Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2015., 15:16   #1721
Ne mogu naći Čet temu, pa da pitam ovdje.

Ne želim koristiti hodalicu. Da li ste imali nešto drugo što je dijete moglo koristiti kao oslonac dok se uči hodati?

Na stranu držanje za ruke i nahodavanje po kući.

Vidjela sam u Ikei ovo http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40060836/
da li ih neko od vas ima?
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 18:14   #1722
a zašto držanje za ruke i nahodavanje?
sam će si pomoći i držati se za namještaj ili šta već

nama su rekli ne mu pomagati, a pogotovo ne nahodavati ga. baš je iza nas na vježbama dećkić kojeg su tako nahodavali, i sad zna stajati, ne zna sam hodati, niti se sam podići iz sjedećeg. i eto ti vježbanja
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 18:24   #1723
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post

Vidjela sam u Ikei ovo http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40060836/
da li ih neko od vas ima?
Ovo ne može škoditi, ali vjerojatno nećete imati ni koristi. Djecu guralice obično počnu zanimati kad već stabilno prohodaju pa gube smisao. Prohodat će, ima vremena... Moja je prohodala s 15 mjeseci i ubrzo je motorički prerasla većinu vršnjaka iz našeg okruženja. Zapravo, svakog. Ali ne bih da se hvalim.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 11:09   #1724
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Ne mogu naći Čet temu, pa da pitam ovdje.

Ne želim koristiti hodalicu. Da li ste imali nešto drugo što je dijete moglo koristiti kao oslonac dok se uči hodati?

Na stranu držanje za ruke i nahodavanje po kući.

Vidjela sam u Ikei ovo http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40060836/
da li ih neko od vas ima?
Guralice su ok, bitno da su ruke niže od ramena i da se sami drže i hodaju

Nemam iskustva sa Ikeinom.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 11:52   #1725
Guralice su ok ako doma imaš tepihe, po parketu samo lete a pošto djete još nemre hodati kak treba, leti ono s njom
Dakle kad će ono samo moći kontrolirati guralicu, već će skoro samo i hodati

Nama je super bila za u parkiću jer imam dolje one crne podloge i po njima mu je super išlo, ali taj period kratko traje, možda 2-3 tjedna

Ipak, ovo iz Ikee je poslije super igračka jer oni u toj dobi do 2 godine obožavaju nešto gurati i navažati, pa ti neće biti promašena investicija nikako
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 12:05   #1726
Moja je imala onu Chicco guralicu, ali nije ju fermala pol posto, niti za guranje/hodanje niti za igranje.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 13:27   #1727
Cool

Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Ne mogu naći Čet temu, pa da pitam ovdje.

Ne želim koristiti hodalicu. Da li ste imali nešto drugo što je dijete moglo koristiti kao oslonac dok se uči hodati?

Na stranu držanje za ruke i nahodavanje po kući.

Vidjela sam u Ikei ovo http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40060836/
da li ih neko od vas ima?
Ova ikeina nije dobra. Nema straznju zastitu od prevrtanja kod uspinjanja. Natrag moraju biti kao dvije nogice koje sluze da se guralica ne prevrne u trenutku kad se dijete iz klececeg polozaja ustaje drzeci se za rucku ( u tom se trenutku svom snagom osloni na rucku pa se guralica podigne na straznje kotace. Ako nema te dvije nogice/ produzetke onda se prevrne unatrag.
Drugi problem s ovom guralicom je taj sto nema dovoljno mjesta za stopala. Rucka mora ici dublje natrag ili ova prikolica mora imati udubinu za stopala. Stopal nisu u ravnini sa glavom ili sakama vec idu par cm-a naprijed pa treba imati mjesta za njih.
Chiccova guralica je dobra.
Jos jedna stvar kod guralica je da se kotaci ne smiju slobodno okretati jer ce vam dijete juriti po stanu. U tom slucaju dijete zamahuje nogama svakako samo da bi postigao brzinu i "lovio " guralicu. Koraci moraju ici kao po zupcaniku, onako "klik, klik, klik" ako me kuzite. To isto ima chiccova guralica.

Ova ikeina nije uopce za prvo prohodavanje. Ona je tek za djecu koja vec hodaju, u rangu onih kolica za lutku. Po meni su u tom slucaju i bolja kolica za lutku jer su jeftinija, laksa, daju se ponijet u setnju i ne razbijaju parkete i zidove. Samo kupite metalna a ne plasticna i trajat ce vam sto godina pi svim podlogama. Moja dva decka vec godinama koriste takva kolica iz spara od 45 kuna. Cak se i veci sjedne u njih a mali ga gura a ima 18 kg.
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 13:39   #1728
Da, bas sam htjela napisati kako su te guralice naoko izvrsne za prohodavanje, al bas je tesko potrefiti da je hodalica ok i kvalitetna pa da sluzi svrsi. Kod nas su isto samo parketi i nula bodova - preopasno mu je to bilo za prohodavanje. Al zato jednom kad prohodaju onda su ovakva kolica kao ikeina ili recimo kolica za lutke, kosilice, shopping-kolica igracka i slicne stvari odlican motivator kako zabaviti dijete... imam osjecaj da svi obozavaju prevoziti svoje igracke i igrati se s takvim stvarima
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 13:44   #1729
Moji su prohodavali uz sofu u db a kao guralica su im sluzili kuhinjski stolci i kutije za pelene (one stare BL, visoke - ove nove cetvrtaste su mislim preniske). Bitno je samo da ako je na parketu da je nesto sto je dovoljno tesko da ne odleti nego da bas mora gurati. Zato su nam kuhinjski stolci bili najbolji
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 12:57   #1730
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Guralice su ok ako doma imaš tepihe, po parketu samo lete a pošto djete još nemre hodati kak treba, leti ono s njom
Dakle kad će ono samo moći kontrolirati guralicu, već će skoro samo i hodati

Nama je super bila za u parkiću jer imam dolje one crne podloge i po njima mu je super išlo, ali taj period kratko traje, možda 2-3 tjedna

Ipak, ovo iz Ikee je poslije super igračka jer oni u toj dobi do 2 godine obožavaju nešto gurati i navažati, pa ti neće biti promašena investicija nikako
Kod mene je funkcioniralo i bez tepiha, ali je bila Tomy guralica koja je pričilno masivna, kotači se nisu vrtili prelagano i bila je trokutastog oblika pa time i stabilna.

Klinci nisu imali problema sa kontorliranjem a poslje se pretvori u autić guralicu pa se koristila dosta dugo.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:01   #1731
Imam ja Tomy guralicu za prodati ako nekome treba...
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2021., 10:51   #1732
Hodalice za bebe

Otvaram novu temu, nisam nasla staru

Zanima me zasto za i zasto protiv hodalica. Ja sam prilicno zbunjena oko koristenja istih pa molim lijepo savjete i iskustva.
ludimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2021., 10:52   #1733
Zašto reći ne hodalici

dovoljno je reći da su u nekim razvijenim zemljama poput recimo Kanade i zabranjene i nema ih u prodaji

Zadnje uređivanje Lei : 16.03.2021. at 11:05. Reason: Korekcija linka
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2021., 10:56   #1734
Moje dijete nije imalo ništa od pomagala: ni viper, ni ljuljalice, ni hodalice, ni vrtić... ništa
Imao je tatami podloge, baby gym i mene koja sam pratila što
E, imao je guralicu koju je koristio jedno tjedan dana i to većinom po vani jer mu se po parketu sklizalo

Dijete se skorz normalno razvijalo, neki bi rekli da je kasnio sa propuzavanjem i posjedanjem samostalnim (oko 10 mj) ali je samostalno i sigurno i bez padova prohodao sa 13,5 mj, tak da... sve bih opet napravila isto
I bez hodalice svakako
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.