Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 19:49   #61
Quote:
vg1983 kaže: Pogledaj post
Najveca i najgora posljedica je ta sto me MPO nazalost promijenio kao osobu...mozda sam i sama kriva jer sam to dopustila, ali 7g. pokusavanja, jedna beba izgubljena u 13tt, druga u 9tt, odurno radno mjesto i poneki losi odnosi s clanovima obitelji su kumovali tome da sam zavrsila na redovitoj psihoterapiji, trenutno uz medikamente. Nikada nisam mislila da ovako dugo necemo uspjeti, nisam mislila da cu se baviti mislju sto dalje ako nikada ne uspijemo. Fizicki sam isto na neki nacin odraz kaosa iznutra....od kila, do borbe s pcos, stitnjacom, bolovima u ledima....suprug i ja se trudimo zaista oko nas dvoje. Oko nas kao para i ne damo da nam ovo sve satre brak. Uskoro mijenjam radno mjesto, a nadam se da ce time bit rijesen jedan dio negative koju nosim. Ali evo trenutno je period kad sam bas low. Pustila sam uzde i znam da cu ih kroz koji mjesec opet uhvatiti i imati prividnu kontrolu nad zivotom. Uglavnom htjedoh rec da je mene MPO sje** onako posteno, psihicki, natjerao me da se manje smijem i to mu zamjeram.
To je to.
Izvrsno napisano.



Ja ti čestitam što si bila dovoljno zrela i pametna da odeš potražiti psihološku pomoć.
Nisi sama kriva ništa. Dogodile su ti se stvari koje bi na većinu ljudi ostavile velike posljedice. Ti si odabrala biti iskrena i odgovorna i učiniti što možeš da se izboriš da plivaš iznad površine.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:56   #62
Mi ovdje prolazimo ono što "normalnoj" ženi nije ni na kraj pameti. NItko to ne može shvatiti osim žene koja je prošla to isto.
Jako je tu puno emocija, skokova i padova, jako puno živaca, vremena i zdravlja ostavljamo na ginekološkim stolovima.

Moja posljedica mpo-a nije zdravstvene prirode, sve to odlično podnosim no stoje mi neke bitne stvari u životu zbog mpo-a. I to na neodređeno.
Recimo, već godinama ne mijenjam posao jer mi treba stabilan posao sa fleksibilnim radnim vremenom i mogućnosti bolovanja kad god mi treba. Stoji nam renovacija stana dok ne znamo šta je sa djetetom, da li nam treba dodatna soba ili ne...
Osjećam da mi je život na čekanju, a vrijeme prolazi dok ja stojim ukopana u mjestu...
Nisam sretna, ne što nemamo djece, još, s tim mogu živjeti, nego što jako puno toga žrtvijem, prvenstveno ja zbog borbe sa neplodnošću.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:41   #63
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
To je to.
Izvrsno napisano.



Ja ti čestitam što si bila dovoljno zrela i pametna da odeš potražiti psihološku pomoć.
Nisi sama kriva ništa. Dogodile su ti se stvari koje bi na većinu ljudi ostavile velike posljedice. Ti si odabrala biti iskrena i odgovorna i učiniti što možeš da se izboriš da plivaš iznad površine.

Hvala ti na ovim rijecima
vg1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:11   #64
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Mi ovdje prolazimo ono što "normalnoj" ženi nije ni na kraj pameti. NItko to ne može shvatiti osim žene koja je prošla to isto.
Jako je tu puno emocija, skokova i padova, jako puno živaca, vremena i zdravlja ostavljamo na ginekološkim stolovima.

Moja posljedica mpo-a nije zdravstvene prirode, sve to odlično podnosim no stoje mi neke bitne stvari u životu zbog mpo-a. I to na neodređeno.
Recimo, već godinama ne mijenjam posao jer mi treba stabilan posao sa fleksibilnim radnim vremenom i mogućnosti bolovanja kad god mi treba. Stoji nam renovacija stana dok ne znamo šta je sa djetetom, da li nam treba dodatna soba ili ne...
Osjećam da mi je život na čekanju, a vrijeme prolazi dok ja stojim ukopana u mjestu...
Nisam sretna, ne što nemamo djece, još, s tim mogu živjeti, nego što jako puno toga žrtvijem, prvenstveno ja zbog borbe sa neplodnošću.
Uf, ovo kao da sam ja napisala... Tako istinito od riječi do riječi.

Uz sve to, ja osobno jako volim putovati i baviti se sportom. Prošle godine sam nakon svakog postupka nanovo kretala s treninzima i vraćala se u formu od nule. Bilo je pritom i suza. Putovanja dolaze u obzir samo ona koja se daju isplanirati na ho-ruk ako postupak opet bude neuspješan. Kupnja avio karata za par mjeseci unaprijed i rezervacija smještaja je nezamisliva.
Godinama smo sanjali o preseljenju u inozemstvu i gradili svoje karijere u tom smjeru. Sada nam se za to ostvarila prilika, ali ćemo je odbiti zbog cijena postupaka vani, činjenice da tu imamo smrzliće, pouzdanog doktora, HZZO... Sve je podređeno MPOu.

A o utjecaju Utrogestana na moju psihu neću uopće pričati. Kad nisam pod Utrogestanom, mogu zamisliti svoj život bez djece. Teško, ali mogu. Znam da bi zauvijek imala knedlu u grlu kad netko novi objavi trudnoću, ali mogu. Ali kad sam na Utrogestanu, ništa u životu osim snova o djetetu ne postoji. Cijeli život je bez djeteta u potpunosti besmislen i sve bi napravila da do tog djeteta dođem. Taj očaj nakon neuspješnog postupka pojačan Utrogestanima je nešto najgore što sam ikad osjetila, a prošla sam u životu štošta.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:20   #65
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Osjećam da mi je život na čekanju, a vrijeme prolazi dok ja stojim ukopana u mjestu...
Nisam sretna, ne što nemamo djece, još, s tim mogu živjeti, nego što jako puno toga žrtvijem, prvenstveno ja zbog borbe sa neplodnošću.
vis ja sam imala taj zivot na cekanju. trudila se ne mijenjati posao ako slucajno ostanem trudna imala x tabilca di sam pazila kad mogu u postupak a da nemam preveliku rupu izmedju poslova, vise od 4 mj nezaposlenost i barem 4 isplacene place prije teoretskog potencijalnog otvaranja komplikacija da mi se ne srusi prosijek za komplikacije/rodiljnu.....
nakon 6 godina zivciranja oko toga promijenila posao jer je bila dobra prilika, i s ugovorom na odredjeno, bez nekih posebnih planova (osim onih da nisam bas na putu kad mi je predvidjena punkcija iako sam odmah nakon isla na dva dana izvan hrvatske... opet puka sreca da su se datumi poklopili povoljno) rekla ajd idemo na postupak i ovak su male sanse da ce uspjeti ...vec ih 9 nije....pa sto bude.
i ostala trudna.
s obzirom na strku i frku koja se dogadjala pola postupka sam se mrzila kaj sam opce i pokusavala tak neplanirano jer bezveze trosim jajne stanice i nofce i vrijeme
htjela odustati barem 3 puta u sred postupka jer cemu se truditi kad je sve stresno i naopako.
sva sreca da me muz odgovorio.

sam kazem.. zaboravi zivot na cekanju. a dodatna soba uvijek moze postati radna soba ili kajjaznam špajza
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:09   #66
Nažalost, uvijek odem u hiper i na mirovanju sam, tako dokle god idem u postupke, treba mi posao gdje mogu 2, 3 tjedna na bolovanje, bez stresa hoće li me čekati posao nakon što se vratim.
A dodatna soba ide iz dijela dnevnog i kuhinje, pa mi se ne smanjuje dnevni boravak za bezveze
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:49   #67
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Nažalost, uvijek odem u hiper i na mirovanju sam, tako dokle god idem u postupke, treba mi posao gdje mogu 2, 3 tjedna na bolovanje, bez stresa hoće li me čekati posao nakon što se vratim.
A dodatna soba ide iz dijela dnevnog i kuhinje, pa mi se ne smanjuje dnevni boravak za bezveze
A i ja sam otisla u hiper i u bolnicu zajedno s trbuhom za minimalno 5 mj. punim vode u 5tt.
Znas kak je super reci shefu na poslu na kojem si jedva 3 mj. da si u bolnici, trudna i vjerojatno se ne vracas na posao do 2019. al i ovak nemas ugovor do tada pa tak svejedno.. Al jbg. bit ce jos poslova... Alternativno bum se proglasila kucanicom

Re: dodatna soba - eto vidis kraj kuhinje je. Idealno za špajzu.

Da se razumijemo znam kak je. Vise od 6 godina sam zivjela tako. Moglo se isto tak dogoditi da ni ovaj puta ne uspije. Uostalom prebacili su mi 2 blastice kao obje odlicne jos me doc. plasio blizancima. Ja rekla ma dajte vec godinama prebacujemo dvije pa ni jedna se nije primila... bas ce sad obje se primit. Na kraju se jesu obje primile al jedna je odustala u 17tt jer teske greske u razvoju srca. A bila je "odlicna. I mogla sam samo nju prebacit da sam slusala doktora i zavrsit sa spontanim u 17tt. I jednako tak si sjebat posao i ne imat dijete. Ovak cu barem imati dijete ako ne i posao. iako dok ga ne vidim zivog ispred sebe tesko mi je povjerovat da se ovo stvarno dogadja i da me nece i on napustiti sad jos usput. Jbg. traume su to. Previse pokusaja i neuspjeha i biokemijskih i spontanih.
Sve je to teska lutrija na kraju.
Samo sam zaljucila da sam vec skupila previse godina da bi vise kalkulirala jer bum tak docekala 40-u.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 02:33   #68
Nemam negativnih posljedica za sada. Inače policistična sam i sklona miomima i sad su mi u trećem postupku po prvi put vraćena dva zametka, jedina dva uspješna od 12.

Nas je teško oploditi, samo ICSI funkcionira, a na svaki lijek reagiram bolnom hiperstimulacijom, osim toga pod estrofemom sam skoro ovulirala, to smo izbjegli štopericom, a inače ne ovuliram redovito

Fizički se, osim u vrijeme stimulacije osjećam izvrsno, puno se krećem i na taj način održavam kilažu, dr kaže da nikada nije vidjela tako mršavu osobu s tako visokim AMH om, ali tu nema tajne, ja sam vječno gladna, nemoguće me nahraniti i da jedem kad sam gladna imala bi 120kg, ovako uz svakodnevnih 5km u nogama i redovitim pilatesom variram od 60-63/170, u posljednjoj stimulaciji sam uzimala i gluckophage i udebljala se samo 2kg. Iz iskustva znam da je spas u kretanju i samokontroli, moguće je.

Čak mi nakon stimulacija menstruacije dolaze redovito 2-3 ciklusa, manje me bole i traju max 3 dana. Mene ti hormoni dovedu u red. Nakratko.

Jedino mi znoj malo smrducka

Psihički me to muči, ali nađem spas u realnosti, ako me pod hormonima opere još i južina (kao prošli vikend) onda sve pošaljem k jarcu, uzmem normabel i to prespavam, jebiga, znam da nije idealno rješenje, ali ne mogu si dozvoliti niti divljaštvo, nije zdravo za nikoga, a sigurna sam da mi miomi rastu od sekirancije.

Imam 37god i ne moram se bojati menopauze, imam enormnu zalihu, valjda se i nakupilo od tih razvučenih ciklusa ponekad i sa pauzama od 4 mjeseca.

Sve se to može cure moje, budite hrabre, borite se za svoju budućnost.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:37   #69
Eh, meni doktor brani kretanje 4 dana nakon trasfera (mirovanje doma), a i nakon toga do bete nikakvo vece naprezanje vise od odlaska na posao i natrag. Sad sam u fazi kucnog pritvora i dala bih sve na svijetu za ovih 5 km hodanja.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:27   #70
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Eh, meni doktor brani kretanje 4 dana nakon trasfera (mirovanje doma), a i nakon toga do bete nikakvo vece naprezanje vise od odlaska na posao i natrag. Sad sam u fazi kucnog pritvora i dala bih sve na svijetu za ovih 5 km hodanja.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Meni su rekli da budem umjerena i opuštena, te da ne boravim na hladnom i vlažnom, kad sam pitala da li na dan transfera smijem na koncert, rekli su mi naravno da smijem, jer ako me to opušta i duhovno hrani da može samo pomoći, ali ipak nisam otišla.
Sad niti ja ne hodam tim intenzitetom, gledam da se ušuškam u dekicu i boravim na suncu, što sjedeći, što u laganoj šetnjici. Uzela sam bolovanje do bete i preselila k roditeljima u brda, mimo stresa, urbanih zvukova, među ovce i ptice i drveće u savršeno kasno ljeto, nema smoga, auta, tramvaja, trenutno čujem samo ovčje zvono i neku pilu u daljini

Ali nitko mi nije rekao strogo mirovanje, nego onako kako ja imam potrebu. Uz to sve vježbe disanja i malo meditacije, pa ovo mi je trebalo bez obzira na transfer
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:49   #71
poslije trudnoće i sekcije javila mi se endometrioza.
jedan alternativac s kojim sam o tome razgovarala smatra da je endometrioza psoljedica stimulacije.
jedna pak ginekologica smtra da je endometrioza postojala i prije postupka, samo nije bila dijagnosticirana.

Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
iako dok ga ne vidim zivog ispred sebe tesko mi je povjerovat da se ovo stvarno dogadja i da me nece i on napustiti sad jos usput. Jbg. traume su to. Previse pokusaja i neuspjeha i biokemijskih i spontanih.
trudnoću pamtim kao jednu od većih trauma u životu, koja mi je zauvijek sjebala psihu.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:51   #72
Hej, žene! Kako ste?
Totalno sam zanemarila ovu temu, i ovaj pdf, jednostavno sam makla sve to iz života. Prepoznajem se u vašim pričama, posebno u ovome što govori Zhuta. To mi je najteže padalo, to neznanje i osjećaj da sve pada u vodu i ako se desi i ako se ne desi. Grozna, grozna stvar, kao brod u olujnom moru i samo gledam gdje će me izbaciti. Sjebalo me to dobrano, bila sam nervozna non-stop. Nada me ubijala više nego razočarenje.
Evo u listopadu će 3 godine od zadnjeg postupka i uglavnom sam došla sebi. Fizički sam tek odnedavno na staroj kilaži uz ogromno olakšanje, jedino su mi menge ostale hororične ali nisu bile puno bolje ni prije. Imam mišljenje od 3 ginekologa da sam izvrsnog zdravlja u svakom pogledu.
A psiha? Ne mogu reći da ne boli ali mogu da sam odustala. I da sam potpuno na miru s tim. Jednostavno nisam kapacitet za više od ovoga što sam prošla. Život je svejedno lijep i uživam u onome što imam umjesto da čeznem za onim što nemam. Ne znam koliko je to svjesna odluka a koliko mi je pomogla činjenica da stvarno imam u čemu uživati.
Vama želim svu sreću. Držite se.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:16   #73
Evo samo da javim da je mpo put kod mene napravio pravi kaos u organizmu. Imam posljedice koje nebi obicnim ginekoloskim pregledom ni jedan gin vidjeti. Maternica izvana koma puna priraslica. Jajovod jedva da se drzi na mjestu a jajnik ko da imam 80godina. Tek nakon cr su vidjeli cega sve ima unutra. Na svu srecu smo uspijeli dobiti nase malo zlato i vise nesmijemo ici na drugo kolko je unutra sve koma. Najgore od svega je to sto bi moj zivot bio ugrozen jos jednom trudnocom. Ipak stimulacije i punkcije naprave svoje. A ja recimo nikad nisam imala bolove nit mi je koja punkcija tesko pala. Al eto organizam ipak osjeti kad tad svako opterecenje iako mi sami to mozda ne osjetimo. Tako da sam misljenja da kad tad sve dode van i da organizam ipak pokaze kolko mu je nesto tesko proc. Sretno svima.
antony34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:51   #74
U koliko postupaka si bila i prije koliko vremena (ako ti nije problem reći)?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 02:25   #75
Evo mene s drugim pogledom na posljedice MPO...

Zatrudnila sam s blizanackom trudnocom u MPO. Trudnoca je bila obiljezena komplikacijama, ponajprije visokim tlakom, koji je uzrokovao podosta uranjeni porod, zastoj u rastu itd a sto je sve bilo potpomognuto je i time da je trudnoca blizanacka. Jedva smo se izvukli ali ne bez posljedica. Takoder jedan blizanac roden je s prirodenom anomalijom koja ne ide ni u mojoj ni u muzevoj obitelji. Dok sam lezala u bolnici doktori su rekli da svi vidovi komplikacija vise prate potpomognute trudnoce nego one spontane. Od kad se to sve izdogadalo ja sam potpuno luda... po noci ne spavam, samo se pitam da li sam imala to pravo, isprovocirati djecu na zivot sa posljedicama koje ih cekaju, a ostatak koji mene ceka vjerojatno dobrano ukljucuje brigu za njih... znam da su komplikacije prisutne i kod spontanih trudnoca ali tada bi mi pretpostavljam to sve bilo puno lakse psihicki prihvatiti jer ja na to nebi imala toliko utjecaja...
bila sam na terapiji gdje je terapeutkinja konstantirala samo kako je jedina stvar koju sam ucinila krivo to sto sam zeljela tu djecu... al to nije nimalo pomoglo... u ocaju pokusavam pronaci neki drugi pristup koji ce mi malo olaksati sve to, ali da budem iskrena svakakve misli mi padaju na pamet... Sta je tu je, sad nema povratka i nadam se samo da cu sve to uspjeti nekako prezivjeti... najgore je sto ne znam kako si pomoci i ne vidim nigde tracak toga da ce mi ikada biti bolje... pretpostavljam da ce sada neki napasti u stilu kako su komplikacije svugdje moguce ali nagalsavam, problem je sta nakon MPO to je sve puuuno tesko gledati bez da vidim svoj utjecaj u svemu tome, a ta krivnja me iz dana u dan lagano nagriza...
einmall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 12:24   #76
Quote:
einmall kaže: Pogledaj post
Evo mene s drugim pogledom na posljedice MPO...

Zatrudnila sam s blizanackom trudnocom u MPO. Trudnoca je bila obiljezena komplikacijama, ponajprije visokim tlakom, koji je uzrokovao podosta uranjeni porod, zastoj u rastu itd a sto je sve bilo potpomognuto je i time da je trudnoca blizanacka. Jedva smo se izvukli ali ne bez posljedica. Takoder jedan blizanac roden je s prirodenom anomalijom koja ne ide ni u mojoj ni u muzevoj obitelji. Dok sam lezala u bolnici doktori su rekli da svi vidovi komplikacija vise prate potpomognute trudnoce nego one spontane. Od kad se to sve izdogadalo ja sam potpuno luda... po noci ne spavam, samo se pitam da li sam imala to pravo, isprovocirati djecu na zivot sa posljedicama koje ih cekaju, a ostatak koji mene ceka vjerojatno dobrano ukljucuje brigu za njih... znam da su komplikacije prisutne i kod spontanih trudnoca ali tada bi mi pretpostavljam to sve bilo puno lakse psihicki prihvatiti jer ja na to nebi imala toliko utjecaja...
bila sam na terapiji gdje je terapeutkinja konstantirala samo kako je jedina stvar koju sam ucinila krivo to sto sam zeljela tu djecu... al to nije nimalo pomoglo... u ocaju pokusavam pronaci neki drugi pristup koji ce mi malo olaksati sve to, ali da budem iskrena svakakve misli mi padaju na pamet... Sta je tu je, sad nema povratka i nadam se samo da cu sve to uspjeti nekako prezivjeti... najgore je sto ne znam kako si pomoci i ne vidim nigde tracak toga da ce mi ikada biti bolje... pretpostavljam da ce sada neki napasti u stilu kako su komplikacije svugdje moguce ali nagalsavam, problem je sta nakon MPO to je sve puuuno tesko gledati bez da vidim svoj utjecaj u svemu tome, a ta krivnja me iz dana u dan lagano nagriza...
Željeti djecu je najprirodnija stvar na svijetu.
Da nisi otišla na mpo vjerojatno bi te izjedala grižnja savjesti što nisi barem probala.
Doktor koji tvrdi da više komplikacija (vezanih za bolest djece) su učestalije u mpo trudnoćama je glup doktor. Bez ljutnje, ali mlati jezikom ko oklagijom.
MOguće je da su trudnoće rizičnije zbog naših svakakvih dijagnmoza ali tvrditi da se rađaju djeca sa komplikacijama zbog mpo-a je suludo. Prijevremeno rođena djeca znaju imati komplikacija, ali to bi se desilo i u prirodnoj trudnoći.
Moj savjet ti je da de prestaneš gristi jer nisi ništa krivo napravila, samo si liječila prirodni defekt nemogućnosti imanja djece.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:53   #77
Ovo jest upravo ono na sto vecina zena gleda s pink naocalama - viseplodne trudnoce i pristanak na transfer vise zametaka u odnosu na set za koji stoje smjernice i preporuke upravo zbog rizika koji nosi blizanacka trudnoca.

Sve ostalo potpis na Zhutu.

A i doktori svasta bubnu i ostanu zivi bome.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 00:01   #78
Prošla sam 8 stimuliranih ICSI postupaka...
Srećom 3. postupak je bio uspješan i imam svoje čudo.
Posljedice na psihu su nemjerljive i neusporedive...posebice u ovim neuspješnim postupcima nakon prve trudnoće.
Od fizičkih posljedica tu je povećan rizik od raka jajnika (na to su me upozorili više puta, posebice jer sam 4 stimulirana "ugurala" u 18 mjeseci) i jedna operacija polipa (za kojeg je jedan dr. rekao da je vrlo moguće nastao kao posljedica stimulacije, a opet i ne mora biti).
Eto, kad sve zbrojim i oduzmem opet se smatram jednom od sretnica jer sam postigla cilj...pod koju cijenu, vidjet ćemo - nadam se najboljem.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:36   #79
Tko ti je rekao za rizik od raka jajnika? Taj dio me najviše brine, a do sada nisam ni iz jednog doktora uspjela izvući mišljenje. Ja sam u 2 godine prošla 3 puna stimulirana, 1 blago stimulirani, jednu punkciju u prirodnom ciklusu i 1 FET koji je zavrsio spontanim u 9.tj. I evo me sad u četvrtom punom stimuliranom. I zabrinuta sam za svoje i psihičko i fizičko zdravlje.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.