da se radi o tekstu s nekoliko ilustracija, pa i karata. Ali ne. Ti samo sereš.

mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 15:35   #705
"Dobro je da pored gotskih Viking-Hrvata imamo i fantomsku Veliku Hrvatsku, omiljenu temu ukrajinskih nacista i domacih osoba koje pate od tragicne krize identiteta. Tko kaze da na ovom pdf-u nema kvalitetnog humora? Da, da, bizantski car iz desetog stoljeca ili kako smo selektivno citali DAI i pasaze koje nam se dopadaju uzeli zdravo za gotovo. Kakvu pouku treba izvuci iz prvog posta? O tzv. Velikoj Hrvatskoj trabunja samo nekakav Majorov u svojoj knjizi. Tema je toliko uzrujala akademsku javnost, da o njoj mozes citati samo na Metapediji. I naravno svi mi koji se smijemo ovim nacionalistickim i pseudoznanstvenim fantazmogarijama smo trolcine. Sto ti ne objavis znanstveni rad? Teret dokaza je na tebi i slicnima da dokazete vas velikohrvatski Atlantis sa karte koju si ovdje postavio."

Ovako nešto može napisati samo osoba koja:

1) Nema pojma o temi niti se ikada potrudila pročitati i istražiti tu tematiku, te nije svjesna kako su njezini komentari sasvim nepotrebni i nekonstruktivni.

2) Spominjanje nacizma, nacionalizma, nekakvu krizu identiteta, metapediju ukazuje kako se radi o osobi koja osobno ima krizu identiteta i ideološki je marksističkog i komunističkog svjetonazora, znači radi se o nekoj jugoslavenskoj komunjari koja je protiv nacionalizma (osim naravno jugoslavenskog...), opsesivno "antifašistički" protiv nacizma ili fašizma koje ne može prestati spominjati jer upravo njihova suprotnost čini njihov neodređeni ideološki identitet (iako antifašizam kako ga prikazuju nema veze s tim ideologijama; neovisno što je komunizam pobio puno više ljudi i mnogo je gora diktatura, ponajviše za europsko stanovništvo jer je anti-identiteta, tradicije, religije itd. što dovodi do anarhije tj. uništenja hijerarhije društva, seljački rečeno, radi se o izdajicama vlastite krvi i naroda).

3) Citiranje Vladimira Majakovskog, pjesnika koji je podržavao Oktobarsku revoluciju, samo potvrđuje napisano.

__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:08   #706
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
"Dobro je da pored gotskih Viking-Hrvata imamo i fantomsku Veliku Hrvatsku, omiljenu temu ukrajinskih nacista i domacih osoba koje pate od tragicne krize identiteta. Tko kaze da na ovom pdf-u nema kvalitetnog humora? Da, da, bizantski car iz desetog stoljeca ili kako smo selektivno citali DAI i pasaze koje nam se dopadaju uzeli zdravo za gotovo. Kakvu pouku treba izvuci iz prvog posta? O tzv. Velikoj Hrvatskoj trabunja samo nekakav Majorov u svojoj knjizi. Tema je toliko uzrujala akademsku javnost, da o njoj mozes citati samo na Metapediji. I naravno svi mi koji se smijemo ovim nacionalistickim i pseudoznanstvenim fantazmogarijama smo trolcine. Sto ti ne objavis znanstveni rad? Teret dokaza je na tebi i slicnima da dokazete vas velikohrvatski Atlantis sa karte koju si ovdje postavio."

Ovako nešto može napisati samo osoba koja:

1) Nema pojma o temi niti se ikada potrudila pročitati i istražiti tu tematiku, te nije svjesna kako su njezini komentari sasvim nepotrebni i nekonstruktivni.

2) Spominjanje nacizma, nacionalizma, nekakvu krizu identiteta, metapediju ukazuje kako se radi o osobi koja osobno ima krizu identiteta i ideološki je marksističkog i komunističkog svjetonazora, znači radi se o nekoj jugoslavenskoj komunjari koja je protiv nacionalizma (osim naravno jugoslavenskog...), opsesivno "antifašistički" protiv nacizma ili fašizma koje ne može prestati spominjati jer upravo njihova suprotnost čini njihov neodređeni ideološki identitet (iako antifašizam kako ga prikazuju nema veze s tim ideologijama; neovisno što je komunizam pobio puno više ljudi i mnogo je gora diktatura, ponajviše za europsko stanovništvo jer je anti-identiteta, tradicije, religije itd. što dovodi do anarhije tj. uništenja hijerarhije društva, seljački rečeno, radi se o izdajicama vlastite krvi i naroda).

3) Citiranje Vladimira Majakovskog, pjesnika koji je podržavao Oktobarsku revoluciju, samo potvrđuje napisano.

Pa pogledaj samo pod kakvim barjakom troluje!
To je barjak onih istih osoba koje se zalažu za totalno uništenje "otpada naroda". Evo što kaže njihov guru.
Quote:
...the Austrian Germans and Magyars will be set free and wreak a bloody revenge on the Slav barbarians. The general war which will then break out will smash this Slav Sonderbund and wipe out all these petty hidebound nations, down to their very names.
The next world war will result in the disappearance from the face of the earth not only of reactionary classes and dynasties, but also of entire reactionary peoples. And that, too, is a step forward.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:03   #707
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
"Dobro je da pored gotskih Viking-Hrvata imamo i fantomsku Veliku Hrvatsku, omiljenu temu ukrajinskih nacista i domacih osoba koje pate od tragicne krize identiteta. Tko kaze da na ovom pdf-u nema kvalitetnog humora? Da, da, bizantski car iz desetog stoljeca ili kako smo selektivno citali DAI i pasaze koje nam se dopadaju uzeli zdravo za gotovo. Kakvu pouku treba izvuci iz prvog posta? O tzv. Velikoj Hrvatskoj trabunja samo nekakav Majorov u svojoj knjizi. Tema je toliko uzrujala akademsku javnost, da o njoj mozes citati samo na Metapediji. I naravno svi mi koji se smijemo ovim nacionalistickim i pseudoznanstvenim fantazmogarijama smo trolcine. Sto ti ne objavis znanstveni rad? Teret dokaza je na tebi i slicnima da dokazete vas velikohrvatski Atlantis sa karte koju si ovdje postavio."

Ovako nešto može napisati samo osoba koja:

1) Nema pojma o temi niti se ikada potrudila pročitati i istražiti tu tematiku, te nije svjesna kako su njezini komentari sasvim nepotrebni i nekonstruktivni.

2) Spominjanje nacizma, nacionalizma, nekakvu krizu identiteta, metapediju ukazuje kako se radi o osobi koja osobno ima krizu identiteta i ideološki je marksističkog i komunističkog svjetonazora, znači radi se o nekoj jugoslavenskoj komunjari koja je protiv nacionalizma (osim naravno jugoslavenskog...), opsesivno "antifašistički" protiv nacizma ili fašizma koje ne može prestati spominjati jer upravo njihova suprotnost čini njihov neodređeni ideološki identitet (iako antifašizam kako ga prikazuju nema veze s tim ideologijama; neovisno što je komunizam pobio puno više ljudi i mnogo je gora diktatura, ponajviše za europsko stanovništvo jer je anti-identiteta, tradicije, religije itd. što dovodi do anarhije tj. uništenja hijerarhije društva, seljački rečeno, radi se o izdajicama vlastite krvi i naroda).

3) Citiranje Vladimira Majakovskog, pjesnika koji je podržavao Oktobarsku revoluciju, samo potvrđuje napisano.

Te svoje filofasisticke poglede na ove i ovakve teme mozes okaciti macku o rep. Ovdje se nema sto istrazivati i nema relevantnog hrvatskog povjesnicara koji ovu ustasku dereticevstinu shvata ozbiljno.

Ali ne brini, ima nade za vas velikohrvatske pustolovce. Ako zaista zelis pronaci Veliku "Horvatiyu", preporucujem najsigurniji put.

"Izdajica vlastite krvi i naroda"... hvala sto si potvrdio sa kakvim likovima imam posla.

Zastava na avataru oznacava Parisku komunu iz 1871, predvodjenu ljudima koji su se zrtvovali za jedan bolji svijet da bi danas dobro nahranjena desnicarska laprdala, potomci kmetova, pljuvali po njima i svima koji vjeruju u napredak i dostojanstvo covjeka, jer srednji vijek je nova buducnost.

No ostanimo pri temi na kojoj niste iznijeli jedan jedini argument u korist vasih fantasticnih teza o slavnoj Velikoj Horvatiyi, gotskim Viking-Hrvatima, kajkavskim Avaro-Hrvatima (moj osobni favorit od ovog 24/7 laprdala) i starohrvatskih Klingonaca sa Azovskog mora.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:25   #708
Moderator?
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:30   #709
Naravno, kada nema dokaza, onda se skrene u politiku. Politici nikada nisu trebali dokazi za bilo što.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:57   #710
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Jel' ti ono meni reče da nisi trolčina?
Jednostavno sam morao kada je mozak free u pitanju, nisam se suzdržao

Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Pa pogledaj samo pod kakvim barjakom troluje!
To je barjak onih istih osoba koje se zalažu za totalno uništenje "otpada naroda". Evo što kaže njihov guru.
Taj barjak je simbol skoka u naprijed u civilizaciji. I nikakvog gurua mi nemamo.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:41   #711
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Jednostavno sam morao kada je mozak free u pitanju, nisam se suzdržao

Taj barjak je simbol skoka u naprijed u civilizaciji. I nikakvog gurua mi nemamo.
Imamo, kako da nemamo? Marx nam je poručio da će naše totalno uništenje biti veliki korak naprijed.

Budući da je Marx nepogrešiv ne preostaje nam ništa drigo nego sjesti i čekati.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:59   #712
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Te svoje filofasisticke poglede na ove i ovakve teme mozes okaciti macku o rep. Ovdje se nema sto istrazivati i nema relevantnog hrvatskog povjesnicara koji ovu ustasku dereticevstinu shvata ozbiljno.

Ali ne brini, ima nade za vas velikohrvatske pustolovce. Ako zaista zelis pronaci Veliku "Horvatiyu", preporucujem najsigurniji put.

"Izdajica vlastite krvi i naroda"... hvala sto si potvrdio sa kakvim likovima imam posla.

Zastava na avataru oznacava Parisku komunu iz 1871, predvodjenu ljudima koji su se zrtvovali za jedan bolji svijet da bi danas dobro nahranjena desnicarska laprdala, potomci kmetova, pljuvali po njima i svima koji vjeruju u napredak i dostojanstvo covjeka, jer srednji vijek je nova buducnost.

No ostanimo pri temi na kojoj niste iznijeli jedan jedini argument u korist vasih fantasticnih teza o slavnoj Velikoj Horvatiyi, gotskim Viking-Hrvatima, kajkavskim Avaro-Hrvatima (moj osobni favorit od ovog 24/7 laprdala) i starohrvatskih Klingonaca sa Azovskog mora.
Tebi je stvarno misto na Politika ili blisko-Politici, nikako na povisti.
Što se tiče tebi mrskih teza, ukratko; izvora je malo, podložni su raznolikim interpretacijama, i samim time niko ne smatra da je ijedna točna ili ekskluzivna, niti da jedna teorija isključuje drugu.Žao mi je što tvoja klika to ne razumi i pozna samo jednoumlje koje je gle blisko fašizmu protiv kojeg formalno istupaš ili jednom drugom obliku totalitarizma. No meni(a nadam se i nama ostalim forumašima) se nekako sviđa raznolikost(ona famozna diversity) mišljenja, interpretacija i zaključaka.

p.s. po količini srbizama u tvom tekstu , nije ni čudo da nisi istupio na more teza ovdje povremeno postavljenih o srpskom porijeklu velikog dijela Hrvata.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 00:24   #713
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Te svoje filofasisticke poglede na ove i ovakve teme mozes okaciti macku o rep. Ovdje se nema sto istrazivati i nema relevantnog hrvatskog povjesnicara koji ovu ustasku dereticevstinu shvata ozbiljno.

Ali ne brini, ima nade za vas velikohrvatske pustolovce. Ako zaista zelis pronaci Veliku "Horvatiyu", preporucujem najsigurniji put.

"Izdajica vlastite krvi i naroda"... hvala sto si potvrdio sa kakvim likovima imam posla.

Zastava na avataru oznacava Parisku komunu iz 1871, predvodjenu ljudima koji su se zrtvovali za jedan bolji svijet da bi danas dobro nahranjena desnicarska laprdala, potomci kmetova, pljuvali po njima i svima koji vjeruju u napredak i dostojanstvo covjeka, jer srednji vijek je nova buducnost.

No ostanimo pri temi na kojoj niste iznijeli jedan jedini argument u korist vasih fantasticnih teza o slavnoj Velikoj Horvatiyi, gotskim Viking-Hrvatima, kajkavskim Avaro-Hrvatima (moj osobni favorit od ovog 24/7 laprdala) i starohrvatskih Klingonaca sa Azovskog mora.
Oni su se žrtvovali?

Ovo izgleda puno bliže istini. A to je bio samo početak "žrtvovanja". Napoleonovski ratovi, WW1, Rusija, Ukrajina, Kina, Kambođa....

Quote:
French Revolution (1789-94) [make link]
Encarta, "French Revolution"
Reign of Terror
Executed with Trial: 17,000
Executed w/o Trial: 12,000
Died in jail: "thousands"
TOTAL: 40,000
Vendee rebellion: 100,000
Britannica: 17,000 executed and 10,000 died in jail during the Reign of Terror.
James Trager, The People's Chronology (1992): 300-600,000 men, women, children k. in suppression of Vendée revolt. ("1793")
Herbert Rowen, A History of Early Modern Europe: 1500-1815 (1960)
September Massacres (Paris, 1792): >1,000
Reign of Terror: 17,000 k. after trial and 20,000 "with less formality".
M. de Jarjayes, A little bit of History [http://amarisee.tripod.com/FoR/Debate8.html]
Executions: 13,800-18,613 with trial, 25-40,000 without trial
Wars: 400,000 in Revolutionary Wars; 400-500,000 in civil wars
Bell, First Total War, p.156: 250,000 dead in the Vendee.
Spark Notes: 250,000 k. in 9 months of the Reign o'Terror [http://www.sparknotes.com/history/eu.../summary.html]
Rummel: 263,000
Clodfelter: 80-100,000 d. in Vendee in 1793
Pitirim Sorokin, The Sociology of Revolution (1967): 1,400,000 "men perished", 1789-1801. This would include all those killed in the Revolutionary Wars as well.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 01:46   #714
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Imamo, kako da nemamo? Marx nam je poručio da će naše totalno uništenje biti veliki korak naprijed.

Budući da je Marx nepogrešiv ne preostaje nam ništa drigo nego sjesti i čekati.
Prvi put sam vidio da neki pametnjaković ovaj citat spominje (i to, zaboginje, prevod s njemačkoga na engleski!) prije 20-ak godina. To se kopipejsta, naravno bez provjere izvora.

Ja to čitao prvi put prije oko 40 godina, i to u prevodu na naš lepi srpskohrvatski!

Autor nije Marx, nego Engels. Napisano je 1849, u bijesu zbog uloge caru vjernih hrvatskih trupa (među kojima je međutim bilo i puno Srba) u gušenju revolucije u Mađarskoj, Beču i sjevernoj Italiji. Naročito u Beču i Milanu su hrvatske trupe ubijale, pljačkale i silovale (nekoliko dana nekažnjivosti bio je dio plaće), a kuriri su izvješća o tome nosili u Köln, u uredništvo "Novih Rajnskih novina".

Kad sam to prvi put pitao, mislio sam da Engels griješi. Novija povijest je pokazala da je bio u pravu u ocjeni Hrvata kao za život nesposobnog naroda. Osamostalili smo državu i sada izumiremo, zbog vlastite nesposobnosti.

Inače, glede teme, Slobodnomisleći (Freidenker) je naravno u pravu: nikakve "Velike Horvatiye" nikad nije bilo. To je "deretićevština" na razini onih fantazija da Srbi potječu s Tibeta, da je Isus propovijedao na srpskom isl..


Međutim su IMHO Srbi ipak u ovom podžanru fantasy literature nenadmašni! Ovi naši se trude, aii sve je to nekak amaterski.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 29.08.2017. at 01:59.
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 02:22   #715
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Inače, glede teme, Slobodnomisleći (Freidenker) je naravno u pravu: nikakve "Velike Horvatiye" nikad nije bilo. To je "deretićevština" na razini onih fantazija da Srbi potječu s Tibeta, da je Isus propovijedao na srpskom isl.
Od Češke na zapadu do Ukrajine na istoku izvori govore o Hrvatima, oko Praga postoje hrvatska plemena, DAI govori o Hrvatskoj daleko na sjeveru, krakovski Poljaci se na Ellis Islandu prijavljuju kao Bijeli Hrvati, u tim zemljama se pišu knjige o toj Hrvatskoj, ali da, ako jugoslavenskim nacionalistima ne paše ta Hrvatska, onda je ne može biti.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 04:53   #716
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Te svoje filofasisticke poglede...ustasku dereticevstinu...ostanimo pri temi na kojoj niste iznijeli jedan jedini argument u korist vasih fantasticnih teza o slavnoj Velikoj Horvatiyi
Ova osoba ne samo sto je jugoslavenska komunjara, nego se prepoznala u komentaru pa se osjeca uvrijedeno, kao riba ugrizla je udicu pa osjeca potrebu braniti svoju totalitarnu ideologiju koja ne bi trebala imati ikakve veze s njenom osobnoscu, ali nesvjesna kakva je postade dijelom njenoga osobnog identiteta. To je moderna zamjena religije s politickom ideologijom. Osoba toboze potrazuje argumentiranu raspravu, kad ono sama nije sposobna doprinijeti ijedan argument ili bilo sto konstruktivno vec je samo u stanju etiketirati i vrijedati naravno onim sto je suprotno od njene izdoktrinirane perspektive koje se pametan srami, a budala ponosi. Ne samo to, iako sam ju upozorio da nema blage veze o temi i samim tim ne pristupa na tako neodgovoran nacin (jer iza sebe imam preko 8 godina istrazivanja iste i znam o cemu govorim), svejedno se usuduje unaprijed misliti da ja mislim o Velikoj Hrvatskoj i navedenim temama ono sto ona zeli da mislim, ali ja to uopce ne mislim niti sam ista napisao, ali naravno ona nije sposobna isto shvatiti jer niti je upoznata s tematikom i problematikom teme niti je sposobna biti dio argumentirane rasprave, dapace, da se nju pita najrade bi ju zabranila kao i slobodu govora&misli. Oni se brinu o "napretku i dostojanstvu covjeka", a nacin razmislja jos im je na razini kmetovskih opancara iz vukojebine; oni se brinu o "ishranjenosti", a svaki socijalisticki-komunisticki ekonomiski sustav je doveo do smrti desetina milijuna (vlastitih!) ljudi zbog gladi (pogl. samo trenutni slucaj Venezuela) - jer kako je napisao "srednji vijek je nova buducnost". To je ta famozna borba crvenokosuljasa za nekakvu slobodu proletarijata - sud i kazna prije sudenja, karta za Arhipelag Gulag, i jebi se dok ne crknes stoko sitnog zuba.

Treba naglasiti jos jednom potrebu za moderatorom da izbrise zadnje komentare jer jednostavno receno nemaju ikakve veze s temom.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.

Zadnje uređivanje MoroHr : 29.08.2017. at 05:10.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:34   #717
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Prvi put sam vidio da neki pametnjaković ovaj citat spominje (i to, zaboginje, prevod s njemačkoga na engleski!) prije 20-ak godina. To se kopipejsta, naravno bez provjere izvora.

Ja to čitao prvi put prije oko 40 godina, i to u prevodu na naš lepi srpskohrvatski!

Autor nije Marx, nego Engels. Napisano je 1849, u bijesu zbog uloge caru vjernih hrvatskih trupa (među kojima je međutim bilo i puno Srba) u gušenju revolucije u Mađarskoj, Beču i sjevernoj Italiji. Naročito u Beču i Milanu su hrvatske trupe ubijale, pljačkale i silovale (nekoliko dana nekažnjivosti bio je dio plaće), a kuriri su izvješća o tome nosili u Köln, u uredništvo "Novih Rajnskih novina".

Kad sam to prvi put pitao, mislio sam da Engels griješi. Novija povijest je pokazala da je bio u pravu u ocjeni Hrvata kao za život nesposobnog naroda. Osamostalili smo državu i sada izumiremo, zbog vlastite nesposobnosti.

Inače, glede teme, Slobodnomisleći (Freidenker) je naravno u pravu: nikakve "Velike Horvatiye" nikad nije bilo. To je "deretićevština" na razini onih fantazija da Srbi potječu s Tibeta, da je Isus propovijedao na srpskom isl..


Međutim su IMHO Srbi ipak u ovom podžanru fantasy literature nenadmašni! Ovi naši se trude, aii sve je to nekak amaterski.
Zašto kažeš "neki pametnjaković"?

Ja sam osobno nabasao na taj famozni članak tek negdje prije 5 ili 10 godina, ne sjećam se točno. Našao sam i njemački original ali prijevod na hrvatskom ili srpskom još uvijek ne mogu da nađem. Točno je da ga je formalno napisao Engels, ali Marx je bio glavni urednik novina, i sigurno da se ništa nije moglo u njima pisati bez njegove kontrole i učešća, tako da možemo slobodno reći da je Marx autor.

Prvi utisak je naravno da sam bio vrlo iznenađen kad sam vidio s kolikom mržnjom i prezirom taj bog i prorok komunizma piše o južnim Slavenima i što im proriče. Bilo mi je i smiješno kad se sjetim koliko puta sam slušao naše lidere kad su pričali o "pravom marksizmu" s čijeg puta oni ni milimetra ne skreću.

Tek nešto kasnije razmišljaći o svemu tome shvatio sam kakva mizerna bijeda od čovjeka i licemjer je taj Marx i konsekventno, njegovo učenje. Kako je moguće da netko ima toliko mržnje i otrova u svom srcu?

A što je najžalostnije milijuni to ignoriraju ili uopće ne vide i obožavaju ga baš kao zatucani sljedbenici nekakvog kulta.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:50   #718
Još jedna trolčina @ZoranOštrić se uhvatio.

Kao što sam rekao Velika Hrvatska je dio povijesti Ukrajine, Poljske, Češke, Slovačke, Mađarske, Rumunjske, čak i Njemačke, a rubno i Moldavije, Hrvatske i Austrije. Što se tiče etnogeneze Hrvata, oni su smješteni u samo jezgro Slavenske prarodine, pa nedoumice o točnoj lokaciji su prirodne zbog nedostatka pisanih dokumenata, ali su zato predmet proučavanja znanstvenika svih tih danas slavenogovorećih (a i onih drugih) zemalja. Zato je vrlo interesantna i Ruskim znanstvenicima. I oni svi toj temi prilaze sa znanstvenom ozbiljnošću. Siguran sam i da lokalni povjesničari i te kako prate što se istražuje.
Ova tema nije o tome da li je bila ili nije bila Velika Hrvatska i gdje, nego je kao osnov poslužila monografija Mayorova: Velika Hrvatska, o čemu možete pročitati u uvodnim postovima. Ako niste čitali ili nemate saznanja o temi. Zaobiđite. Mišljenja su ko guzice, svatko ih ima.

Ono što je karakteristično za diskutante ovdje je mizerno znanje o tom vremenu i o tome što se stvarno dešavalo. To je posljedica sistematskog zanemarivanja i opstruiranja dijela povjesničara kojima smeta povijest Hrvata, pa je primjetan nedostatak domaćih znanstvenih radova o toj temi. Kao što sam napisao, to je rubno područje djelovanja naših povjesničara, ali je zato bitno područje svih onih drugih koje sam naveo. No, postoji ozbiljan sustavni nedostatak PRIJEVODA bitnih znanstvenih dijela na zadanu temu stranih autora. Ipak, pozitivno je što naši političari/povjesničari nemaju utjecaja na druge pa se produkcija znanstvenih i onih drugih radova nastavlja.
Isto tako, budući da se spoznaje o toj temi razvijaju vrlo sporo fali jedna dobra sinteza na hrvatskom jeziku. Mayorov je to napravio, a knjiga je i prevedena na Hrvatski i može se kupiti. Mayorov daje enciklopedijski prikaz svih znanstvenih spoznaja i mišljenja temeljenih na izvorima čiji pregled daje.

Dakle, radi se o vrlo vrijednoj sintetskoj knjizi o ranosrednjevjekovnoj povijesti Hrvata, a to smeta ovdje prisutnim trolovima....

Ako Vam se ne sviđa tema i namjerno je opstruirate trolanjem onda bi po meni moderator trebao TRAJNO banirati sve oni kojima smeta tema.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:16   #719
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Još jedna trolčina @ZoranOštrić se uhvatio.
E aj budi dobar i nemoj čovjeka nazivati trolom. Mene možeš slobodno, trolovat ću te do besvijesti evo unaprijed ti kažem

Ali Zorana pratim već dugo i čovjek vrlo korektno raspravlja. Nema čak ni oštar jezik kada ga se isprovocira. I piše ono što zna bez arogancije. A ti njega nazivaš trolom i to još trolčinom
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:31   #720
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
E aj budi dobar i nemoj čovjeka nazivati trolom. Mene možeš slobodno, trolovat ću te do besvijesti evo unaprijed ti kažem

Ali Zorana pratim već dugo i čovjek vrlo korektno raspravlja. Nema čak ni oštar jezik kada ga se isprovocira. I piše ono što zna bez arogancije. A ti njega nazivaš trolom i to još trolčinom
Dobar je Oštrić, fin, kulturan, samo ipak je "specijaliziran" za antifašizam, ova davna doba o kojima je ovdje riječ su mu španska sela, samo je htio povući ekvidistancu između Hrvata i Srba prozivajući za mitomaniju priču o hrvatskoj pradomovini. A to baš i nije konstruktivan doprinos raspravi nego nešto drugo.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.