Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 22:52   #3261
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
krekre, koja je to yamaha?

EDIT: Umjesto ljepljenja slika refrešanja na forum haer mogao si jednostavno navesti link.
JVC je kupljen kao prvo 1980 imam još i račun u Banexu u domu sportova.
A što se tiče Đamahe evo linka http://www.heimkinowelt.at/produkte/...st-a20525.aspx

To je cijena s dostavom u RH na kućna vrata. Ima skoro sve kao i znatno skuplji modeli.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:35   #3262
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Hmm, ne znam...ti si jedan od rijetkih...zapravo možda i jedini koje znam, a da je izjavio da mu stereo integrirac na Preoutu radi lošije u HT sustavu, pa čak i u stereo modu, od pripojenog mu AV receivera !!!!
Nije taj JVC integrirac neka ober klasa, al je ipak stereo amp...a praksa (i moja i kolega) govori da
to bar malo mora bolje zvučat od AVR-a, ali ajmo redom.....

Imam par pitanja za tebe...

Za HT mod prvo:

1. Da li si kod spajanja JVC stereo integrirca ponovo ]napravio
kalibraciju mikrofonom ( Audysey) u tri točke ? (to će se odraziti i na
stereo mod) ?
2. Da li si pri spajanju AVR/JVC (Preout/Line in) koristio neki kvalitetniji
interkonekt (npr 500 ili više kn cijene novog npr..) ili onaj najobičniji..
od 15 kn....?
3. Da li je JVC integrirac prošao fazu usviravanja (500 do 100 h ) ?
4. Koliko su front zvučnici međusobno razmaknut i odmaknuti od stražnjeg
zida

Za Stereo mod:

1. Da li je napravljena kalibracija(ona ista iz gornje točke br 1.) ?
2. Da li je korišten kvalitetan interkonekt (identično sve ko u gornjoj
točki 2.)?
3. Da li napravljeno podešavanje/usaglašavanje glasnoće AVR-a i JVC-a
kao u onom linku (12 O¨Clock) ?
4. Važi sve kao u gornjim točkama 3 i 4 (usviravanja JVC, razmak zvučnika).
5. Da li si koristio Direct i Pure stereo mod...?
6. Što je tebi prije bila referenca za dobar stereo zvuk... neki sustav(i) koji si
negdje šlušao..ili...

Jer, naprosto mi ne ulazi u glavu da npr. stereo mod sa AVR-om i JVC na PREOUT to ne radi bolje od samog AVR-a, mada ... i ta mogućnost postoji ako nisu svi uvjeti zadovoljeni ili bi JVC bio ipak....ma...ne vjerujem....

Kada sam ja prije 10-ak godina stavio na front zvučnike jedan stari Sansui početne klase (kupio ga za 100 € ), taj je s lakoćom nadsvirao Onkyo AVR srednje klase u stereu.....

Nešto kod tebe kvari zvuk ( i u HT i u stereo modu), kada je JVC na PreOutu (nekalibriranost, RCA interkonekt, nepodešena glasnoća 12 Oclock-samo za stereo mod, nek postavke.... !??

...ili je tvoje poimanje pravilnog stereo zvuka malo drukčije.... !??
Kalibracija odrađena, inetrkonekt je onaj isti koji koristim za spajanje CD player sa pojačalom dakle nije baš neki. Faza usviravanje nije prođena tek par sati kod majstora i dan kod mene. Namanji razmak frontova je 2,40 i odmak od zida 40 cm, više od toga se ne može razmaknut jer nema mjesta kao niti od zida jer mi onda smeta.

Za stereo mod nisam radio kalibraciju, a nisam ju radio niti na AVR ranije, već samo za HT.

Podešavanje glasnoće je urađeno na AVR i JVC na opisani način.

Naravno da se za stereo u oba slučaja koristi stereo mod, ili stright što zbog samog stereo signala uključuje samo frontove ili pure direct mod.

Ono što me je ponukalo da odustanem od ove kombinacije je što se na frontovima kada slušam preko JVC čuje lagani šum kada nema signala. Nije tišina kao na AVR, već zbog toga što je položaj volumena dosta iznad pozicije na kojoj to pojačalo inače slušam čuje se lagani šum, mora se dobro slušati ali se čuje. Kada je glazba onda se apsolutno ne čuje. Kada pojačalo radi samostalno volumen na kojem slušam je u manjem položaju na -30db i tog šuma nema.

Naravno da se pojačalo mora još dosta razraditi, ali nekako mi je zvuk na koji sam se na Đamahi naučio legao u uho što se tiče HT, višekanalne glazbe a onda i sterea.

Zvuk na JVC pojačalu je dobar sa starim zvučnicima a sa ovim Klipscima čak i bolji. No u kombinaciji kada se sluša sa AVR nije to to. Nekako kada su Klipschi i Yamaha sami to mi bolje zvuči od kombinacije sa JVC kao pojačalom za frontove.

I samostalno mi JVC puno bolje zvuči nego sa signalom kada ide preko Đamahe. Nije uopće bed, ionako mi treba nešto i za drugu sobu. Naravno nakon 100 ili više sati usviravanja JVC probat ću još jednom i uz pažljivije kalibriranje svega, ali onako na prvu ruku nisu se kucnuli Đamaha i JVC sa Klipschima. Klipschi sa JVC ili Đamahom samostalno je druga priča.

Ono što nikako ne podnosim je ovaj jedva čujni šum kada je JVC spojen sa Đamahom, a kada nema signala.

A postoji i druga mogućnost u svemu tome, a to je da današnji AVR ima znatno kvalitetnije odrađenu stereo sekciju!

Meni stereo na Đamahi bolje zvuči nego stero u kombinaciji sa JVC, no ajmo prespavat i pustiti JVC da odradi stotinjak sati pa probat nanovo.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:47   #3263
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto koristiš riječ "procesiranje" jer u tom JVC pojačalu nema nikakvog procesora.

Na bilo kojem JVC ulazu (nema veze dali na njemu piše AUX ili nešto drugo), audio signal ide preko predpojačala, jer ne postoji jumper sa stražnje strane kojim bi predpojačalo bilo odvojivo od pojačala.

Mislio sam na obradu signala od strane predpojacala ugradenoga u JVC (procesirati)
Dakle signal iz necega ide u AV Yamahu koji signal obradi pa ga salje u predpojacalo JVCa koji ocito opet obradi signal pa ga pojaca u pojacalu snage...itd

Dok se ne razradi, nemamo sta pricati o kvaliteti zvuka jer se u fazi razrade zapravo formulira zvuk.

Iskreno sumnjam da Yamaha ima toliko dobre stereo mogucnosti.

No sum je zabrinjavajuci. Sum se recimo pojavi ako se na predpojacalu previse pojaca sinal iz gramofona...ali to je nesto sasvim deseto.

Usviraj JVC jer ce se zvuk popraviti.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:05   #3264
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post


Ono što nikako ne podnosim je ovaj jedva čujni šum kada je JVC spojen sa Đamahom, a kada nema signala.

A postoji i druga mogućnost u svemu tome, a to je da današnji AVR ima znatno kvalitetnije odrađenu stereo sekciju!

Meni stereo na Đamahi bolje zvuči nego stero u kombinaciji sa JVC, no ajmo prespavat i pustiti JVC da odradi stotinjak sati pa probat nanovo.
Prvi citirani odlomak; u vezi šuma, bi se (možda) mogao riješiti tako da se kod O¨clock podešavanja JVC-ov pot ne postavi na 12 sati nego npr na 10 ili 9 (manji preamp gain JVC-a).
Dakako, da nema tu duplog procesuiranja (u nekom digitalnom smislu), ali su na putu signala dva ptetpojačala.
Jedno u AVR-u sa svojim potom i jedno u JVC-u, sa svojim potom.....
...zato to jednostavnije ide sa izlaznim stereo pojačalom....
A moguće da je negdje neka petlja uzemljenja (doduše, onda bi bio brum)...

Glede drugog odlomka; da današnji AVR-i imaju kvalitetniji stereo: upravo suprotno !!!!
Barem takva su moja uvjerenja, jer sam ne jednom isprobavao starije AVR-e (prijatelj je serviser, pa dao na provjeru) i skoro su svi bolje zvučali od mog Onkya u stereo modu !!!
A neki su izvorno bili i niže klase.......večina njih starija od 15 god....
Stvar je u tome da se u početku surround zvuk gradio oko solidnih stereo receivera...dodavanjem surround kanala.

Glede trećeg odlomka; svakako usvirati JVC, podesiti drukčije O¨clock (šum), staviti kvalitetan interkonekt, podesiti kalibraciju kada je spojen JVC....
....i ponovo probati Pre Out Yamaha AVR/JVC u HT i u Stereo modu...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:10   #3265
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Mislio sam na obradu signala od strane predpojacala ugradenoga u JVC (procesirati)
Dakle signal iz necega ide u AV Yamahu koji signal obradi pa ga salje u predpojacalo JVCa koji ocito opet obradi signal pa ga pojaca u pojacalu snage...itd
Opet mi nije jasno zašto koristiš "obradu signala" što me vuče na DSP / računala, a ne na audio pojačalo (JVC).

Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
No sum je zabrinjavajuci. Sum se recimo pojavi ako se na predpojacalu previse pojaca sinal iz gramofona...ali to je nesto sasvim deseto.
Pa šta očekuješ kad pustiš signal kroz dva predpojačala, i zadnje otfrljiš preko pola. Možeš i kroz deset, da vidiš kako to tek šumi.

Krekre, bio sam u pravu što se tiče preouta yamahe. To je samo nakeljeno 7 chinch konektora sa zadnje strane da ljepše izgleda i ništa više. Nema tu nikakovog sensinga ni isključivanja pojačala. Iz manuala, stranica 41...



Riječ je o priključivanju vanjskog pojačala snage, a to tvoj JVC nije, i bez modifikacije biti ne može. I jasno je napisano da se kod korištenja preouta ne priključuju zvučnici na yamahu, jer će kao što sam prije napisao svirati. Svi kanali pojačala yamahe rade, bez obzira na preout.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:50   #3266
"When using an external amplifier that does not have the volume control bypass, do not connect
other devices (except the unit) to the amplifier"

Da, tako nekako, mada oni u zadnjem odlomku predviđaju i spajanje uređaja koji nema zaobiđenu kontrolu glasnoće (dakle integrirac).
Ali kao što vidimo iz ovog primjera, dolazi do nekih teškoća (doduše ne kod svakog slučaja, jer to ovisi o poželjnom "slaganju" AVR-a/Integriirca).

Zbog toga večina korisnika , kada (naknadno) već ide na korištenje Pre Outa, kao dodatno stereo pojačalo koristi izlazno pojačalo (pojačalo snage).

A mnogi su onda tu još ukomponirali i stereo predpojačalo ( u sprezi sa tim stereo izlazom), tako da za stereo glazbu uopće ne koriste AVR.
Na AVR su spojeni izvriza filmove, a na stereo preamp izvori za Hifi stereo glazb.
A zbog praktičnosti i da nema prespajanja Front zvučnika, isti su uvijek priključeni na stereo izlaz i na njemu se preklopnikom regulira da li signal dolazi iz AVR-a ili iz stereo preampa.

Takav setup; sa Onkyo AVR-om visoke klase i Musical Fidelity preamp/amp kombinacijom sam složio kod susjeda i tu opisao prije godinu dvije...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:23   #3267
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
A zbog praktičnosti i da nema prespajanja Front zvučnika...
Prespajanje front zvučnika odradi jedan relay, a kompletan sklop se vjerojatno može naći na ebay-u za dolar il dva.

smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:52   #3268
Evo danas me nazvao majstor da me upita dali je sve u redu. Ja reko da je i pomenuo ovo što se događa kada se spoji na AVR. Reko je da je to normalno jer AVR ima soje predpojačalo i obradi signal, a onda se to opet dogodi na JVC. Otuda i šum.

Naravno sada sam ga spojio samostalno sa CD i frontovima. Šuma kada nema muzike uopće nema, jedino ako volumen okrenem preko pola onda se ćuje slabi šum, ali moram uho prisloniti na zvučnik, već sa desetak cm se taj šum ne čuje kada nema signala. To kod spoja sa AVR nije slučaj, jer se čuje šum kada nema signala nije jak ali se čuje.

Ono što fali na ovom Intergrircu je mogućnost da se preklopom isključi sklop koji radi predpojačanje signala, u tom slučaju bi radio samo kao čisto pojačalo i toga svega ne bi bilo. Stereo separcaija samostalno svakog uređaja je bolja od ovoga kada se međusobno povežu, bez da isključimo i šum koji nastaje, nije jak ali se čuje.

Zahvaljujem na pomoći, ali ovo pokazuje da u obzir dolazi samo čisto stereo pojačalo a ne integrirano pojačalo. Ili integrirano pojačalo koje ima mogućnost da se sklop za predpojačanje može isključiti.

Još jednom napominjem da stereo na AVR je jako dobar i ne zaostaje uopće za JVC, radi se o nijansama. Ok kada se JVC razradi razlika može biti osjetnija, ali sada je neznatna, više stvar ukusa nego što bi se reklo da je neka bitna razlika u stereo zvuku. Ono što će biti je nabaviti DAC uz ovo pojačalo, ali rekoh treba mi sada 40 hajduka da pripomogne, pa će malo to pričekati.

Nekada sam slušao preko PC i preko YAMAHA DB-X50 dodatne zvučne kartice midije u XG formatu, zvuk je bio fenomenalan, a šuma nije bilo nikakvoga. Naravno ova dodatna kartica je išla na Soundblaster AWE32 karticu, tako da ju danas nemam na što spojiti, ali postoji i softwerska izvedba te dodatne kartice, koja isto tao radi savršeno, jedino promjenom windowsa i matičnih ploča taj softverski emulator nije bio podržan s novim drajverima, ali našao se tip koji je i to napisao tako da i to radi i na win7, na desetki još nisam probao ali bi trebalo raditi.

Stereo zvuk sa Yamaha DB-X50 kartice ili emulatora radio je savršeno i bio superiorniji od većine uradaka na CD uređajima, naravno midi fajlovi su morali biti pisani za XG standard da bi se to moglo čuti koja je razlika XG midi standarda u kvaliteti zvuka i stereo slici koju pruža, kao i detaljnosti stagea.

Zadnje uređivanje krekre : 16.06.2017. at 14:08.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:59   #3269
Tako je, dade se napraviti ili jeftino kupiti taj Speaker preklopnik...

I to sam nedugo već opisao kao opciju, (zvučnička sklopka), koja je najsvrsishodnija kad AVR- nema Pre Ouut izlaze.

U onoj opisanoj kombinaciji AVR/Stereo preamp/Amp je to nepotrebno i suvišno.

Doduše, tu se već radi o vrlo kvalitetnom HT sustavu, s kojim je ukomponiran kvalitetan separatni izlaz/preamp/amp dio Hifi setupa, sa kvalitetnim setom Front i surround zvučnika i Rel suba.

Sve te opcije su već odavno isprobene u mnogih korisnika i samo je stvar sinergije i dobrog podešavanja.

A da izvojeno izlazno pojačalo (poglavito ako je u rangu cijene AVR-a), nosi puno veću kvalitetu frontalne prezentacije, i u HT-u a pogotovu u stereu, je nedvojbeno.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:27   #3270
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Tako je, dade se napraviti ili jeftino kupiti taj Speaker preklopnik...

I to sam nedugo već opisao kao opciju, (zvučnička sklopka), koja je najsvrsishodnija kad AVR- nema Pre Ouut izlaze.

U onoj opisanoj kombinaciji AVR/Stereo preamp/Amp je to nepotrebno i suvišno.

Doduše, tu se već radi o vrlo kvalitetnom HT sustavu, s kojim je ukomponiran kvalitetan separatni izlaz/preamp/amp dio Hifi setupa, sa kvalitetnim setom Front i surround zvučnika i Rel suba.

Sve te opcije su već odavno isprobene u mnogih korisnika i samo je stvar sinergije i dobrog podešavanja.

A da izvojeno izlazno pojačalo (poglavito ako je u rangu cijene AVR-a), nosi puno veću kvalitetu frontalne prezentacije, i u HT-u a pogotovu u stereu, je nedvojbeno.
To riješava pitanje zvučnika, ali mi opet ne omogućava strimanje muzike sa PC na JVC koji nema procesor za obradu nečeg takvog, jer ako idem preko DAC u AVR opet imam isti problem. Dakle u svakom slučaju za strimanje sa PC stereo uradaka mi opet treba DAC.

A ono što je osnovno je da pojačalo u AVR radi stalno za frontove, dakle ne gasi se priključenjem na preout dodatnog pojačala za frontove.

Glavna stvar u svemu je da su to koncepcijski jako udaljene naprave, kako tehnološki tako i namjenski i međusobno slaganje nije baš za očekivat.

Zašto kažem da stereo separacija na AVR možda je danas bolje izvedena, jer na starijim uređajima je to rađeno hardverski i oko toga se onda gradilo pojačalo a prvi AVR su to preuzeli, na današnjim sva obrada zvuka je u procesoru i kvaliteta ovisi o kvaliteti procesora i obrade u njemu, ako je kvalitetno izlazno pojačalo ono samo pojačava signal koji mu šalje procesor i nema razloga da stereo sepracija i sve ostalo ne bude bolje.

Zar sam odnos signal čum na novijim uređijima ne govori u prilog tome, jer koliki je na starim uređajima, a koliki je na današnjim?
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:33   #3271
Ta yamaha nije predvidena za to.
Ni taj JVC.
Reko...
Obrada signala iliti po engleski procesiranje. Na to sam mislio...i cini se da sam pogodio.

No krekre
Pojednostavi.
Ne kompliciraj si zivot.
Rekao si da je Yamahin stereo jako dobar?! Cemu onda sve ovo?
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:04   #3272
Da, za kvalitetno streamanje stereo glazbe, svakako solidni, interni DAC (za JVC).
Isključi se AVR i stereo ide preko JVC-a.
U svakom slučaju, onaj DAC u AVR-u onda ne bi bio na tom nivou, a valjda je i za stereo JVC (kao kompletno zasebni amp, bez Pre Outa) bolje pojačalo....valjda.....

Ono, da AVR front kanal "radi stalno" kada je JVC na Preoutu te ne bi trebalo zabrinjavati. Ako je tvornički data ta mogučnost, onda je to ok.
A i bez priključenog trošila (zvučnika) nema potrošnje....

Koncepcijski jesu različite naprave, jer AVR (naspram JVC integrirca) ima i digitalno procesuiranje slike i zvuka.
Ali glede zvuka (a to samo gledamo), na kraju se u oba slučaja traži analogni signal za pogon zvučnika.
U HT sustavu sastavljenom od izdvojene kombinacije; procesor/višekanalni izlaz je onda isto koncepcijska razlika.

Nikakakva stereo separacija nije danas bolje izvedena na AV receiverima !
U oba slučaja se to koriste pre/izlazna pojačala. Pače, u AVR-u su D klase, koja i danas zvukom mogu biti malo inferiorna analognim pojačalima.

"...na današnjim (AVR) sva obrada zvuka je u procesoru i kvaliteta ovisi o kvaliteti procesora i obrade u njemu, ako je kvalitetno izlazno pojačalo ono samo pojačava signal koji mu šalje procesor i nema razloga da stereo sepracija i sve ostalo ne bude bolje. ..."

Ta rečenica ne stoji baš !
Jeste obrada zvuka u procesoru, prije preamp dijela i analognog izlaza, ali večinom zbog razdvajanja za kanale, te Kodeca tj. svekolikih DD, DTS, Master, Atmosi i sl. paramatara zvuka....

Dakle; u konačnici kvaliteta zvuka AVR-a ipak najviše ovisi o kvaliteti svakog predpojačavačkog i pojačavačkog kanala, pa tako i Front kanala (za stereo).
Dakle,najviše ovisi o kvaliteti amplifikacije, a digitalno procesuiranje samo omogućuje HT posebnosti....

Ustroj analognih stereo pojačala se nije bitno mijenjao zadnjih 40-ak godina, a niti onih u D klasi zadnjih 20-30-ak. Sve u svezi zvuka je u dobrom ustroju, kvaliteti izvedbe i dijelova...

Dole na slici je jedan stereo izlaz, koji je bio na probi prije 10-ak godina.
Napravljen je od dvije Kit pločice (dual ustroj) mislim da iz 1975 ili 1978 g kit pločica....
Naravno da je zvukovno neuporedivo bio bolji u stereu od Onkyo AVR-a.....


olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 09:19   #3273
Krekre
Samo kao primjer...

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...oglas-19996564
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:57   #3274
Kaj ima ?
Jel se što gledaju filmovi ili je i za to prevruće ?

@krekre, nije Yamahi pretoplo.....?
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 08:12   #3275
Jutro
Nesto se pojavilo na repertoaru.
Jos uvijek cekam Ghousta...jer me tu pale...
Gledao one autice Fast no nista bas fascinantno (nisam navio jer zena radila)

Kod mene uglavnom muzika trenutno.

Prodao sam maloj stari xbox 360 i uzeo xbox one, spojio na sistem pa sada proucavam...

Kod mene nije tiliko vruce kao na moru (bio za vikend) no mojih 1000 babilonskih djevice ima od ispred (vjerovali ili ne) dvije crvene tocke koje pokazuju kojiko su djevice vruce.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 09:49   #3276
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Kaj ima ?
Jel se što gledaju filmovi ili je i za to prevruće ?
normalno.izuzevši ove blockbustere od kojih boli glava za preporuku malo smislenijih filmova: The Exception i A Cure for Wellness.
ustvari od blockbustera odličan u svim tehnikalijama pa tako i sound designu mi je bio Life.

btw.nabrijan sam za popizdit na novi blade runner(film iz 1982. mi je daleko najbolje ostvarenje u filmskoj industriji, bio sam ispočetka malo skeptičan da se ide u nastavak priče,ali s ovakvom ekipom ovo mora bit nešto fenomenalno opet,pa čak i bez nedodirljivog Vangelisa.).
BLADE RUNNER 2049 - "Time to Live" Featurette

za mjesec dana i Dunkirk u kinima počinje.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:21   #3277
Da, izvorni Blade Runner je već svakako legenda.
Meni spada u TOP 5 (čak i u Top 3) SF filmova svih vremena....
Praktički, nenadmašno, a ako se nova verzija približi izvorniku, biti će to izniman uspjeh.....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:23   #3278
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Kaj ima ?
Jel se što gledaju filmovi ili je i za to prevruće ?

@krekre, nije Yamahi pretoplo.....?
Ma skoro da se i ne grije! Hladim pivu na njoj!

Koliko posla ima oko sređivanja formata fajlova. Npr. neki formati su problem i za Đamahu, pa onda to treba pretvarati u format koji može progutat. Sređivanje naslova, prijevodi sa kineskog ili japanskog, korejskog i vijetnamskog treba vremena inače dobijem same neke čudne znakove, pa kak onda da znam koja je koja numera.

Treba to sve poskidat, prevest, sredit, posložit. Treba raspakirat jedan file u pojedine pjesme, tako da ima poprilično posla. Koliko bi to sve potrajalo da to sve još ripam sa svojih CD ili ploča, ovako je puno brže.

Twonky se pokazao odličnim za strimanje glazbenih uradaka. Jako lijepo i brzo radi iako su takvi programi obično ograničeni na 2000 datoteka, ovaj gazi i više od 10 puta toliko bez problema, a cijena je samo 19,99 za full verziju.

Zatim pronaći najkvalitetniji prijevod za film, treba vremena za sve to. A još više za nać gdje to sve moć nabavit. Uglavnom rusi, vjetnamci, korejanci, kinezi postali su mi najbolji opskrbljivači. Kako je krenulo ovladat ću ja sa tim njihovim jezicima i pismima.

Ono ako sada upalim prvi pjesmu iz arhive i ne gasim dok ne dođe do posljednje, prije će Đamaha ispustit dušu nego da to sve odsvira. Evo to je prednost koju do sada nisam imao sve na jednom mjestu. Kopat po pločama, kazetama, CD-ima nema svrhe niti je poželjno, klik klik i slušaš što poželiš i kad poželiš, a opet je sve u najmanje CD kvaliteti. To mi je uvijek falilo da mi se sve nalazi na dohvat dva tri klika.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:29   #3279
Ono što mogu preporučit za poslušat je ovaj album:

https://www.amazon.com/Violin-Fantas.../dp/779894656X

Naravno preporučam surround verziju:

http://creamusic.net/electronic/newa...dts-es-61.html
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:41   #3280
Krekre
Opet mi nisi logican.
Previse sam ja ulozio, previse je sistem dobar, pa cak i stara plazma da bih skidao neke, kamerom snimane, korea podnatpise ili stereo / prologic poluprodukte.
Cemu onda sva ta superiorna tehnika?!


Osobno skidam samo 5.1 materijal 720dpi obavezno minimalno web rip, pozeljno bluray rip.

Ja ne skidam muziku samo da skidam, vec planski i pazljuvo da se izvuce najbolja moguca varijanta snimke koja postoji.

U protivnom steta i uzimati bilo sta bolje od najosnovnijeg modela kucno kino centra od 100 eura.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.