Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 09:01   #81
Možda je legitimno, ali kako u našem kulturnom miljeu kukci imaju pretežno negativne asocijacije većini to neće predstavljati dovoljno "seksa" niti za osobni ego bust niti za impresioniranje klijenata niti picoka. Možda ako je neka tinejdžerska bubimirasta subkulturna niša
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 09:13   #82
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Možda je legitimno, ali kako u našem kulturnom miljeu kukci imaju pretežno negativne asocijacije većini to neće predstavljati dovoljno "seksa" niti za osobni ego bust niti za impresioniranje klijenata niti picoka. Možda ako je neka tinejdžerska bubimirasta subkulturna niša
Ne dolaze ti životinje radi ego-boosta nego drugih stvari. Kukci su nezamjenjivi za precizne radove, špijunažu i sl. Samo nije preporučljivo putovati u njihovom tijelu jer su prilično osjetljivi na muhomlate.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 09:16   #83
Da precizni radovi
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 10:12   #84
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kukci su sasvim legitimne totemske životinje. Sinoć sam baš spljeskala jednog beljkića.
Možda je i za razmisliti, mi ne srećemo u današnje vrijeme baš puno medvjede, vukove..., no u prirodi više ptice, puževe, komarce, mrave..
Moji totemski kukci su crvene buba mare, bumbari i pčele.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 10:27   #85
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Možda je legitimno, ali kako u našem kulturnom miljeu kukci imaju pretežno negativne asocijacije ....... :
Naravno, i to nije bez razloga.
Većina sitnih kukaca, pa i veći(stršljeni, obadi, ose), krpelji, muhe, komarci, gnjide, uši, moljci, žohari..., prenose bolesti i zaraze, i to se odvajkada znalo. Mnogo toga se pripisivalo zlim duhovima vezano za takve kukce, ali i bolesti kao kuga, šuga ....
No znale su se i mjere zaštite, opet personificirano, zaštitom dobrim biljnim duhovima, koje tjeraju i štite od zlih duhova nametnika koji donose bolest, kao npr. lavanda, bosiljak, ćešnjak, kadulja...
Praznovjerje, koje je danas i znanstveno dokazano da djeluje.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:01   #86
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Možda je i za razmisliti, mi ne srećemo u današnje vrijeme baš puno medvjede, vukove..., no u prirodi više ptice, puževe, komarce, mrave..
Moji totemski kukci su crvene buba mare, bumbari i pčele.
Nije važno što susrećemo u prirodi. Možeš imati i izumrlu životinju... recimo pterodaktilografa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:13   #87
Moš špageti monstera il' barem jednoroga?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:26   #88
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Moš špageti monstera il' barem jednoroga?
Jednoroga možeš, za Špagetastog nisam sigurna je li nakupio dovoljno sosa za djelomičnu materijalizaciju. Ako i jest, onda ne spada u totemske životinje nego u bogove/učitelje u ljudskom(?) liku. A s njima nemam previše iskustva, teško se probijam u Gornji Svijet, bit će da su desetljeća ateizma ostavila traga.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:57   #89
Nakon inkvizicije, vještice i šamani su danas postali obožavani od psihijatara, s Thoms S. Szasz apostrofira činjenicu prema kojoj su psihijatri oduševljeni zastupnici psihopatološke teorije o vješticama, tvrdnjom da su vještice bile duševno bolesne žene.
Hmmmm, hmmmm zanimljivo

Fenomenalan znanstv rad.
http://www.academia.edu/12203057/Vje...sihonavigacija
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 14:05   #90
Quote:
Leteća kaže:
Prvo trebaš izraziti namjeru da je upoznaš. Budući da pišeš ovdje, možemo računati da je to obavljeno.

Prati neko vrijeme na koje životinje najčešće nalijećeš - ne samo u fizičkom okruženju nego i na netu, televiziji, u snovima, za vrijeme meditacije, sanjarenja i sl. Recimo, ako u dućanu vidiš neku skroz kičastu šalicu s vukom, a osjetiš potrebu da je kupiš nemoj odmah reći "to nije moj stil" nego je uzmi i vidi kako se osjećaš.

Kakva su ti iskustva s izmijenjenim stanjima svijesti? Trans, lucidni snovi, meditacija, itd...?
Zivim sa psom. Tako da su psi oni koje svakodnevno susrecem, ali mislim da to nije bas to o cemu pricamo.
Kad zivis sa psom problem je sto on odreduje koje ces zivotinje susretati jer postoji hrpa zivotinja koje bjeze pred psom.
Jednom sam cuo od neke zene da je za proljetni umor dobro setati sumom i duboko disati jer te ona "napoji " energijom. Probao sam to i istina je, odnosno meni je djelovalo. Rekla mi je da trebam zahvaliti sumi u vidu nekog dara ( hrana za sumske zivotinje ) i onda ce mi svaki puta darovati energiju.
Odnio sam hranu za ptice i med ( domaci ). Hranu sam posipao po grani od drveta, a med sam stavio u malu posudicu od gline ( prirodni je materijal,pa sam mislio da je ok ). Ta suma je perfektna, svaki put se iskreno obradujem kada joj se priblizavam. Iako najvise volim rijeke, slapovi me preporode. Voda je i inace moj element i uz nju se najbolje osjecam ( ali slatke tekucice, ne more. More me umara ) .
Ne znam kako zahvaliti rijeci ili potoku? Hranio sam ribe, onak mislio sam da je to neki ok vid zahvale.
Sto se drveca tice, radimo sok od bazge. Mama me upozorila da se cvijetovi moraju oprezno otkidati da se grane ne bi ozlijedile jer to nosi nesrecu... ne zna zasto, ali tako su i njoj rekli. Cvijetovi se smiju uzimati ako ne ostecujes grane. Radi i med od maslacka, ali i borovih izdanaka ( isto se mora oprezno brati ). Ljudi rade i sirup od borovih iglica,pa mi nije jasno zasto se bor smatra losim? Od svih drveca meni su crnogorice najdraze. Smreku i bor obozavam, ali to je mozda povezano sa tim da volim planine.
Obzirom da vec duze vrijeme koristimo cvijet bazge, a i izdanke bora trebao bi se vjerojatno zahvaliti, ali ne znam na koji nacin se zahvaliti drvetu? Da ostavim hranu za kukce? Oni su dobri za zemlju, a drvo se tako hrani?
Dobar sam sa meditacijom...
Al je ovo dug post
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:30   #91
bubi mir;
Quote:
Jednom sam cuo od neke zene da je za proljetni umor dobro setati sumom i duboko disati jer te ona "napoji " energijom. Probao sam to i istina je, odnosno meni je djelovalo. Rekla mi je da trebam zahvaliti sumi u vidu nekog dara ( hrana za sumske zivotinje ) i onda ce mi svaki puta darovati energiju.
Odnio sam hranu za ptice i med ( domaci ). Hranu sam posipao po grani od drveta, a med sam stavio u malu posudicu od gline ( prirodni je materijal,pa sam mislio da je ok ). Ta suma je perfektna, svaki put se iskreno obradujem kada joj se priblizavam. Iako najvise volim rijeke, slapovi me preporode. Voda je i inace moj element i uz nju se najbolje osjecam ( ali slatke tekucice, ne more. More me umara ) .
Ne znam kako zahvaliti rijeci ili potoku? Hranio sam ribe, onak mislio sam da je to neki ok vid zahvale.
Sve točno. Ovo u vezi šume mogu ti gotovo svi potvrditi, da su si "napunili baterije", zato ljudi idu u planinarenja, gljivarenja, zrak je bolji u šumi, mnogo toga pozitivnog.
A i kada gledaš, sve naše praprapradjedove je šuma i odgajala, genetski smo vezani za šume, potoke, jezera...
I bolje se uz njih i osjećamo.
Usudio bih se reći, jedino je to normalna i zdrava okolina, u svim aspektima duhovnim, mentalnim, fizičkim, zdravstvenim, emocionalnim....
Quote:
Sto se drveca tice, radimo sok od bazge. Mama me upozorila da se cvijetovi moraju oprezno otkidati da se grane ne bi ozlijedile jer to nosi nesrecu... ne zna zasto, ali tako su i njoj rekli. Cvijetovi se smiju uzimati ako ne ostecujes grane. Radi i med od maslacka, ali i borovih izdanaka ( isto se mora oprezno brati
).
Tako je sa svime, ali uz bazgu je posebice potreban oprez to je istina, da se ne lome grane, velika nesreća i zla kob je moguća nakon toga.
Quote:
Ljudi rade i sirup od borovih iglica,pa mi nije jasno zasto se bor smatra losim? Od svih drveca meni su crnogorice najdraze. Smreku i bor obozavam, ali to je mozda povezano sa tim da volim planine.
To je i mene zanimalo, ta suprotnost i kontradikcija.
Stvar je u tome da bor nije loš, niti je loše živjeti i graditi kuće ispod ili uz borove. Ali to se odnosi na prirodno stanište borovih šuma, a to su brdsko-planinski predjeli, a ne nizine.
Bor posađen u nizini, osim što se mući razvojem i rastom, on i pati, ne pašu mu te ljetne vrućine, ne paše mu suhi ljetni zrak, ne paše mu mineralni sastav zemlje u nizini koji je bitno drugaćiji od onoga u brdsko-planinskim predjelima (to jako dobro znaju šumari i voćari)... uglavnom mući se i pati, a nerijetko se i osuše , a ljudi se pitaju, samo se odjednom osušio ?
Osim toga, taj isti bor mjenja i svoju neposrednu blizinu, koja nije navikla na njegovo prisustvo, i kao takova odumire, ispod bora vegetacija je slaba, autohtoni mikroorganizmi i kukci nisu navikli na tu promjenu, biocenoza jednim djelom odumire, ne poklapa se
Sve to ima utjecaj i na ljude.
Quote:
Obzirom da vec duze vrijeme koristimo cvijet bazge, a i izdanke bora trebao bi se vjerojatno zahvaliti, ali ne znam na koji nacin se zahvaliti drvetu? Da ostavim hranu za kukce? Oni su dobri za zemlju, a drvo se tako hrani?
Dobra ideja, korijenje iskorištava organske trule tvari i hrani se vodom i mineralima iz humusa, i baš mu humus najviše paše, možeš i zagrliti drvo-dendrologije malo-intenziviranje komunikacije i toplih emocija.
Drveća su inaće moćna bića, i nije im prijeko potrebna ljudska pomoć, ćim izrastu u visinu to je to.
Ako si u prilici, na nekoj ogoljenoj sjećom šuma osami, posadi neko autohtono drvo, a mladicu nađi u šumi ispod većih stabala. Te mladice, mladi izdanci ionako neće opstati u hladu i uvenuti će, pa ih lijepo iskopaš par (visine pola do 1 metar)sa korijenom, i premjestiš na rub šume ili prokrćenu osamu, tako pomažeš širiti šumu.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 16:48   #92
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
..trebao bi se vjerojatno zahvaliti, ali ne znam na koji nacin se zahvaliti drvetu?...
Možeš im govoriti, slati telepatske poruke, a čini mi se da su najvažniji osjećaji, to jest kakvu energiju emitiraš prema njima. Biljke će osjetiti ljubav i uzvratiti, i u cijelom prostoru će biti više ljubavi.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:19   #93
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Zivim sa psom. Tako da su psi oni koje svakodnevno susrecem, ali mislim da to nije bas to o cemu pricamo.
Kad zivis sa psom problem je sto on odreduje koje ces zivotinje susretati jer postoji hrpa zivotinja koje bjeze pred psom.
Jednom sam cuo od neke zene da je za proljetni umor dobro setati sumom i duboko disati jer te ona "napoji " energijom. Probao sam to i istina je, odnosno meni je djelovalo. Rekla mi je da trebam zahvaliti sumi u vidu nekog dara ( hrana za sumske zivotinje ) i onda ce mi svaki puta darovati energiju.
Odnio sam hranu za ptice i med ( domaci ). Hranu sam posipao po grani od drveta, a med sam stavio u malu posudicu od gline ( prirodni je materijal,pa sam mislio da je ok ). Ta suma je perfektna, svaki put se iskreno obradujem kada joj se priblizavam. Iako najvise volim rijeke, slapovi me preporode. Voda je i inace moj element i uz nju se najbolje osjecam ( ali slatke tekucice, ne more. More me umara ) .
Ne znam kako zahvaliti rijeci ili potoku? Hranio sam ribe, onak mislio sam da je to neki ok vid zahvale.
Sto se drveca tice, radimo sok od bazge. Mama me upozorila da se cvijetovi moraju oprezno otkidati da se grane ne bi ozlijedile jer to nosi nesrecu... ne zna zasto, ali tako su i njoj rekli. Cvijetovi se smiju uzimati ako ne ostecujes grane. Radi i med od maslacka, ali i borovih izdanaka ( isto se mora oprezno brati ). Ljudi rade i sirup od borovih iglica,pa mi nije jasno zasto se bor smatra losim? Od svih drveca meni su crnogorice najdraze. Smreku i bor obozavam, ali to je mozda povezano sa tim da volim planine.
Obzirom da vec duze vrijeme koristimo cvijet bazge, a i izdanke bora trebao bi se vjerojatno zahvaliti, ali ne znam na koji nacin se zahvaliti drvetu? Da ostavim hranu za kukce? Oni su dobri za zemlju, a drvo se tako hrani?
Dobar sam sa meditacijom...
Al je ovo dug post
Dovoljno je reći "hvala". Čak ne mora biti ni naglas. I ne samo protiv proljetnog umora, nego i inače. Pokušaj jednom tako provesti dan - mentalno se zahvali svemu što vidiš - suncu, stablima, travi, golubovima... i naravno pesu.

Za dodatne efekte, vodene tokove bi trebalo čistiti. Pokupiš smeće koje je netko pobacao po šumi, izvučeš stare grane i trulo lišće koje blokira tokove vode, urediš malo okoliš oko izvora. Imam jedan u svojoj blizini koji svakih par mjeseci moram čistiti od pijeska jer se inače zaštopa. I stvarno se osjetim bolje nakon što to učinim.

Taj izvor mi je i polazišna točka za putovanja jer je iznad njega veliko stablo, pa se odatle mogu spuštati pod zemlju i penjati u nebo. E, taj dio ti je srodan meditaciji - zamisliš neko slično mjesto u prirodi, boje, mirise, zvukove, osvjetljenje itd. i uzimaš ga kao polazišnu točku. Kad se spuštaš dolje (kroz vodu, pukotinu u zemlji, pećinu, itd.) putuješ s namjerom da upoznaš svoju životinju. Ona koja ti se prva pojavi u mislima je vjerojatno ta, ali za svaki slučaj je pitaš. Onda je pitaš što ti je došla pokazati, itd. Vidi si onaj audio-tečaj koji sam linkala, ima njega za nabaviti i na drugim mjestima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:09   #94
Hvala svima na odgovorima.
Leteca... probat cu to, pa da vidimo oce mi uspjeti ( vjerojatno nece iz prve )
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:24   #95
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima.
Leteca... probat cu to, pa da vidimo oce mi uspjeti ( vjerojatno nece iz prve )
Što se tiče šume ona ima visoku koncetraciju Bovisa.
Stoga ona čisti i pročiščuje na svim razinama i duh i tijelo.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Bovisova_skala
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:40   #96
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Što se tiče šume ona ima visoku koncetraciju Bovisa.
Stoga ona čisti i pročiščuje na svim razinama i duh i tijelo.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Bovisova_skala
Nisam ziher, ona goveda što zadnjih dana arlauču po šumi i beru vrganje grabljama ne doimaju mi se baš pročišćeno.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:42   #97
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nisam ziher, ona goveda što zadnjih dana arlauču po šumi i beru vrganje grabljama ne doimaju mi se baš pročišćeno.

Kad su se nakrkali crvenih gljiva...odnosno antifa gljivih
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:00   #98
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kad su se nakrkali crvenih gljiva...odnosno antifa gljivih
Ima smisla, vidi tko je pokrenuo temu.

Inače, kad mi temperatura skoči iznad 38, redovito imam vizije patuljaka s partizanskim kapama. Nemam pojma što to znači.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:35   #99
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ima smisla, vidi tko je pokrenuo temu.

Inače, kad mi temperatura skoči iznad 38, redovito imam vizije patuljaka s partizanskim kapama. Nemam pojma što to znači.
Previše antifa virusa u crvenoj krvci...
To se liječi istjerivanjem sotone.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:50   #100
Nemre ni jedna tema bez crveno-crno-žuto-zelenih xe, he, xe..
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.