Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2008., 16:08   #41
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Koji je to rektalni živin koji mjeri za nekoliko sekundi?

Uzet ću svakako ono što je najpouzadnije, pa makar to bio i onaj najstaromodniji.

Samo me zanima za one obične živine toplomjere, koliko dugo treba držati toplomjer i kako uspijete smiriti bolesnu i nervoznu bebu dok mu je toplomjer u guzi?
Upravo iz tih razloga meni je digitalni najjednostavniji?Jedan savjet :malo kremice stavite bebi prije mjerenja.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 17:06   #42
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
1. Mi imamo braunov Termoscan i nikad do sad niije izmjerio netocnu temperaturu a priznaju ga i u Zaraznoj i u Klaicevoj
Također.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 17:36   #43
Smile

Najbolji je digitalni toplomjer.Dijete je inače nervozno i plačljivo kad je bolesno,pa još dok mu se izmjeri temp. u guzi s običnim živinim,dobiješ slom.
Mi imamo digitalni Samsung,kupljen u ljekarni i super je.
Po mojem mislim da se sa živinim ni ne zna točno kad je gotovo mjerenje.
Digitalni zapišti i znaš da je gotovo.
icarnier is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 18:07   #44
zna li itko koliko je odstupanje ušnog toplomjera od običnog? radi se konkretno o omron gentle temp 510 modelu...jeli itko usporedio sa živinim pošto ga nemam trenutno (razbila ga )
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 18:14   #45
mislim da je 10 c
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 18:15   #46
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
zna li itko koliko je odstupanje ušnog toplomjera od običnog? radi se konkretno o omron gentle temp 510 modelu...jeli itko usporedio sa živinim pošto ga nemam trenutno (razbila ga )
Mi ga imamo i ne odstupa nista. Isprobali smo ga 10 puta, 5 ja 5 mm kad smo ga dobili i bilo je na dlaku isto.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 18:23   #47
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
mislim da je 10 c
jel to znači da je 37,5 u stvari 36,5 na živinom?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 18:32   #48
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Mi ga imamo i ne odstupa nista. Isprobali smo ga 10 puta, 5 ja 5 mm kad smo ga dobili i bilo je na dlaku isto.
u usporedbi s čim isto? međusobno ili sa živinim toplomjerom?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 18:43   #49
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
jel to znači da je 37,5 u stvari 36,5 na živinom?
da
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 22:58   #50
Ja sam uspoređivala sa živinim mjerenjem u guzi i bilo je isto kad je imala temperaturu. No, otkako joj mjerim sa 'ušnim' toplomjerom temperaturu uopće se ne opterećujem koliko bi to bilo na živinom, nego znam kad ima preko 38C da ima temperaturu, a kad pređe 38.5C onda skidam.

Kad se uspoređuje temperatura izmjerena termometrom za uho sa vrijednosti izmjerenom sa živinim u guzi, vjerujem da eventualna odstupanja ovise o proizvođaču.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:10   #51
u redu je, ne odstupa ništa...tj pokazuje nam isto ko i živin ispod ruke (36,6 je nama inače normalna temp.)
samo treba malo ruku uhvatit...
thanks!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:14   #52
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
zna li itko koliko je odstupanje ušnog toplomjera od običnog? radi se konkretno o omron gentle temp 510 modelu...jeli itko usporedio sa živinim pošto ga nemam trenutno (razbila ga )
i ja imam omron ali neznam koji model ali na uputstvima ti sve piše koliko odstupa
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:23   #53
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
i ja imam omron ali neznam koji model ali na uputstvima ti sve piše koliko odstupa
tamo samo pišu rasponi temperature za bebe, djecu, odrasle i starce, tj kaže da je normalnood npr 35,6 do 37,5 itd. ali ne piše da je temp u uhu veća od one pod pazuhom jer u stvari i nije, stvarno pokazuje isto
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:29   #54
temp u uhu je veća od one u guzi za stupanj. nema to veze s toplomjerom, vrstom ili proizvođačem toplomjrea. da istim živinim toplomjerom mjeriš u guzi i u uhu dobila bi jednaka odstupanja.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:38   #55
nisam mjerila u guzi nego ispod pazuha...zato sam i nabavila ovaj da ga ne maltretiram s tim rektalnim...
u svakom slučaju ne odstupa, pokazuje kako treba samo ga treba okretat po uhu a ja nisam pa sam zato dobijala krive rezultate
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:46   #56
hoćureć, odstupanje nema veze s modelom ili vrstom toplomjera nego mjestom na kojem se mjeri temperatura jer nemaju sva mjesta na tijelu jednako temperaturu (pa je tako ona u guzi 0,5 stupnja viša od one ispod pazuha)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:50   #57
e da, to sam i mislila, da će u uhu bit veća ko šta je u guzi veća za pola stupnja al evo izgleda da ipak nije
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 08:52   #58
Pedica nam kaže da je živin najprecizniji ,mi imamo za uho
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 09:10   #59
mi imamo braun digitalni za uho i u uputstvima piše da je moguće odstupanje pola do 1 stupanj...u praksi nije nikad bilo više od pola stupnja...
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 14:01   #60
Evo ovo su moja iskustva:
čim mi se dijete rodilo kupili smo ušni toplomjer (preko 500kn). super je kad moraš na brzaka izmjeriti temperaturu, pogotovo kod bolesnog djeteta koje je cendravo i razdražljivo. ponekad smo uspoređivali sa živinim u guzi. zaključak je da ovaj ušni i nije baš 100% pouzdan. znao je dosta različito pokazivati temperaturu. i kod njega vam je stvar: da ako vam dijete ima temp. radi zuba ili uha, neće dobro pokazivati vrijednosti.
ali ako u uhu pokaže da dijete ima povišenu temp. (nevažno koliko) 100% je i ima i ako pokaže da nema, ziher je nema.
jednom kad smo bili na hitnoj na srebrnjaku, mjerili su joj sa ušnim toplomjerom...i onda sam tamo pitala da mi pokažu kako se pravilno mjeri. i evo kako mi je objasnila...izmjeriš djetetu temperaturu u oba uha i uzmaš veću vrijednost od te dvije i oduzmeš 0,5 stupnja. znači ako u jednom uhu ima 38,0 a u drugom 38,8; onda znači da je tjelesna temp. 38,3.
od tada se toga držim i mislim da je to ok (naravno ako nije upala u području glave-zub, uho...)
kamelija76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.