Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2006., 08:43   #261
Quote:
Dragan kaže:
A jel moze to malo detaljnije ?
PS
Nije provokacija vec istinska zainteresovanost. Koliko poznajes te ljude o kojima tvrdis to sto tvrdis i koliko poznajes oblast o kojoj se radi ?
Ja poznajem te ljude jer sam i sam učenik od Maheswaranande Swamija i mogu reći samo sve najbolje. Naravno svatko svoga konja hvali... ali i svatko ima stvar između ušiju da sam zakljući
Swamiji je stvorio sustav od 8 stupnjeva gdje se postepeno napreduje od skroz jednostavnih vježbi koje mogu baš svi pa do naprednih asana, pranayama, mudri, bandha itd. Slovački predsjednici kao i ministri športa, izobrazbe, zdravstva i kulture priznali su "Jogu u svakodevnom životu" kao znanstveni sustav. A sama knjiga JUSŽ je provjerena i dobila dozvolu od zdravstvene organizacije.

Što se tiče nametanja vjere itd. mislim da su vremena inkvizicije prošla. Meni osobno nitko nije ništa nametao nego sam ja sam tražio takav sustav i hvala Bogu da postoji. Swamiji je veliki borac za svjetski mir i međureligijsku toleranciju.

Zadnje uređivanje Baphomet : 04.01.2007. at 10:03.
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 09:56   #262
meni Maheswaranandina organizacija opce nije nish..bil sem v njihovoj centrali v Becu, de poducava jedna kao dobra zenska, glavnija, koja mu pishe knjige, al to je sve bilo, onak topla voda.
veliku vecinu stvari kaj je predavala sem znal vec u osnovnoj skoli, ocito se rihtala po nivou drugih ljudi..bile neke babe koje nisu znale de im je kuk..neg su trazile taj zglob negdi gore iznad prepona, sa strane, u visini krizha. a te su kao hard-core sljedbenice u toj organizaciji. totalno zgubljene izvan vremena i prostora. fala, ali ne, fala.
energija jako cudna...malo bolja neg kod Shivanandi. pustala neku staru kazetu s Maheswaranandom za opustanje, on ima energiju, al ovo je tak..mlako! morem preporuciti ljudima u stresu koji se ocu opustiti.

to je bil specijalni kurs za zglobove, kao pogodan za joga-ucitelje, al vezbe koje smo radili su energetski i kak ih poducavaju jako slabe. nekvo istezanje i mahanje. al onak, lagano, za trudnice. dobro sem se opustil jer sem f to vreme bil v stresu, al da sem nekaj novo nafcil-nisem. al jako dobro za babe koje ne znaju de su im kukovi, pa nauce.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:12   #263
...a čuj nije nije sve za sve. Ja ti želim da uskoro pronađeš pravu stvar za sebe. Ljudi imaju svakakve impresije ... ono što ja osječam u prisustvu Swamijija je neopisivo , valjda zato kaj je fakat moj Gurudev (trebalo mi je više od 15 godina da ga prepoznam kao svog učitelja), al' mnogi ljudi to drugačije doživljavaju, neki ne osječaju ništa.... to je normalno, nismo svi isti
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:19   #264
nisu svi ljudi u društvu savršeni, ali teže tome... biti napredan yogi je jako rijetka stvar... da si sreo Swamijiyevog učenika Cidananda Swamija iz Novog Sada znao bi o čemu pričam. Svakako ti preporučujem da odeš na njegov seminar i garantiram ti da ćeš biti oduševljen
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:21   #265
fala na ljepim zeljama, al vec sem nashel!

Maheswarananda sigurno ima energiju, to sam osjetil. al me ne zanima taj ustroj i nacin organizacije..nemre mi nish ponuditi.

a meni nit ne treba Guru za obozavanje il nekaj.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:25   #266
ja sam ti v tradiciji Satyanande. volim taj psiholoski pristup, i taj sistematski rad na svjesnosti, koje nedostaje u ostalim skolama Joge.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:29   #267
Quote:
jimmy jazz kaže:
ja sam ti v tradiciji Satyanande. volim taj psiholoski pristup, i taj sistematski rad na svjesnosti, koje nedostaje u ostalim skolama Joge.
Satyananda je meni zakon
bdw Swamiji je kao mlad bio jedno vrijeme u tom asramu i većina tehnika dolazi od tuda
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:33   #268
u kojem ashramu? Shivanandinom ili Satyanandinom? kolko on sad ima godina? kad je pocel s Jogom?

ja sem prezhivel Satyanandim ashram.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:42   #269
Quote:
jimmy jazz kaže:
ja sem prezhivel Satyanandim ashram.
Good for you. Kol'ko si zdural?
Bahu Tabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:45   #270
jeden celi semester. 4 meseca. simple..but somehow tough yogic training.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:45   #271
Quote:
jimmy jazz kaže:
meni Maheswaranandina organizacija opce nije nish..
veliku vecinu stvari kaj je predavala sem znal vec u osnovnoj skoli, ocito se rihtala po nivou drugih ljudi..bile neke babe koje nisu znale de im je kuk..

to je bil specijalni kurs za zglobove, kao pogodan za joga-ucitelje, al vezbe koje smo radili su energetski i kak ih poducavaju jako slabe. nekvo istezanje i mahanje. al onak, lagano, za trudnice. dobro sem se opustil jer sem f to vreme bil v stresu, al da sem nekaj novo nafcil-nisem. al jako dobro za babe koje ne znaju de su im kukovi, pa nauce.
Ma to je tako u jusz...mene je to u pocetku isto odbijalo ali kako nije bilo druge ozbiljnije joga opcije u ovom gradu onda sam ostala jer sam htjela da nesto radim, i imala sam srecu da je bio jako dobar instruktor a i vidjela sam da kasnije dolaze prave vjezbe pa sam istrajala do tada...sad mi se stvarno ne svidja instruktor i ne mogu ga promjeniti jer ima samo taj jedan termin...i istrajna sam samo zato sto hocu da sljedece godine idem kod tog treceg instruktora koji je sav I energija i princip rada...ovaj nas uopce ne gleda, ne ispravlja i sl...
U glavnom princip jusz-a je bash taj da krece od pocetka, za apsolutnog laika i vrlo slabu osobu, a ti ako radish vec godinama jogu naravno da ti je bilo smjeshno. Pogotovo sto si dovoljno mlad da ti nista ne prestavlja problem...i kod nas je najvise bakica.

i nije mi jasno to za instruktore u jusz-u ko njih i nakon kojih kvalifikacija postavlja?

Ja sam srela neke stvarno lose instruktore za koje mislim da rade kontra od svega sto je poanta joge i zadatka instruktora.
Jedan je samo mljeo u o sebi i astrologiji, a drugi je totalno neskoncentriran i ne posvecen nama...tehnicki odradi sve jako dobro, ali kao da nas ne vidi.
Ne znam zasto to neko ne kontrolira?
Pretpostavljam da jeste swamijiu problem da toliko toga pohvata, ali to nije dobro za sistem...bolje malo ali pravih instruktora. Problem mog centra je sto ima mozda samo pet instruktora od kojih svaki vodi razlichiti kurs tako da ja sad nemam izbora nego ici kod ovog u zadnje vrijeme vrlo neskoncentriranog...uopce ne gleda sto i kako mi radimo niti nas ispravlja. to je jako lose i to me smeta, otisla bih zbog tih stvari da imam opciju izbora, ali nemam pa sam istrajna do sljedece godine kad cu imati puno boljeg instruktora...ali ne bi trebalo biti tako.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:47   #272
Quote:
jimmy jazz kaže:
u kojem ashramu? Shivanandinom ili Satyanandinom? kolko on sad ima godina? kad je pocel s Jogom?

ja sem prezhivel Satyanandim ashram.
ma ja sam možda u krivu ? Mislim na Satyanandu Sarasvatiya od Shivanande
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:49   #273
Sw. Satyananda Saraswati, naravno. Saraswati jer je u tradiciji Shivanande.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:51   #274
Quote:
kachunchica kaže:
Ma to je tako u jusz...mene je to u pocetku isto odbijalo ali kako nije bilo druge ozbiljnije joga opcije u ovom gradu onda sam ostala jer sam htjela da nesto radim, i imala sam srecu da je bio jako dobar instruktor a i vidjela sam da kasnije dolaze prave vjezbe pa sam istrajala do tada..
pa i ja saljem ljude dok me pitaju za jogu u Zgb kao nek probaju tu Jogu u
svakodnevnom zivotu.
Satyandine nema u Zgb, ima f Puli.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:55   #275
Quote:
kachunchica kaže:
Pretpostavljam da jeste swamijiu problem da toliko toga pohvata, ali to nije dobro za sistem...bolje malo ali pravih instruktora.
pa ja se slažem sa tobom. Ako si iz Zagreba dođi u naš asram u nedjelju (ovu nedjelju je proslava Maha Shivaratrija) u 7h, popričaj sa predsjednikom društva (Tino Pavlin) pa si izaberi boljeg instruktora
bdw odi kod njega (Tino) i nemožeš pogriješiti
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 11:06   #276
manohar puri: Satyananda je osnoval svoj ashram negdi oko '63, kaj Maheshwarananda nije prije pocel s jogom? zato sem te pital kolko ima let.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 11:14   #277
Quote:
jimmy jazz kaže:
manohar puri: Satyananda je osnoval svoj ashram negdi oko '63, kaj Maheshwarananda nije prije pocel s jogom? zato sem te pital kolko ima let.
Swamiji ima 61 godinu i učenik je Madhavananda Swamiya iz Rajastana i po njegovom nalogu je jedno vrijeme proveo u Risikesu u Sivanandinom asramu.
a 63' god. je imao 18 god.
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 11:17   #278
Quote:
manohar puri kaže:
pa ja se slažem sa tobom. Ako si iz Zagreba dođi u naš asram u nedjelju (ovu nedjelju je proslava Maha Shivaratrija) u 7h, popričaj sa predsjednikom društva (Tino Pavlin) pa si izaberi boljeg instruktora
bdw odi kod njega (Tino) i nemožeš pogriješiti
Ne, ja sam u Novom Sadu. Ali hvala na preporukama, proslijedit cu ih sestri koja bi trebala krenuti u zg-u na jogu. a ja ako u narednim godinama dodjem isto tamo znam kome cu se obratiti. Hvala!
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 11:20   #279
Quote:
kachunchica kaže:
Ne, ja sam u Novom Sadu. Ali hvala na preporukama, proslijedit cu ih sestri koja bi trebala krenuti u zg-u na jogu. a ja ako u narednim godinama dodjem isto tamo znam kome cu se obratiti. Hvala!
ooo pa ako si iz Novog Sada onda znaš Cidananda Swamija (neponovljivog Čičija kojeg svi jako volimo) pozdrav Novom Sadu
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 11:22   #280
aha, onda je mogel biti u Satyanandinom. al prije je bil u Shivanandinom ashramu, tam je bil i Satyananda..12 let, kak to obicno je. do...'56 il tu negdi. Satyanandina Joga se bazira na Shivanandinoj, s tim da je on dodal "svoje" elemente, one koje je smatral da su vazni, vedske i tantricke...
integralnost je zadrzal, bhakti, karma, gyana joga, a uvel je taj tantricki aspekt svjesnosti i expandiranja energije.

tak da je zapravo njegva Joga josh najvishe tantricka Joga, iako to nije ono kaj si ljudi obicno predstavljaju pod "tantrickim"...ne znaju da Tantra ima bezbroj metoda, i da je aspekt sexa u Tantri negdi oko 1% Tantre.

no zapadnjaki, frustrirani i opsjednuti sexom i izrazavanjem istog, ce i taj 1% primetiti kao glavni aspekt, kaj samo pokazuje na koje djelove svog bica i psihe su koncentrirani.
ali, to nije to o cemu Tantra prica.

Zadnje uređivanje jimmy jazz : 22.02.2006. at 12:32.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.