Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 22:39   #2781
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibrahime, sereš.
Em što šišeš pizdarije, em svjesno provociraš i lažeš. Laž ko Velebit da nemam nijedan post vezan na temu. Dok sam u početku objašnjavao nije te bilo, tebi samom mi se ne objašnjava jer nisi u stanju shvatiti.
Daj Biljka, smiri se, nemoj se žestiti i psovati niti vrijeđati, radije se posveti temi.
U stanju sam ja svašta shvatiti, ali ne iz ničega...
Pošto izvore i argumente od tebe nisam vidio, ne znam kako bih ih mogao shvatiti; da si što stavio, možda bih i imao što za shvaćati.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Koji kurac je tu čudan? Trag je vortex na krajevima krila, uz visoku vlagu zraka ništa čudno.
Da, da , naravno. Čuli smo već tu uvjerljivu priču, samo nažalost, ne drži ni kapljicu vode.
Ali uz ovakav kočijaški vokabular možda nas i uvjeriš ako to ponoviš još 5000 puta.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:12   #2782
Čuj sad njega, smeta mu vokabular. Nismo na temi vjeronauka ili lijepog ponašanja već na jebenim chemtrailsima.
Koji dio ti nije jasan u odgovoru?

Avion leti, ima dovoljno vlage u zraku i na krajevima krila stvara se vrtloženje zraka - vortex, točnije wake vortex turbulence.
Da pojasnim, krilo proizvodi uzgon a kada preko krila pređe fluid stvara cirkulaciju, brzina fluida veća je na gornjim dijelovima površine nego preko donjih zbog stvaranja pozitivnog uzgona.
Kada dođe do brze promjene u kružnoj distribuciji uzona preko krila, cirkulacija se rasipa nizvodno. To se pojavljuje na vrhovima krila, krajevima krilaca i na spojevima krila i otvora za gorivo. Ova područja cirkulacije obično se miješaju u 10 krilnih dužina nizvodno i oblikuju par vrtložnih pletenica ili vortices koji se okreću u suprotnim smjerovima. To je stabilna i snažna vrsta toka i može trajati nekoliko minuta.

Eto, to je ono što je prikazano na videu koji si linkao. Nikakvo prašenje, nikakva čuda...čista fizika.

Jesi sad zadovoljan?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:10   #2783
Samo što ovo nema veze s wingtip vortices nego je pravi kemtrejl

Thai airways A380 koji izbacuje gorivo.
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:17   #2784
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Daj Biljka, smiri se, nemoj se žestiti i psovati niti vrijeđati, radije se posveti temi.
Da, da , naravno. Čuli smo već tu uvjerljivu priču, samo nažalost, ne drži ni kapljicu vode.
Ali uz ovakav kočijaški vokabular možda nas i uvjeriš ako to ponoviš još 5000 puta.
Takav siromašan vokabular je za Biljku112 kompenzacija za vlastiti intelektualni deficit.
Kada sam mu govorio o VTRPE i DAARPA military programima, on je mislio da se radi o programskom jeziku Fortran.
Can U believe ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.10.2017., 00:17   #2785
A ja sam glavom i bradom Budha!
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:25   #2786
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Takav siromašan vokabular je za Biljku112 kompenzacija za vlastiti intelektualni deficit.
Kada sam mu govorio o VTRPE i DAARPA military programima, on je mislio da se radi o programskom jeziku Fortran.
Opet zajebavaš?
Predpostavljam da ti engleski nije problem pa izvoli i čitaj.

Quote:
This report is a user's guide to the VTRPE (variable terrain radio parabolic equation) computer model. It is designed to provide the reader with a summary of the physics and numerical methods used in the VTRPE model, along with detailed instructions on the model's use and operation. The VTRPE computer program is a range-dependent, tropospheric microwave propagation model that is based upon the split-step Fourier parabolic wave equation algorithm. The nominal applicable frequency range of the model is VHF to K-band. The VTRPE program is able to make predictions for microwave propagation over both land and water. The VTRPE code is a full-wave propagation model that solves the electromagnetic wave equations for the complex electric and magnetic radiation fields. The model accounts for the effects of nonuniform atmospheric refractivity fields, variable surface terrain, and varying surface dielectric properties on microwave propagation. The code is written in ANSI-77 FORTRAN with MILSPEC-1753 FORTRAN language extensions. The VTRPE program is currently configured to run under the UNIX operating system on SUN minicomputers and CONVEX supercomputers, and under MS-DOS on 80386/80486-based PC's.
A DAARPA je agencija Ministarstva obrane USA i ne razumijem kakve bi oni imali veze sa chemovima. Vjerojatno nisam maštivit kao ti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 01:14   #2787
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Opet zajebavaš?
Predpostavljam da ti engleski nije problem pa izvoli i čitaj.
A DAARPA je agencija Ministarstva obrane USA i ne razumijem kakve bi oni imali veze sa chemovima. Vjerojatno nisam maštivit kao ti.
Sada se već brinem Biljka112.
Zaboravljaš nešto mnogo, i to ne samo na ovoj temi.
Što si htio pokazati ?
Opet si se upleo u programske jezike ?
Teško ti je da shvatiš osnove Biljka112 ?
Sada pročitaj.
DARPA and the Department of Defense along with Silicon Valley have developed an artificial singularity through HAARP, satellites, electronics, and chemtrails. HAARP. modern electronics and wireless frequencies are generating geometrically designed programs into society.
The chemtrails are made of nano conductive particles that create an electromagnetic fuzz in the air and this enhances these electronic frequencies and creates a type of artificial singularity. These frequencies are hacking into the nerve systems and electrical system of the human biology and can manipulate chemicals, pain, arousal, as well as psychological states.

https://www.google.hr/amp/s/tabublog...y-jesuits/amp/
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 07:06   #2788
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Čuj sad njega, smeta mu vokabular.
Nepristojnost, nekultura i sirovost me oduvijek smetaju, bilo gdje.
Nije moja razina i odgajan sam drugačije, sorry.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Avion leti, ima dovoljno vlage u zraku i na krajevima krila stvara se vrtloženje zraka - vortex, točnije wake vortex turbulence.
Hvala ti na iscrpnom pojašnjenju u nastavku, međutim, na tom videu koji sam stavio, a kojeg Biljka komentira (obratite pažnju na video), vidljivo je da trag sve vrijeme doslovno šiklja iz samo 2 uske točke na krilu, s lijeve i desne strane krila, pri njegovim krajevima.
Sve je to ok s vrtlozima, ali zar doista netko može vjerovati da se oni simetrično i milimetarski precizno rasporede na jednom određenom mjestu na krilu aviona kao u ovom videu i onda šikljaju isključivo iz te točke? (odnosno tih dviju u ovom slučaju)
Npr. ovaj video prikazuje malo bolje te vrtloge o kojima pričaš i tu bi tvoje objašnjenje držalo vodu jer to doista i liči na ono što si opisao.
Međutim, ovo iz prethodnog videa što si komentirao i obrazložio kao vrtloge, s ovim nema veze i vidljivo je da se ne radi o istoj stvari.

Također, jesu li i ovo možda wingtip vortices i wake vortex turbulence?
Već sam to stavljao nedavno pa nitko nije imao odgovor...

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
A ja sam glavom i bradom Budha!
Eh, da si bar...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Takav siromašan vokabular je za Biljku112 kompenzacija za vlastiti intelektualni deficit.
Bojim se da je korijen problema u slabijoj učenosti, ali zato zavidnoj nenačitanosti, a uz sve to i ispodprosječnoj memoriji.
No, to nije ništa strašno jer se sve to može promijeniti na bolje što ja Biljci112 i iskreno želim.

Uglavnom, Biljka, hvala ti na konačno jednom konstruktivnom postu na ovoj temi.
Nema veze što objašnjenje drži vodicu kao zarđalo sito, ali barem si se potrudio, držao se teme i objasnio prilično dobro.
Takvog te volimo.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.10.2017., 09:02   #2789
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Nepristojnost, nekultura i sirovost me oduvijek smetaju, bilo gdje.
Nije moja razina i odgajan sam drugačije, sorry.
Primio sam na znanje ali živo mi se jebe za bto što te smeta. I meni smeta ljudska glupost pa ne pizdim. A trebao bi.

Quote:
Hvala ti na iscrpnom pojašnjenju u nastavku, međutim, na tom videu koji sam stavio, a kojeg Biljka komentira (obratite pažnju na video), vidljivo je da trag sve vrijeme doslovno šiklja iz samo 2 uske točke na krilu, s lijeve i desne strane krila, pri njegovim krajevima.
Sve je to ok s vrtlozima, ali zar doista netko može vjerovati da se oni simetrično i milimetarski precizno rasporede na jednom određenom mjestu na krilu aviona kao u ovom videu i onda šikljaju isključivo iz te točke? (odnosno tih dviju u ovom slučaju)
Npr. ovaj video prikazuje malo bolje te vrtloge o kojima pričaš i tu bi tvoje objašnjenje držalo vodu jer to doista i liči na ono što si opisao.
Međutim, ovo iz prethodnog videa što si komentirao i obrazložio kao vrtloge, s ovim nema veze i vidljivo je da se ne radi o istoj stvari.

Također, jesu li i ovo možda wingtip vortices i wake vortex turbulence?
Već sam to stavljao nedavno pa nitko nije imao odgovor...
Ibro, ako si lud onda vidiš prašenej u tom videu. I to videu snimljenom mobitelom. Kako si maštovit, vjeruješ u pizdarije a škola ti je bila mrska jasno da vidiš prašenje.
Ovo drugo je tako loše snimano da se čak ne može komentirati. Ali nije nikakvo prašenje.

Quote:
Eh, da si bar...
Naravno da jesam...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.10.2017., 09:05   #2790
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Sada se već brinem Biljka112.
Zaboravljaš nešto mnogo, i to ne samo na ovoj temi.
Što si htio pokazati ?
Opet si se upleo u programske jezike ?
Teško ti je da shvatiš osnove Biljka112 ?
Sada pročitaj.
DARPA and the Department of Defense along with Silicon Valley have developed an artificial singularity through HAARP, satellites, electronics, and chemtrails. HAARP. modern electronics and wireless frequencies are generating geometrically designed programs into society.
The chemtrails are made of nano conductive particles that create an electromagnetic fuzz in the air and this enhances these electronic frequencies and creates a type of artificial singularity. These frequencies are hacking into the nerve systems and electrical system of the human biology and can manipulate chemicals, pain, arousal, as well as psychological states.

https://www.google.hr/amp/s/tabublog...y-jesuits/amp/
Fakat zajebavaš...kopiraš budalaštinu sa bloga nekog američkog mamlaza.
Daj se više uozbilji ili odlepršaj.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:14   #2791
hehe rorione na stranici prije se kurcis nekakvim 'neopskurnim izvorima' a iskljucivo stavljas upravo takve nebuloze
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 23:46   #2792
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibro, ako si lud onda vidiš prašenej u tom videu. I to videu snimljenom mobitelom.
A kaj bi netko trebao sa sobom tegliti na grbi najbolju kameru na svijetu i čekati da se pojavi CT da bi ga usnimio tebi za ljubav?
Pa jasno da je uslikano prvim što se našlo pri ruci.
A i nije tako loša kvaliteta. Da je predobra, bilo bi još više razloga za sumnju.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Fakat zajebavaš...kopiraš budalaštinu sa bloga nekog američkog mamlaza.
Daj se više uozbilji ili odlepršaj.
Stvrano ti je kultura jača strana.

Nego, zašto ne objasniš drugi video kad već ni prvi nisi uspio?
Isto wingtip vortices?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 00:42   #2793
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
A kaj bi netko trebao sa sobom tegliti na grbi najbolju kameru na svijetu i čekati da se pojavi CT da bi ga usnimio tebi za ljubav?
Pa jasno da je uslikano prvim što se našlo pri ruci.
A i nije tako loša kvaliteta. Da je predobra, bilo bi još više razloga za sumnju.
Ne treba ti najbolja kamera, kompaktni digitalac ili još bolje DSLR sasvim dovoljno. Ne meni za ljubav već ako se nešto nudi kao argument onda neka bude argument.

Quote:
Stvrano ti je kultura jača strana.

Nego, zašto ne objasniš drugi video kad već ni prvi nisi uspio?
Isto wingtip vortices?
Rekoh ti da nismo na religiji. I napisah ti da se na tom drugom videu ništa ne vidi. S obzirom na vrlo lošu kvalitetu snimke nemam komentar. Ne znam.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 01:08   #2794
[=Biljka]
Quote:
Ne treba ti najbolja kamera, kompaktni digitalac ili još bolje DSLR sasvim dovoljno. Ne meni za ljubav već ako se nešto nudi kao argument onda neka bude argument.
Kako misliš da će ti to pomoći, kada ne vidiš što se događa na nebu ??
Ajde to objasni ?
Quote:
I napisah ti da se na tom drugom videu ništa ne vidi. S obzirom na vrlo loš u kvalitetu snimke nemam komentar.
Kao što rekoh, problemi sa vidom su evidentni
Quote:
Ne znam
.
Ima li šta novo(zijev)
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 07:09   #2795
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne treba ti najbolja kamera, kompaktni digitalac ili još bolje DSLR sasvim dovoljno. Ne meni za ljubav već ako se nešto nudi kao argument onda neka bude argument.
Pravi mi se javlja pričati o argumentima. :klap:
No, u takvim situacijama jednostavno čovjek usnimi s onim što ima.
Možda živi u naprednoj zemlji poput Hr pa niti nema za bolji fotić.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
I napisah ti da se na tom drugom videu ništa ne vidi. S obzirom na vrlo lošu kvalitetu snimke nemam komentar. Ne znam.
Ti vjerojatno ne želiš vidjeti.
Jer kvaliteta snimke na tom drugom videu je sasvim dovoljno dobra da se jasno vidi da to nema najblaže veze s wingtip vortices i sličnim pojavama.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:29   #2796
Taj vrtlog zbog promjene tlaka zraka se javlja isključivo u ekstremnim uvjetima pri velikim brzinama i naglim manevrima borbenih aviona.
Smiješno je tvrditi da to nastaje kod putničkog koji kruza pravocrtno 20kmh, i to 50 x jače nego kod lovca koji izvodi ekstremne manevre.
Smiješno, vjerovanje u to je religija, nema veze sa znanošću i zakonima FIZIKE.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:58   #2797
i od cega se sastoji taj trag? tko ga ispusta, zasto, kojom tehnologijom i u koju svrhu? obzirom da se na videu jasno vidi da tragovi izlaze iz mlaznog motora - koja tvar moze prezivjeti prolazak kroz turbinu i koja turbina moze prezivjeti strana tijela koja sagorjevaju drugacije od goriva?

odgovora nece biti ali se svejedno nadam da ce dezurni cudaci malo promisliti o ovim pitanjima prije nego opet vjeruju nekom filmicu na internetu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:05   #2798
Unhappy

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
odgovora nece biti ali se svejedno nadam da ce dezurni cudaci malo promisliti o ovim pitanjima prije nego opet vjeruju nekom filmicu na internetu.
Odgovora je bilo, samo ne vrijedi za one koji ne čitaju forum, i pogotovo onima koji ne vide dobro.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:05   #2799
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Taj vrtlog zbog promjene tlaka zraka se javlja isključivo u ekstremnim uvjetima pri velikim brzinama i naglim manevrima borbenih aviona.
Smiješno je tvrditi da to nastaje kod putničkog koji kruza pravocrtno 20kmh, i to 50 x jače nego kod lovca koji izvodi ekstremne manevre.
Smiješno, vjerovanje u to je religija, nema veze sa znanošću i zakonima FIZIKE.
Imaš pravo, religija je tupilo za mozak. Zmaj, onaj bez motora, ima minimalnu brzinu slijetanja oko 30 km/h. Cesna 150 stolira na 78 km/h. Airbus ima MINIMALNU brzinu od oko 200 km/h a ekonomičnu (to je ona kojom najčešće leti) 900 km/h ili 0.78 M.Veliki putnički avioni imaju puno veće površine i rade puno jače rotore od malih lovaca, a nastanak magle na pojedinim dijelovima aeroprofila je posljedica konstrukcije zrakoplova i STANJA ATMOSFERE.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:26   #2800
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
[=Biljka]
Kako misliš da će ti to pomoći, kada ne vidiš što se događa na nebu ??
Ajde to objasni ?

Kao što rekoh, problemi sa vidom su evidentni
.
Ima li šta novo(zijev)
Očito nikada nisi držao fotoaparat u ruci a o fotografiranju da ne govorim.
Puno je tu raznih brojeva...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.