Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 16:02   #61
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Što ti nema logike? Da hoću muškarca koji će me uhvatiti za dupe i reć ''mala ti si moja'', a ne da ja njega moram hvatat za dupe i reć mu ''mali ti si moj''?
Nisi objasnila - zasto. I zasto si to sto ti zelis pretocila u opci shaming ovdje. Ama bas nigdje konkretno. I ovo "jin-jang, kraj price". Sto jin-jang? U kom smislu jin-jang? Slab-jak? Neravnopravan-ravnopravan? Nesto trece?
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 17:08   #62
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Nisi objasnila - zasto. I zasto si to sto ti zelis pretocila u opci shaming ovdje. Ama bas nigdje konkretno. I ovo "jin-jang, kraj price". Sto jin-jang? U kom smislu jin-jang? Slab-jak? Neravnopravan-ravnopravan? Nesto trece?
Ne. Jing-jang u smislu ravnoteže između muškog i ženskog principa. Nema tu dominacije jednog nad drugim, nema neravnopravnosti.

Muški princip. Ženski princip. Mogu se stapati i pretakati, jedno može biti (i jest) sadržano u drugome ali ne mogu jedno drugome preuzimati osnovnu ulogu - osnovnu vibru.
Jer kad se to dogodi, onda imamo šonjave (ženkaste) muškarce i muškobanjaste ženske.

Ponavljam, ne smije biti dominacije jednog nad drugim. Samo uzajamnog poštovanja. Uvažavanje.
Nikakva slaba žena i jak muškarac ni jaka žena i slab muškarac. Oboje jaki, jer ta dva principa su u svojoj suštini jaka i kreativna.
Djeluju li skladno i uzajamno - rezultat je strast - a strast je osnovni pokretač svih stvari.
U korijenu je samoga stvaranja (kreacije) bilo čega na ovome svijetu.

Sve na ovome svijetu je dvojstvo. Dvojstvo (jin-jang), najzad čini jedinstvo. Cjelovitost.

Nastavi li svijet narušavati tu ravnotežu ... ne čini mi se dobro. (?!)
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:23   #63
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Da, u većini slučajeva upravo se radi o tome da nekog treba liječiti od svih kučki koje su ga sjebale.

Jasno da sjebanim muškarcima treba jaka žena, jer jedino takva će se baviti njime više nego on njom. Bože, kako prozirno.

I tako lijepo zamijenimo uloge. Prije su ženske bile slabe i šonjave (što nije valjalo), a sad će za promjenu to malo bit muški.

I onda još prodaju priču o ravnopravnosti. Ma bilo bi super da je ravnopravnost. Ovo što se sada događa, na ženu stavlja još i veći teret nego prije.
Ma i ja sam bila mlada i blesava i mislila da nema veze tko kome i kako, ali onda skužiš da ti potežeš konce, a da se on ponaša kao da je srednjoškolac na koncertu klasične glazbe, zijeva i gleda kako pobjeći.

Neke žene prijeđu preko toga jer im je primarni cilj uloviti bilo koga tko će ih trpjeti. Poznavala sam jednu takvu. Nije joj smetalo niš od toga.
Bitno da je muškog spola i da je trpi. A to što je angažiran oko nje kao i gradsko dijete oko radova u polju, to ništa. To se ne računa. I dok ti to sve trpiš, zgodno se podsjetiti da bi isti taj za neku drugu okretao mora i planine. Ali ne, ti si jaka i samopouzdana i prišla si mu!

Nisam ja protivnik da ga ona mrvicu pogurne, ali ne kao rambo i ne ako vidi da u prvih par susreta ne trza- a to je vidjela već. Sve nakon toga je silovanje zdrave logike. Ako ga zanima, doći će.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:35   #64
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Naravno, trebaš mu biti support sistem, da ga ti liječiš od svih onih kučki koje su ga sjebale.
Jer obično se to i očekuje od te "jake i samopouzdane" koja mora prići da bi bila zamijećena uopće i koja mora zavoditi frajera da bi održala interes. Nije mu dovoljno napeta i zanimljiva za drugu ulogu pa onda postane sestra njegovateljica.
A žene to brzo nanjuše. Da nekom nisu najbolje, jedine i neponovljive. I onda se to pretvori u pakao od veze.
Newsflash, skoro nitko nije s osobom koja mu je najbolja, jedina i neponovljiva.
Jedino je pitanje da li je sa drugim ili npr desetim izborom.
Onaj tko ti prodaje foru da si vrh taj te žešće laže, a ako to popušiš onda si oličenje naivnosti.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:40   #65
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Newsflash, skoro nitko nije s osobom koja mu je najbolja, jedina i neponovljiva.
Jedino je pitanje da li je sa drugim ili npr desetim izborom.
Onaj tko ti prodaje foru da si vrh taj te žešće laže, a ako to popušiš onda si oličenje naivnosti.
Možda jesam, ali bar nisam kao neke kojima se skoro pa na nos nabilo da nisu ništa od toga pa su progutale govno i ostale.

A malo mi te i žao jer nikad nisi iskusio kako je kad te netko gleda kao da si jedini na svijetu. Ne moš fulat taj pogled, micek.

Meni taština ne dozvoljava da budem utješna nagrada ili netko koga odabereš jer ti je vrijeme za ženidbu.
A to što ti misliš da su me lagali. Neki jesu. Neki nisu. Sve je to život. No otužno je ako nikad u životu nikome nisi bio vrh. Baš tužno. Još je tužnije što misliš da su to fore.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:44   #66
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Možda jesam, ali bar nisam kao neke kojima se skoro pa na nos nabilo da nisu ništa od toga pa su progutale govno i ostale.

A malo mi te i žao jer nikad nisi iskusio kako je kad te netko gleda kao da si jedini na svijetu. Ne moš fulat taj pogled, micek.

Meni taština ne dozvoljava da budem utješna nagrada ili netko koga odabereš jer ti je vrijeme za ženidbu.
A to što ti misliš da su me lagali. Neki jesu. Neki nisu. Sve je to život. No otužno je ako nikad u životu nikome nisi bio vrh. Baš tužno. Još je tužnije što misliš da su to fore.
Sve se može fulat kad si na raznim tripovima, ljudi se uvjere i u puno veće bajke.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:45   #67
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Sve se može fulat kad si na raznim tripovima, ljudi se uvjere i u puno veće bajke.
Žao mi je što nikad nisi imao bajku.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:47   #68
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Žao mi je što nikad nisi imao bajku.
Meni i ne baš s obzirom kako većina tih bajki završi.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:48   #69
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Meni i ne baš s obzirom kako većina tih bajki završi.
A čuj, neke priče unatoč lošem kraju vrijede. Neke ne vrijede ni od početka i totalni su gubitak vremena, emocionalnih resursa i svega.
To što je nešto završilo loše, ne znači da nikad nije bilo dobro.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:03   #70
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ne. Jing-jang u smislu ravnoteže između muškog i ženskog principa. Nema tu dominacije jednog nad drugim, nema neravnopravnosti.

Muški princip. Ženski princip. Mogu se stapati i pretakati, jedno može biti (i jest) sadržano u drugome ali ne mogu jedno drugome preuzimati osnovnu ulogu - osnovnu vibru.
Jer kad se to dogodi, onda imamo šonjave (ženkaste) muškarce i muškobanjaste ženske.

Ponavljam, ne smije biti dominacije jednog nad drugim. Samo uzajamnog poštovanja. Uvažavanje.
Nikakva slaba žena i jak muškarac ni jaka žena i slab muškarac. Oboje jaki, jer ta dva principa su u svojoj suštini jaka i kreativna.
Djeluju li skladno i uzajamno - rezultat je strast - a strast je osnovni pokretač svih stvari.
U korijenu je samoga stvaranja (kreacije) bilo čega na ovome svijetu.

Sve na ovome svijetu je dvojstvo. Dvojstvo (jin-jang), najzad čini jedinstvo. Cjelovitost.

Nastavi li svijet narušavati tu ravnotežu ... ne čini mi se dobro. (?!)
Lijep "tako je zato sto je tako" argument.


Sto se zenskog prilazenja tice, muski ce se tu moci pozivati na sadasnju ravnopravnost tek kad ravnopravnosti bude u dozivljavanju muske i zenske seksualnosti. Dok god se pozamasna kolicina fakera frajerise seksom na zenin racun, na vise ili manje suptilne nacine, zene ce stajati i cekati da se netko onda barem za njih - potrudi. Da time kompenzira nad glavom joj viseci feeling gubitka vrijednosti. S naglaskom na mladu ekipu, mislim da sa zreloscu dosta zena odbaci inhibicije nastale takvim "pravilima."
Dok se god musko moze hvaliti da je nekog povalio, vecina zena nece se htjeti dovesti u takvu situaciju. Jer se stite.

To je po meni jedan dio problema zasto ne prilaze.

Naravno da se to odnosi situacije samo kad zena muskarca ne poznaje, i zensko prenemaganje kad se radi o nekome iz drustva i sl, koje njoj pociva na tome da se za zenu trudi jer je well, zensko, bez dubljeg preispitivanja takvog obicaja, ne podrzavam. To je nesto sasvim drugo.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:10   #71
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Lijep "tako je zato sto je tako" argument.


Sto se zenskog prilazenja tice, muski ce se tu moci pozivati na sadasnju ravnopravnost tek kad ravnopravnosti bude u dozivljavanju muske i zenske seksualnosti. Dok god se pozamasna kolicina fakera frajerise seksom na zenin racun, na vise ili manje suptilne nacine, zene ce stajati i cekati da se netko onda barem za njih - potrudi. Da time kompenzira nad glavom joj viseci feeling gubitka vrijednosti. S naglaskom na mladu ekipu, mislim da sa zreloscu dosta zena odbaci inhibicije nastale takvim "pravilima."
Dok se god musko moze hvaliti da je nekog povalio, vecina zena nece se htjeti dovesti u takvu situaciju. Jer se stite.

To je po meni jedan dio problema zasto ne prilaze.

Naravno da se to odnosi situacije samo kad zena muskarca ne poznaje, i zensko prenemaganje kad se radi o nekome iz drustva i sl, koje njoj pociva na tome da se za zenu trudi jer je well, zensko, bez dubljeg preispitivanja takvog obicaja, ne podrzavam. To je nesto sasvim drugo.
Ta neravnopravnost postoji jer je vjerojatnost uspješnosti kod iniciranja odnosa prilično različita(u prijevodu prosječna ženska mora uložiti deset puta manji trud da završi s nekim prosječnim likom), i zbog ničeg drugog.

A žene se kao nikada među sobom ne kurče s kim su završile?
Koji smijeh.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:15   #72
@Coeli

Živiš li ti takav odnos i je li on doista tako skladan kako ti pišeš?
Ako da onda svaka čast. Meni je jedini takav donio samo godine borbe. Jer slažem se da to zvuči odilično, oboje jaki zajedno samo još jači i bla bla ali surova stvarnost je da su jaki jaki samo u usporedbi sa slabijim. A kako je veza odnos dvoje ljudi kako bi bilo koje on njih pokazalo snagu onaj drugi će morati gubiti. I tu se negdje sve počinje urušavati jer tko je jak ne prihvaća poraz. Kompromisi postaju samo obostrani porazi. Nezadovoljstvo raste.
Takvi odnosi mogu funkcionirati dok ne postanu ozbiljni, zajednički život itd. Poslije toga kao u matrixu, idealna matrica se urušava jer nije održiva.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:32   #73
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ta neravnopravnost postoji jer je vjerojatnost uspješnosti kod iniciranja odnosa prilično različita(u prijevodu prosječna ženska mora uložiti deset puta manji trud da završi s nekim prosječnim likom), i zbog ničeg drugog.

A žene se kao nikada među sobom ne kurče s kim su završile?
Koji smijeh.
Pisem da za taj deset puta manji trud jos uvijek u premnogo slucajeva - postoji cijena.


Da se zene ne kurce "ulovima" nisam ni pokusala opovrgnuti. Samo sto se uglavnom hvale svojim deckima i muzevima. Nisam se bas naslusala zenskih hvala seksualnim postignucima.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:37   #74
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Pisem da za taj deset puta manji trud jos uvijek u premnogo slucajeva - postoji cijena.


Da se zene ne kurce "ulovima" nisam ni pokusala opovrgnuti. Samo sto se uglavnom hvale svojim deckima i muzevima. Nisam se bas naslusala zenskih hvala seksualnim postignucima.
Koja je vrlo niska.

Ne baš, ima tu svega, od doslovnog hvaljenja da se pojebala s nekim manga likom do hvaljenja s tim tko ju je htio pojebat( navedeno sam osobno čuo).
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:44   #75
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Lijep "tako je zato sto je tako" argument.

Sto se zenskog prilazenja tice, muski ce se tu moci pozivati na sadasnju ravnopravnost tek kad ravnopravnosti bude u dozivljavanju muske i zenske seksualnosti. Dok god se pozamasna kolicina fakera frajerise seksom na zenin racun, na vise ili manje suptilne nacine, zene ce stajati i cekati da se netko onda barem za njih - potrudi. Da time kompenzira nad glavom joj viseci feeling gubitka vrijednosti. S naglaskom na mladu ekipu, mislim da sa zreloscu dosta zena odbaci inhibicije nastale takvim "pravilima."
Dok se god musko moze hvaliti da je nekog povalio, vecina zena nece se htjeti dovesti u takvu situaciju. Jer se stite.

To je po meni jedan dio problema zasto ne prilaze.

Naravno da se to odnosi situacije samo kad zena muskarca ne poznaje, i zensko prenemaganje kad se radi o nekome iz drustva i sl, koje njoj pociva na tome da se za zenu trudi jer je well, zensko, bez dubljeg preispitivanja takvog obicaja, ne podrzavam. To je nesto sasvim drugo.
Argument je takav kakav je, držim da u okviru ove teme dovoljno dobro objašnjava zašto bi trebalo zadržati muški i ženski pristup, da ga tako nazovemo.

Cijela tu stvar zapravo bi trebalo promatrati u širem kontekstu (ako se hoćemo pitati zašto se zadnjih godina stvari po tom pitanju mijenjaju).

Ili otkud vjetar puše, pa ćemo vidjeti da se svijetom širi trend odbacivanja spolnog indetiteta. Dakle, ako postoji - a postoji - tendencija prekrajanja ili redizajniranja ljudskog društva u cilju ukidanja postojećih (tradiocionalnih) obrazaca prema kojima da se muško ponaša kao muško, a žensko kao žensko, onda nam stvari postaju znatno jasnije.

Po mojem mišljenju, to se kosi s temeljnim metafizičkim principima. Štošta se može mijenjati ali držim da temelje ne treba dirati.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:49   #76
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Argument je takav kakav je, držim da u okviru ove teme dovoljno dobro objašnjava zašto bi trebalo zadržati muški i ženski pristup, da ga tako nazovemo.

Cijela tu stvar zapravo bi trebalo promatrati u širem kontekstu (ako se hoćemo pitati zašto se zadnjih godina stvari po tom pitanju mijenjaju).

Ili otkud vjetar puše, pa ćemo vidjeti da se svijetom širi trend odbacivanja spolnog indetiteta. Dakle, ako postoji - a postoji - tendencija prekrajanja ili redizajniranja ljudskog društva u cilju ukidanja postojećih (tradiocionalnih) obrazaca prema kojima da se muško ponaša kao muško, a žensko kao žensko, onda nam stvari postaju znatno jasnije.

Po mojem mišljenju, to se kosi s temeljnim metafizičkim principima. Štošta se može mijenjati ali držim da temelje ne treba dirati.
To tko kome prilazi nema veze sa spolnim identitetom ni biologijom, nego isključivo s društvom, s obzirom da oko toga kroz povijest ne postoji pravilnost ni kontinuitet.
No pošto nemaš pojma o povijesti pišeš to što pišeš.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:01   #77
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
@Coeli

Živiš li ti takav odnos i je li on doista tako skladan kako ti pišeš?
Ako da onda svaka čast. Meni je jedini takav donio samo godine borbe. Jer slažem se da to zvuči odilično, oboje jaki zajedno samo još jači i bla bla ali surova stvarnost je da su jaki jaki samo u usporedbi sa slabijim. A kako je veza odnos dvoje ljudi kako bi bilo koje on njih pokazalo snagu onaj drugi će morati gubiti. I tu se negdje sve počinje urušavati jer tko je jak ne prihvaća poraz. Kompromisi postaju samo obostrani porazi. Nezadovoljstvo raste.
Takvi odnosi mogu funkcionirati dok ne postanu ozbiljni, zajednički život itd. Poslije toga kao u matrixu, idealna matrica se urušava jer nije održiva.
Ne, ne živim takav odnos ali u nekim etapama i segmentima imala sam dvije takve veze, i da, takvo recipročno slaganje dvije jednako jake osobe je odlično funkcioniralo. Ono zbog čega je puklo su različiti ciljevi ili pogledi na život. U vezi s tim se ama baš ništa ne može. Nitko tu nije kriv, niti itko može ikome podilaziti pa se u tom slučaju najbolje rastati.

Tako da si skroz mogu zamisliti kako je tek kad puno više toga funkcionira na taj način. Poznajem nekoliko parova koji jesu u takvoj vezi i jasno da im je super. I tako već podosta godina.
Jest, u manjini su ali znači da je moguće. Nema tu nikakve borbe a ni velikih kompromisa (jer postoji temeljno slaganje).
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:22   #78
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Koja je vrlo niska.

Ne baš, ima tu svega, od doslovnog hvaljenja da se pojebala s nekim manga likom
Ne rekoh ja da toga NEMA.

Quote:
do hvaljenja s tim tko ju je htio pojebat
...
Ali, oh ah, nije. Zamisli.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:33   #79
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ne, ne živim takav odnos ali u nekim etapama i segmentima imala sam dvije takve veze, i da, takvo recipročno slaganje dvije jednako jake osobe je odlično funkcioniralo. Ono zbog čega je puklo su različiti ciljevi ili pogledi na život. U vezi s tim se ama baš ništa ne može. Nitko tu nije kriv, niti itko može ikome podilaziti pa se u tom slučaju najbolje rastati.

Tako da si skroz mogu zamisliti kako je tek kad puno više toga funkcionira na taj način. Poznajem nekoliko parova koji jesu u takvoj vezi i jasno da im je super. I tako već podosta godina.
Jest, u manjini su ali znači da je moguće. Nema tu nikakve borbe a ni velikih kompromisa (jer postoji temeljno slaganje).
Dvije jake osobe se mogu odlično slagati i nadopunjavati.

Dvije sjebane osobe koje briju da su jake, nešto manje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 22:15   #80
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ko ih jebe što ih je smorilo? To samo znači da su slabići. Je'l ko mene pita što me je sve u životu smorilo? A zato sigurno nisam postala slaba i nesigurna. Upravo suprotno. Karakter imaš ili ga nemaš, jebo ga. Digneš se, ideš dalje.

I sad bi neka ženska prema nekom takvom jadnom i sjebanom od bivših razočaranja trebala imati razumijevanja? Zašto bi ga imala? Što, treba se pretvoriti u njegovu mamicu, njegovateljicu, sestru milosrdnicu???

Što? Što?

Osobno, ne treba mi muškarac koji ima manje samopouzdanja od mene. Nemam namjeru imati razumijevanja prema nečijim kompleksima. Nek ide psihijatru i nek se unormali, ja ga sigurno neću liječiti, zašto bih?
Ja se nadam da ti, ako si u vezi, na osnovu ovoga svega što pišeš, ne očekuješ od muškarca (slabića) da te sluša i tješi kad si u kurcu i da ne očekuješ da ima razumijevanja za tebe, jer zašto bi ga imao? Nadam se da ga ne smatraš njegovateljem i da u takvim situacijama i sama odeš psihijatru i uz njegovu pomoć se unormališ.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger