Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2006., 10:44   #21
Ak se ne varam to je slučaj u USA,ak žena prevari muža i on to nepobitno dokaže na sudu ona gubi pravo na starateljstvo ako bivši tako želi......nisam siguram,samo mislim da je tak...........i pravedno!
ZUJAN_BJ is offline  
Old 21.05.2006., 12:16   #22
Quote:
ZUJAN_BJ kaže:
Ak se ne varam to je slučaj u USA,ak žena prevari muža i on to nepobitno dokaže na sudu ona gubi pravo na starateljstvo ako bivši tako želi......nisam siguram,samo mislim da je tak...........i pravedno!
pravedno... za koga? za muža? jel pravarila muža ili djecu?
Duhec is offline  
Old 21.05.2006., 16:33   #23
Quote:
ZUJAN_BJ kaže:
Ak se ne varam to je slučaj u USA,ak žena prevari muža i on to nepobitno dokaže na sudu ona gubi pravo na starateljstvo ako bivši tako želi......nisam siguram,samo mislim da je tak...........i pravedno!
mislim da se takvi slucajevi preljuba kod njih vezu uz imovinu i predbracni ugovor.
Katrin is offline  
Old 22.05.2006., 13:06   #24
"prevara" nije "otegotna okolnost" kod brakorazvodne parnice. Može biti povod za nju, kao navođenje razloga i ništa više od toga. Na druge odluke nema utjecaja, a ako bi koji sud to uzimao u bilo kojem smislu kao neku posebnu okolnost, prosuđvanje "moralne podobnosti " ili slično, prekršio bi zakon i odluka bi se mogla obarati
__________________
Feel the burning stare of my HAMSTER and change your ways!

Have you nothing else to do but bother me?!
once is offline  
Old 23.05.2006., 00:18   #25
Quote:
nikiva kaže:
da bi majka ostala bez djece mora biti ili alkoholicarka, narkomanka, kurva ili zbilja umno poremecena.inace vrlo tesko,skoro pa nikak
Nije li to nepravedno? Žene koje se pozivaju na ravnopravnost, u ovome su prilično sebične.
arwen is offline  
Old 23.05.2006., 01:33   #26
Exclamation

Quote:
Need help-badly kaže:
Zena vara muza, on sazna. On onda nju prevari. Da li ima veze tko je prvi koga prevario i da li zbog njezinog preljuba ona automatski gubi djecu ako se odluce na razvod?


Sto ako oni zive kod njezinih roditelja, a on nema rjeseno stabeno pitanje.
Takodjer, jedna teoretska mogucnost, kako da ona reagira ako joj on doslovno uzme jendo dijete i ostavi je? Da zove policiju? Centar za socijalnu skrb?

ti si totalno bezveze frajer.
zivot_u_zivo is offline  
Old 23.05.2006., 09:18   #27
Quote:
arwen kaže:
Nije li to nepravedno? Žene koje se pozivaju na ravnopravnost, u ovome su prilično sebične.
nisu zene nego sudska praksa.
Katrin is offline  
Old 23.05.2006., 11:40   #28
re

Quote:
arwen kaže:
Nije li to nepravedno? Žene koje se pozivaju na ravnopravnost, u ovome su prilično sebične.

meni je to normalno
nikiva is offline  
Old 23.05.2006., 12:12   #29
Quote:
blackleaf kaže:
to kaj zena vara muza nije nikakav razlog da joj se djeca oduzmu.
"Oduzimanje djece" nije "kazna" za nevjernog bračnog druga.
Simba-OS is offline  
Old 23.05.2006., 12:14   #30
Quote:
Gillian kaže:
Ukratko. Žena napravi sranje, muž ostaje bez djece, ali za utjehu mu ostaje alimentacija i možda poneka fotka djece.
U praksi - tako nekako. I pravno gledano, to je protuzakonito i protuustavno. No nikoga previše ne zabrinjava.
Simba-OS is offline  
Old 23.05.2006., 12:15   #31
Quote:
Pseudomonas kaže:
Ako i samo ako je muž nedovoljno informiran pa ne zna svoja prava a i prava djece.
Je, mo'š si mislit.
Simba-OS is offline  
Old 23.05.2006., 12:19   #32
Quote:
nikiva kaže:
meni je to normalno
Samo za one koje zatrudne po Duhu svetom.
Simba-OS is offline  
Old 23.05.2006., 19:11   #33
Quote:
nikiva kaže:
meni je to normalno
onda se cudite kad muski ne placaju alimentaciju... ne bi ni ja...
Taroth is offline  
Old 23.05.2006., 21:22   #34
djeca će ić majki, ponekad čak mogu reć nažalost.
u samo jednom sam slučaju vidila da su išla ocu, al samo zato šta je žena u postporođajnoj depri pokušala si oduzet život i tako par godina za redom.

čak i u slučajevima kad apsolutno po svemu mi izgleda da bi djecu trebalo dati ocu (i zbog stambenog pitanja i zbog normalnije obitelji njegove i zato jer je očito da ga on više voli i ono zbog apsolutno svega) svejedno djecu dodjele majci
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 24.05.2006., 23:54   #35
Quote:
arwen kaže:
Nije li to nepravedno? Žene koje se pozivaju na ravnopravnost, u ovome su prilično sebične.
Pa uvijek su takve: ako zena dobiva dobro je, ako muskarac dobiva, e to je neravnopravnost. Recimo, nisam jos cuo da se zene bune sto ne moraju sluziti vojsku. Ili nisam cuo da se bune sto dobiju kod razvoda starateljstvo nad djecom . Ili nisam cuo da se bune u US sto obicno one dobiju od muskarca alimentaciju i imovinu koju je on zaradio. Jadna krhka bica, treba ih zasitititi.
Arslan is offline  
Old 25.05.2006., 00:03   #36
Quote:
Arslan kaže:
Ili nisam cuo da se bune u US sto obicno one dobiju od muskarca alimentaciju i imovinu koju je on zaradio. Jadna krhka bica, treba ih zasitititi.
da zaista trebalo bi vlastitu djecu ostavit bez love.

da ravnopravnost
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 25.05.2006., 10:49   #37
ja bi bolje uplacivao novce na poseban žr. pa kad dijete napuni 18 god, onda mu dao štednu knjizicu...
dok ne napuni 18. god se alimentacijom ne dokazuje ljubav, a onaj koji je preuzeo djecu, je vjerojatno u stanju ih uzdrzavati...
Taroth is offline  
Old 25.05.2006., 10:56   #38
daj ne gjnavi; do 18.e će dite živjet od milodara.

alimentacijom se ne dokazuje ljubav već omogućava da dite ima dostojan život, a sad koliko ih je ko u stanju uzdržavat odlučuje sud.
pa ako kaže da ti je alimentacija tolika i tolika; onda se ne pravi bedast!
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 25.05.2006., 11:50   #39
alimentacija bude od 300 do 900 kn... otprilike...
tak da ako zeni (bivsoj) bas trebaju ti novci, onda bi se postavilo pitanje da li je ona uopce sposobna uzdrzavati to dijete...
Taroth is offline  
Old 25.05.2006., 11:51   #40
ma naravno; što je tebi 900kn.
recimo četvrtina prosječne plaće u nas.
mislim, ako ćemo tako onda u nas niko ne bi trebao imat djecu jer zaradjuju premalo.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.